Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τα βάσανα του μαθητή... Τ___Τ


  • Please log in to reply
3321 replies to this topic

#1 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 02 January 2008 - 15:54

Γιατι τα μαθηματικα κατευθηνσης ειναι τοοοοσο δυσκολα? Ε? Γιατι?

Δεν απαντατε ε? οκ...

Posted Image


#2 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 02 January 2008 - 16:01

Γιατι τα μαθηματικα κατευθηνσης ειναι τοοοοσο δυσκολα? Ε? Γιατι?

Δεν απαντατε ε? οκ...


γιατι ειναι μαθηματικα ειναι τοσο απλο...:terror2:


εχω να αντιγραψω σημειωσεις 2 μηνων σε ολα τα μαθηματα μεχρι αυριο....:uhh:
παρακαλουνται οι κατοχοι Death Note να στειλουν pm.....

:deadga6:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#3 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 02 January 2008 - 16:13

Γιατι τα μαθηματικα κατευθηνσης ειναι τοοοοσο δυσκολα? Ε? Γιατι?

Δεν απαντατε ε? οκ...


γιατί δεν είναι δύσκολα αυτά της γενικής παιδείας

#4 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 January 2008 - 15:22

Γιατι τα μαθηματικα κατευθηνσης ειναι τοοοοσο δυσκολα? Ε? Γιατι?

Δεν απαντατε ε? οκ...


2ας Λυκείου; Μόλις τελειώσαμε την ευθεία και μέχρι τώρα [εκτός των διανυσμάτων] είναι πανεύκολα. :nosey:

Άντε να δούμε και οι μοιγαδικοί! :8):

oR4yYRl.gif


#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 January 2008 - 16:50

2ας Λυκείου; Μόλις τελειώσαμε την ευθεία και μέχρι τώρα [εκτός των διανυσμάτων] είναι πανεύκολα. :nosey:

Άντε να δούμε και οι μοιγαδικοί! :8):

Πότε πήγαν οι μιγαδικοί στην ύλη της 2ας Λυκείου; :oo:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 January 2008 - 17:29

Ελεεινέ Ash με τα ελεεινά ορθογραφικά σου. ΜΙΓΑΔΙΚΟΙ λέγονται.

Πότε πήγαν οι μιγαδικοί στην ύλη της 2ας Λυκείου; :oo:


Δεν πήγαν, στην 3η Λυκείου είναι ακόμη.
Όμως, στο σχολείο του θα κάνουν από τώρα κάποια μαθήματα που διδάσκονται στη Γ' Λυκείου και ένα από αυτά είναι τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης.

Πάντως, μη νομίζεις ότι όλα είναι ρόδινα.
Έμαθα πρόσφατα ότι έβαλαν ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ στη Φυσική Γ' Γυμνασίου. :o

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#7 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 January 2008 - 17:40

Ελεεινέ Ash με τα ελεεινά ορθογραφικά σου. ΜΙΓΑΔΙΚΟΙ λέγονται.



Δεν πήγαν, στην 3η Λυκείου είναι ακόμη.
Όμως, στο σχολείο του θα κάνουν από τώρα κάποια μαθήματα που διδάσκονται στη Γ' Λυκείου και ένα από αυτά είναι τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης.

Πάντως, μη νομίζεις ότι όλα είναι ρόδινα.
Έμαθα πρόσφατα ότι έβαλαν ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ στη Φυσική Γ' Γυμνασίου. :o


Τυχερά παιδάκια... :emptyonexg1:
Δεν θα χρειάζεται να τους βγαίνει η παναγία να μάθουν έργα ενέργειες στην Γ' Λυκείου. Να ξεκινάγαμε και αυτό φέτος να 'λεγα...

Εσείς Σήφη κάνετε ταλαντώσεις ή απλώς εισαγωγή; :deadga6:

oR4yYRl.gif


#8 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 03 January 2008 - 17:50



Έμαθα πρόσφατα ότι έβαλαν ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ στη Φυσική Γ' Γυμνασίου. :o


ε ενταξει αυτο ειναι. τιποτα αλλο πιο δυσκολο?και μετα σου λεει διαβασε παιδι μου στα 14-15 διαβασε. μαμησε μας κιολας με το κωλοεκπαιδευτικο συστημα. ας πανε την υλη στο γυμνασιο , ωστε στο λυκειο να κανουμε τους τομους που εχουμε τωρα στα πανεπιστημια. ωζψωσδφκηλδυσφγ κοινωνια του κερατα

βασικα οι μιγαδικοι στη δευτερα και οι παραγωγοι-ολοκληρωματα στην τριτη δεν ηταν? πανε και 6 χρονια και τα εχω μπερδεψει ΠΑΥΛΑ ξεχασει

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#9 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 January 2008 - 17:52

Τυχερά παιδάκια... :emptyonexg1:
Δεν θα χρειάζεται να τους βγαίνει η παναγία να μάθουν έργα ενέργειες στην Γ' Λυκείου. Να ξεκινάγαμε και αυτό φέτος να 'λεγα...

Εσείς Σήφη κάνετε ταλαντώσεις ή απλώς εισαγωγή; :deadga6:


Έλεος, ενέργεια/έργο/ισχύς και τα ρέστα είναι τα πιο εύκολα. Μόνο που μιλάμε για μονόμετρα μεγέθη, είναι μεγάλη ευκολία. Α, ρε, εμείς κάναμε στη Γ' Γυμνασίου και για ροή, ένταση, αντίσταση (Ohm) και κάτι τέτοια... :if: Τι ωραία ήτανε... Και ενώ πιο πολύ αυτά θα χρειαστώ στο μέλλον (ξέρει ο Κέννυ), δεν τα κάνουμε στο σχολείο! :mad:

Anyway, από ταλαντώσεις, κανονικά κάνουμε, τώρα είμαστε στις φθίνουσες. Στις απλές αρμονικές έχουμε κάνει και κινηματική και δυναμική και ενεργειακή προσέγγιση. :)


Double post, αλλά who cares, we are in teh Bl4ck H0l3!!!1!

ε ενταξει αυτο ειναι. τιποτα αλλο πιο δυσκολο?και μετα σου λεει διαβασε παιδι μου στα 14-15 διαβασε. μαμησε μας κιολας με το κωλοεκπαιδευτικο συστημα. ας πανε την υλη στο γυμνασιο , ωστε στο λυκειο να κανουμε τους τομους που εχουμε τωρα στα πανεπιστημια. ωζψωσδφκηλδυσφγ κοινωνια του κερατα

βασικα οι μιγαδικοι στη δευτερα και οι παραγωγοι-ολοκληρωματα στην τριτη δεν ηταν? πανε και 6 χρονια και τα εχω μπερδεψει ΠΑΥΛΑ ξεχασει



Άσε, μην τα συζητάς, ο μαθηματικός μας (που μας κάνει τους μιγαδικούς) μάς λέει ότι αυτά που μας διδάσκει, ο ίδιος τα διδασκόταν στο Πανεπιστήμιο. :o

Αλήτες... <<

Πάντως, μιγαδικοί, ολοκληρώματα και παράγωγοι είναι όλα στην Γ' Λυκείου, νομίζω...
Στη Β' Λυκείου Γ.Π., τα κεφάλαια είναι Τριγωνομετρία, Πολυώνυμα-Πολυωνυμικές Εξισώσεις, Πρόοδοι, Εκθετική και Λογαριθμική Συνάρτηση.
Στη Β' Λυκείου Κατεύθυνσης, τα κεφάλαια είναι Διανύσματα, η Ευθεία στο επίπεδο, Κωνικές τομές, Θεωρία Αριθμών.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#10 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 03 January 2008 - 18:00

Καλά είστε σοβαροί?
Διακοπές χριστουγέννων, μαύρη τρύπα κι εσείς μιλάτε για σχολείο και μαθήματα? :deadga6:
Posted Image

#11 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 January 2008 - 18:02

Βασικά εμένα μου τη σπάει που δεν κάνουμε Εντροπία... :emptyonexg1: Είναι το πιο ωραίο πράγμα στη φυσική, και συγχρόνως το πιο σταθερό. Και το κακό είναι ότι αφού θέλω να παώ για επιστήμες υγείας (φαρμακευτική) δεν θα κάνω ποτέ εντροπία. :knock-knock:


Θα κάτσω να την διαβάσω μόνος μου! :wooi2:

Υ.Γ.: @Despic~: :nosey::hahaha:

oR4yYRl.gif


#12 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 January 2008 - 18:03

Καλά είστε σοβαροί?
Διακοπές χριστουγέννων, μαύρη τρύπα κι εσείς μιλάτε για σχολείο και μαθήματα? :deadga6:


Δυστυχώς, αυτά μας καίνε εμάς αυτήν την περίοδο. :emptyonexg1:

Κοίταξε, εγώ τις προηγούμενες μέρες, είχα ξεχάσει ότι υπάρχει το σχολείο, αλλά από σήμερα κι έπειτα, λέω να διαβάσω και τίποτε γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. :

Ίσως χάσω και το Σάββατο, λόγω παραθαλάσσιου περιπάτου, so, time to work... :P


Βασικά εμένα μου τη σπάει που δεν κάνουμε Εντροπία... :emptyonexg1: Είναι το πιο ωραίο πράγμα στη φυσική, και συγχρόνως το πιο σταθερό. Και το κακό είναι ότι αφού θέλω να παώ για επιστήμες υγείας (φαρμακευτική) δεν θα κάνω ποτέ εντροπία. :knock-knock:


Θα κάτσω να την διαβάσω μόνος μου! :wooi2:

Υ.Γ.: @Despic~: :nosey::hahaha:


Δεν ξέρω από εντροπία και VGA... Αυτό που ξέρω είναι ότι η Φυσική Κατεύθυνσης Β' Λυκείου είναι Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ.&- Άκου εκεί αέρια και αδιαβατικές μεταβολές τους... Σάμπως, θα μελετάω τα αέρια στο ΗΜΜΥ που σκέφτομαι να πάω... ?!?

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#13 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 January 2008 - 18:09

Δυστυχώς, αυτά μας καίνε εμάς αυτήν την περίοδο. :emptyonexg1:

Κοίταξε, εγώ τις προηγούμενες μέρες, είχα ξεχάσει ότι υπάρχει το σχολείο, αλλά από σήμερα κι έπειτα, λέω να διαβάσω και τίποτε γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. :

Ίσως χάσω και το Σάββατο, λόγω παραθαλάσσιου περιπάτου, so, time to work... :P


Ξημεροβραδιάσματα με Counter Strike ftw... :nosey:

Αλλά πάνε αυτά. Αυτά τα Χριστούγεννα, ΙΣΩΣ και το Πάσχα που έρχεται είναι οι τελευταίοι περίοδοι ξεκούρασης... :nanana: Ειδικά μετά το καλοκαίρι ούτε login δεν θα προλαβαίνω να κάνω...
Fuck... Λέω να το γυρίσω στη Ζαμπονοκοπτική Θεσσαλονίκης ή Ιχθυοτροφίες Μεσσολογγίου... :emptyonexg1:

Δεν ξέρω από εντροπία και VGA... Αυτό που ξέρω είναι ότι η Φυσική Κατεύθυνσης Β' Λυκείου είναι Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ.&- Άκου εκεί αέρια και αδιαβατικές μεταβολές τους... Σάμπως, θα μελετάω τα αέρια στο ΗΜΜΥ που σκέφτομαι να πάω... ?!?


:hahaha: Εγώ θα χρειαστώ μάλλον Θερμοδυναμική για το Πανεπιστήμιο!

oR4yYRl.gif


#14 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 January 2008 - 18:15

Ξημεροβραδιάσματα με Counter Strike ftw... :nosey:

Αλλά πάνε αυτά. Αυτά τα Χριστούγεννα, ΙΣΩΣ και το Πάσχα που έρχεται είναι οι τελευταίοι περίοδοι ξεκούρασης... :nanana: Ειδικά μετά το καλοκαίρι ούτε login δεν θα προλαβαίνω να κάνω...
Fuck... Λέω να το γυρίσω στη Ζαμπονοκοπτική Θεσσαλονίκης ή Ιχθυοτροφίες Μεσσολογγίου... :emptyonexg1:

Ε, νταξ, cs ftw, όσο παρακμιακό κι αν είναι. Κοίτα, έχω ακούσει για μια καινούρια σχολή: «Ζαμπονοκοπτική με λέιζερ». Πρέπει να έχει σχολή και στα Κλαπατσιμπαλοχώρια (yata's epinoisis).

:hahaha: Εγώ θα χρειαστώ μάλλον Θερμοδυναμική για το Πανεπιστήμιο!


Γιατί; Τα αέρια των ασθενών θα μελετάς; :nosey:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#15 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 January 2008 - 18:24

Γιατί; Τα αέρια των ασθενών θα μελετάς; :nosey:


Ε, όχι, αλλά συνήθως θεωρητικά είναι όσα μαθαίνεις στα πρώτα έτη και λογικά έχει άπειρη (+βιο)χημεία... :gn2:

oR4yYRl.gif