Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#93061 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 24 April 2022 - 23:03

Όταν λες βελτίωση τι εννοείς;

 

Ρε έλα στο κλαμπ

 

149292928.0.jpg

 

Κι εγώ στο club είμαι and I don't like it.

Κατά τα άλλα τι λέει ο κόσμος, πως περάσατε Πάσχα; Εγώ προσωπικά το έριξα στα τραγούδια και στα σοκολατάκια lol.
 


phmava.php

#93062 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 April 2022 - 09:18

Εγώ έσπασα σταμνιά. Ωραίο αίσθημα.
Πήγα ενα 4ημερο Κέρκυρα και τωρα Αθήνα...έτσι να ξεγευγουμε απτη μουντιλα και τη μόνημη βροχή των Ιωαννίνων που και που.
2χρονια παιζει να χα να παω κάπου εντομεταξυ, νμζω εχω αποκτήσει τασεις αγοραφοβίας. Ωραια ηταν θο αν κ απειρος κοσμος. Πεσανε και κανονικά βεγγαλικά, οχι οπως Αθήνα που ρίχνανε μπουρλότο και κρότους κ φωτοβολίδες πολέμου πέρυσι.
フカフカ

#93063 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 April 2022 - 09:14

Καλά ήταν. Έφαγα εκεί χάμο δυο τρία δέκα παϊδάκια, λίγες πατάτες φούρνου, ένα λουκάνικο, μισό τσουρέκι, ε και το ένα τρίτο από ένα ταψάκι γαλακτομπούρεκο, ψωροπράματα δηλαδή!

Ίσα που χόρτασα!  :congrats:


rsrGbGx.gif

#93064 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 27 April 2022 - 18:21

Πλάκα πλάκα, νομίζω ότι πλέον επιστρέψαμε πλήρως στα προ κορωνοϊού επίπεδα. Την Μ. Παρασκευή γινόταν το έλα να δεις από κόσμο όταν βγήκα για καφέ το μεσημέρι. Μεγάλο Σάββατο και Κυριακή του Πάσχα άκουγες και πάλι, μετά από 2 χρόνια, τους χορούς, τις συζητήσεις, τα τραγούδια, τα παιδάκια να παίζουν.
Μπορεί να μην το γουσταρα το Πάσχα σαν γιορτή, αλλά μετά από 2 χρόνια γκινιας μού άρεσε αυτό το τζερτζελο. Καιρός ήταν!

Να φανταστείτε την Τρίτη 2 συνάδελφοι δεν ήρθαν στη δουλειά λόγω ατελείωτης κραιπάλης το 4ημερο, και ούτε το αφεντικό, ούτε οι υπόλοιποι κάναμε μανούρα για το κρέμασμα! :kakaka:

Ο κόσμος έχει ανάγκη να ξαναζήσει, τι να λέμε τώρα.

#93065 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 April 2022 - 19:24

Τελικά εσύ που δουλεύεις είπαμε; Γιατί σε θυμήθηκα πάλι, που έλεγες ότι σας λέγανε τεμπέληδες που δεν πάτε να δουλέψετε σεζον με τρεις και εξήντα. ΟΡΙΣΤΕ, φέτος είναι χειρότερα, 50000 θέσεις τα κενά στο τουρισμό. ΡΕ ΒΑΛΤΕ ΠΛΑΤΗ ΕΚΕΙ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΟΥΠΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΑΚΙΑ!


rsrGbGx.gif

#93066 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 27 April 2022 - 20:46

Τελικά εσύ που δουλεύεις είπαμε; Γιατί σε θυμήθηκα πάλι, που έλεγες ότι σας λέγανε τεμπέληδες που δεν πάτε να δουλέψετε σεζον με τρεις και εξήντα. ΟΡΙΣΤΕ, φέτος είναι χειρότερα, 50000 θέσεις τα κενά στο τουρισμό. ΡΕ ΒΑΛΤΕ ΠΛΑΤΗ ΕΚΕΙ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΟΥΠΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΑΚΙΑ!

Εγώ θα δούλευα σεζόν στον τουρισμό το 2020 (καλά πήγε αυτό... RIP λόγω πανδημίας).
Τελικά έπιασα δουλειά γραφείου σε μία ιδιωτική κλινική. Καλά ήταν, αν και είχε πολλές κλικες στους γιατρούς-νοσοκόμους και συνήθως έπαιρνε εμάς η μπάλα...
Τώρα είμαι σε ένα μικρό γραφείο που ασχολείται με ευρωπαϊκά προγράμματα και πιστεύω ότι θα έχω πολλή εξέλιξη επαγγελματικά από αυτό, αν κάνω σωστές κινήσεις. Το περιβάλλον είναι μακράν το καλύτερο, γιατί όλοι οι συνάδελφοι είναι κάτω των 40 και είμαστε σαν ομάδα. Ούτε ιεραρχίες, ούτε μαλακίες...

#93067 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 28 April 2022 - 00:07

Καλα περιμενετε να ρθει το νεο κορονα απο shanghai, θα χουμε απαλλαγεί κιαπολα τα μετρα κ προφυλαξεις απτον Μάϊο ωστε να το υποδεχθουμε με ανοιχτες αγγαλες !
*feels so excited not*

On anothernews αλλαξα κινητο και τα συστηματα της Vodafone ειναι πεσμενα εδω και 3βδομαδες και δν μ μπορει να μου βγαλει κανεις βεβαιωση για τν νεο αριθμό. Τελικά τίποτα δεν δουλεύει σαυτη τη χώρα..

Edited by GhostPrince, 28 April 2022 - 00:09.

フカフカ

#93068 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 09 May 2022 - 09:44

Πόσο troll μπορεί να είναι αυτός ο Musk;

 

BHV2UKS.png

 

Επίσης, τα τελευταία χρόνια πρέπει να είναι η χαρά των συνομωσιολόγων έτσι;

 

SSonJyH.jpg

 

https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/blood-red-sky-near-shanghai-26906122

 

In other news, κόλλησα κι εγώ κορονοϊό. 99% όμικρον, οπότε σαν κρύωμα θα το περάσω. Το αστείο είναι ότι είχα 2 χρόνια να αρρωστήσω οπότε είχα ξεχάσει πόσο ενοχλητικό είναι. Τέλος πάντων. Άντε να γίνω καλά ώστε μετά να έχω μόνο το ενδεχόμενο πυρηνικού πολέμου να με ανησυχεί...



#93069 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 May 2022 - 10:28

Περαστικά σου, με υγεία.  :gotit: Τώρα ναι, μόνο ο πυρινικός χειμώνας, ο 3ος παγκόσμιος και η ενδεχόμενη επισιτιστική/ενεργειακή/οικονομική κρίση είναι τα γεγονότα που μπορεί να σε ανησυχούν.  :canthelp:


rsrGbGx.gif

#93070 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 09 May 2022 - 13:33

ή θα πεθάνουμε όλοι πριν προλάβουν.
Κρατος με νο υγεία, νο ρευμα/θέρμανση, νο τρόφιμα αρκουν για να αφανίσουν ενα σημαντικό μέρος του πληθυσμού θα λέγαμε.

Edited by GhostPrince, 09 May 2022 - 14:24.

フカフカ

#93071 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 13 May 2022 - 22:09

Idea ας καβατζώσουμε σπόρους και γλάστρες έτσι όταν έλεθει να έχουμε φαϊ. Ideal γιατί απλά να μην μετακομίσουμε χωριό μπας και εκτρέφουμε και κοτόπουλα.

 

Απ' την άλλη πως αποκτάς κοτόπουλα και τι θέλουν από περιποίηση;


Edited by pc_magas, 17 May 2022 - 21:44.


#93072 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 22 May 2022 - 17:25

Τι έγινε ρε, δε ζει κανείς εδώ μέσα? ;p


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#93073 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 22 May 2022 - 17:30

Τι έγινε ρε, δε ζει κανείς εδώ μέσα? ;p

Ζούμε σε έναν post-apocalyptic κόσμο μετά τον covid, τον πόλεμο, την επισιτιστική και ενεργειακή κρίση, και πλέον την επικείμενη ευλογιά των πιθήκων...

 

Πλάκα πλάκα, εγώ τις καημένες τις γιαγιάδες λυπάμαι που έχουν τρελαθεί με όσα ακούν στην τηλεόραση.



#93074 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 May 2022 - 18:24

Τι έγινε ρε, δε ζει κανείς εδώ μέσα? ;p

 

Μιλάς εσύ τομάρι! :D

Εδώ είμαστε, α χρόνια πολλά κιόλας για την γιορτή σου, που είναι τα γλυκά μας!  :cry5:


rsrGbGx.gif

#93075 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 22 May 2022 - 20:51

Φχαρστώ! Ελα πάρτε παγωτό mochi!

 

Mochi-Ice-Cream-8680-I-480x270.jpg

 

 

Κατά τα άλλα, την ευλογία των πιθήκων να έχουμε τέκνα μου. Είναι το μόνο που μας έλειπε.

Ξανάπχιασα το μανγκα του Shingeki μιας κ το χα αφήσει εκεί που χε φτάσει το 18, και είδα και την τελευταία σήζον του άνιμε και άντε πάλι περίμενε, και είπα ένα βροντερό ΟΧΙ και πήγα στο μάνγκα γρηγορότερα κ από πεινασμένο κροταλία.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear