Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#88591 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 27 May 2019 - 18:05

Νομίζω ότι η "κακή οργάνωση" έγινε επιτηδευμένα από την κυβέρνηση για να αποτρέψουν τους αναποφάσιστους και τους γέρους από το να πάνε να ψηφίσουν. Στο δικό μου δήμο τουλάχιστον έκαναν ανταλλαγή πληθυσμών, μας έστειλαν σε διαφορετικά εκλογικά κέντρα στην άλλη άκρη του δήμου, ώστε να δημιουργούνται ουρές και κυκλοφοριακό πρόβλημα. όσο συνωμοτικό και να ακούγεται, δεν μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο για τον οποίο μπορεί να έγινε αυτό το πράγμα,μετά από τις προληπτικές συλλήψεις, είναι ικανοί για όλα.


O6rrvsU.jpg


#88592 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 27 May 2019 - 18:07

να μη τα κανουν σαν τα μουτρα τους αυτοι που πρεπει για να μη βγαινει η λεπεν και η καθε λεπεν, boris etc.

Τhank goodness που δε βγηκε ο βαρουφακης,

Τραγικο που βγηκε ο βελοπουλος. 



#88593 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 27 May 2019 - 18:40

Πως ακριβως την εφαγε τη σφραγίδα χαχαχα

 

ξεκολησε το πλαστικο το κατω που εχει τα στοιχεια και το φαγε



#88594 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 27 May 2019 - 21:17

Και οι γονείς μου ήταν δικαστικοί αντιπρόσωποι και παραλίγο να ήμουν και εγώ γραμματέας. Δυστυχώς προέκυψε διάβασμα για τις εξετάσεις και αποφάσισα να μείνω απέξω.
Οι γονείς μου γύρισαν μετά τις 4:30 στο σπίτι. Αυτό με την κακή οργάνωση είναι γεγονός, ανέφερε ο πατέρας μου ότι σε κάποιες φάσεις είχε πολύ κόσμο και δεν είχαν παιδιά για να φτιάχνουν τα ψηφοδέλτια και να τα μοιράζουν. Γενικώς, υπήρχε πολύ άγχος.

Επιπλέον, στατιστικά, από τα 480 άτομα που είχαν αναλάβει στο κέντρο τους, πήγαν μόνο οι 300. Από την πόλη μας, το ποσοστό αποχής ήταν 44% (περίπου 10.000 πολίτες). Τραγικό.

Στατιστικά, στα 30 ψηφοδέλτια, τα 5 ήταν χρυσή αυγή. Τραγικό.
Ευτυχώς, ο συνδυασμός που υποστήριζε ΧΑ ήταν προτελευταίος στην κατάταξη.

Παρόλαυτά, επειδή οι Περαματιώτες είμαστε έξυπνοι και άνθρωποι με κριτική σκέψη, βγάλαμε πάλι τον Λαγουδάκο πρώτο στην κατάταξη, ο οποίος έχει κάνει χίλια μύρια και κατέστρεψε τον δήμο μας, χωρίς υπερβολές. Μιλάμε για ξεδιάντροπο άνθρωπο, που τόλμησε, μετά την προφανέστατα απαράδεκτη θητεία του, να ξαναβάλει για δήμαρχος. Και ο κόσμος τον ψήφισε. Πάλι. Τι να πω, είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Τώρα περιμένουμε για τις επαναληπτικές, όπου έχουμε τρεις υποψήφιους, δύο νεοδημοκράτες και το ΚΚΕ, με αυτή τη σειρά. Δυστυχώς, έχουμε φτάσει στο σημείο που πρέπει ο κάθε συνδυασμός να συνδέεται με κάποιο κόμμα.

Edited by Angel.tze, 27 May 2019 - 21:44.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88595 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 27 May 2019 - 21:49

Εγώ βλέπω μια εικόνα. Πλέον είμαστε μπουχτισμένοι σαν λαός από κακές οικονομικές πολιτικές και η πολιτική μας όψη οφείλετε πόσο καλά πάει η τσέπη μας (προσοχή όχι η οικονομία αλλά η τσέπη μας). Πιστεύω πως πλέον επιλέγουμε ακροδεξιά λόγο ότι θέλουμε "τιμωρό" για όλα τα δεινά (κακή οικονομική κατάσταση, προσφυγιά), πράγμα που η ακροδεξιά το δείχνει.

 

Τώρα δεν ξέρω στους νέους 17-22 τι παίζει και γιατί ψηφίζουν ΧΑ αλλά να μου πεις πως πρόσφατα στην παιδεία υπήρχαν αλλαγές άσχημες στην Παιδεία και ίσως να θέλουν και αυτοί τιμωρό. Μήπως τελικά θέλουμε έναν να μας δίνει λεφτά και να επιβάλει τιμωρία λες και είναι κάποιος superman;

 

Από την άλλη δεν έχεις κριτήρια και μαζεμένη πληροφορία αλλά ένα χάος στοχευμένης πληροφορίας. Και πλέον ο λαός πιστεύω πως δεν εμπιστεύετε πλέον τους πολιτικούς εξ' ου και δεν τους ψηφίζει.

 

 

Τέλος, ο Τσίπρας έχασε λόγο του Μακεδονικού που πιστεύω ότι είχε και κάποια θετικά στοιχεία, πχ. Ότι η Ελληνική Αεροπορία θα εποπτεύει τον Εναέριο χώρο των Σκοπίων.


Edited by pc_magas, 27 May 2019 - 21:55.


#88596 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 27 May 2019 - 21:49

Τα παιδιά που φτιάχνουν τα ψηφοδέλτια δεν είναι υπάλληλοι που έπρεπε να παρέχει το κράτος είναι μέλη της εφορευτικής επιτροπής που κληρώθηκαν και δεν ήρθαν. Επομένως το γεγονός ότι υπήρχαν καθυστερήσεις και προβλήματα στα εκλογικά κέντρα λόγω έλλειψης μελών των εφορευτικών επιτροπών έχει να κάνει καθαρά με το ότι θέλουμε δημοκρατία αλλά άμα έρθει η ώρα να κάνουμε κάτι για αυτή τη δημοκρατία θέλουμε να κάτσουμε σπίτι μας. Σε εμένα δεν πάτησε κανείς και ήρθανε δύο κυρίες κάποια στιγμή και μου φέρανε κάτι χαρτιά από ιδιωτικούς γιατρούς τάχα μου ότι έχουν κολουμπρίτιδα και αφού τους είπα ότι έχουμε τη δημοκρατία που μας αξίζει, ντράπηκαν και μου είπαν να μείνουν αλλά τις έδιωξα γιατί δεν γούσταρα να κρατάω ανθρώπους που δεν θέλουν. Και ζήτησα από κάθε ψηφοφόρο κάτω των 40 να κάτσει εφορευτική ως εθελοντής και δεν δέχτηκε κανείς και "δανείστηκα" ένα παληκάρι από διπλανό τμήμα που είχε ήδη δύο μέλη εφορευτικής (από τα 4 τακτικά που θα έπρεπε να έχει) και ο δόλιος όντως με βοήθησε και έκατσε μέχρι τις 2 το πρωί.

 

Από την άλλη ήμουν στο δεύτερο όροφο με ασανσερ να μην είναι σε λειτουργία οπότε σταματούσα τη διαδικασία για να κατέβω να ψηφίσουν ηλικιωμένα άτομα ή άτομα με κινητικά προβλήματα κάθε μισή ώρα και κανείς δεν ήθελε να περιμένει γιατί όλοι είχαν Κυριακή των εκλογών ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ και ήρθαν να ψηφίσουν 5 λεπτά ακριβώς πριν τις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ τους.

 

Επομένως, όντως έχουμε ακριβώς αυτά που μας αξίζουν.


xbJ3b2w.jpeg


#88597 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 27 May 2019 - 22:17

Στον πατέρα μου πήγε μια γυναίκα μαζί με το μωρό της και του είπε πως "δεν μπορεί επειδή είναι το μωρό". Άλλος ήρθε και είπε πως το βράδυ πετούσε. Άλλοι δεν εμφανίστηκαν ποτέ. Τελικά, δύο παλικάρια μόνο εμφανίστηκαν και βοήθησαν όσο μπορούσαν, ένας από τους αναπληρωτές και ένας του ΚΚΕ που είχε άφθονο χρόνο μπροστά του. Δουλειά τελικά έγινε, αλλά καθυστερημένα.

Στο κέντρο που πήγα να ψηφίσω, όσο περίμενα στην ουρά, ήταν κάποιος που επέμενε ότι δεν είχε ψηφίσει και στις τρεις κάλπες, ενώ και ο αντιπρόσωπος και οι γραμματείς του θυμούνταν ότι είχε γίνει σωστά η διαδικασία. Έλεγε "εγώ έχω ψηφίσει... Δημοτικές και... Και... Ευρωβουλευτικες", ενώ τους φακέλους τους έδιναν με συγκεκριμένη σειρά.

Τελικά του έδωσαν ψηφοδέλτιο για να (ξανά)ψηφίσει. Ο πατέρας μου δεν είχε τέτοια προβλήματα να αντιμετωπίσει πάντως.

Edited by Angel.tze, 27 May 2019 - 22:17.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88598 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 27 May 2019 - 22:18

Τα παιδιά που φτιάχνουν τα ψηφοδέλτια δεν είναι υπάλληλοι που έπρεπε να παρέχει το κράτος είναι μέλη της εφορευτικής επιτροπής που κληρώθηκαν και δεν ήρθαν. Επομένως το γεγονός ότι υπήρχαν καθυστερήσεις και προβλήματα στα εκλογικά κέντρα λόγω έλλειψης μελών των εφορευτικών επιτροπών έχει να κάνει καθαρά με το ότι θέλουμε δημοκρατία αλλά άμα έρθει η ώρα να κάνουμε κάτι για αυτή τη δημοκρατία θέλουμε να κάτσουμε σπίτι μας. Σε εμένα δεν πάτησε κανείς και ήρθανε δύο κυρίες κάποια στιγμή και μου φέρανε κάτι χαρτιά από ιδιωτικούς γιατρούς τάχα μου ότι έχουν κολουμπρίτιδα και αφού τους είπα ότι έχουμε τη δημοκρατία που μας αξίζει, ντράπηκαν και μου είπαν να μείνουν αλλά τις έδιωξα γιατί δεν γούσταρα να κρατάω ανθρώπους που δεν θέλουν. Και ζήτησα από κάθε ψηφοφόρο κάτω των 40 να κάτσει εφορευτική ως εθελοντής και δεν δέχτηκε κανείς και "δανείστηκα" ένα παληκάρι από διπλανό τμήμα που είχε ήδη δύο μέλη εφορευτικής (από τα 4 τακτικά που θα έπρεπε να έχει) και ο δόλιος όντως με βοήθησε και έκατσε μέχρι τις 2 το πρωί.

 

Από την άλλη ήμουν στο δεύτερο όροφο με ασανσερ να μην είναι σε λειτουργία οπότε σταματούσα τη διαδικασία για να κατέβω να ψηφίσουν ηλικιωμένα άτομα ή άτομα με κινητικά προβλήματα κάθε μισή ώρα και κανείς δεν ήθελε να περιμένει γιατί όλοι είχαν Κυριακή των εκλογών ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ και ήρθαν να ψηφίσουν 5 λεπτά ακριβώς πριν τις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ τους.

 

Επομένως, όντως έχουμε ακριβώς αυτά που μας αξίζουν.

Προσωπικά πιστεύω πως αυτή η αδιαφορία οφείλετε λόγο έλλειψης εμπιστοσύνης ότι οι εκλογές αλλάζουν κάτι. Πλέον δεν εμπιστευόμαστε τους πολιτικούς ή το ότι όλο το σύστημα των εκλογών "παίζει".

Το μόνο που φοβάμαι είναι μη έχουμε hitler style democracy που πρακτικά ήταν ένας ηγέτης που έδινε λεφτά και "δαιμόνιζε" ομάδες ανθρώπων μετά από δύσκολες οικονομικές συνθήκες. Δηλαδή πιστεύω όποιος η νοοτροπίας μας είναι όποιος δίνει λεφτά είναι καλός όποιος δεν δίνει στον Καιάδα.



#88599 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 27 May 2019 - 23:09

Η ελλαδα ειναι ανικανη για οποιοδήποτε πολίτευμα. Ούτε δικτάτορας θα φτουριζε εγγυημένα εδω μέσα, ποσο μαλλον στα δημοκρατικά. Επισης μας βολεύει το too much freedom ωστε να μπορει να κανει κιο καθενας οτι τον συμφερει οτι κομμα κιαν υπαρχει απο πανω. Εν τελη ειναι κιολα προκαθορισμενα much το στυλακι αλλαζει κιη προσεγεριση πιο πολυ. Λες και τα βρισκε ποτε και κανεις μεταξυ μας για να φτουρισει και τιποτα, σε μια αιώνια λοοπα ο ενας να ακιρωνει τον άλλον ζεις.
フカフカ

#88600 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 28 May 2019 - 08:55

Τα παιδιά που φτιάχνουν τα ψηφοδέλτια δεν είναι υπάλληλοι που έπρεπε να παρέχει το κράτος είναι μέλη της εφορευτικής επιτροπής που κληρώθηκαν και δεν ήρθαν. Επομένως το γεγονός ότι υπήρχαν καθυστερήσεις και προβλήματα στα εκλογικά κέντρα λόγω έλλειψης μελών των εφορευτικών επιτροπών έχει να κάνει καθαρά με το ότι θέλουμε δημοκρατία αλλά άμα έρθει η ώρα να κάνουμε κάτι για αυτή τη δημοκρατία θέλουμε να κάτσουμε σπίτι μας. Σε εμένα δεν πάτησε κανείς και ήρθανε δύο κυρίες κάποια στιγμή και μου φέρανε κάτι χαρτιά από ιδιωτικούς γιατρούς τάχα μου ότι έχουν κολουμπρίτιδα και αφού τους είπα ότι έχουμε τη δημοκρατία που μας αξίζει, ντράπηκαν και μου είπαν να μείνουν αλλά τις έδιωξα γιατί δεν γούσταρα να κρατάω ανθρώπους που δεν θέλουν. Και ζήτησα από κάθε ψηφοφόρο κάτω των 40 να κάτσει εφορευτική ως εθελοντής και δεν δέχτηκε κανείς και "δανείστηκα" ένα παληκάρι από διπλανό τμήμα που είχε ήδη δύο μέλη εφορευτικής (από τα 4 τακτικά που θα έπρεπε να έχει) και ο δόλιος όντως με βοήθησε και έκατσε μέχρι τις 2 το πρωί.

 

 

Εδω θα διαφωνήσω αν μου επιτρέπεις...Δε το θεωρώ σωστό να έρχεται ως εφορευτική κάποιος τζάμπα και να κάθεται όλη μέρα....Νομίζω δεν πληρώνονται σωστά? Δεν υπάρχει κίνητρο αν με καταλαβαίνεις...Για το αν η "δημοκρατία" αποτελεί κίνητρο αυτό αστο είναι μεγάλη κουβέντα. 


Edited by Hisahito85, 28 May 2019 - 08:56.

pic.jpg


#88601 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 28 May 2019 - 11:59

Έτσι, όπως υπάρχουν οι βουλευτικές αποζημιώσεις, κάτι θα μπορούσε να γίνει κι εδώ. Αλλιώς η επιτροπή γίνεται... αφοριστική!



#88602 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 28 May 2019 - 13:08

Εδω θα διαφωνήσω αν μου επιτρέπεις...Δε το θεωρώ σωστό να έρχεται ως εφορευτική κάποιος τζάμπα και να κάθεται όλη μέρα....Νομίζω δεν πληρώνονται σωστά? Δεν υπάρχει κίνητρο αν με καταλαβαίνεις...Για το αν η "δημοκρατία" αποτελεί κίνητρο αυτό αστο είναι μεγάλη κουβέντα. 

 

Σου επιτρέπω να διαφωνήσεις χαχαχα

 

Η δημοκρατία είναι το μόνο κίνητρο και δεν θεωρώ ότι είναι μεγάλη κουβέντα. Θέλεις να έχεις καθαρές εκλογές? Αν, ναι μία φορά στη ζωή σου θα χαλάσεις μία ευλογημένη Κυριακή. ΟΥΑΟΥ τεράστια θυσία ρε συ, καταστράφηκες! Αν δεν θες τότε να πας να εξαιρεθείς γιατί ο νόμος σου δίνει αυτό το δικαίωμα και το γράφει πάνω στο χαρτάκι που σε διορίζουν εφορευτική επιτροπή ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ώστε να κληρωθεί κάποιος άλλος και να μην φτάνουμε στο σημείο να γίνονται εκλογές ΧΩΡΙΣ εφορευτική επιτροπή.

 

Η μεγάλη κουβέντα υπάρχει αν δεν πιστεύεις ότι οι εκλογές αυτή τη στιγμή στη χώρα σου παράγουν δημοκρατία. Δεκτό. Αλλά τί κάνεις? Πού είναι τα κινήματα? Στην κοινωνία, στα πανεπιστήμια, στους χώρους εργασίας? Μας γλέντησε ο Τσίπρας τέσσερα χρόνια και δεν κουνήθηκε φύλλο. Επομένως ή επαναστάτησε ή ψήφισε ή σκάσε. Όχι εσύ, όλοι μας.


xbJ3b2w.jpeg


#88603 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 28 May 2019 - 14:41

Σου επιτρέπω να διαφωνήσεις χαχαχα

 

Η δημοκρατία είναι το μόνο κίνητρο και δεν θεωρώ ότι είναι μεγάλη κουβέντα. Θέλεις να έχεις καθαρές εκλογές? Αν, ναι μία φορά στη ζωή σου θα χαλάσεις μία ευλογημένη Κυριακή. ΟΥΑΟΥ τεράστια θυσία ρε συ, καταστράφηκες! Αν δεν θες τότε να πας να εξαιρεθείς γιατί ο νόμος σου δίνει αυτό το δικαίωμα και το γράφει πάνω στο χαρτάκι που σε διορίζουν εφορευτική επιτροπή ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ώστε να κληρωθεί κάποιος άλλος και να μην φτάνουμε στο σημείο να γίνονται εκλογές ΧΩΡΙΣ εφορευτική επιτροπή.

 

Η μεγάλη κουβέντα υπάρχει αν δεν πιστεύεις ότι οι εκλογές αυτή τη στιγμή στη χώρα σου παράγουν δημοκρατία. Δεκτό. Αλλά τί κάνεις? Πού είναι τα κινήματα? Στην κοινωνία, στα πανεπιστήμια, στους χώρους εργασίας? Μας γλέντησε ο Τσίπρας τέσσερα χρόνια και δεν κουνήθηκε φύλλο. Επομένως ή επαναστάτησε ή ψήφισε ή σκάσε. Όχι εσύ, όλοι μας.

Μπορεί κάποιος να μη πιστεύει στη Δημοκρατία, να είναι Αναρχικός βρε παιδί μου και να μη γουστάρει να τον εκπροσωπούν. Αυτός γιατί να πάει εφορευτική? Οπως και τα φασιστοειδή...δε νομίζω ότι πιστεύουν στη Δημοκρατία..αρα εξαιρούνται και αυτοί. Και φτάνουμε στο σημείο που ανέφερες ότι και πολλοί άλλοι δε πιστεύουν σε ΑΥΤΗ τη Δημοκρατία άρα γιατι να χαλάσουν την Κυριακή τους? Ποια κινήματα ? Ποια Επανάσταση ? Απ ότι βλέπεις οι περισσότεροι σκάνε, όλοι μας δηλαδή - με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο. 


pic.jpg


#88604 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 28 May 2019 - 16:37

Εγώ πήγα να ψηφίσω με το δίπλωμα, γιατί άφησα την ταυτότητα στο φοιτητόσπιτο... :P Ο Γραμματέας ρωτούσε 100 φορές την δικαστική αντιπρόσωπο, γιατί φαίνεται πρώτη φορά έβλεπε άδεια οδήγησης σε στυλ καρτούλας... :sleepy: :canthelp: 

 

Anyways, από τα highlights της εκλογικής διαδικασίας, όπως την έζησα εγώ:

-Λόγω ανεπάρκειας χώρου (3 αίθουσες), το δικό μας τμήμα των επιθετων Κ-Ω περιορίστηκε σε μία αίθουσα με 4 κάλπες, οπότε κινούμασταν αργά και προσεκτικά :P

-Ένα 17χρονο παιδάκι είχε έτοιμα τα ψηφοδέλτια από τον παππού του, ο οποίος τον ρώτησε αν θυμάται πού μπαίνει τι ( :oops:), και δεν έπαιρνε καν τα ψηφοδέλτια που μάταια προσπαθούσε να του δώσει η εφορευτική :kakaka:

-Εγώ έκανα 15-20 λεπτά να ψηφίσω, καθώς δεν τα είχα έτοιμα.

-Οι γριές παραπονιούνταν ότι ζαλίζονται :P

 

Αυτά πάνω κάτω. Προσωπικά θεωρώ ξεφτίλα να σου δίνουν τα ψηφοδέλτια και να σε έχουν από κοντά για να ψηφίσεις αυτά που θέλουν οι άλλοι, γι' αυτό μού φάνηκε ανοίκειο το γεγονός ότι το παιδάκι στις πρώτες του εκλογές δεν έδειξε καμία δική του βούληση...

 

Ερώτηση: Mono (ή όποιος άλλος ξέρει), τι γίνεται στις περιπτώσεις που ο ψηφοφόρος δεν γνωρίζει ανάγνωση;



#88605 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 28 May 2019 - 17:03

Μπαίνει μέσα στο παραβαν κάποιος από την εφορευτική επιτροπή και τον βοηθάει. Το ίδιο ισχύει για άτομα με προβλήματα όρασης ή αναπηρίες. Η αλήθεια είναι ότι η προσβασιμότητα των εκλογικών τμημάτων παίρνει βελτίωση πχ. ψηφοδέλτια σε μπραιγ, ασανσερ που να δουλεύουν, ράμπες κλπ


xbJ3b2w.jpeg