Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#93211 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 September 2022 - 20:52

Για τους παλιούς υπάρχει εξαίρεση επειδή μπορεί να υπάρξουν νομικά κολλήματα.
rsrGbGx.gif

#93212 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2022 - 11:38

Πέθανε και Coolio. angel.tze ξέρεις ποιος ήταν ο Coolio;
rsrGbGx.gif

#93213 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 October 2022 - 11:44

Ναι, τον έμαθα όταν είδα ότι πέθανε λολ. Δεν τον ήξερα πριν όμως. Γιατί αυτή η στοχευμένη ερώτηση? xD

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93214 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2022 - 13:22

Α τίποτα να δω αν αληθεύει ότι νεότερες γενιές είναι who dfck iz Coolio! :)
rsrGbGx.gif

#93215 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 October 2022 - 13:45

Κοίτα, εγώ είμαι και περιπτωσάρα γιατί δεν ακούω σχεδόν καθόλου mainstream μουσική και είμαι σε πλήρη άγνοια για πάρα πολλούς καλλιτέχνες των τελευταίων δεκαετιών. Πάντως, από αρκετούς συνομηλίκους, είδα ότι γενικά ήταν γνωστός.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93216 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2022 - 15:09

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση. :)
rsrGbGx.gif

#93217 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 October 2022 - 17:55

Ρε ποιός είναι ο Coolio, εδώ πέθανε ο Σταμάτης Κόκοτας!

 

Νεολαία σου λέει μετά...


O6rrvsU.jpg


#93218 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2022 - 18:00

Α ναι πάει κι αυτός.
rsrGbGx.gif

#93219 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 02 October 2022 - 09:24

BBC news is broadcasting an important announcement:

Ξεκινάω γυμναστήριο, επιτέλους 8)

#93220 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 October 2022 - 12:26

Και εγώ! (Βασικά είχα πάει δυο φορές και μετά λείψαμε έναν μήνα διακοπές και έκτοτε φοβόμουν να γυρίσω αχαχαχ, αλλά το πήρα απόφαση να συνεχίσω)

 

Θα είμαστε gym bros αχαχαχ


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93221 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2022 - 13:05

Εγώ επειδή την πάτησα με τα γυμναστήρια αν ασχοληθείτε με μπάρες και τέτοια πάρτε ζώνη για την μέση οπωσδήποτε. Επίσης κάντε προληπτικά ακτινογραφία και μαγνητική σπονδυλικής στήλης. Ακραίο αλλά θέματα που μπορεί να υπάρχουν στους δίσκους και δεν φαίνονται στην καθημερινότητα θα φανούν εκεί.
rsrGbGx.gif

#93222 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 02 October 2022 - 16:06

Και εγώ! (Βασικά είχα πάει δυο φορές και μετά λείψαμε έναν μήνα διακοπές και έκτοτε φοβόμουν να γυρίσω αχαχαχ, αλλά το πήρα απόφαση να συνεχίσω)

 

Θα είμαστε gym bros αχαχαχ

 

Τέλεια ρε 'συ! Άντε καλή αρχή σου εύχομαι και μακάρι να δεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς :D

 

Εγώ επειδή την πάτησα με τα γυμναστήρια αν ασχοληθείτε με μπάρες και τέτοια πάρτε ζώνη για την μέση οπωσδήποτε. Επίσης κάντε προληπτικά ακτινογραφία και μαγνητική σπονδυλικής στήλης. Ακραίο αλλά θέματα που μπορεί να υπάρχουν στους δίσκους και δεν φαίνονται στην καθημερινότητα θα φανούν εκεί.

Εγώ να σου πω την αλήθεια ανέκαθεν φοβόμουν τις μπάρες, ακριβώς για αυτόν τον λόγο! Σκέφτομαι να ξεκινήσω πρώτα με τρέξιμο, αερόβια γυμνστική και κάποια ομαδικά (πχ πιλάτες, TRX και functional), βαράκια, ώστα να χτίσω αντοχή και να αρχίσουν να δουλεύουν οι μύες όλου του σώματος και μετάαααα να πάω σε μηχάνημα για στήθος. Μπάρες δύσκολα να ξεκινήσω να σηκώνω.

 

edit: Είμαι λεπτός, οπότε δεν νομίζω να με κρατάει η μέση αν δεν bulkάρω πρώτα.
 


Edited by Akihito, 02 October 2022 - 16:07.


#93223 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2022 - 16:27

Το ίδιο έκανα, πρώτα όργανα και διάδρομο, κάποια στιγμή μου δώσανε πρόγραμμα με squats με μπάρα σε ράγες οπότε ήταν πιο εύκολο. Ξεκίνησα να ψάχνομαι μόνος μου, τέσσερα χρόνια μετα έμεινα μέσα σε μια πρέσα παραδόξως, όχι από μπάρα. Τεσπά ακόμα και τα μηχανήματα προσέχετε τα.
rsrGbGx.gif

#93224 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 02 October 2022 - 16:46

Το ίδιο έκανα, πρώτα όργανα και διάδρομο, κάποια στιγμή μου δώσανε πρόγραμμα με squats με μπάρα σε ράγες οπότε ήταν πιο εύκολο. Ξεκίνησα να ψάχνομαι μόνος μου, τέσσερα χρόνια μετα έμεινα μέσα σε μια πρέσα παραδόξως, όχι από μπάρα. Τεσπά ακόμα και τα μηχανήματα προσέχετε τα.

Έχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερο οι μύες της μέσης και του αυχένα να γυμνάζονται παρεμπιπτόντως και όχι συγκεκριμένα και μόνο αυτοί. Διάβαζα κάπου ότι η "σανίδα" (plank) σε συνδυασμό με σωστή στάση σώματος και stretching αρκούν για τη μέση. Δεν υπάρχει λόγος να την καταπονούμε.



#93225 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2022 - 22:41

Έχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερο οι μύες της μέσης και του αυχένα να γυμνάζονται παρεμπιπτόντως και όχι συγκεκριμένα και μόνο αυτοί. Διάβαζα κάπου ότι η "σανίδα" (plank) σε συνδυασμό με σωστή στάση σώματος και stretching αρκούν για τη μέση. Δεν υπάρχει λόγος να την καταπονούμε.

 

Κοίτα από όλες τις ασκήσεις αυτές που όντως κάνουν κάτι είναι τα push ups. Κάνε τρία 15αριά την ημέρα κάθε μέρα και μετά από ένα εξάμηνο θα χεις ανοίξει. Ταυτόχρονα γυμνάζεις την μέση.

Παρόλα αυτά μπορώ να πω, ότι τα βάρη δυστυχώς όντως σε αλλάζουν προς το καλύτερο, ταράζουν αρκετά το σώμα και ειδικά τους μυς. Το βλέπω τώρα που παρά που έχω σταματήσει από το 2018 και έχω πάρει κιλά, πλέον κάθονται πάνω μου κάπως καλύτερα.

Το καλοκαίρι δοκίμασα κολυμβητήριο, θα ξαναξεκινήσω τώρα αν θες σκέψου το ειδικά αν θες να χάσεις κιλά. Αν δεν έχεις πάει πότε θα τα δεις κωλυόμενα. Μισή ώρα πάνω κάτω και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και όταν γυρνάς μιλάμε για πείνα.

Με ένα μήνα καλοκαίρι και συντηρητική διατροφή έχασα δύο κιλά σε ένα μήνα. Συντηρητική εννοώ σπιτικό φαγητό και όχι απέξω, α και μετρημένες μερίδες.  :riiight:


rsrGbGx.gif