Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#88576 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 May 2019 - 21:40

Μαν μου, τα αυγά ακόμα στο ΤΟΠ5 και στις προηγούμενες τρίτο, τι να λέμε!

 

giphy.gif


rsrGbGx.gif

#88577 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 26 May 2019 - 22:55

Actually ο Βαρουφάκης δεν κατέβηκε ποτέ για κάποιο λόγο, πρτίμησε να μας εκρποσωπήσει στην Ευρωβουλή η γνωστή διανοούμενη της ανανεωτικής αριστεράς Σακοράφα, γιατί το πασόκ είναι εδώ, ενωμένο δυνατό.


O6rrvsU.jpg


#88578 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 May 2019 - 23:03

Τον μάτιασα, μάλλον δεν μπαίνει! Και λέει ότι το ψήνουν για εκλογές! RIP ανελ, το κόμμα που εξαερώθηκε, 0.8 για ευρωβουλή!

 

-edit

 

Κατέβαινε στην Γερμανία

 

https://www.reuters.com/article/us-eu-election-germany/greeces-varoufakis-to-run-in-european-election-in-germany-idUSKCN1NU0QA

 

Ήθελε να τους παίξει μπαλίτσα στην έδρα τους αλλά ούτε εκεί του κάθεται.


rsrGbGx.gif

#88579 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 27 May 2019 - 00:07

Κατά τ' άλλα τα κανάλια ασχολούνται αποκλειστικά με τις πρόωρες εκλογές στην Ελλάδα και όχι με τα αποτελέσματα των Ευρωεκλογών στην Ευρώπη, καθώς δε φαίνεται να ενδιαφέρουν τους Έλληνες, πράγμα που φαίνεται και από τον τρόπο με τον οποίο ψήφισαν. Για το Diem εννοείται ότι δεν έχει ειπωθεί λέξη, κανονικό εμπάργκο. Ο Βαρουφάκης πιο πολλές ελπίδες είχε στη Γερμανία παρά εδώ φαίνεται.

Γενικά είναι άκρως εμετικό το ότι κατάφεραν να αδιαφορήσουν για τις μοναδικές εκλογές που έχουν κάποια υποτιθέμενη σημασία και να στρέψουν το ενδιαφέρον στην πόλωση και τα ψευδοδιλήμματα που έχουμε βαρεθεί να ακούμε τόσα χρόνια. Όσο με εκνευρίζει ο δυτικοκεντρισμός και η πίστη πολλών Ελλήνων ότι αν γίνουμε "Ευρωπαίοι" θα ανέβουμε επίπεδο ή κάτι τέτοιο, άλλη τόση απελπισία δημιουργεί η παντελής αδιαφορία της χώρας απέναντι στο ζήτημα, το οποίο κατάφεραν ξανά να αναγάγουν σε πεδίο τοπικιστικών και κομματικών γεροντικών μικροσυμφερόντων.


O6rrvsU.jpg


#88580 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 May 2019 - 00:42

Kamui, σήμερα, 27/5/2019 και ώρα 1:27 έμαθα ότι ο Σακιλ Ο Νιλ έχει phd!

 

Shaquille O'Neal

PhD in education, Barry University

Έλα ρε μια χαρά η Ευρώπη μας, ανέβηκαν όλα τα ακροδεξιά μαγαζιά. Ποια Ευρώπη μωρέ, πότε ενδιέφερε τι γίνεται στην Ευρωβουλή, εδώ ο άλλος έπαιρνε τους μισθούς των γραμματέων του και πέρασε στα ψιλά.

Τώρα που υπήρχε και λόγος να βγάλουμε το νέο φωστήρα τα κανάλια θα παίζανε τι γίνεται στις άλλες χώρες. Προπαγάνδα μέχρι να σβήσει ο ήλιος.


rsrGbGx.gif

#88581 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 27 May 2019 - 04:28

Εγώ χαίρομαι για Βελόπουλο, μετά το μεγάλο κενό του Καρατζαφύρερ έλλειπε από την κεντρική πολιτική σκηνή η ατόφια ελληνική ακροδεξιά που μπορείς να γελάσεις μαζί της, οι Ανελ το κρύβανε, τα χρυσαύγουλα παραείναι εμετικά τώρα όμως μπορούμε να έχουμε εκπροσώπηση για το μέσο έλλην ακροδεξιό.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#88582 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 May 2019 - 10:03

Κηραλοιφές μέχρι να σβήσει ο ήλιος.


rsrGbGx.gif

#88583 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 27 May 2019 - 12:57

Η πλάκα είναι ότι ήμουν αντιπρόσωπος στο Δήμο Κερατσινίου - Δραπετσώνας και ο ΣΥΡΙΖΑ έσκισε και φεύγω 3 το πρωί από το σχολείο για να πάω Πρωτοδικείο Πειραιά να αφήσω σάκο και ζω σε ένα παράλληλο σύμπαν από αυτό της υπόλοιπης Ελλάδας όπου ο ΣΥΡΙΖΑ είναι πρώτο κόμμα με διαφορά, η ΧΑ δεν κατεβαίνει καν στο Δήμο (2 στενά από το εκλογικό μου τμήμα δολοφόνησαν τον Φύσσα) και ζούμε θρίαμβο της αριστεράς και της προόδου (χαχαχαχχχαχαχαχχαχα γελάω και μόνο που το γράφω ~και κλαίω λίγο ενδιάμεσα)

 

Πλήρης αποκοπή από την πραγματικότητα και ειδικά εκεί κατά τις 5 που τελείωνα από το Πρωτοδικείο όντας 24 ώρες όρθια και στην τσίτα να γίνουν όλα σωστά και βλέποντας εκατοντάδες δικαστικούς αντιπροσώπους να περιφέρονται με άδειο βλέμμα στο Πρωτοδικείο του Πειραιά σκεφτόμουν ότι αν γινόταν τώρα ένα ζόμπι απόκαλυψ τουλάχιστον όλοι εμείς εκεί πέρα δεν θα κινδυνεύαμε γιατί θα μας περνούσαν για δικούς τους. Και μάλλον αυτό ισχύει και για παραπάνω από τη μισή Ελλάδα.

 

Και μετά ήρθε να με πάρει η μάνα μου να με πάει σπίτι γιατί παραπατούσα και παραμιλούσα ~ α ρε μάνα~ και μου έλεγε στο δρόμο για την ευθύνη της "διανόησης" να απολουμπενοποιήσει το προλεταριάτο και το μόνο που μου περνούσε από το μυαλό είναι ότι στη Σουηδία κάνει κρύο και εμένα μου αρέσει η ζέστη και επίσης θέλω απελπισμένα να κατουρήσω.


xbJ3b2w.jpeg


#88584 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 27 May 2019 - 14:01

Ηλικίες 17-24 => 14% ΧΑ και 30% ΝΔ, καμία ελπίδα για το μέλλον, προτείνω να κάψουμε τους νέους και τους γέρους και τους μεσήλικες και να αφήσουμε επιτέλους τις γάτες να κάνουν κουμάντο.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#88585 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 May 2019 - 14:25

E ναι, αυτό θα έπρεπε να έχει γίνει από καιρό!


rsrGbGx.gif

#88586 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 27 May 2019 - 14:40

Θλίψη μόνο...Η Λεπέν πήρε το μεγαλύτερο ποσοστό στη Γαλλία για Ευρωβουλή? Δε καταλαβα καλά...Του κουτρούλη ο γάμος θα γίνεται στην Ευρωβουλή με τόσους μουρλούς. 


pic.jpg


#88587 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 May 2019 - 14:43

Ξαναλέω, κηραλοιφές μέχρι να σβήσει ο ήλιος!


rsrGbGx.gif

#88588 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 27 May 2019 - 16:00

Youtube Video

 

Έλα πάμε μωρή Ευρωπάρα αλητεία! Θέλω μαύρους και καφέ έξω από την Ευρωπάρα, γυναίκες να πεθαίνουν σε σοκάκια από παράνομες εκτρώσεις, θέλω φασίστες να μαχαιρώνουν ελεύθεροι και να ιδιωτικοποιηθούν επιτέλους όλα για να ζήσουμε την φιλελεύθερη δυστοπία μας με την ησυχία μας ρε φίλε! Αγάπη ρε μ*****

 

Ίσως τα ζόμπι να ήσαν μια κάποια λύσις.


xbJ3b2w.jpeg


#88589 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 27 May 2019 - 16:10

εγω αυτο που κρατησα απ αυτες τις εκλογες ειναι ο γραμματεας της εφορευτικης που εφαγε τη σφραγιδα και οταν ηρθαν να τον συλλαβουν γτ δημιουργουσε θεματα φωναζε στους μπατσους ''να τις βαλεις στον κωλο σου τις χειροπεδες'' πετωντας τους ταυτοχρονα στη μουρη ψηφοδελτια

 

an unsung hero in the chronicles of yesterday's elections


Edited by The Tragic Prince, 27 May 2019 - 16:13.


#88590 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 27 May 2019 - 17:42

Πως ακριβως την εφαγε τη σφραγίδα χαχαχα
Γενικα τραγικα φετος δεν ξερω αν ηταν δυσκολα απο μονα τους η κακη οργανωση η γιατι το θελα και ξαναπηγα, τοση δουλειά δεν μου χει ξανατυχει, 24ωρο αυπνος εκει μεσα κυριολεκτικα μεχρι να παραδωσουμε σακους...8παιζει να χε παει μεχρι να παω σπιτι και απειρες κιοιουρες να μην σου φτανε ολο το υπολοιπο, δεεν απλα. Στην καταμετριση νομιζω παραμιλουσαμε λες και το χες ριξει στα βαρυα. Ετσι και γινουν επαναλιπτικες να πα να βρουνε αλλον ΔΕ ΠΑΩ

Edited by GhostPrince, 27 May 2019 - 17:57.

フカフカ