Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ye olde J-Dorama thread.


  • This topic is locked This topic is locked
877 replies to this topic

#61 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 12 December 2007 - 00:39

Δηλαδηηη...θα υπαρξει nodame cantabile season 2???? OMG....!!!! I AM SO EXCITED I CAN HARDLY WAIT.....ελπιζω μονο να μην το ξεφτιλισουν επειδη απο δω και περα δεν θα εχουν σαν οδηγο το anime αλλα ουτε και το Manga.....για να δουμε..
arigato gozaimashta yami chan!!!!

season 2 δυστυχως οχι ;0;
αυτα θα ειναι 2 special episodes που θα καλυψουν μερικα απο τα chapter που τους δειχνει στην ευρωπη..
απο το τπτ,καλα ειναι και τα special imo :P

#62 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 15 December 2007 - 19:37

Είδα τις προάλλες το Ashita no watashi no tsukurikata (How to Become Myself) και μου άρεσε πάρα πολύ! Μακάρι να την είχα δει 10 χρόνια μικρότερος! Πολύ καλό σενάριο, καταπληκτική μουσική!
Και η Narumi Riko είναι πολύ kawaii, όπως και η Maeda Atsuko. Το τέλος, όμως, δεν είναι αντάξιο της υπόλοιπης ταινίας.

Σειρά έχει το Watashitachi no kyokasho (Our Textbook) και το Ichi Ritoru no Namida (1 Litre of Tears)...
Έχει να πέσει κλάμα... :nanana:
Posted Image
Posted Image

#63 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 16 December 2007 - 13:24

εχω δει πολλα J-Dorama τωρα τελευταια ... εχω κολησει ασχημα μπορω να πω... εκει που τρελενεσαι στα γελια... πεφτουν τα δακρυα... απιστευτο πραγμα...

Mukodono 2003 - ΓΕΛΙΟ ΤΡΕΛΟ ... και στο καπακι κλαμα ....

First Kiss - απιστευτη ιστορια για την ζωη και την αγαπη...

Gokusen Season - πολυ γελιο ....

Hanazakari no Kimi Tachi e - απλα τελειο

Nodame Cantabile - αν δεν γελασετε ... εχετε προβλημα ...

Beautiful life - ....

Hana Yori Dango - θα δω το τελος σε μερικες ωρες... το καλυτερο που εχω δει ως τωρα .... απλα απιστευτο ... οι αλλαγες ειναι απιθανες.


τελικα πιστευω πως εχουν πολλα προβληματα οι Ιαπωνες... παραπολλα...

#64 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 26 December 2007 - 13:26

Πρόσφατα αποφάσισα να δω την ταινία Densha Otoko.Απλά κορυφαία.Μου άρεσε τόσο πολύ που άνετα θα την έβαζα στα Top 10 μου των live action ταινιών ανεξαιρέτως προέλευσης και στην κορυφή των ιαπωνικών που έχω δει μέχρι σήμερα (δεν έχω δει πολλές ακόμα).Έίχε πολύ πλάκα και "δράμα".Σε κάποιες φάσεις γελούσα τόσο πολύ με τις αστείες σκηνές που ακουγόμουν σε όλο το σπίτι:hahaha:.Με πώρωσε τόσο η ταινία που έψαξα,βρήκα και διάβασα τα εν λόγο post του 2chan στα οποία βασίστηκε στα αγγλικά (κάτι ώρες πήρε).Τώρα κατεβάζω και την σειρά.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#65 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 26 December 2007 - 23:22

Εγω παιδια, εχω δει 2 επεισοδια του Hanazakari no kimi tachi e, το οποιο θυμιζει ως ενα μεγαλο βαθμο κανονικο anime (πιο συγκεκριμενα το ouran highschool host club)...

Πεφτει πολυ γελιο, μετραει!:hahaha:

#66 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 03 January 2008 - 22:33

Μου μένουν 2 επεισόδια για να τελειώσω το Nodame Cantabile. Είναι σχεδόν ισάξιο του anime.

Είδα και τα πρώτα 6 του Hanazakari no Kimitachi e αφού είδα να το προτείνουν πολλοί... περίμενω με αγωνία να κατέβει το 7ο τώρα :Ρ
Το manga αξίζει να το διαβάσω μετά ή δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές;

Θα συνεχίσω πιθανόν δοκιμάζοντας τα Kimi wa Petto και Sore wa totsuzen, arashi no you ni. Το τελευταίο δε ξέρω με τι έχει να κάνει αλλα μ'αρέσει ο τίτλος.

Αχχ το Hanakimi μου θύμισε μέρες Hana yori Dango ^ω^\m/

#67 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 03 January 2008 - 23:47

Μου μένουν 2 επεισόδια για να τελειώσω το Nodame Cantabile. Είναι σχεδόν ισάξιο του anime.

Είδα και τα πρώτα 6 του Hanazakari no Kimitachi e αφού είδα να το προτείνουν πολλοί... περίμενω με αγωνία να κατέβει το 7ο τώρα :Ρ
Το manga αξίζει να το διαβάσω μετά ή δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές;

oh..another HanaKimi fan ^^/
I say read the manga..has some interesting stuff that are not in the drama..

Αχχ το Hanakimi μου θύμισε μέρες Hana yori Dango ^ω^\m/

γενικα ή λογω Oguri Shun?:hahaha:

tomorrow the Nodame Cantabile special airs in Japan :3333
Keep an eye for subs~

#68 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 January 2008 - 00:19

Θα συνεχίσω πιθανόν δοκιμάζοντας τα Kimi wa Petto και Sore wa totsuzen, arashi no you ni. Το τελευταίο δε ξέρω με τι έχει να κάνει αλλα μ'αρέσει ο τίτλος.

Μόνο anime ταινία ξέρω με τίτλο Arashi No Yoru Ni, όχι J-Dorama... :/

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#69 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 04 January 2008 - 00:51

Υπάρχει πάντως στο site των sars ;o

Χμμ μου θύμισε hana yori dango το όλο κλίμα, πρέπει όμως να έπαιξε και ο Shun-chan το ρόλο του. Θα το διαβάσω και το manga τότε, το είχα κατεβάσει παλιά οπότε είναι έτοιμο (πφφ όσο προλάβω μέχρι να αρχίσουν τα σχολεία τουλάχιστον).

Πρόκειται να αλλάξω συνήθειες με αυτές τις σειρές eventually. Οι άντρες ηθοποιοί είναι πιο hawt από τις γυναίκες -.-
kya~!!~1`1

#70 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 04 January 2008 - 00:58

Πρόκειται να αλλάξω συνήθειες με αυτές τις σειρές eventually. Οι άντρες ηθοποιοί είναι πιο hawt από τις γυναίκες -.-
kya~!!~1`1


:hahaha::hahaha:
honto da XDDD
*glomps HanaKimi cast*
http://jp.youtube.com/watch?v=gjce2rsnofY

#71 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 07 January 2008 - 22:28

*double post!nooooooooo D:*

just finished watching this!
SARS need to hurry with the suuuuubs!:bike:
Spoiler: sugoi!" factor


#72 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 12 January 2008 - 18:48

Είδα το πρώτο επεισόδιο του Honey and Clover. Αν και άλλαξαν τα περισσότερα γεγονότα έμειναν απολύτως πιστοί στο κλίμα της σειράς. Οπότε καλό για μας που έχουμε δει το anime γιατί βλέπουμε καινούρια πράγματα! Οι ηθοποιοί ήταν από ok έως άψογοι. Ο Takemoto ειδικά είναι ιδανικός.

Έχοντας δει τα περισσότερα eps του Kimi wa petto μπορώ να πω ότι είναι καλό αλλά έχω 2 παράπονα.
1) η Sumire δεν είναι αρκετά όμορφη.
2) η σειρά είναι περισσότερο "γυναικεία" από όσο θα προτιμούσα.

Αυτά.

#73 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 13 January 2008 - 04:54

Το akihabara@deep την ταινία (οχι τη σειρά ) την εχει δει κανεις? κ αν ναι απο που την έχει κατεβάσει? τα site που δώσατε στο thread εχουν torrents μονο για την σειρα :<

#74 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 20 January 2008 - 16:37

Βλεπω το Mukodono και ειδα και το πρωτο ep απο one pound gospel **just awesome**

#75 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 20 January 2008 - 20:24

Watched Nodame Cantabile SP1 last week >D
<3 <3 <3 Excellent :333
And I love Frank and Tanya >DDD they're so cranky XDD
downloading SP2 atm :33

Also...οι SARS εβγαλαν το πρωτο επ του Honey & Clover,οποτε το ειδα και αυτο...
Πραγματικα πολυ καλο,και σαφως πολυ καλυτερο απο την ταινια..Especially Ikuta Toma as Takemoto is ideal :333
Waiting for more :wooi2: