Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#93391 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 February 2023 - 00:44

Ωχ έλα ρε. Zeliga που είσαι, εμφανίσου!
rsrGbGx.gif

#93392 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 14 February 2023 - 01:21

Οταν στα ανιμε φορουμς δεν μπαίνει κανεις... Ριπ
フカフカ

#93393 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 14 February 2023 - 03:09

Γενικα στα φορουμς δεν μπαινει κανεις  :bahhh: Ειναι πολυ κριμα, γιατι νομιζω τα φορουμς ειναι η αγαπημενη μου μορφη social media, σιγουρα πιο decentralized απο τα γνωστα apps τα οποια και σιχαινομαι. Παντως, αν μη τι αλλο, το γεγονος οτι εχουμε απομεινει 10 ανθρωποι πχ εδω μεσα, δινει την αισθηση μιας πιο στενης κοινοτητας, πιο προσωπικης. Σε καθε περιπτωση παντως ειναι κριμα που ο κοσμος δεν προτιμαει τετοιες κοινοτητες και αντιθετως παει στα social media που ειναι τοσο... ετσι οπως ειναι.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93394 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 February 2023 - 08:50

Βασικά πλέον εχουμε φτάσει σε ένα στάδιο που ο κόσμος δεν ξέρει τι είναι forum πόσο μάλλον να συμμετάσχει σε ένα. Ανιγουει, κρίμα για την anime-greek θα ήθελα να διαβάσω την ανακοίνωση που είχαν γράψει αλλά δυστυχώς το forum δεν μπορούσες να το δεις αν δεν κάνεις login οπότε δεν έχει γίνει index από το web archive.
rsrGbGx.gif

#93395 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 14 February 2023 - 17:31

κρίμα για την anime-greek θα ήθελα να διαβάσω την ανακοίνωση που είχαν γράψει αλλά δυστυχώς το forum δεν μπορούσες να το δεις αν δεν κάνεις login οπότε δεν έχει γίνει index από το web archive.

@Hazuki η ανακοινωσει υπαρχει και μπορεις να την δεις βρε.και εγω που δεν ειμαι μελος το ειδα.


Σε αλλα νεα εχω νεα  απολαυση.

THE LEGEND OF VOX MACHINA.
Για καποιο λογο πριν καιρο το frontpage μου σε tiktok και αλλα μεσα αρχισε να μου δειχνει ειτε κλιπακια απο το critical role στο geek and santry καναλι του youtube η explanation κλιπακια απο την σειρα.
Επειδη εχω amazon prime ειπα να του ριξω μια ματια και ΩΩΩΩΩΩ ΦΙΛΕ κολλησα.....2 σεζον τις ειδα μονοκοπανια και μπορω ναπω οτι ειναι απο τις λιγες φορες που γουσταρω τοσο πολυ χαρακτηρες.. 10/10 χαλαρα.

για οσους δεν ξερουν το legend of vox macina ειναι ουσιαστικα μια animation σειρα για μεγαλους(σεξ βια και ροκ εν ρολ) οπου ουσιαστικα ειναι ενα DnD campaign που ξεκινησε το 2015 ως διαδικτιακο εβδομαδιαιο σχεδον 4ωρο επεισοδιο στο twitch και στο youtube.Μετα απο 100 κατι επεισοδια στο 1ο campaign και καμια 100αρια και κατι ψιλα ακομα στο 2ο campaign αποφασιζουν να ανεβασουν ενα kickstarter για να μαζεψουν 750.000 δολαρια για να κανουν ενα one off animated special.
Στην 1η ωρα του kickstarter ειχαν μαζεψει 1.000.000 εκ δολαρια και οταν τελειωσε το kickstarter ειχαν φτασει 11.400.000 εκ δολλαρια.και απο one off special εγινε series στο αμαζον.

Αυτο που γουσταρω ειναι οτι οταν βλεπεις την σειρα το story το lore η καθε αποφαση του καθε χαρακτηρα ακομα και τον κακων δεν ειχει γραφτει απο καποια ομαδα συγγραφεων αλλα ειναι ολα αποφαση των παιχτων και του game master οταν παιζαν το παιχνιδι τοτε στα twitch live

εντωμεταξυ και αυτοι που κανουν τις φωνες στην ζειρα ειναι οι ιδιοι που παιζαν και το παιχνιδι αφου ουτος η αλλως ξεραν πως να τους υποδυθουν και αγαπουσαν τους χαρακτηρες τους.και μαλιστα ειναι και γνωστοι μεσα οπως oi ηθοποιοi που κανει την ellie και την abby στο the last of us.και γενικα και οι υπολοιποι ειναι μεσα σε videogames animated series και anime σαν voice actors...
 


Edited by vectrapearl, 14 February 2023 - 18:04.

                                                                       


#93396 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 14 February 2023 - 19:56

Όντως πολύ ωραίο το Vox Machina. Θεωρώ ότι το πρώτο campaign των Critical Role ήταν καλύτερο από τα επόμενα δύο και μεταφέρεται ωραία στην "τηλεόραση" σε στυλ animation.

 

Γενικά η ομάδα του Critical Role έχει τεράστια επιτυχία παρά το πόσο niche είναι το περιεχόμενο που παράγουν και είναι πολύ ωραίοι τύποι. Παλιά είχα κολλήσει με το D&D και τους έβλεπα συνέχεια. Έχει φάση μια φορά την εβδομάδα να κάθεσαι και να βλέπεις μια ομάδα από διάσημους voice actors να υποδύονται χαρακτήρες στο D&D, αν και έχω σταματήσει πλέον λόγω χρόνου και του ότι το τρίτο campaign δεν μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον τόσο πολύ.



#93397 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 February 2023 - 12:51

Έχουμε και τον one piece fan Τέντογλου που είναι σε φάση μου την λέτε για τα παπούτσια, gommu gommu no rocketo και κάνει καλύτερη επίδοση από πριν. :)
rsrGbGx.gif

#93398 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 18 February 2023 - 14:46

620€ για PS5 + GOW Ragnarok λέει το public...
(550€ σκέτο)

Τελικά με βλέπω να χτίζω PC φέτος, αν όλα πάνε καλά με τη δουλειά.

#93399 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 February 2023 - 15:48

Καλά το δίνουν 549 σκέτο στο public. Το ψήνω.
rsrGbGx.gif

#93400 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 18 February 2023 - 16:17

Καλά το δίνουν 549 σκέτο στο public. Το ψήνω.

Ιαπωνία πρέπει να είναι 60000 γένια το κλασικό και 50000 το digital.

420 και 380 ευρώ δηλαδή.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#93401 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 18 February 2023 - 17:04

620€ για PS5 + GOW Ragnarok λέει το public...
(550€ σκέτο)

Τελικά με βλέπω να χτίζω PC φέτος, αν όλα πάνε καλά με τη δουλειά.

Ήδη κτίζω 2.



#93402 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 18 February 2023 - 23:00

Έχεις τίποτα tips? Πολλά έτοιμα Gaming PCs που βλέπω έχουν Ryzen 5 / Intel i5. Αρκούν πιστεύεις (για μέτρια settings) ή έχουμε φτάσει στο σημείο όπου χρειάζεσαι τουλάχιστον Ryzen 7 / Intel i7 για μοντέρνα παιχνίδια; Και τι κάρτα γραφικών θα πρότεινες; Φαντάζομαι από RΑΜ έχει νόημα πλέον από 16GB και πάνω.

 

Γενικά έχοντας συνηθίσει σε laptop, σκεφτόμουνα το επόμενό μου PC να είναι Gaming Laptop, αλλά έχω συνειδητοποιήσει ότι ένας πύργος Gaming είναι πολύ πιο φθηνός. Αλλά με φοβίζουν θέματα συμβατότητας (τι μητρική να βάλω) αλλά και το ίδιο το στήσιμο (πώς να βάλω τους ανεμιστήρες για παράδειγμα).



#93403 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 February 2023 - 19:36

Πάρε οποιοδήποτε επεξεργαστή αντέχει η τσέπη σου με 6 πυρήνες και πάνω, 16 γίγα μνήμη και 6600/6700xt ή 3060/3060ti.


rsrGbGx.gif

#93404 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 21 February 2023 - 08:54

Η αλήθεια είναι ότι αυτή την στιγμή μαζεύω χρήματα για αυτοκίνητο, οπότε η αγορά υπολογιστή υπάρχει ακόμα μόνο σαν ιδέα στο μυαλό μου.

 

Ελπίζω στο μέλλον να πέσουν λίγο οι τιμές από τις κάρτες γραφικών, αν και δεν το βλέπω...



#93405 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 February 2023 - 09:46

Αν δεν σε ενδιαφέρει ο κατάλογος παιχνιδιών της Sony μπορείς να πάρεις ένα Xbox game pass. Σχετικά καλή υπηρεσία ακόμα και για Ελλάδα που είναι από τις πιο απομακρυσμένες χώρες από τα data centers της εταιρείας.
rsrGbGx.gif