Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#93046 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 14 April 2022 - 13:32

Εχει βαρια συμπτωματα η Χε;

wdasa.png


#93047 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 15 April 2022 - 20:00

εγω μασκα εξω δεν φοραω. νομιζω δεν εχει νοημα. αν δεν υπαρχει συνωστισμος.


wdasa.png


#93048 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 15 April 2022 - 20:05

μια ειναι η μασκα που χρειαζετε 255.255.255.0



#93049 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 19 April 2022 - 18:14

εδω και 3 μηνες βαζω μινοξιδιλ 5% στα μαλλια και μου καναν στο ιατρειο και τα 3 prp.

 

ειδα βελτιωση αλλα παλι σε καποια σημεια στο κεφαλι ειναι αραια τα μαλλια οταν πεφτει φως. υπαρχει τριχα αλλα ειναι λες και εδω και μηνες να εχει κολλησει στα 3cm χωρις να μεγαλωνει σε καποια σημεια στο κεντρο.

 

ο ιατρος μου ειπε να παρω φιναστεριδη αλλα εχω διαβασει για ormonika side effects.

 

eixe κανεις καποια εμπειρια σχετικα με αυτο?


wdasa.png


#93050 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 April 2022 - 11:51

Εγώ!

Πήγα στον δερματολόγο στα 18, μου είπε η αλωπεκίαση είναι κληρονομική και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να την καθυστερήσεις.

Οκ, του λέω τι κάνω, λούσιμο με αυτό το σαμπουαν και χάπια για το υπόλοιπο της ζωής σου.

Τα πήρα ένα μήνα και μετά τα πέταξα. Τελικά καράφλιασα αλλά ποτέ δεν με ενδιέφερε, σκάω που σκάω για τα καθημερινά δεν θα ανησυχώ και για τις τρίχες. :dazed:  


rsrGbGx.gif

#93051 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 20 April 2022 - 12:53

Χωρίς να είμαι ειδικός, από λίγο ψάξιμο που είχα ρίξει παλιά το συμπέρασμα είναι ότι αν είναι να σου πέσουν θα σου πέσουν ότι και να κάνεις.

 

Ναι μπορείς να το καθυστερήσεις και ίσως να ελαττώσεις λίγο τη ζημιά, αλλά θα πρέπει να βάζεις συνέχεια σπρέυ/χάπια/σαμπουάν και ακόμα και αυτά κάποια στιγμή ίσως να μην είναι αρκετά.

 

Για μένα η καλύτερη λύση είναι να αφήσεις να γίνει ότι είναι να γίνει και απλά να πας να κάνεις μια εμφύτευση αν θες μαλλί. Κοστίζει βέβαια οπότε μπορεί να μην είναι λύση για όλους, αλλά προσωπικά αν ποτέ μου έπεφτε το μαλλί άνετα θα πήγαινα για εμφύτευση. 


Posted Image


#93052 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 April 2022 - 13:08

Η εμφύτευση δεν είναι λύση για μένα, καλύτερα ξύρισμα και αποδοχή παρά να πετάς τα λεφτά σου σε ημίμετρα που στο τέλος αφήνουν περίεργα αποτελέσματα.

Μόνο αν έχεις άπειρα γκαφρά και ψαχτείς ποια επέμβαση να κάνεις και σε ποιον γιατρό.

Όσους έχω δει στο μετρο να έχουν κάνει πάντα είναι εμφανής η επέμβαση.

Πολύ έχουν την γνωστή ουλή στο σβέρκο από αυτί σε αυτί ή την αραίωση μετά την επέμβαση που το κάνεις όταν έχεις κάποιες τρίχες και μετά πέφτουν κι αυτές με αποτέλεσμα πάλι αραίωση.

Βέβαια με το πέσιμο και τελευταιών φυσικών τριχών πλέον φαίνεται η εμφύτευση.


rsrGbGx.gif

#93053 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 20 April 2022 - 13:27

ο καλυτερος συνδυασμος νομιζω ειναι μινοξιδιλη με prp.

 

δεν εχουν παρενεργειες. και οντως ειδα εντονη βελτιωση σ τους 3 μηνες. αλλα θα ειναι προσωρινο λογικα


wdasa.png


#93054 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 April 2022 - 14:34

Όταν λες βελτίωση τι εννοείς;

 

Ρε έλα στο κλαμπ

 

149292928.0.jpg


rsrGbGx.gif

#93055 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 20 April 2022 - 14:59

Η εμφύτευση δεν είναι λύση για μένα, καλύτερα ξύρισμα και αποδοχή παρά να πετάς τα λεφτά σου σε ημίμετρα που στο τέλος αφήνουν περίεργα αποτελέσματα.

Μόνο αν έχεις άπειρα γκαφρά και ψαχτείς ποια επέμβαση να κάνεις και σε ποιον γιατρό.

Όσους έχω δει στο μετρο να έχουν κάνει πάντα είναι εμφανής η επέμβαση.

Πολύ έχουν την γνωστή ουλή στο σβέρκο από αυτί σε αυτί ή την αραίωση μετά την επέμβαση που το κάνεις όταν έχεις κάποιες τρίχες και μετά πέφτουν κι αυτές με αποτέλεσμα πάλι αραίωση.

Βέβαια με το πέσιμο και τελευταιών φυσικών τριχών πλέον φαίνεται η εμφύτευση.

 

Ναι έχει να κάνει και με την έκταση του προβλήματος. Αν είσαι όπως στη φωτογραφία που έβαλες ε ναι τότε καλύτερα να τα ξυρίσεις. Αλλά αν απλά έχεις λίγη αραίωση πιστεύω είναι καλή λύση.

 

Μιλάω πάντα να πας σε καλό γιατρό και να κάνεις σωστή δουλειά, όχι στον πρώτο χασάπη που βρίσκεις.


Posted Image


#93056 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 April 2022 - 15:57

Μα αυτό λέω, αν έχεις λίγη και κάνεις την επέμβαση, μετά θα πέσουν και οι υπόλοιπες με αποτέλεσμα να μείνεις μόνο με αυτές τις επέμβασης και να έχεις να χτενίζεις πέντε τρίχες.

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#93057 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 20 April 2022 - 18:32

Καλησπέρα Hazuki. Έχεις δοκιμάσει συνδυασμό λαδιών??????

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#93058 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 April 2022 - 21:55

Πλέον είναι πολύ αργά για μένα χαχαχαχα
rsrGbGx.gif

#93059 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 22 April 2022 - 18:29

Σήμερα που βγήκα έξω, στο ραδιόφωνο δεν είχε πουθενά τραγούδια. Μόνο μελωδίες και ενορχηστρώσεις.

 

Παίζει η Μ. Παρασκευή να είναι η μόνη μέρα που θυμούνται τα ραδιόφωνα τον Yanni...



#93060 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 24 April 2022 - 09:17

to 200mps αξιζει?

 

https://nova.gr/programmata/internet-tilephonia

 

γιατι δεν το εχει σαν ξεχωριστο πακετο αλλα λεει με αναβαθμιση 5 ευρω το μηνα?

 

τι εννοει?


wdasa.png