Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μουσικός τύπος


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#16 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 19 August 2007 - 16:15

Διάβαζα παλιά Metal Hammer, αλλά δε μου προσέφερε και τίποτα το ιδιαίτερο οπότε το έκοψα.

Nothing more.
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#17 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 19 August 2007 - 17:28

Αφού εκτημάτε τόσο πολύ αυτά τα site,να προτείνω με τη σειρά μου το www.rocking.gr,αρκετά αξιόλογα και ενδιαφέροντα reviews και νέα.Επίσης έχει πολύ καλό forum,οπότε αξίζει πραγματικά.:wooi2:
Posted Image

#18 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 19 August 2007 - 18:12

Εγω παλια αγοραζα το metal hammer το οποιο πλεον συχαινομαι και αποριπτω !!! τους θεωρω βλακες δεν ειναι ποτε τους αντικειμενικοι γουσταρουν 10 συγκροτηματα και προωθουν αυτα και μονο οποιο δεν τους γυαλισει το θαβουν, δεν δεχονται δευτερη αποψη θεωρουν οτι εχουν ανακαλυψει καποια αποκρυφη αληθεια και την ακολουθουν ευλαβικα, νομιζουν πως το μεταλ ειναι η απολυτη μουσικη και οτι δεν εχει κιθαρες δεν ειναι true, επισης προωθουν το μεταλ ως μια σκοτεινη μορφη μουσικης και θεωρουν πως οσοι ακολουθουν σατανισμο και σκοτος και δε το κανουν για προωθηση αλλα επειδη το πιστευουν ειναι αξιοι σεβασμου.
Στο συγκεκρημενο περιοδικο (πολυ βαρυς χαραχτηρησμος για αυτο το πραγμα) ειχα στειλη ε-μαηλ που εξεφραζα τα παραπονα και τις αποψεις μου πανω στην δραστηριοτητα τους, ποτε δεν απαντησανε και αποδειξανε οτι και που ασχοληθηκα μαζι τους και πολυ ηταν...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#19 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 19 August 2007 - 19:38

Εγω παλια αγοραζα το metal hammer το οποιο πλεον συχαινομαι και αποριπτω !!! τους θεωρω βλακες δεν ειναι ποτε τους αντικειμενικοι γουσταρουν 10 συγκροτηματα και προωθουν αυτα και μονο οποιο δεν τους γυαλισει το θαβουν, δεν δεχονται δευτερη αποψη θεωρουν οτι εχουν ανακαλυψει καποια αποκρυφη αληθεια και την ακολουθουν ευλαβικα, νομιζουν πως το μεταλ ειναι η απολυτη μουσικη και οτι δεν εχει κιθαρες δεν ειναι true, επισης προωθουν το μεταλ ως μια σκοτεινη μορφη μουσικης και θεωρουν πως οσοι ακολουθουν σατανισμο και σκοτος και δε το κανουν για προωθηση αλλα επειδη το πιστευουν ειναι αξιοι σεβασμου.
Στο συγκεκρημενο περιοδικο (πολυ βαρυς χαραχτηρησμος για αυτο το πραγμα) ειχα στειλη ε-μαηλ που εξεφραζα τα παραπονα και τις αποψεις μου πανω στην δραστηριοτητα τους, ποτε δεν απαντησανε και αποδειξανε οτι και που ασχοληθηκα μαζι τους και πολυ ηταν...


Δεν έχεις καθόλου άδικο. Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα.
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#20 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 19 August 2007 - 20:58

Βασικά εκείνο που με είχε εκνευρίσει περρισσότερο απ' όλα στο Hammer ήταν το πόσο εύκολα πουλήσαν τον θάνατο ενός συντάκτη τους,του Ευκαρπίδη αν θυμάμαι καλά,τα σπαρακτικά κείμενα,οι μαύρες σελίδες,κτλ.Δεν ξέρω,με ενόχλησε να βλέπω να γίνετε κρα άτι τόσο πρωσοπικό.:bahhh:

Δεσμεύομαι να βρώ κείμενα του περιόδικου που προκαλούν γέλιο γιγαντιέων διαστάσεων:hahaha:
Posted Image

#21 boukaw7

boukaw7

    Anime Fan

  • Members
  • 164 posts

Posted 19 August 2007 - 22:05

Τώρα αν σας πω ότι από τότε που το έκοψα "ανακάλυψα" το μεταλ και όχι ότι σάπιο πλάσαρε η century media και nuclear blast θα με πιστέψετε; :wis:

#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 August 2007 - 23:21

Δεσμεύομαι να βρώ κείμενα του περιόδικου που προκαλούν γέλιο γιγαντιέων διαστάσεων:hahaha:

Oh, yes, pretty please!:himitsu::congrats::gotit:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 20 August 2007 - 13:29

Λοιπόν,ύστερα από απαίτηση του Kenny,άρχισα να ψάχνω για κειμενάκια.Βρήκα κάποια,αλλά τώρα θα βάλω μόνο 2 γιατί τα άλλα είναι τεράστια,και όπως και να τ κάνουμε,πλάκα-πλάκα,αλλά να γράφω 2 σελίδες μλκς,ε,έχω και τα όρια μου.Λοιπόν,αυτά είναι τα 2 πρώτα που διάλεξα.

Το κείμενο είναι του Βασίλη Ζαχαρόπουλου,για τη στήλη Thinking Man's Metal Page:wis:,τεύχος 241,Ιανουάριος 2005.

Spoiler:


Αυτό είναι 1 κομμάτι του κειμένου.....

Τώρα 1 κομμάτι του editorial του τεύχους 261.

Spoiler:


Σόρρυ,αλλά δεν έχω χρόνο να γράψω άλλο,το υπόλοιπο μετά...
Posted Image

#24 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 20 August 2007 - 15:05

Spoiler:

Εδώ τώρα ταιριάζει μια παροιμία με νηστικούς και καρβέλια αλλά δεν τη λέμε... :lol::laugh::rofl:

MOAR!! :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#25 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 20 August 2007 - 15:32

Τεύχος 257,πάλι του Β.Ζαχαρόπουλου.

Spoiler:


Τώρα,ή τα παλικάρια μας κοροίδευουν αγρίως,ή,πολύ απλά εκείνοι είναι μεγάλοι λογοτέχνες και όσοι τους κοροειδεύουμε είμαστε ρηχοί και άχαροι που δεν θα μπορέσουμε ποτέ να φτάσουμε το επιπεδό τους.Διαλέχτε.
Posted Image

#26 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 20 August 2007 - 16:09

Τώρα αν σας πω ότι από τότε που το έκοψα "ανακάλυψα" το μεταλ και όχι ότι σάπιο πλάσαρε η century media και nuclear blast θα με πιστέψετε; :wis:


Σάπιο metal από Nuclear Blast - Century Media:

Iced Earth (τώρα στην SPV)
Hammerfall
Nightwish
Amorphis
Children of Bodom
Dissection
Edguy
Nile
Dark Tranquillity
Finntroll
The Haunted
Nevermore

Μερικά ονόματα που μου έρχονται στο μυαλό, στην πραγματικότητα είναι πολλά περισσότερα.

Δε με χάλασαν καθόλου ;)

Πιθανότατα οι 2 καλύτερες δισκογραφικές εταιρίες αυτή τη στιγμή στο χώρο.
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#27 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 20 August 2007 - 16:12

Τώρα αν σας πω ότι από τότε που το έκοψα "ανακάλυψα" το μεταλ και όχι ότι σάπιο πλάσαρε η century media και nuclear blast θα με πιστέψετε; :wis:


Βασικά,και 'γώ προτιμώ πιο underground καταστάσεις από αυτά που προσφέρουν αυτές οι εταιρίες,αλλά δεν μπορείς να πείς ότι είναι και σκουπίδια.
Posted Image

#28 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 20 August 2007 - 17:35

Επισης καλο θα ηταν να ποσταρουμε και κανα γραμμα απο κατι τελιωμενους που στελνανε και λεγανε...


οταν δεν ειχα γκομενα και ημουν μονος το μεταλ ηταν διπλα μου...


και επισης θελω να παραθεσω κατι τελιωμενες κριτικες τυπου...

καλα οταν ακουσα αυτο το αλμπουμ αiσθανθηκα σα να βγαινει ο διαβολος απο τα περατα τις κολασης και να με τραβαει στα μαυρα καζανια του ενω τα θηρια του μου ξεσκιζαν τις σαρκες...


και ρωτω ... απο τα παραπανω τι καταλαβαμε?

τι μουσικη πεζει το συγκροτημα?
τι επιροες εχει?
ποιος τραγουδαει?
γιατι να παω στη κολαση?

πολλα ρωταω ε? δεν ειμαι true φενετε...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#29 stainless

stainless

    Sutenresusei

  • Members
  • 88 posts

Posted 29 August 2007 - 23:28

Δεν κάθησα ποτέ να διαβάσω περιοδικό σχετικά με την μουσική, γιατί ο καλύτερος κριτής είναι ο ίδιος μου ο εαυτός. Για να εξηγηθώ. Όταν ακούς κάτι, ή σ' αρεσει ή δεν σ΄αρέσει. Δε πα να χτυπιέται ο άλλος και να θέλει να σου το θάψει ή να σου το θεοποιήσει; Η μουσική "ποιότητα" είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό και βασίζεται πάντα πάνω στο γούστο, εξ' ού και τα τόσα διαφορετικά μουσικά ακούσματα που έχει ο καθένας. Και από την άλλη, αν είναι για το θέμα να μάθω μερικά πράγματα για το α ή β συγκρότημα... υπάρχει πάντα η ανεξάντλητη εγκυκλοπαίδεια που ακούει στο όνομα internet...

#30 nick

nick

    One Piece Addict

  • Members
  • 136 posts

Posted 30 August 2007 - 00:14

Κάποτε αγόραζα το Music Life, αλλά αφότου έβαλα Internet στο σπίτι δεν ξαναγόρασα κανένα μουσικό περιοδικό...
Posted Image