Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#93016 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 04 March 2022 - 00:29

Για να μη τους ξεφυγει και βγει ως κακη η τόσο "καλη" αμερικα κιη ευρωπη. Ουγκ.ουα ουα.
Εγω τη θεση υπέρ του Νατο αρνουμε να την πάρω παντως. Μεταναστευση οσο πιο μακρια γινεται.

Edited by GhostPrince, 04 March 2022 - 00:29.

フカフカ

#93017 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 March 2022 - 07:25

Για ποιο λογο θέλουν να παρουσιασουν την ουκρανια ως οι καλοι και τους ρωσους ως κακους?


Γιατί αλλιώς θα κλονιστεί η εμπιστοσύνη των υπόλοιπων χωρών και αντί να γλείφουν αμερικανικες θα γλείφουν ρωσικές μπότες.

#93018 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 18 March 2022 - 18:34

Άντε ήρθε και η σειρά μου να περάσω αυτό το πράγμα τον κορονοιό . Η πανδημία τελείωσε σου λέει μετά :smokingg:


phmava.php

#93019 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 March 2022 - 09:40

Άντε ήρθε και η σειρά μου να περάσω αυτό το πράγμα τον κορονοιό . Η πανδημία τελείωσε σου λέει μετά :smokingg:



Περαστικά, στην Αγγλετερα πως πάει το πραμα τώρα;
rsrGbGx.gif

#93020 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 19 March 2022 - 12:26

Περαστικά, στην Αγγλετερα πως πάει το πραμα τώρα;

 

Έχουν αρχίσει να ξανανεβαίνουν τα κρούσματα και οι εισαγωγές σε νοσοκομείο, αλλά εδώ και ένα μήνα σχεδόν είμαστε ουσιαστικά χωρίς μετρά. Στο τραμ πχ με το ζόρι να φοράει μάσκα ένα 20%.

 

Ακόμα και COVID να έχεις δε χρειάζεται να κάνεις self-isolate.


Posted Image


#93021 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 19 March 2022 - 13:13

Έχουν αρχίσει να ξανανεβαίνουν τα κρούσματα και οι εισαγωγές σε νοσοκομείο, αλλά εδώ και ένα μήνα σχεδόν είμαστε ουσιαστικά χωρίς μετρά. Στο τραμ πχ με το ζόρι να φοράει μάσκα ένα 20%.

Αυτό, έχουμε χαλαρώσει τελείως.

Εμένα αυτό που με χαλάει είναι ότι δεν είναι να πεις ότι έκανα αμάν κάτι και κόλλησα, αυτά που έκανα τον τελευταίο καιρό: Σουπερ μαρκετ, λεωφορείο, γραφείο, άντε και κάνα mc donalds. Αλλά μάλλον έγινα λιγότερο παρανοϊκός τελευταία με τα αντισηπτικά κλπ και ίσως από εκεί την πάτησα.

Αν ήταν να κολλούσα ας είχα κάνει τουλάχιστον κάτι πιο έξαλλο  :bleh:


phmava.php

#93022 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 March 2022 - 02:32

Μπορει να εκαναν οι γυρω σου κατι το έξαλλο....I mean δεν ειναι απαραίτητο να εκανες εσυ κατι το λάθος για να τη πατησεις απτή στιγμη που μιλαμε για μεταδοτική ασθένεια. Ειναι θέμα τυχης πλεον, απτην αρχη δλδ ηταν απλα πλεον χαλαρωσαμε κιολας ενω δεν ειναι οτι εφυγε ξαφνικά ο ϊος. Αλλοι οντως παίζουν με τη τύχη τους αλλοι απλα κόλλησαν γιατί βρεθηκαν τη λάθος στιγμη καπου.
Τα μέσα συγκοινωνίας και τα σουπερμάρκετ γενικα ειναι και τα πιο πιθανα μερη να κολλησει κανεις, αγγλια δεν ξερω πως ειστε με κοβιντ αλλα Ελλάδα ειμαστε και πιχτρα σε χειρότερη κλιμακα απτο να πας σε ενα μπαρ πχ.

Περαστικά οπως και να χει.
Εγω δεν ξερω πως την εχω γλιτωσει..αν την εχω γλίτωσει κ δεν το πέρασα απλα ασυμπτωματικός, δεν ειναι οτι κάνω κ καθε μερα τεστ.

Edited by GhostPrince, 20 March 2022 - 02:34.

フカフカ

#93023 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 20 March 2022 - 02:46

Για μένα ήρθε η σειρά μου να φάω δακρυγόνο και σπρέυ πιπεριού. Είπαμε, για όλα υπάρχει μια πρώτη φορά, ειδικά όταν προκαλείς την τύχη σου με το να αντιστέκεσαι στις παραβιάσεις των δικαιωμάτων σου!

 

Για όποιον θέλει να πάρει μια γεύση από αθάνατη αγαπημένη Ελληνική Αστυνομία: https://www.zougla.gr/greece/article/sigentrosi-kata-tis-ipoxreotikotitas-ton-emvoliasmon-sto-monastiraki-1994254


O6rrvsU.jpg


#93024 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 March 2022 - 11:57

Σπρέι πιπεριού; Δεν απαγορεύονται αυτά κανονικά; Σήκωνει μυνηση

#93025 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 21 March 2022 - 16:23

Απ' όσο έχω ακούσει όλα τα χημικά (συμπεριλαμβανομένων των δακρυγόνων) είναι ούτως ή άλλως απαγορευμένα και υπάρχει και ειδικό άρθρο στο Σύνταγμα που το λέει αυτό. Έτσι μου είχε πει τουλάχιστον ένας καλλιτέχνης που το είχε μελετήσει και είχε τυπώσει το νόμο. Βέβαια εδώ και πολλά χρόνια ζούμε σε μια "κατάσταση εξαίρεσης" και η διαφορά ανάμεσα στη νομιμότητα και τις... αναγκαιότητες του κράτους δεν αποτελεί κανένα ασυμβίβαστο.

Θυμάμαι επί ΣΥΡΙΖΑ μάλιστα αυτά που ρίχνανε στους μακεδονομάχους ήταν και ληγμένα!

Τώρα αυτό που έφαγα δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν αλλά έκαιγε ο λαιμός μου και η μύτη μου για κάποια ώρα και έβηχα, είχε γεύση πιπεριού. Δεν το έφαγα βέβαια στη μούρη, απλώς ήμουν κοντά εκεί που έπεσε, αν δείτε τα βίντεο είναι κάτι "ψεκαστικά όπλα" που έχουν ζωσμένα και τα χρησιμοποιούν για ψύλλου πήδημα, αν δηλαδή κάποιος τολμήσει να απαντήσει στα ασταμάτητα αδικαιολόγητα σπρωξίματά τους. Ε μετά υπήρξε και η λύση του γκλομπ, με κύριο στόχο ως συνήθως τις μεσήλικες γυναίκες που ήταν και οι πιο "προκλητικές". Αυτό σε μια ειρινική πορεία μετά βίας 500 ατόμων, οι μπάτσοι ήταν όσοι κι εμείς λίγο πολύ. Χθες που κατέβηκα με τους υγειονομικούς μαζί με χιλιάδες πατριώτες σημαιοφόρους όχι απλώς η αστυνομία ήταν ανύπαρκτη και ούτε καν μας ακούμπησε, οι διοργανωτές αναφέρθηκαν στο πειθαρχημένο ήθος των διαδηλωτών που δεν προκαλούν ποτέ τις "δυνάμεις ασφαλείας". Είναι να γελάει ο κόσμος, αφού κλάψει πρώτα λίγο.


O6rrvsU.jpg


#93026 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 March 2022 - 08:59

Καλά ακόμα και η Αριστερά εκφασιστηκε και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη και τους έπιασε σταυροφορικο και ψυχροπολεμικό μένος τώρα με τους Ρώσους.

Χρησιμοποιω ακριβώς τη λέξη "φασισμό" γιατί όλο αυτό έχει την υποστήριξη κρατικών και ιδιωτικών φορέων και κολοσσών εταιρειών.

Από υπουργεία πολιτισμού μέχρι Facebook και πανεπιστήμια. Απόηχος του πόσο έχει πέσει το επίπεδο των πολιτικών μετά τον ψυχρό πόλεμο και την είσοδο των νέων ακροδεξιων τύπου Μητσοτάκη

#93027 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 March 2022 - 21:00

https://www.theverge.com/2022/3/23/22992066/stephen-wilhite-gif-creator-dies

 

 

 

Stephen Wilhite, one of the lead inventors of the GIF, died last week from COVID at the age of 74, according to his wife, Kathaleen, who spoke to The Verge.

 

FiEMiKc.jpg


rsrGbGx.gif

#93028 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 24 March 2022 - 22:42

hazuki. τι εφαγες σημερα?


wdasa.png


#93029 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 March 2022 - 01:19

Πήγα να παραγγείλω σουβλάκια, είδα ότι τα πήγαν 3€, έφτιαξα δύο τοστ.
rsrGbGx.gif

#93030 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 25 March 2022 - 01:49

Πήγα να παραγγείλω σουβλάκια, είδα ότι τα πήγαν 3€, έφτιαξα δύο τοστ.

 

Cries in £6 για ένα πιτόγυρο.


Posted Image