Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αν ήσασταν μέσα σε ένα anime


  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#31 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 06 October 2007 - 14:15

χμ... σχετικά δύσκολο να αποφασίσω. Υποθέτω πρωταγωνίστρια μαζί με μία ομάδα άλλων κοριτσιών που πολεμάνε το κακό αλλά κάνουν συνεχώς και λένε βλακείες. Ή side character σε κάποιο action romance anime όπου θα εμψύχωνα και θα βοηθούσα τους πρωταγωνιστές... (Έλεος ας με μαζέψει καποιος :P.. τα έχω παίξει:wooi2:)

#32 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 06 October 2007 - 15:04

Εγω μαλλον θα μουν καποιος χαρακτηρας που τα εχει γραμμενα ολα και ειναι πολυ χαλαρος και πλακατζης ενω κουβαλαει ενα δυστυχησμενο και "μαυρο" παρελθον .
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#33 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 06 October 2007 - 15:35

no second thought:



I'd be a man and I'd be a

Spoiler:

Posted Image


#34 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 06 October 2007 - 18:16

Slice of Life...
Τα άνιμε που περιέχουν αυτό το "στοιχείο", συνήθως περιέχουν ΚΑΙ romance, drama, humour. Προσωπικά, είναι το αγαπημένο μου "είδος" στα άνιμε. Στα slice of life ΔΕΝ υπάρχουν υπερδυνάμεις και κανενός είδους υπερβολή, ως προς τους νόμους της φυσικής τουλάχιστον! :Blissfull: Σ΄ένα slice of life θα συναντήσεις μονάχα ανθρώπους μέσα σε καταστάσεις καθημερινότητας. Θα δεις πώς αναπτύσσονται φιλίες, έρωτες, πως χτίζονται σχεσεις εμπιστοσύνης και αγάπης, πώς οι "σπόροι του μίσους", οι ανταγωνισμοί και η απόγνωση...απλώνουν κλαράκια γύρω από ανθρώπους σαν εμένα και εσένα.
Επίσης, κατά τη γνώμη μου, τα slice of life έχουν την καλύτερη σκηνοθεσία και παρουσίαση χιουμοριστικών καταστάσεων! :thatsit:

Το καλύτερο παράδειγμα ενός slice of life, θα το δεις όταν πέσει στα χέρια σου το Honey & Clover....
ή το Kare Kano.


Αν είναι αυτό το είδος τότε είναι από τα αγαπημένα μου και εμένα.Το έχω δει το Kare Kano και το έχω διαβάσει.Τώρα για το άλλο δεν το ξέρω(yet).Για παράδειγμα ένα καλό manga που είχα διαβάσει είναι το I''s.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#35 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 October 2007 - 19:59

no second thought:



I'd be a man and I'd be a

Spoiler:


and I would have been in your team my leader.

Spoiler:


#36 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 06 October 2007 - 20:41

Θα ήμουν vampire. Καλή ή κακή, δεν ξέρω, ανάλογα με την εκάστοτε διάθεση. Αλλά θα έκανα ότι ήθελα!!!!

#37 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 06 October 2007 - 21:58

χμμ εγω μαλλον ο λιγομιλητος θα ειμουνα.....μια και με διαπρεπει η ηρεμια(ασχετα οταν το ανοιγω το στομα μου......)Αλλα μαλλον θα ειμουνα ο χαρακτηρας κλειδη να δωσω την καταλληλη συμβουλη στον ηρωα του ανιμε...:emptyonexg1::emptyonexg1:

#38 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 07 October 2007 - 00:16

Και εκεί πάνω να εμφανίζομαι εγώ η φαινομενικά
κοπελιά της διπλανής πόρτας, που όταν έρχεται η ώρα βουτάει την σπάθα της,
βγάζει γατοαυτιά και γάτο-ουρίτσα και πολεμάει το κακό :wooi2:


πολυ σε tokyo mew mew μ φερνει αυτη η φαση με τα γατο αυτακια κ τη γατο ουριτσα:P
παντως αν επαιζε θα μ αρεσε να ειμαι κ το κουλο pet της ηρωιδας or sth...
κατι σε εκκεντρικος fashion addict σκυλος ~σαν τ κωστετσου ενα πραμα~
η... ενα ψαρι-φουσκα.. η κατι κουλο τσπ...:wooi2:
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#39 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 October 2007 - 01:23

Τέσπα το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλω αυτός ο κόσμος
να έχει τα ζόμπι του,τα βαμπίρ του, τα σκοτεινά πλάσματα του που θέλουν
να τα καταστρέψουν όλα. Και εκεί πάνω να εμφανίζομαι εγώ η φαινομενικά
κοπελιά της διπλανής πόρτας, που όταν έρχεται η ώρα βουτάει την σπάθα της,
βγάζει γατοαυτιά και γάτο-ουρίτσα και πολεμάει το κακό :wooi2:
Πιο συγκεκριμένα κάνει το κάθε κακό εκεί έξω κομματάκια (ναι θέλω πολύ splatter)

Reminds me of...

Posted Image

:P

On-topic: Αν ήμουν σε anime θα ήμουν κομπάρσος (από τις φιγούρες που εμφανίζονται για 2 δευτερόλεπτα και δεν τις προσέχει κανείς). Άλλωστε, έτσι είμαι και στην πραγματικότητα. Απαρατήρητος. :whistling:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 07 October 2007 - 01:36

Για να απαντήσω και εγώ,θα ήμουνα ο τύπος που πάει και ακούει τους πάντες,και σίγουρα θα ήμουνα το κιούτι της παρέας,ώστε να μπορώ να πέρνω όσες αγκαλιές θέλω.Με λίγα λόγια,ένας ακόμη απ' τους χαρακτήρες που ποστάρετε στο τόπικ 'Αν μπορούσατε να πλακώσετε ένα anime χαρακτήρα,ποιος θα 'τανε?',ή του 'Είσαι καλός,αλλά ψοοφα επιτέλους!'.:wooi2:Κλαψ,σνιφ:emptyonexg1::fromabove:
Posted Image

#41 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 07 October 2007 - 02:47

Θα ήθελα να είμαι σε ένα fantasy anime και να ψάχνω για θησαυρούς και μαγικά αντικείμενα και να κανονίζω τους κακούς σε στυλ Lina Inverse.

#42 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 07 October 2007 - 13:36

Μμμμμ θα ήμουν μια καθημερινή κοπέλα που ξαφνικά έρχεται αντιμέτωπη με την υπερτατη δύναμη, κερδιζει υπερφυσικές δυναμεις αλλά πρεπει να κρατησει μυστική την δεύτερη ταυτότητα της....

#43 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 07 October 2007 - 13:51

Εγω σιγουρα θα οπλοφορουσα...και η μαπα μου θα ηταν σε αφισσες, κολλημενες σε κολωνες και τοιχους, με ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο απο κατω...σαφως και θα ειχα σφαξει πολυ κοσμο..
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#44 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 07 October 2007 - 14:32

Εγω σιγουρα θα οπλοφορουσα...και η μαπα μου θα ηταν σε αφισσες, κολλημενες σε κολωνες και τοιχους, με ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο απο κατω...σαφως και θα ειχα σφαξει πολυ κοσμο..


Εγώ θα ήθελα να ήμουν ο Θεός εκεί να μην μπορει να μου κολλάει κανείς:hahaha:Με υπερδυνάμεις και τα συναφή και όταν ο κόσμος μου ήταν υπό απειλή θα αναλάμβανα ενεργό δράση.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#45 Kyo

Kyo

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 07 October 2007 - 14:40

hmmm i would the rival/anti hero (aka sasuke).Και λιγομιλητος