Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τα βάσανα του μαθητή... Τ___Τ


  • Please log in to reply
3321 replies to this topic

#16 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 03 January 2008 - 18:49

Δεν αφήνεται φυσικό-χημείες και μαθηματικά λέω εγώ;!:terror2:
Εντάξει μου άρεσαν όταν πήγαινα σχολείο αλλά και τότε εκτός σχολείου ούτε που ήθελα να συζητάω για αυτά!!!
Φρικτές αναμνήσεις επανήλθαν από τα χρόνια του λυκείου προσπαθώντας να μάθω ταλαντώσεις και βολές σε μαγνητικά και ηλεκτρικά πεδία...τα οποία δεν τα έμαθα τελικά ποτέ...και έπεσε και στις πανελλήνιες άσκηση με τέτοια βολή το κέρατό μου μέσα!!!:nanteee: Οποιαδήποτε άλλη άσκηση φυσικής να έπεφτε θα είχα γράψει 20! ενώ έτσι έγραψα 15,6 περίπου :cry:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#17 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 03 January 2008 - 23:14

Spoiler:


omg σταματηστε αγχωνομαι

και οι παρατηρησεις μου
1 γ@%%%το και γω ηθελα να δω την εντροπια αλλα ουτε σχολειο δε την κανουμε
2 οντως, ποτε πηγαν οι μιγαδικοι στην υλη μας?
3 τα διανυσματα σιγουρα δεν ειναι ευκολα, με την ευθεια κατι γινεται.. α και σημερα μπηκαμε κωνικες τομες
4 η ζαμπονοκοπτικη λεει τπτ?
5 το ξεχασα....

Posted Image


#18 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 04 January 2008 - 00:05

Παιδια,η εντροπια δεν ειναι αξιοθεατο,ειναι αρκετα δυσκολη εννοια:oo:
Και για να ορισετε/υπολογισετε εντροπιες χρειαζεστε μαθηματικα,οποτε εστιαστε εκει προς το παρον:Blissfull:

#19 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 04 January 2008 - 00:11

indeed. οποτε δε ντο ριχνετε καλυτερα στα anime λεω εγω?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#20 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 04 January 2008 - 01:19

Παιδια,η εντροπια δεν ειναι αξιοθεατο,ειναι αρκετα δυσκολη εννοια:oo:
Και για να ορισετε/υπολογισετε εντροπιες χρειαζεστε μαθηματικα,οποτε εστιαστε εκει προς το παρον:Blissfull:


Καλά, τα μαθηματικά χρειάζονται μέχρι και για να καθαρίσεις ένα αχλάδι... :nosey:


omg σταματηστε αγχωνομαι

και οι παρατηρησεις μου
1 γ@%%%το και γω ηθελα να δω την εντροπια αλλα ουτε σχολειο δε την κανουμε
2 οντως, ποτε πηγαν οι μιγαδικοι στην υλη μας?
3 τα διανυσματα σιγουρα δεν ειναι ευκολα, με την ευθεια κατι γινεται.. α και σημερα μπηκαμε κωνικες τομες
4 η ζαμπονοκοπτικη λεει τπτ?
5 το ξεχασα....

Ποιος έλεγε ότι αγχώθηκε στην προηγούμενη σελίδα?
Σήμερα έγραφα Άγνωστο προετοιμασίας... whatevah...

+λοιποί

Οι γενιά του '91 είναι η πιο γ@μάτη που υπάρχει. Να κάνουμε fan club και ψηψηψώνια! Άντε, να μπει το καλοκαιράκι και θα ανοίξω και ένα γ@μάτο thread που θα μιλάμε για σχολείο και διαβάσματα, και θα πωρωνόμαστε. :Blissfull:


Πολύ spammάρουμε, ωρέ παιδιά... :smokingg: 4.5 pages per day... :terror2:

Μιλήστε και για κανένα anime/manga... :blingeye2:


Θα θέλαμε ωρέ Κέννυ, αλλά μόνο τα όνειρά μας θα περιέχονται με Anime σύντομα... Και ρε γαμώτο. Έκανα Video Games Wishlist, και τώρα θέλω να κάνω και Anime/Manga. Πείτε αν εγκρίνεται και έχω να γράψω μπόλικο πράγμα......


Τσσσσσσς! Όταν βλέπω trello xhmiko να postάρει στο forum, trelenome! Posted Image





P.S.: Δεν ξέρω αν η εντροπία έχει σχέση με τη Χημεία, απλώς μ' αρέσει η φράση «trellos xhmikos». Δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκες. Posted Image

Με όλα έχει σχέση η Εντροπία.
Όσο για τον
δεξιό, ασ' τον μην σου πετάξει κανένα βασιλικό ύδωρ και δεις το Χριστό φαντάρο, το Μουάμεθ μπαλαρίνα και το Βούδα σουβλατζή. Posted Image

oR4yYRl.gif


#21 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 04 January 2008 - 01:21

Τσσσσσσς! Όταν βλέπω trello xhmiko να postάρει στο forum, trelenome! Posted Image
P.S.: Δεν ξέρω αν η εντροπία έχει σχέση με τη Χημεία, απλώς μ' αρέσει η φράση «trellos xhmikos». Δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκες. Posted Image

Κατι σαν τον τρελο μαθηματικο ενα πραγμα:hahaha:?
Η εντροπια btw ειναι εννοια της θερμοδυναμικης (φυσικη).
Ας αλλαξουμε θεμα ομως,πολυ το ζαλισαμε με την εντροπια:confused:

indeed. οποτε δε ντο ριχνετε καλυτερα στα anime λεω εγω?

Μιλήστε και για κανένα anime/manga... :blingeye2:

Αφου υπαρχει διαθεση,γαιτι δεν μιλαμε για αυτο που μας ενωνει:blingeye2:??
Και μη μου πειτε οτι δεν ειδατε anime τωρα στις διακοπες,γιατι αν δεν βλεπετε τωρα,ποτε βλεπετε:|?
Spoiler:


#22 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 04 January 2008 - 01:26


Καλά, τα μαθηματικά χρειάζονται μέχρι και για να καθαρίσεις ένα αχλάδι... :nosey:


+λοιποί

Οι γενιά του '91 είναι η πιο γ@μάτη που υπάρχει. Να κάνουμε fan club και ψηψηψώνια! Άντε, να μπει το καλοκαιράκι και θα ανοίξω και ένα γ@μάτο thread που θα μιλάμε για σχολείο και διαβάσματα, και θα πωρωνόμαστε. :Blissfull:


:shock: LOL, stop studying, man. It's destroying you. :|


Θα θέλαμε ωρέ Κέννυ, αλλά μόνο τα όνειρά μας θα περιέχονται με Anime σύντομα... Και ρε γαμώτο. Έκανα Video Games Wishlist, και τώρα θέλω να κάνω και Anime/Manga. Πείτε αν εγκρίνεται και έχω να γράψω μπόλικο πράγμα......


Καλά, εγώ δε θα 'πρεπε να 'μαι σ' αυτό το forum. :rolleyes:

Με όλα έχει σχέση η Εντροπία.
Όσο για τον
δεξιό, ασ' τον μην σου πετάξει κανένα βασιλικό ύδωρ και δεις το Χριστό φαντάρο, το Μουάμεθ μπαλαρίνα και το Βούδα σουβλατζή. Posted Image


Μην αναφέρεις πολιτικές προτιμήσεις, ούτε παροιμίες. ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟ. :|

EDIT:
Όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται, odin, από εκείνο το βίντεο το έβγαλα το «trellos xhmikos». :P

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#23 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 January 2008 - 13:22

Μόλις γύρισα απ'το φροντηστίριο, έγραφα φυσική. :wooi2:
Αριστεύσαμε πάλι. :terror2:

Εν το μεταξύ αυτή τη μία ώρα που καθόμουν πάνω απ'το γραπτό έβλεπα τα πάντα θολά, μάλλον θα έφταιγαν οι ώρες που κοιμήθικα (10:30 - 7:00 = ?).

Και τώρα που κάθομαι στο ΠιΣί το μυαλό και τα μάτια μου καθάρισαν. :hahaha:



Ώ Ρα.

HnH5aB0.jpg


#24 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 04 January 2008 - 13:38

Εν το μεταξύ αυτή τη μία ώρα που καθόμουν πάνω απ'το γραπτό έβλεπα τα πάντα θολά, μάλλον θα έφταιγαν οι ώρες που κοιμήθικα (10:30 - 7:00 = ?).

Και τώρα που κάθομαι στο ΠιΣί το μυαλό και τα μάτια μου καθάρισαν. :hahaha:


Μια απ τις 10 περιπτωσεις στις οποιες εισαι καμενος
Spoiler:


btw και μενα Γιωργο με λενε

Posted Image


#25 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 04 January 2008 - 14:24

(το χαβά του :gn2:)

Μαθηματικά Κατ.
Χημεία Κατ.
Φυσική Κατ.
Φυσική Κατ. ΙΙ

Άλγεβρα
Γεωμετρία
Φυσική Γεν.
Χημεία Γεν.

Έκθεση Ι
Έκθεση ΙΙ

Πολλά έχω τελειώσει... :congrats:


Θυμίθικα τώρα ένα άρθρο που διάβασα πρίν κάτι μήνες που έλεγε κάποια από τα συμπτώματα εξάρτησης απ'το πισι ή/και τα ίντερνετς.

Ένα απο αυτά είναι να νιώθεις ανακούφιση και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι όταν κάθεσαι στο πισι...


:nosey: Καλά πάμε...
Όπως λένε κι οι Within Temptation, "I will overcome, knowing that I'm not the only one..." :congrats:

Πάντως οι απεξάρτηση δεν είναι δύσκολη, αρκεί να έχεις στόχους. :wis:
Το θέμα είναι ότι θέλει αλύπιτη βία. Εγώ έκλεισα τη σύνδεσή μου για να καταφέρω να διαβάσω... Για 4 μήνες. Οι δύο πρώτες βδομάδες ήταν θάνατος. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ PSTN. Μετά συνηθίζεις... :wooi2:

Ε, πάντως νομίζω δικαιολογιμένοι είμεθα. Το internet είναι ο πιο γρήγορος, ναρκωτικός, και σίγουρος τρόπος χωρίς ψυχοσωματικές συνέπιες, να χαλαρώσεις και να ξεχάσεις τις σκοτούρες σου... Τουλάχιστον όσο έχεις σχολείο...

:Blissfull:

oR4yYRl.gif


#26 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 04 January 2008 - 14:31

Ash_Pokemaster, αυτά που έχεις τελειώσει είναι τα υπογραμμισμένα;
Και γιατί δεν έχεις στη λίστα τα Αρχαία, την Ιστορία, τα Κείμενα;
ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΡΕΕΕΕ!!!! :hahaha:

BTW, βλέπω το Profile σου και παρατηρώ αυτό:

Occupation:
dn s leo evil1


gt dn m les? evil4



BTW, τώρα που κάνω ασκήσεις μαθηματικών κατεύθυνσης, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. Ή από την πληκτρολόγηση, τα δάκτυλά μου έχουν πάθει overload ή κάτι άλλο, δεν ξέρω... Ψιλοτρέμουν... :(

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#27 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 04 January 2008 - 14:33

Τυχερά...
Και τι δεν θα δινα για να έχω πάλι αυτά τα μαθήματα...
Για έναν απειροστικό τα ξαναπιάνω όλα :wooi2:

#28 Shadowstrike

Shadowstrike

    White Noise/Black Silence

  • Members
  • 370 posts

Posted 04 January 2008 - 14:35

BTW, τώρα που κάνω ασκήσεις μαθηματικών κατεύθυνσης, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. Ή από την πληκτρολόγηση, τα δάκτυλά μου έχουν πάθει overload ή κάτι άλλο, δεν ξέρω... Ψιλοτρέμουν... :(


~doh..πρεπει και εγω να κατσω να κανω επαναληψη και δεν μπορω να σηκωθω..μονο στη σκεψη οτι πρεπει να παω να διαβασω μιγαδικους...
μπρρ..:terror2:
Posted Image

#29 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 January 2008 - 14:35

Σκάστε ρε.


Γύρισα από φροντιστήριο, σε καμιά ώρα θα πάω για διάβασμα, και τώρα που κάνω το break μου πάλι σκατά βλέπω.


Δεν σας ξαναμιλάω. :tongue:

HnH5aB0.jpg


#30 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 04 January 2008 - 14:44

Ash_Pokemaster, αυτά που έχεις τελειώσει είναι τα υπογραμμισμένα;
Και γιατί δεν έχεις στη λίστα τα Αρχαία, την Ιστορία, τα Κείμενα;
ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΡΕΕΕΕ!!!! :hahaha:

BTW, βλέπω το Profile σου και παρατηρώ αυτό:



gt dn m les? evil4

BTW, τώρα που κάνω ασκήσεις μαθηματικών κατεύθυνσης, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ. Ή από την πληκτρολόγηση, τα δάκτυλά μου έχουν πάθει overload ή κάτι άλλο, δεν ξέρω... Ψιλοτρέμουν... :(

1. :hehe:
2. ΤΙ MOY TO ΘΥΜΗΣΕΣ; ΓΡΑΦΩ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 0.5 ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ. ΠΩΠΩ...
3. dn s leo gt ech :@
4. KAI EΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ. Χτες έκανα ασκήσεις γεωμετρίας και έκανα κάτι γράμματα που έπιαναν 1.5 γραμμές. Ό,τι να 'ναι... :congrats:


Τυχερά...
Και τι δεν θα δινα για να έχω πάλι αυτά τα μαθήματα...
Για έναν απειροστικό τα ξαναπιάνω όλα :wooi2:


¬_¬ Μπορείτε να σταματήσετε να λέτε πράγματα που δεν πιστεύεται; Όλοι το λένε πια... Έλεος... ¬_¬ Εγώ θα ήθελα να πηγαίνω πανεπιστήμιο... Αλλάζουμε; :hahaha:

~doh..πρεπει και εγω να κατσω να κανω επαναληψη και δεν μπορω να σηκωθω..μονο στη σκεψη οτι πρεπει να παω να διαβασω μιγαδικους...
μπρρ..:terror2:


ΚΑΛΑ ΠΑΣ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕΣΕ ΣΤΟ PC; Ντροπή ρε. Μην σε ξαναδώ εδώ. Ban + Ξύλο στον Shadowstrike. :bike::fromabove:

Σκάστε ρε.


Γύρισα από φροντιστήριο, σε καμιά ώρα θα πάω για διάβασμα, και τώρα που κάνω το break μου πάλι σκατά βλέπω.


Δεν σας ξαναμιλάω. :tongue:


Μην μας μιλάς... Έχουμε τα βιβλία μας εμείς για συντροφιά... :bath:

oR4yYRl.gif