Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αν ήσασταν μέσα σε ένα anime


  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#16 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 05 October 2007 - 19:55

εγω θα ειμουν ο χαρακτηρας που ειναι κολλημενος με ενα πραμα και θα κανει τα παντα για να κανει αυτο που θελει

#17 Mythos

Mythos

    Anime Fan

  • Members
  • 181 posts

Posted 05 October 2007 - 23:15

Χμμμμμ, αν ήμουν έτσι όπως είμαι, θα μ@μούσα......αν είχα super δυνάμεις, θα μ@μούσα και θα δερνα :)

#18 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 05 October 2007 - 23:57

... η σκυλα της υποθεσης:wooi2:
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#19 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 06 October 2007 - 00:16

... η σκυλα της υποθεσης:wooi2:


Γαβ!

Δύσκολη ερώτηση. Μάλλον το ποζέρι της υπόθεσης :nosey:

Ή αυτός που έχει συνθέσει τη μουσική που ακούγεται στο background! :wis:
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#20 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 06 October 2007 - 01:15

χμμ...
σίγουρα, μόνο σε "slice of life" anime θα μπορούσα ήμουν εγώ, έτσι όπως είμαι..! :nosey:

γουέλ...
Μάλλον θα ήμουν η αθυρόστομη, φαρμακόγλωσση, τσαντίλα, φωνακλού, άτιμο-κέρατο, σπασαφρύδω της παρέας-της γειτονιάς-ή της πολυκατοικίας, την οποία όμως όλοι κάνουν παρέα, γιατί ξέρουν όχι έχει μερικά πολύ δυνατά "soft spots", περί της υπάρξεως των οποίων, εκείνη δεν παραδέχεται νούκου!! :wis:

#21 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 06 October 2007 - 01:56

Ο μυστηριώδης Μάγος που εμφανίζεται για να βοηθήσει και εξαφανίζεται όποτε θέλει, ο σύμβουλος αλλά όχι ο ερημίτης. Αν μάλιστα "αρέσω" και στις κοπελιές του ανιμε, ακόμα καλύτερα! :P ;)

#22 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 October 2007 - 08:31

εντάξει έχω διαβάσει τα απίστευτα εδώ μέσα, πολύ πετυχημένα σχόλια.

έγω μάλλον θα ήμουν 2ο ρόλος που με θα έκανα τους άλλους να γελάνε, και που ξέρεις ίσως στο τελευταίο επεισόδιο να έκλεβα εγώ την παράσταση.

(αν είχα δε υπερδυνάμεις; θα φορούσα spandex)

#23 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 06 October 2007 - 08:46

Καλημέρα!Έχω μια ερώτηση να κάνω πρώτα.Τι είδους ανιμε είναι το slice of life(πρέπει να έχω δει σίγουρα αλλά ποτέ δεν κατάλαβα τον όρο)?

Τέσπα σε τι ανιμε θα ήθελα να είμαι?μμμμμ....δύσκολη απόφαση. Θα ήθελα να είμαι σε μια περιπέτεια ο γ.....της υπόθεσης. Αλλά μάλλον θα ήμουν σε ρομάνζο τύπου I''s. Ήσυχος, και ο uncool της υπόθεσης.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#24 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 06 October 2007 - 10:25

Θα ηθελα να ειμουν ο (ξυρισμενο κεφαλι) μουσκουλος barman-innkeeper με την (πλουσιων αναλογιων) γυναικα μου-σερβιτορα στον οποιο παντα ερχονται οι main characters για να χαλαρωσουν, να παρουν πληροφοριες και να ζητησουν βοηθεια. Αναλογα τον τιτλο παιζουν 50/50 πιθανοτητες να ειχα ενα επ. αφιερομενο στο μυστηριωδες παρελθον μου ή να μου τιναξουν στον αερα το μαγαζι και εγω να προκυψω αρχηγος της underground αντιστασης. Χαλαρα πραγματα δηλαδη!!!
:bike:

#25 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 06 October 2007 - 11:03

χμμμ, το βλεπω να ημουνα το sidekick του samurai πρωταγωνιστη~~θα τσαντιζομουνα ευκολα με τα παντα, θα κυκλοφορουσα με αντρικο κιμονο και τα σπαθια ανα χειρας προσπαθοντας να γινω εγω η δυνατοτερη, κανενας ομως δεν θα με επαιρνε στα σοβαρα γιατι θα εκανα τις απιστευτες γκαφες και ο στομας μου θα πεταγε τις πιο ακυρες ατακες....:wis:


#26 KAFROS002

KAFROS002

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 06 October 2007 - 11:04

θα ημουν ο τυπος που σπαει τα νευρα του προταγωνιστη μια ζωη,ετσι για τιν κα#$^%*(:hahaha:

#27 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 06 October 2007 - 11:13

Καλημέρα!Έχω μια ερώτηση να κάνω πρώτα.Τι είδους ανιμε είναι το slice of life(πρέπει να έχω δει σίγουρα αλλά ποτέ δεν κατάλαβα τον όρο)?


Slice of Life...
Τα άνιμε που περιέχουν αυτό το "στοιχείο", συνήθως περιέχουν ΚΑΙ romance, drama, humour. Προσωπικά, είναι το αγαπημένο μου "είδος" στα άνιμε. Στα slice of life ΔΕΝ υπάρχουν υπερδυνάμεις και κανενός είδους υπερβολή, ως προς τους νόμους της φυσικής τουλάχιστον! :Blissfull: Σ΄ένα slice of life θα συναντήσεις μονάχα ανθρώπους μέσα σε καταστάσεις καθημερινότητας. Θα δεις πώς αναπτύσσονται φιλίες, έρωτες, πως χτίζονται σχεσεις εμπιστοσύνης και αγάπης, πώς οι "σπόροι του μίσους", οι ανταγωνισμοί και η απόγνωση...απλώνουν κλαράκια γύρω από ανθρώπους σαν εμένα και εσένα.
Επίσης, κατά τη γνώμη μου, τα slice of life έχουν την καλύτερη σκηνοθεσία και παρουσίαση χιουμοριστικών καταστάσεων! :thatsit:

Το καλύτερο παράδειγμα ενός slice of life, θα το δεις όταν πέσει στα χέρια σου το Honey & Clover....
ή το Kare Kano.

#28 Yagami L-ght

Yagami L-ght

    The God of the New World

  • Members
  • 66 posts

Posted 06 October 2007 - 11:47

θα είμουνα μυστιριώδες άτομο με καταπλικτική δύναμη

σε ένα επεισόδειο θα μου επιτέθονταν ένας στρατός ,θα στρεφότανε αλλού η κάμερα και ότανε ξανάδειχνε το πεδίο της μάχης όλοι οι εχθροί θα ήτανε πεθαμένοι και εγώ θα κάπνιζα ανέμελος

όνομα που θα είχα

Dark emperor Dimitris

#29 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 06 October 2007 - 12:04

έγω μάλλον θα ήμουν 2ο ρόλο

2ο ρόλος :terror2: Σε παρακαλώ ή πρωταγωνίστρια ή τίποτα :P (ψώνιο mode on) :P


Λοιπόν για μένα τώρα θα ήθελα ένα κόσμο με αρκετό supernatural, mystery, action
και adventure καταστάσεις. Βέβαια και καμιά romance ή comedy κατάσταση στο ενδιάμεσο
δεν θα με χάλαγε καθόλου :P Τέσπα το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλω αυτός ο κόσμος
να έχει τα ζόμπι του,τα βαμπίρ του, τα σκοτεινά πλάσματα του που θέλουν
να τα καταστρέψουν όλα. Και εκεί πάνω να εμφανίζομαι εγώ η φαινομενικά
κοπελιά της διπλανής πόρτας, που όταν έρχεται η ώρα βουτάει την σπάθα της,
βγάζει γατοαυτιά και γάτο-ουρίτσα και πολεμάει το κακό :wooi2:
Πιο συγκεκριμένα κάνει το κάθε κακό εκεί έξω κομματάκια (ναι θέλω πολύ splatter)
και πάντα κατά διάρκεια της μάχης αποχτάει κάποια προσωπική εμπειρία
με αποτέλεσμα να επιρεαζετε και να γίνετε καλύτερος άνθρωπος.

That's all :P

Tελικά είμαι και πολύ τρελή :bleh:

rrmr.png


#30 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 06 October 2007 - 12:18

Ο πρωταγονιστης ενος shounen χαλαρα(αλλα με χαρακτηρα anti hero)



Posted Image