Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ye olde J-Dorama thread.


  • This topic is locked This topic is locked
877 replies to this topic

#46 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 September 2007 - 19:34

Eγω παρακολουθω το Ηana Kimi απο SARS... Εχει πολυ πλακα! Ενα αλλο που μου αρεσει πολυ ειναι το Nobuta wo Produce
Posted Image

#47 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 25 September 2007 - 12:15

ΥΓ. Vetus, δεν ήσουν υποψιασμένος για την ταινία, αφού στο φίλο σου αρέσουν τα asian babes; XD

Νοpe. Στην συνέχεια το διαπύστωσα ότι έχει τρέλα για τα asian babes. :hahaha:

Να προσθέσω μερικά ακόμα χρήσιμα links:
D-Addicts :: Asian Drama Torrents
Jdrama Fansub Map
SARS-Fansubs.com - Download page

Thanks για τα links. Mπορώ να βρω σε κάποιο απ' αυτά το Maison Ikkoku dorama series (δεν μιλάω για την πανάθλια ταινία που 'χε βγει πριν πολλά χρόνια).

Ωπα...επειδη εμενα μου αρεσε παρα πολυ και θα ειχε πλακα να κανουμε και εδω ενα debate (λεμε τωρα...:wooi2:)....εξηγησε μου τους λογους που δεν σου αρεσε γιατι ειδα και τις δυο ταινιες Azumi 1 και 2 και μου αρεσαν και οι δυο...

παραδιδω το σκηπτρο του αντιλογου σε σενα!!!

Δες τους λόγους σ' αυτό το thread (ετοιμάσου για post-σεντόνι :P ) :
AnimePlanet Forums ~ Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Azumi: μια ταινία βασισμένη σε ομώνυμο manga

#48 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 29 September 2007 - 11:33

Κατανοητο....αποψεις....:wooi2: τωρα τελειωνει και το ιαπωνεζικο hana Kimi με το οποιο εχω ριξει το ξεγυρισμενο γελιο...μετα μαλλον θα δω το nodame cantabile live action.....αν και δεν πρεπει να εχει τραγικη διαφορα απο το manga..
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#49 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 10 October 2007 - 23:49

Μόλις τώρα τελείωσα την live action movie NANA η οποία ήταν απλά ΥΠΕΡΟΧΗ. Βλακεία μου που τόσο καιρό δεν είχα καταξιωθεί να την κατεβάσω. Σειρά έχει, οπότε το anime. Kαι το GLAMOROUS SKY (τ' οποίο άκουγα συχνά πολύ πιο πριν δω την ταινία και τ' οποίο συμπεριλαμβάνεται στο ρεπερτόριο του Moero Nekketsu Rhythm Damashii - Osu Tatakae Ouendan 2 για Nintendo DS) έχει κατακτήσει μια θέση στην καρδιά μου. Μακάρι το anime να έχει τόσο υπέροχο soundtrack όσο η ταινία.

Αλήθεια, ποιά η γνώμη σας για την live action movie του Death Note; Aν κι εμένα μ' άρεσε αρκετά (ο ηθοποιός που υποδυόταν τον L έδωσε ρέστα και τον Ryuk τον έφτιαξαν ΤΕΛΕΙΟ με τα CG) υπήρχαν ορισμένοι hardcore fans της σειράς που τους απογοήτευσε.

#50 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 10 October 2007 - 23:56

Αλήθεια, ποιά η γνώμη σας για την live action movie του Death Note; Aν κι εμένα μ' άρεσε αρκετά (ο ηθοποιός που υποδυόταν τον L έδωσε ρέστα και τον Ryuk τον έφτιαξαν ΤΕΛΕΙΟ με τα CG) υπήρχαν ορισμένοι hardcore fans της σειράς που τους απογοήτευσε.


Κι εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ.Βέβαια έπρεπε να βάλουν κάποιους άλλους να κάνουν τη Misa και τον Light αλλά τέσπα(κυρίως για εμφάνιση μιλάω όχι ερμηνεία)

Posted Image


#51 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 11 October 2007 - 07:50

The devil ειναι φοβερο...και μετα απο καλο ψαξιμο βρηκα και το magic ring sto ebay οποιο δεν βρισκεται ευκολα....εγω παντως χτες τελειωσα το summer x summer πολυ καλο ,πολυ γελιο

#52 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 11 October 2007 - 08:16

Μόλις τώρα τελείωσα την live action movie NANA η οποία ήταν απλά ΥΠΕΡΟΧΗ. Βλακεία μου που τόσο καιρό δεν είχα καταξιωθεί να την κατεβάσω. Σειρά έχει, οπότε το anime. Kαι το GLAMOROUS SKY (τ' οποίο άκουγα συχνά πολύ πιο πριν δω την ταινία και τ' οποίο συμπεριλαμβάνεται στο ρεπερτόριο του Moero Nekketsu Rhythm Damashii - Osu Tatakae Ouendan 2 για Nintendo DS) έχει κατακτήσει μια θέση στην καρδιά μου. Μακάρι το anime να έχει τόσο υπέροχο soundtrack όσο η ταινία.

Και εγω με αυτη τη σειρα τα ειδα..

Πιστεψε με, το ανιμε ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις! Η ταινια καλυπτει τα πρωτα εικοσι επεισοδια του ανιμε περιπου, με εξαιρεση τα 2-5 που δειχνουν τα background stories των κοριτσιων.

Το soundtrack τα σπαει με αγαπημενο κομματι το "starless night" της Olivia.

Η Hachico στο ανιμε ειναι τοσο γλυκια που θες να τη φας! (in many ways..)

Και φυσικα η Aya Hirano που παιζει το ρολο της Reira..

Αντε αρχισε το ανιμε και ανεστησε και το thread για το NANA, ενα απο τα πιο underrated anime της χρονιας.
Posted Image

#53 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 11 October 2007 - 11:55

Αντε αρχισε το ανιμε και ανεστησε και το thread για το NANA, ενα απο τα πιο underrated anime της χρονιας.

Aπό τα πιο underrated; :oo: Περίεργο, αφού είναι από τα πιο διάσημα και φημισμένα anime. Anyway.

Aπό χθες το βράδυ έβαλα να κατεβαίνει (8,9 GB) κι έχει φτάσει ως τώρα...στο 85%!!! WTF! Tι τρελές ταχύτητες είναι αυτές;:blurah5: (κάποιοι θα με μισήσουν γι' αυτό... : ) Kαι να φανταστείς η ταινία που με το ζόρι φτάνει 1,20 GB μου πήρε μέρες... :uhh:


Εννοείται και το starless night ήταν κι αυτό αρκετά ομόρφο. Όσο για το πρωταγωνιστικό δίδυμο; Τόσο γλυκιές που σου 'ρχεται να τις φας! :if: Γούτσου-γούτσου! (Κάποιος έχει ξεμωραθεί εδώ μέσα... :hehe: )


Kι επειδή τώρα πρόσεξα ότι υπάρχει και 2η ταινία, μπορεί κάποιος please να μου δώσει link για να την κατεβάσω;

#54 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 October 2007 - 12:08

Αλήθεια, ποιά η γνώμη σας για την live action movie του Death Note; Aν κι εμένα μ' άρεσε αρκετά (ο ηθοποιός που υποδυόταν τον L έδωσε ρέστα και τον Ryuk τον έφτιαξαν ΤΕΛΕΙΟ με τα CG) υπήρχαν ορισμένοι hardcore fans της σειράς που τους απογοήτευσε.

Φριχτό acting, από τους πρωταγωνιστές μέχρι τους κομπάρσους, και οι CG shinigami ήταν το λιγότερο αστείοι.

Επίσης, η αλλαγμένη ιστορία ήταν ultra-lame.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#55 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 03 December 2007 - 21:06

και μου το ειπαν...μαλλον με προειδοποιησαν το tree of heaven - snow queen... θα σπαραξω στο κλαμα....ε μιλαμε για πολυ κλαμααααααααααααααα:nosey::nosey::nosey::nosey::nosey::nosey::nosey::nosey::nosey: τις λατρευω αυτες τις σειρες....αααα και το i am sorry i love you...τωρα που τα τελειωσα βλεπω galileo...φοβερο:wooi2:

#56 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 07 December 2007 - 23:29

τελειωνω την σειρα Nodame Cantabile με την οποια εχω ριξει το γελιο αλλα και μερικα δακρυα....:oo: anyway παρα πολυ καλη μεταφορα σε live action και οι ηθοποιοι ανταποκρινονται στους χαρακτηρες του anime....
παραλληλα βλεπω και το kimi wa petto ....ενα πιο ωριμο anime το οποιο εχει επισης καποιες "τραγελαφικες" καταστασεις αλλα διατηρει μια "ωριμοτητα" σε θεματα ερωτα, σεξ και σχεσεων μεταξυ των δυο φυλων.
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#57 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 08 December 2007 - 00:14

τελειωνω την σειρα Nodame Cantabile με την οποια εχω ριξει το γελιο αλλα και μερικα δακρυα....:oo: anyway παρα πολυ καλη μεταφορα σε live action και οι ηθοποιοι ανταποκρινονται στους χαρακτηρες του anime....

if you liked it get ready for this :wooi2:
1
2

#58 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 08 December 2007 - 15:54

if you liked it get ready for this :wooi2:
1
2


YATTAAA!! :wooi2:
Posted Image
Posted Image

#59 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 10 December 2007 - 18:48

εκτος απο GTO live δεν ειχα δει ποτε κατι αλλο. τωρα επιασα το hataraki man το οποιο ειναι πολυ καλη παραγωγη και εχει και αρκετο γελιο (ενταξει περισσοτερο ισως για εμας τα εργαζομενα κοριτσια, στα οποια αναφερεται και η σειρα) . εχω την ιδεα οτι καπου κυκλοφορει και ενα ανιμε αλλα δεν το ειχα τσεκαρει αρα ειμαι και spoiler-free.


#60 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 12 December 2007 - 00:32

if you liked it get ready for this :wooi2:
1
2


Δηλαδηηη...θα υπαρξει nodame cantabile season 2???? OMG....!!!! I AM SO EXCITED I CAN HARDLY WAIT.....ελπιζω μονο να μην το ξεφτιλισουν επειδη απο δω και περα δεν θα εχουν σαν οδηγο το anime αλλα ουτε και το Manga.....για να δουμε..
arigato gozaimashta yami chan!!!!
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations