Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ye olde J-Dorama thread.


  • This topic is locked This topic is locked
877 replies to this topic

#871 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 14 February 2009 - 11:54

4) Θα έχουμε και Zettai Kareshi Special (αυτό ομολογώ δεν το περίμενα! Super happy!!!)

:joyful:


what?:oo:θα ξαναδούμε δηλαδή τον πολυαγαπημένο Hiro στο ρόλο του Soshi?:wooi2:
Έχω δει μόνο το zettai kareshi και λέω να αρχίσω το nodame cantabile.Μετά απο αυτό είναι καλή ιδέα να δω κάποιο που δεν έχω διαβάσει το αντίστοιχο μάνγκα ή δεν έχω δει το αντίστοιχο ανιμε?Θα το καταλάβω?Μήπως θα με ξενερώσει?

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#872 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 February 2009 - 12:13

ναι είναι πολύ καλή ιδέα.

θέλω και εγώ special zettai kareshi...ελπίζω μόνο να έχει νέες σκηνές.

#873 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 14 February 2009 - 14:07

4) Θα έχουμε και Zettai Kareshi Special (αυτό ομολογώ δεν το περίμενα! Super happy!!!)

:joyful:


uso~! oO
δλδ there's gonna be more of this:

Spoiler:

???

sugeee~ :wooi2:

Έχω δει μόνο το zettai kareshi και λέω να αρχίσω το nodame cantabile.Μετά απο αυτό είναι καλή ιδέα να δω κάποιο που δεν έχω διαβάσει το αντίστοιχο μάνγκα ή δεν έχω δει το αντίστοιχο ανιμε?Θα το καταλάβω?Μήπως θα με ξενερώσει?


ειδικα στην περιπτωση του Nodame Cantabile, μη φοβασαι τπτ!
ειναι πολυ καλη μεταφορα και καλυπτει εξαιρετικα το αντιστοιχο κομματι του manga/anime imo...
ειδικα στις σκηνες που παιζει η ορχηστρα νομιζω το drama ειναι ανωτερο και του manga και του anime, γτ οντως ακους τη μουσικη και βλεπεις τους μουσικους να παιζουν (ακομα και το anime -η αντιστοιχη season- ειχε κυριως στατικες σκηνες on that matter)
το cast επισης δινει ρεστα, ειδικα το main couple Ueno Juri/Hiroshi Tamaki ως Nodame - Chiaki αντιστοιχα ειναι the best thing they could ever come up with for those roles..

Posted Image

Spoiler: &#33909


#874 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 18 February 2009 - 21:18

Post ειδική μνεια στο 6ο επισόδειο του Mei-chan no Shitsuji το οποίο αποδείχθηκε ένα από τα καλύτερα της σεζόν! Κάθε νέο επισόδειο είναι κατά πολύ ανώτερο του προηγούμενου. Ειδικά το 6!
Spoiler:


Γενικώς κοντεύω την αναιμία κάθε που κάνουν κοντινά στο Hiro! Μα πόσο πιο θεός πια; :nbleed:
Αλλά ο Takeru είναι το πιο χαριτωμένο πλάσμα εκεί πέρα! Γούτσου γούτσου! :deadga6:

Sorry double post! My damn browser makes waters! (Ο browser μου κάνει νερά!)

Πάω να δω μια κορεάτικη ταινία που έχω αιώνες που την έχω κατεβασμένη: Love Impossible (aka Love of North & South). Rom coms are da sh*t!

Edited by Kenny, 18 February 2009 - 22:57.
merged


#875 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 February 2009 - 21:29

ρε σπαστικό πλάσμα
ακόμη δεν έχουν βγει οι υπότιτλοι τα spoiler σου και σε άλλη παραλία....
άντε....δεν φτάνεις που μας αναστατώνεις κάθε φορά πρέπει να περιμένουμε
κιόλας τους υπότιτλους....

o takeru Μπορεί να είναι ωραίος αλλά ο πιο ωραίος εκεί είναι ο
Mukai Osamu και ο Hiro και ο πιο γλυκός από όλους
όταν χαμογελάει είναι ο Υuki Jutta (kiba)
και ο πιο σέξυ είναι εκείνος ο μπάτλερ που έκανε τον όσκαρ στο χάνα κίμι
και ο πιο βαρβάτος είναι εκείνος του μικρού κοριτσιού
και εντάξει έχω πρόβλημα ας το παραδεχτούμε.

τι θα γίνει με αυτό το voice ...μου χάλασε τα σχέδιά μου.

#876 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 18 February 2009 - 21:38

what?:oo:θα ξαναδούμε δηλαδή τον πολυαγαπημένο Hiro στο ρόλο του Soshi?:wooi2:
Έχω δει μόνο το zettai kareshi και λέω να αρχίσω το nodame cantabile.Μετά απο αυτό είναι καλή ιδέα να δω κάποιο που δεν έχω διαβάσει το αντίστοιχο μάνγκα ή δεν έχω δει το αντίστοιχο ανιμε?Θα το καταλάβω?Μήπως θα με ξενερώσει?

αχ μακάρι!!! θα ήθελα κ άλλο από αυτή τη σειρά!! ~και τα μιαμ μιαμ γλυκά της!~
miko κ εγώ μετά το zettai είδα το nodame και τρελάθηκα!!!
θα σου αρέσει πολύ περισσότερο από το zettai στο εγγυώμαι!

Posted Image


#877 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 18 February 2009 - 21:46

ρε σπαστικό πλάσμα
ακόμη δεν έχουν βγει οι υπότιτλοι τα spoiler σου και σε άλλη παραλία....
άντε....δεν φτάνεις που μας αναστατώνεις κάθε φορά πρέπει να περιμένουμε
κιόλας τους υπότιτλους....

o takeru Μπορεί να είναι ωραίος αλλά ο πιο ωραίος εκεί είναι ο
Mukai Osamu και ο Hiro και ο πιο γλυκός από όλους
όταν χαμογελάει είναι ο Υuki Jutta (kiba)
και ο πιο σέξυ είναι εκείνος ο μπάτλερ που έκανε τον όσκαρ στο χάνα κίμι
και ο πιο βαρβάτος είναι εκείνος του μικρού κοριτσιού
και εντάξει έχω πρόβλημα ας το παραδεχτούμε.

τι θα γίνει με αυτό το voice ...μου χάλασε τα σχέδιά μου.


Δεν ξέρω αγαπητή μου αν το έχεις πάρει χαμπάρι ακόμα αλλά είμαι τρισμέγιστη S και έχω κόσμο εδώ που μπορεί να το υποστηρίξει (right Lucy?) οπότε το διασκεδάζω να βασανίζω κόσμο! Τι να κάνω; Να πάω ενάντια στη φύση μου; XDDD

~Off topic: Yay! Me bought a TaeYang! Not the one in Big Bang though I'd wish!~

To Voice θα έχει μια μικρή καθυστέρηση στους υπότιτλους αλλά οι subbers υπόσχονται να καλύψουν το κενό πολύ γρήγορα... Εκτός και εννοείς το story, huh?

#878 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 19 February 2009 - 08:00

Μετά από τόσο καιρό, και όπως υποσχεθήκαμε, οι Jdrama fans αποκτούν το δικό τους subforum. Oberstleutnant σε αυτή την προσπάθεια ορίζεται η αγαπητή yami-chan, οπότε να την ακούτε και να την συμβουλεύεστε (*αλλιώς θα σας αλλάξει τα φώτα, είναι ικανή για τρελά βασανιστήρια)... :drink:

Το παρόν υπερthread κλειδώνεται και γίνεται sticky για λόγους σεβασμού και παραδόσεως. Ορμάτε τώρα ώστε για να στρουμφίσουμε το νέο subforum μας με τίτλους και κατηγορίες συζήτησης, για να αυγατίσει και μεγαλώσει.

Αυτά από εμάς, BOYΡ!!!! :nod2:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.