Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93857 replies to this topic

#91156 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 January 2021 - 22:58

https://twitter.com/Ad_Inifinitum/status/1347205357605711872


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#91157 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 08 January 2021 - 00:18

μολις ξεκινησα την 3η σαιζον του danmachi , η αληθεια ειναι πως απο εκει που ηταν αθλιο σαν anime και η υποθεση του ητανε βυζια ξαφνικα μεταμορφωθηκε , ηταν κτ που δεν το περιμενα



#91158 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 08 January 2021 - 00:28

Αυτο ειχα παθει και γω με το rosario to vampire (το μανγκα οχι το ανιμε)

stasou%2520mygdala.jpg


#91159 november27

november27

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 08 January 2021 - 00:46

μολις ξεκινησα την 3η σαιζον του danmachi , η αληθεια ειναι πως απο εκει που ηταν αθλιο σαν anime και η υποθεση του ητανε βυζια ξαφνικα μεταμορφωθηκε , ηταν κτ που δεν το περιμενα


Σίγουρα δεν είναι anime κατηγορίας MUST TO WATCH αλλά χάλια δεν είναι . Έχει τις epic στιγμές του,αρκετά καλό animation και τα soundtracks είναι καλά.
Το πρόβλημα ήταν πως μέχρι το τέλος της 3ής season ουσιαστηκά ο μόνος στόχος του Bell ήταν να @#$%^&ι :love: την Ais και από σπόντες μεγάλωνε την familia του.
Στην επόμενη season ( αν βγεί - δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο info για season 4 ) διάβασα spoilers πως

Spoiler:



#91160 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 09 January 2021 - 00:35

απ την αλλη στο made in abyss oσο πανε πιο κατω τοσο πιο brutal γινεται , (ναι κατεβασα την τελαιυταα ταινια ) ειναι λιγο σαν ο μιγιαζακι να συναντα το serbian film



#91161 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 10 January 2021 - 10:19

Youtube Video


ήρθα με πχοιοτητα.

#91162 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 10 January 2021 - 14:41

Καλως μας βρήκες πάλι με πχοιότητα  :riiight:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91163 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 11 January 2021 - 00:02

Youtube Video


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#91164 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 11 January 2021 - 17:41

Χρόνια μου πολλά. :P :) Gamer is 30 years old now!

#91165 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 11 January 2021 - 22:13

ωωωωω η αποφραδα ηλικια , εγω γινομαι 30 τον απριλιο



#91166 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 January 2021 - 09:51

4138.gif

 

Καλώς ήρθατε!

 

Meanwhile 

 

https://www.efsyn.gr/node/276362

 

 

 

Στους 12 μήνες αυξάνεται η θητεία στον Στρατό Ξηράς

 

Ghostprince ψυχραιμία, μάλλον το γνωστό ράδιο αρβύλα που βγάζουν πριν από κάθε σειρά!  :chigau:

 

--edit--

https://tovatraxi.com/social/meiomeni-thiteia-gia-osous-exoun-termatisei-to-call-of-duty/

 

 

Υπουργείο Άμυνας: Μειωμένη θητεία θα υπηρετούν όσοι έχουν τερματίσει το Call of Duty

:lol:


rsrGbGx.gif

#91167 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 January 2021 - 11:32

Δεν με πιανει ακομα κιαν γινει, λογικα απο μαϊο αν όντος, εγω μαρτη-απριλη εχω απολυθει

Παντος με το 12μηνο κ εκπεδευση λιγοτερο απο μήνα, μολις εγινε ακομα πιο αχρηστος ο ελληνικος στρατο , ισα για να δημηουργει ακομα μεγαλυτερο προβλημα να χεις να πληρώνεις τόσους φανταρους και να μην χωρανε και στα στρατόπεδα. Ξεκαθαρα εργατικό προσωπικο συντήρησης θελουν αλλα ντρεπονται να το πουν φανερα , ελλαδαρα.
Το επομενο βημα θα ητανε να βαζουν τους πολιτες να πληρωνουν σε φαση ντονεσιον καθε μηνα για να κανουν την υποχρεωτικη (φασιστικη) θητεια τους. Προσωπικα ευχαριστα περναω δν λεω, αλλα και με το 9μηνο νιωθω καθε μερα οτι διαγραφω χρονο ζωης, ο κορονοϊος ειναι η μονη καλη δικαιολογια για να μη νιωθω οτι σπαταλαω τη ζωη μου σε αχρηστα πράματα...πόσο μαλλον να χες 12μηνο. Γελαμε.

Edited by GhostPrince, 12 January 2021 - 11:44.

フカフカ

#91168 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 12 January 2021 - 14:05

εγω απο οτι φαινεται την έχω γλυτώσει. εκτος και αν ακυρωσουν τα ι5


wdasa.png


#91169 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 January 2021 - 17:25

Ε σε 2 χρονια 2μιση θα την εχεις γλιτωσει, στις 3 αναβολες, αν ειμαστε ακομα ελλαδα ως τότε. Αλλα μετα θα τρως μπουλινγκ και σιγουρα δεν θα μπορεις να κανεις καμια δουλεια π εχει σχεση με υπηρεσιες(ειτε ενοπλες ειτε αοπλές) φυλακας κ τετοια δλδ...
Επισης η ελλαδα ειναι κλειστομυαλος λαος με λογοκρισία στα πάντα αρα δν ξερω κτ πόσο συμφερει ενα ι5. Πολλοι ισως να μην θελουν να σε προσλαβουν αν το μαθουν.
フカフカ

#91170 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 January 2021 - 17:55

Δεν το μάθαινει κανείς αν έχεις Ι5 εκτός κι αν το πεις.
Φυσικά παίζει στη κουβέντα να βγουν τίποτα ιστορίες από το στρατό και να μην έχεις να πεις τίποτα και να σε στραβό κοιτάξει κανείς αλλά αυτό είναι το μέγα θετικό γιατί βρίσκεις τον μλκ κατευθείαν οπότε μην ψαρωνετε αν μπορείτε να το πάρετε μην το αφήσετε.
Οι μέρες στο στρατό είναι πεταμένες μέρες τσάμπα εργασίας.
rsrGbGx.gif