Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

RahXephon

mecha drama romance fall 2001 studio Bones

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 April 2010 - 20:43

Μαζι σου, μαζι σου!

Βεβαια τη μουσικη και στις δυο περιπτωσεις την απολαμβανεις,εδω ομως.,

Βεβαια οταν ειχα δει πριν λιγα χρονια λιγα επεισοδια στο γαλλικο mangαs, μου ειχε κανει θετικη εντυπωση.

Εγω την προτεινω για τον οπτικοακουστικο τομεα και οχι για το σεναριο. Και προπαντως,μη τη δειτε μονοκοπανιας!

Αν επιζητητε πολυπλοκο σεναριο, καλυτερα καντε την ανιμε-ντοκυμαντερ...

#17 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 01 May 2010 - 00:36

Εγώ τα έχω ξαναπεί, αλλά κανείς δεν φαινόταν να συμμερίζεται την άποψή μου τότε...

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#18 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 01 May 2010 - 03:32

Ξέθαμμα thread για να πω και γω τη γνώμη μου.

To ξέρω πως είναι προσωπική άποψη ότι θα πω παρακάτω, αλλά δε παύει να είναι η γνώμη μου οπότε θα τα πω κι ας μη συμφωνεί κανείς. (λίγο με νοιάζει)

Πρέπει να είναι με διαφορά η χειρότερη σειρά που έχω δει με πάνω από 20 επεισόδια. Παραλίγο να φάει drop, την είδα με το ζόρι επειδή είχα ακούσει πολλά καλά λόγια από διάφορους γνωστούς κι ήλπιζα ως το τέλος να καλυτερεύσει αλλά μάταια μόνο λίγες σκηνές άξιζαν.
Τη φρίκη την έπαθα κυρίως λόγω σκηνοθεσίας, πάμπολλες άχρηστες σκηνές, άχρηστοι διάλογοι χωρίς νόημα. Μα πραγματικά δεν έχω ξαναπετύχει τόσο βαρετή σκηνοθεσία, και σενάριο με τόσες τρύπες, που προσπαθεί να γίνει εντυπωσιακό και δε τα καταφέρνει με τπτ. Οι χαρακτήρες σχεδόν όλοι αδιάφοροι, δε μου καιγόταν καρφί για κανέναν δε το έχω ξαναπάθει αυτό. Παραέμοιαζε ψεύτικο τι άλλο να πω... Ο ορισμός του χάνω χρόνο τζάμπα η σειρά αυτή...

Το μόνο + της σειράς η μουσική. Κατα τα άλλα μόνο 2-3 στιγμές άξιζαν πραγματικά στη σειρά και τις ξεχώρισα. Πραγματικά μια προσπάθεια για αναβίωση του NGE που για μένα απέτυχε οικτρά. Δε νομίζω να καταλάβω ποτέ τι άρεσε στον κόσμο σε αυτό το "πράγμα".
Overrated as hell.

PS : Κράξτε όσο θέλετε, δεν αλλάζω γνώμη.


Αν και δε διαφωνώ, εμένα μια σκηνή μου έχει μείνει από τη σειρά (όταν πεθαίνει κάποιος συγκεκριμένος χαρακτήρας), που για μένα εκεί ο συνδιασμός σκηνοθεσίας και μουσικής μαζί με αυτό που συνέβαινε ήταν καταπληκτικός. Και εδώ τελειώνουν τα θετικά που έχω να πω για τη σειρά... :P

Παρόλαυτα, έστω αυτή η μία δυνατή σκηνή, τη βάζει για μένα παραπάνω από διάφορες άλλες σειρές που εν τέλη δε μου κάνανε τίποτα (μπορεί να έχω δει πιο πολλές μπούρδες από σένα, δε ξέρω :P ). Overrated ναι, σίγουρα, αλλά η χειρότερη σειρά που έχει δει με 20+ επεισόδια? Νομίζω υπερβάλλεις.

#19 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 01 May 2010 - 10:01

Ναι εκείνη η σκηνή ήταν όντως πολύ δυνατή αλλά τι να σου κάνει μια σκηνή μπροστά σε 520 λεπτά χασμουρητού? :P

Και Radagast αγόρι μου τι να σου κάνω εγώ τώρα έκατσα και την είδα :P

xbJ3b2w.jpeg


#20 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 01 May 2010 - 17:06

Overrated ναι, σίγουρα, αλλά η χειρότερη σειρά που έχεις δει με 20+ επεισόδια? Νομίζω υπερβάλλεις.


Απ'αυτές που έχω δει εγώ πάντως, είναι. (για μένα πάντα)
Δεν ξέρω τι έχεις δει εσύ. Ήταν η μόνη που με έκανε να "κλαίω" τον χρόνο που σπατάλησα.

Και ναι η μια σκηνή σε τόσα πολλά λεπτά δεν φέρνει την άνοιξη... δυστυχώς...

Το μόνο αξιόλογο που είδα εγώ ήταν η συνολική background μουσική. (που πάλι δεν βλέπεται αλλά ακούγεται) Βάλτε την στο mp3 ή στο winamp σας. Θα κερδίσετε και χρόνο, δεν υπάρχει λόγος να δείτε κάτι, αρκεί να ακούσετε.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#21 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 31 March 2012 - 14:58

Πωπω θάψιμο που έχει πέσει εδώ λολ. Anyway, το είδα και εγώ. Γενικά μου άρεσε, αν και δεν ξετρελάθηκα.

Spoiler:

Posted Image




Also tagged with one or more of these keywords: mecha, drama, romance, fall 2001, studio Bones