Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#92446 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 September 2021 - 22:12

Ε ναι, γιατί έπρεπε. Είσαι στο efood ή εκεί τοπικά σε κάποιον;
rsrGbGx.gif

#92447 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 23 September 2021 - 22:45

τωρα δεν ειμαι καπου αν και εχω φαει αυτη τη δουλεια στη μαπα, ειμαι στη φαση που χω γυρισει απ τις διακοπες και ψαχνω δουλεια , σημερα ειχα μια πρωτη συνεντευξη στην Wurth σαν εξωτερικος πωλητης και το σαβατο σαν υπευθηνος καταστηματος σε ενα μαγαζι με υπολογιστες

 

ευχηθείτε μου καλη τυχη



#92448 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 23 September 2021 - 23:19

Hazuki, λίγο άκυρη ερώτηση, αλλά τι φάση με το link της υπογραφής σου; Τώρα το παρατήρησα.

 

τωρα δεν ειμαι καπου αν και εχω φαει αυτη τη δουλεια στη μαπα, ειμαι στη φαση που χω γυρισει απ τις διακοπες και ψαχνω δουλεια , σημερα ειχα μια πρωτη συνεντευξη στην Wurth σαν εξωτερικος πωλητης και το σαβατο σαν υπευθηνος καταστηματος σε ενα μαγαζι με υπολογιστες

 

ευχηθείτε μου καλη τυχη

 

Καλή τύχη, έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα θα την χρειαστείς.


Edited by phm, 23 September 2021 - 23:19.

phmava.php

#92449 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 September 2021 - 09:15

Hazuki, λίγο άκυρη ερώτηση, αλλά τι φάση με το link της υπογραφής σου; Τώρα το παρατήρησα.

 

 

Καλή τύχη, έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα θα την χρειαστείς.

 

A lol είχα στήσει ένα site εκεί να προπονούμε στην διαχείριση server αλλά τελικά προτίμησα να παίξω playstation οπότε το παράτησα.

Καλή τύχη Νικόλα, στα Γιάννενα έχει ανοίξει γραφεία η Teamviewer δεν στέλνεις και εκεί τίποτα άσχετα αν δεν έχουν θέση, μήπως ανοίξει τίποτα σε ICT για τα κομπιουτερ που έχουν τοπικά.


rsrGbGx.gif

#92450 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 25 September 2021 - 11:06

hr αυτη η μαστιχα


#92451 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 September 2021 - 21:49

Ρε Νικόλα, σόρρυ να σε ρωτήσω κάτι; Ήθελες να δουλεύεις μπλοκάκι; Τι ρωτάω εε;

Έχω μπει στο Insomnia και τεμπέληδες σας καταβάζουν, κωλοπαιδαράδες σας ανεβάζουν. Συν ότι καταστρέφεται την φάση για όλους όταν ζητάτε αορίστου.

Ο άλλος επειδή του έφερε την παραγγελία και δεν του χαμουγέλασε έστειλε mail στο efood να παραπονεθεί για τον οδηγό.  :ballumad:


rsrGbGx.gif

#92452 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 26 September 2021 - 13:09

Συνήθως αυτοί που παραγγέλνουν συνέχεια ντελιβερι είναι και αυτοί που βγάζουν εύκολα λεφτά. Δεν μπορούν να κατανοήσουν τα αιτήματα των διανομέων και των συναφών επαγγελμάτων (ιδιαίτερα όταν είναι freelancers πληροφορικάριοι και νομίζουν ότι είναι ίδιο το δικό τους το μπλοκάκι με των ντελιβεράδων).

Είναι η ίδια φάση με το "οι περισσότεροι μένουν φτωχοί από επιλογή".

#92453 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 26 September 2021 - 15:57

η κυβερνηση εκανε δωρεα 1 εκατομυριο στις οικογενειακες ιστοριες


wdasa.png


#92454 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 September 2021 - 19:49

Ναι το είδα και γιατί όχι!  :dazed: Επίσης ο Λεβέντης είναι στην ΜΕΘ διασωληνωμένος. 


rsrGbGx.gif

#92455 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 26 September 2021 - 20:11

νταξ. ακουγεται legit στα περισσοτερεα σημεια.

 

Youtube Video


wdasa.png


#92456 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 September 2021 - 20:32

Πολύ καλή ποιότητα στην ηχογράφηση. Θα σου πρότεινα κάπως να διαφοροποιείς τις δύο ερμηνείες αλλάζοντας την χροιά της φωνής και όχι μόνο τον τόνο.

Ο ένας είναι κάπου στα 60 με 70 και ο άλλος πολύ νεότερος, παρόλα αυτά ακούγονται το ίδιο. Ναι μεν με λίγο πιο μπάσα φωνή ο παρουσιαστής και πιο λεπτή ο Αρθουρ αλλά λείπει λίγο γρέζι ώστε να διαφοροποιηθεί η μία φωνή από την άλλη.


rsrGbGx.gif

#92457 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 26 September 2021 - 21:38

νομιζω οτι αλλαξε και η χροια οχι μονο ο τονος. νομιζω φανηκε στο οτι σε καποιες φασεις ο Μαρεη ηταν πιο ψηλα απο τον Τζοκερ σε τονο αλλα ειχε ενα μικρο γρεζι/ξηροτητα στη φωνη.. Παραπανω δεν μπορουσα γιατι πιεζομουν και εβγαινε cringe.

 

αλλα η ποιοτητα οντως πολυ καλη. και δεν ξερω τιποτα απο επεξεργασια ηχου....


Edited by Erudinam, 26 September 2021 - 21:38.

wdasa.png


#92458 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 26 September 2021 - 22:11

η κυβερνηση εκανε δωρεα 1 εκατομυριο στις οικογενειακες ιστοριες

 

Δεν ξέρω αν και γιατί έγινε αυτό, αλλά σίγουρα είναι η μόνη κατασπατάληση δημοσίου χρήματος της Μητσοτάκης Α.Ε. που εγκρίνω. Βέβαια η νέα σεζόν είναι αρκετά πεσμένη σε σύγκριση με την εξαιρετική αρχή που έκανε πέρυσι. Ελπίζω να κρατάνε τα καλά για μετά.

 

 

Ναι το είδα και γιατί όχι!  :dazed: Επίσης ο Λεβέντης είναι στην ΜΕΘ διασωληνωμένος. 

Προσευχηθείτε όλοι ρε, αν πάθει κάτι ο Πρόεδρος θα φαρμακωθώ. Αίσχος, αίσχος, αίσχος!
 


Edited by Kamui, 26 September 2021 - 23:08.

O6rrvsU.jpg


#92459 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 September 2021 - 11:27

νομιζω οτι αλλαξε και η χροια οχι μονο ο τονος. νομιζω φανηκε στο οτι σε καποιες φασεις ο Μαρεη ηταν πιο ψηλα απο τον Τζοκερ σε τονο αλλα ειχε ενα μικρο γρεζι/ξηροτητα στη φωνη.. Παραπανω δεν μπορουσα γιατι πιεζομουν και εβγαινε cringe.

 

αλλα η ποιοτητα οντως πολυ καλη. και δεν ξερω τιποτα απο επεξεργασια ηχου....

 

Αντί να κάνεις σε ταινίες γιατί δεν κάνεις σε κινούμενα σχέδια ή anime που σου δίνουν περισσότερη ελευθερία στο θέμα φωνής.

Επίσης αν το ψάχνεις σαν επάγγελμα εκεί υπάρχει δουλειά στην Ελλάδα. Έτσι ξεκίνησε ένας χρήστης του forum και τώρα είναι επαγγελματίας voice actor.

Ξεκίνησε με μερικά demos του digimon.


rsrGbGx.gif

#92460 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 27 September 2021 - 12:45

προτεινετε μου σκηνες και θα δω τι μπορω να κανω. δεχομαι παραγγελιες. ετσι θα εχω και ενα φουλ υλικο ντεμο για να στελνω σε εταιρειες. εχετε καμια καλη σκηνη απο dragon ball?


Edited by Erudinam, 27 September 2021 - 12:46.

wdasa.png