Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Σχέδιο vs. Σενάριο


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

Poll: Ψηφίστε εδώ... (199 member(s) have cast votes)

Ψηφίστε εδώ...

  1. Σενάριο (142 votes [71.36%])

    Percentage of vote: 71.36%

  2. Σχέδιο (21 votes [10.55%])

    Percentage of vote: 10.55%

  3. Δεν μπορώ να αποφασίσω... (36 votes [18.09%])

    Percentage of vote: 18.09%

Vote Guests cannot vote

#31 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 21 September 2007 - 17:20

Σεναριο φυσικα!!!Πως να δεις ενα anime η οτιδιποτε αλλο χωρις να εχει καλο σεναριο.Θα προτιμουσα να βγαιναν καλα anime με καλο σεναριο και ας ειχαν και σχεδιο σαν το Berserk και ακομα χειροτερο!
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#32 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 23 September 2007 - 11:51

Προτιμώ υποφερτό σχέδιο με καλό σενάριο. Δεν μπορώ να περιμένω όλα τα άνιμε να έχουν sakuga ποιότητας Kyoto Animation, Bones ή Sunrise, αλλά θα πρέπει να είναι κάπως υποφερτό.

~ Storm/Maria ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#33 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 23 September 2007 - 23:39

καλο σχεδιο και σεναριο ειχε το death note με κλειστα τα ματια :wis:

#34 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 30 September 2007 - 02:35

Και τα δύο είναι εξίσου σημαντικά. Μπορώ να κάτσω να δω ένα anime με καλό σχέδιο και μέτριο ή ανύπαρκτο σενάριο αλλά από κάποιο σημείο και μετά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βαρεθώ. Από την άλλη όσο ενδιαφέρον σενάριο κι αν έχει κάποιο anime αν το σχέδιο είναι απαίσιο μπορεί να το παρατήσω μετά από 1-2 επεισόδια.

#35 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 13 October 2007 - 01:25

εγω πιστευω οτι πρεπει να ειναι demi...δλδ 50-50...κατα τα αλλα αν το εχει τρελο αλλα κ εκσυπνο σχεδιο τοτε θα κατσω να παρατηρω το σχεδιο μιας κ story το βγηκε μαπα...αλλα αν εχει τρελη υποθεση τοτε δεν γινετε να το παρατησω...ας εχει και σχεδιο crayion chi-chan (ετσι πιστευω τουλαχιστον.haven't happened yet.αν αλλακσει κατι στι γνωμη μου θα σας ειδοποιησω..).:congrats:
Posted Image

#36 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 13 October 2007 - 04:22

εχω δει:bike::bike: αισχρα σκιτσα..αλλα το σεναριο εσκιζε......οποτε το ξεχναγα

#37 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 13 October 2007 - 06:15

Συμφωνω με τον Kenny μπορω να διαβαζω ατελειωτες μερες ενα βιβλιο αλλα ελεος δεν θελω να εχει σκιτσα λειτουργεί καλυτερα η φαντασια μου και ετσι γουσταρω καλυτερα....
Για αυτο θα πω σεναριο!!!
Ωστοσο λετρευω τα anime που ειναι ζωγραφισμενα στο χερη σαν να λεμε old time classics ενα τετειο πραγμα....!!!:)
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#38 Karenai Hana

Karenai Hana

    Fighting Dreamer...

  • Members
  • 62 posts

Posted 13 October 2007 - 15:31

Ναι, σίγουρα και τα δύο είναι εξίσου σημαντικά για ένα καλό και επιτυχημένο anime. Το πιο σημαντικό όμως κατά τη γνώμη μου είναι το σενάριο. Γιατί, όταν η ιστορία είναι ενδιαφέρουσα, δεν μπορείς να σταματήσεις να βλέπεις το anime και ας υπάρχουν ατέλειες στο σχέδιο.
Do you think that I smile because everything's alright?

Posted Image

#39 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 13 October 2007 - 21:40

προσωπικά δεν ξέρω γιατί αλλά για μένα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το σχέδιο.. μέχρι προσφάτως δεν θα καθόμουν να δω anime που να μην έχει σχέδιο που να μου αρέσει.. ωστόσο μετά από το red garden νομίζω ότι έχω αλλάξει γνώμη..

#40 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 14 October 2007 - 10:01

Ψηφιζω σεναριο,αν και το σχεδιο πρεπει να ειναι καλο για ενα ωραιο ανιμε!:wis:

#41 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 04 June 2008 - 16:22

Υπαρχουν φορες που θελω να παρατησω ενα ανιμε μολις βλεπω κακο σχεδιο, αλλα τελικα θα το συνεχισω αν το σεναριο ειναι καλο ==> Σεναριο

Παντως οτι και να λεμε το σκιτσο παιζει ρολο στο αν θα εκτιμησουμε ενα ανιμε, κακα τα ψεματα.
Posted Image

#42 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 04 June 2008 - 16:33

Παντα παιζει ρολο το σκιτσο, αλλα χωρις σεναριο..... Το σκιτσο συνηθως ειναι για την πρωτη εικονα που θα εχω για ενα ανιμε, αμα εχει καλο σκιτσο αλλα μαπα σεναριο τι να το κανεις:P

#43 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 04 June 2008 - 16:46

σεναριο και εγω, αν και κακο σχεδιο για μενα μπορει σημαινει, σχεδιο που δεν ειναι του γουστου μου και αυτο να με σταματησει απο το να δω μια σειρα ( πχ xxxholic)

#44 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 04 June 2008 - 17:07

Σιγουρα το σεναριο ειναι πιο σημαντικο για εμενα σε anime. Θελω μαλιστα να πιστευω οτι για αυτο τον λογο δεν μπορεσα ποτε να κολλησω σε αμερικανικα κινουμενα σχεδια οπως κολλησα με το anime. Το επαναλαμβανομενο σεναριο τους με εκανε να χανω το ενδιαφερων μου συντομα. Για τον ιδιο λογο δεν μπορεσα να παρακολουθησω ποτε και sentai - με εξαιρεση καποια επεισοδεια προς το τελος του εκαστοτε κυκλου, ολα τα αλλα ηταν ενας κακος που εκανε ντου και τις μαζευε στο τελος απο την εκαστοτε πολυχρωμη ομαδα. Χρειαζομαι σεναριο,και κατα προτιμηση ολοκληρωμενο!

:df13952b:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#45 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 04 June 2008 - 17:10

Χαζούτσικο poll imo. Άλλωστε φαίνεται κι απ'τα αποτελέσματα.

Όλοι προτιμάνε σενάριο σε όλα.
Καλό το σχέδιο αλλά δεν είναι το παν.
Σχέδιο χωρίς σενάριο δε βλέπεται.
Σενάριο χωρίς σχέδιο πολλές φορές φυσικά και βλέπεται.