Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#91141 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 04 January 2021 - 21:14

Καλησπέρα,

Στο youtube είδα αυτό το βίντεο με μια έξαλη κυρία η οποία βάλαν μια κυρία με καρκίνο σε ΜΕΘ COVID:

Youtube Video


Πιστεύετε πως για κάποιο Χ-Υ λόγο υπάρχει πολιτική εκμετάλευση στην αναμπουμπούλα for what;

Δηλαδή πως την πανδημία την εκμεταλεύονται πολιτικά για κάποιο λόγο;


Edited by pc_magas, 04 January 2021 - 21:15.


#91142 november27

november27

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 04 January 2021 - 23:07

Την εκμεταλεύονται απ την μια για να λένε ότι είναι φοβερή κυβέρνηση στον τρόπο που αντιμετόπησαν την πανδημία ,μαγειρεύοντας τα νούμερα όπως τους βολεύει , περνόντας νόμους στα μουλοχτά όσο ασχολούνται όλα τα κανάλια με την πανδημία τα όποια τους έχουν δώσει θεός ξέρει μόνο πόσα εκατομμύρια για "διαφημίσεις" και να περιμένεις στα πολλύ κοντινά χρόνια μια δεύτερη οικονομικη κρίση μιας και ήδη έχουν φάει ότι φράγκο είχαν μαζεύψει οι προηγούμενοι απ τον κόσμο και πήραν το 3ο μεγαλύτερο πακέτο "βοήθειας" απ'την ΕΚΤ (77 δις που 50% είναι δάνειο) .

Ο κούλης με το που άκουσα πανδημία σίγουρα σκέφτηκε "ωραία ευκαιρία να φάμε λεφτά και να λέμε ότι τους σώσαμε " .

 

Στο παρόν βίντεο απλά βλέπουμε την απελπησία μιας κόρης καί πόσο καλά προετοίμασαν τα νοσοκομεία για την πανδημία όλους αυτούς τους μήνες..



#91143 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 05 January 2021 - 11:58

σωστός. αν ηθελαν να μας προστατέψουν, θα ειχαμε αυστηρο lockdown. ολο αυτο τον καιρο. δεν θαυ ειχαμε εξαιρεσεις για τις εορτες λεγοντας μεχρι 9 ατομα κλπ. ειναι λες και παιρνουν ημιμετρα με σκοπο να δινουν την δυνατοτητα σε καποιους να παραβιαζουν τα μετρα για να κοβουν προστιμο. αυτο με το σμς θεωρω οτι ειναι ανουσιο. επισης μου φαινεται λιγο υποπτο που εκλεισαν τα παντα για μια βδομαδα με σκοπο να ανοιξουν παλι ολα στις 11. δεν αποκλειεται οταν ερθει η 11 να λενε για παράταση.

 

 

ενα ομως καλο ερωτημα ειναι το εξης:

 

το να έχει η κυβερνηση lockdown, την συμφερει? θελω να πω, συμφερει στην κυβερνηση να τρωει κραξιμο απο ολους και να καταστρεφει την οικονομια της χώρας?


Edited by Erudinam, 05 January 2021 - 12:03.

wdasa.png


#91144 november27

november27

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 05 January 2021 - 12:42

Γιατρός δεν είμαι όμως ο κορονοϊός είναι όντως σοβαρό πρόβλημα. Δεν τίθεται θέμα απειλής της ανθρωπότητας , οι περισσότεροι( 80%-90%) θα τον περάσουν είτε χωρίς να τον καταλάβουν είτε ως μια γρίπη όμως ένα 5%-10% μπορεί να τον περάσει με πολύ βαρύ πυρετό ως και θάνατο (συνήθως από πνευμονία ). Ευτυχώς προσωπικά δεν έχω συμβάν στον στενό μου κύκλο όμως ξέρω άτομο που τον πέρασε με βαρύ πυρετό και 2 συγγενείς γνωστόν που ο ένας βρίσκεται ακόμη στην ΜΕΘ και ο άλλος βγήκε απ την ΜΕΘ αλλά πλέον θα ζει την ζωή με μπουκάλες οξυγόνου ( ο ιός του έφαγε τα πνευμόνια - ο τύπος,γαμπρός γνωστής μου, ήταν γυμναστής δεν κάπνιζε και υποτίθεται full υγιεινή ζωή )

 

Για καμία κυβέρνηση δεν κάνει καλό στην εικόνα της στους πολίτες το lockdown ειδικά όταν αυτό δεν κρατάει 1-2 βδομάδες αλλά μήνες όμως ακόμη χειρότερο για την εικόνα της κυβέρνησης θα ήταν να χάσει το 1%-10% των πολιτών της .

Και από οικονομική άποψη ( ούτε οικονομολόγος είμαι :P  ) δεν πιστεύω ότι τους συμφέρει να χάσουν 100 000 πολίτες που υπάρχουν για να τους παίρνουν τα λεφτά .



#91145 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 05 January 2021 - 22:01

μαγειρεύοντας τα νούμερα όπως τους βολεύει

Και νομίζω πως ξέρω την συνταγή:

Τo lockdown είναι σαν τις ράβδους ανάσχεσης ενός πυρινικού αντιδραστήρα. Κλείνεις πέφτουν τα νούμερα και μετά ξανα-ανοίγεις για να αυξηθούν η τρομοκρατεία δημιουργεί περισσότερο πανικό και λιγότερο πρόθυμους να ακολουθηθούν οι απαραίτητοι κανόνες υγειηνής.

Και επέλεξα αυτό γιατί και η σχάση ενός ατόμου μπορεί να προκαλέσει σχάσεις σε εκθετικό βαθμό όπως και η μετάδοση ενός ιού είναι ένα εκθετικώς αυξανόμενο φαινόμενο.

 

Και από οικονομική άποψη ( ούτε οικονομολόγος είμαι :P  ) δεν πιστεύω ότι τους συμφέρει να χάσουν 100 000 πολίτες που υπάρχουν για να τους παίρνουν τα λεφτά .

What if η δυσχερείς οικονομική κατάσταση βοηθήσει ολίγους. Πχ. τώρα με το lockdown αρκετές εταιρείες θα επορεύονται μέσω υπηρεσίες μεσάζοντα πχ. e-table, e-food, delivery.gr, skroutz κλπ κλπ

(fun fact εργάζομαι στο https://e-table.gr )

Δε λόγο ότι αρκετοί δεν μπορούν να εμπορευτούν άμεσα ενδεχωμένως να επιλέξουν να κάνουν ένα eshop.


Edited by pc_magas, 05 January 2021 - 22:04.


#91146 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 06 January 2021 - 10:15

Ναι αλλα τα ελληνικα κοτριερ ειναι τα μαυρα μ τα χαλια, θα περασει καμια 5τια τουλάχιστον μεχρι να εξελιχθουν κιαυτα ωστε να κινηται το πραμα στους κανονικος ρυθμούς. Γενικα για πολλα ειμασταν πλήρως απροετοίμαστοι οι ελληνες κυριως αλλα πιθανον κισρκετες χωρες. Απτη στιγμη που μυδενικη επαφή με ηλεκτρονικες πλατφόρμες ειτε μιλαμε για τηλεργασιες κτλπ ειτε για ψωνια μεσω νετ κ.α
Πολλα μαγαζια κι επιχειρήσεις έκλεισαν επειδή δεν μπόρεσαν να μπουν σε τετοιους τροπους. Αλλα απτη στιγμη π η πανδημία θα μεινει και για αρκετα χρονια οσοι ειναι να επιβιωσουν θα πρεπει να προσαρμοστούν καμια στιγμη για να μη μεινει μονημο το χαος. Σε κάποιες χωρες την πάλεψαν καλυτερα κ προσαρμόστηκαν πιο γρήγορα.

Edited by GhostPrince, 06 January 2021 - 10:18.

フカフカ

#91147 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 06 January 2021 - 17:02

Πως θα ρίξουμε την κυβερνηση;

wdasa.png


#91148 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 06 January 2021 - 17:30

Μια υπέροχη ερώτηση, την απάντηση της οποίας δυστυχώς δεν ξέρω.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91149 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 06 January 2021 - 17:38

Μπορει να την ριξει ο κορονοϊος μια κ καλη, αρα να μην χρειαστεί.
フカフカ

#91150 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 06 January 2021 - 17:56

Ή μπορεί να αρχίσουν να μοιράζουν πρόστιμα στους εκλησσιαζόμενους, τότε τους βλέπω να παίρνουν λιγότερες ψήφους από το Βελόπουλο. Προετοιμαστείτε.


O6rrvsU.jpg


#91151 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 January 2021 - 20:37

Ρε παιδιά, αυτά τα διαμάντια γιατί δεν τα μαθαίνουμε νωρίτερα.  :hahaha:

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#91152 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 07 January 2021 - 09:59

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΚΩΡΟΝΟΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

wdasa.png


#91153 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 January 2021 - 10:42

Codvid 21,22,23....σε λαγουμια σύντομα και πυρινικές σφαλιαρες
フカフカ

#91154 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 07 January 2021 - 10:51

:cry5:


wdasa.png


#91155 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 07 January 2021 - 21:53

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΚΩΡΟΝΟΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Έχω το γιατρικό:

Youtube Video


Έλα και συ στην σκοτεινή πλευρά!