Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αν ήσασταν μέσα σε ένα anime


  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#1 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 05 October 2007 - 07:36

Ο τίτλος τα λέει όλα.Αν ήσασταν εσείς,ο εαυτός σας δλδ-όχι κάποιος άλλος χαρακτήρας-σε κάποιο anime,τι θα κάνατε?
Posted Image

#2 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 posts

Posted 05 October 2007 - 08:49

Σε ποιο anime συγκεκριμένα ή γενικά σε κάποιο...
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#3 somnium_mortiis

somnium_mortiis

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 05 October 2007 - 12:18

μαλλον θα ειμουν σε ενα ανιμε που ο κοσμος του εχει μια διπλη πραγματικοτητα. ο χαρακτηρας μου θα ηταν μια κοπελα μετριας εμφανισης απιστευτα γκαντεμω που παντα ερχετε αντιμετωπη με τραγελαφικες καταστασεις...
Posted Image
when in doubt..... set something on fire

#4 xxnioxx

xxnioxx

    Anime Fan

  • Members
  • 141 posts

Posted 05 October 2007 - 12:31

Εγω θα ημουν ο τρελος της υποθεσεις ... ο ψιχακιας διλαδη ... ιδικα σε μαχες κ ετσι ^^ αλλα κ σε οποιο διποτε anime

#5 etellen

etellen

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 05 October 2007 - 13:37

Ε...ξέρετε τώρα....μαλλον θα ταίριαζα σε κάτι chibi και γκρρρ...όπως λένε και κάποιοι...:emptyonexg1:
"I'm the Law"
The Judge

#6 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 05 October 2007 - 13:43

Μάλλον θα ήμουν ο πρωταγωνιστής σε κάποιο ecchi/harem anime:hahaha:

Posted Image


#7 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 05 October 2007 - 14:00

θα μουν ο λιγομιλητος του story....

#8 lawliet

lawliet

    ending...

  • Members
  • 30 posts

Posted 05 October 2007 - 14:27

I would probably appear as a guest star at the last episode of the series playing the wise hermit that explains every inconsistency the anime had made so far thus giving newfound meaning to this random shounen series.... and would have got myself killed right after that screaming "YOU CAN DO IT SHINJIII...THERE IS NO ONE ELSE" OR "BELIEVE IN YOUR SELF SHINJII......YOU ARE THE CHOSEN ONE"..

I just hope that it will have a season 2 where (hopefully) i will be resurrected to give advice on how to kill the "Evil Demon King Dragon Super Ninja"...

:bike: :bike: :bike:
Posted Image

#9 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 05 October 2007 - 14:30

Μάλλον θα ήμουν κάποιο mischievous spirit που θα ήταν μεν φιλικό αλλά θα έβαζε τον πρωταγωνιστή συνεχώς σε διλλήματα και αναποδιές.....:Blissfull::wis:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#10 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 05 October 2007 - 14:54

Θα ήμουν μάλλον ο άκυρος traveller που θα γυρνοβόλαγε δεξία και αριστερά και έδινε tips στους πρωταγωνιστές. (Ένα κάφρικο παρελθόν δεν θα με χάλαγε κιόλας :D)
Posted Image

#11 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 05 October 2007 - 14:59

Θα τσακωνομουνα με ολους ως συνηθως...

#12 Orion

Orion

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 05 October 2007 - 17:15

Σίγουρα δεν θα ήμουνα ο πρωταγωνιστής, αλλά το κορίτσι του:hahaha:!

:head: THE IS ONE RULE OF METAL....PLAY IT FUCKING LOUD :head:


Οποιος ειναι fan του DBZ θα πρεπει να δει και το TFS Dragon Ball Z: Abridged series


#13 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 05 October 2007 - 17:37

Εγω θα ημουν ο τρελος της υποθεσεις ... ο ψιχακιας διλαδη ... ιδικα σε μαχες κ ετσι ^^ αλλα κ σε οποιο διποτε anime


Εμένα έτσι κι αλλιώς με έχουν βγάλει οι φίλοι μου το όνομα,Psych..οπότε σίγουρα θα ήμουν ο ψυχάκιας..και είναι και κάτι άλλο που δεν λέγεται..
οπότε 100% θα είμουν ο πιο τρελός χαρακτήρας εκεί μέσα.....
Πίσω απο τα πιο όμορφα όνειρα σου κρύβεται ο χειρότερος σου εφιάλτης....
Aπλά ζήσε τα όνειρα και περίμενε τον Εφιάλτη...
Posted Imagehttp://s1.metaldamage.gr/c.php?uid=21661
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=26806
http://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=34457

#14 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 05 October 2007 - 18:05

σίγουρα θα ήμουν ο obsessive type της υπόθεσης XD, το άτομο που είναι κολλημένο σε κάτι κ με one-track mind XD
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#15 xxnioxx

xxnioxx

    Anime Fan

  • Members
  • 141 posts

Posted 05 October 2007 - 19:08

Εμένα έτσι κι αλλιώς με έχουν βγάλει οι φίλοι μου το όνομα,Psych..οπότε σίγουρα θα ήμουν ο ψυχάκιας..και είναι και κάτι άλλο που δεν λέγεται..
οπότε 100% θα είμουν ο πιο τρελός χαρακτήρας εκεί μέσα.....


Και εμενα οι φιλοι μου με φοναζουνε τρελο ( αυτο με θυμιζη το τραγουδη πινο μπαφους κ παιζω προ ) γενικα εγω ειναι ο τρελος της παρεας :P