Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μουσικός τύπος


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 August 2007 - 21:40

Εγώ παλιά αγόραζα την βίβλο της μεταλλικής ενημέρωσης.το Metal Hammer.Διαβάζετε καθόλου μουσικά έντυπα?Ποιο γουστάρετε,ποιο θεωρίτε άθλιο,συντάκες/ιες που γουστάρετε/αντιπαθείτε...

Άλλα περιοδικά που έχω διαβάσει

Metal Hammer(English)
Terrorizer
Rock on(που έγινε Rock Hard)
Music Life(αίσχος)
Metal Invader(το εληνικό)

και άλλα,μόνο που δεν θυμάμαι τώρα...
Posted Image

#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 August 2007 - 21:43

το Music Life μέχρι το 98 ηταν πολύ ωραίο μετά κατάντησε.
Pop & Rock υπάρχει ακόμη?

#3 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 August 2007 - 21:46

το Music Life μέχρι το 98 ηταν πολύ ωραίο μετά κατάντησε.
Pop & Rock υπάρχει ακόμη?


Να τι δεν μπορούσα να θυμιθώ.

Έφυγε ο Πετρίδης από την διεύθυνση και άλλαξε όνομα σε Rock & Roll.Άθλιο περιοδικό.
Posted Image

#4 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 August 2007 - 21:49

Ετοιμαζόμουν να σου απαντήσω στο άλλο thread, αλλά απ' ότι βλέπω άνοιξες ένα εξειδικευμένο.

Και 'γώ μίλησα για το όρο prog ώς το προς το τι το αντιλαμβάνομαι,όχι τη σημασία του έχουν δώσει hammer-οδημοσιογράφοι.Τεσπα,σταματάω εδώ,δεν νομίζω να σε πείσω.

Ε όχι και να με θεωρείς επηρρεασμένο από περιοδικά τύπου Metal Hammer, ρε φίλε. :despair: Έχουμε κι εμείς μια αξιοπρέπεια...

Μία φορά διάβασα ένα τεύχος, στα 16 μου. Το θεώρησα ένα από τα πιο ελεεινά περιοδικά που έχω πιάσει στα χέρια μου. Απ' όσους δημισιογράφους θυμάμαι, την πιο αλγεινή εντύπωση μου έδωσε ο Χάκος, τον οποίο βασικά τον ήξερα ήδη από μια εκπομπή στο MAD.

Φρίκη. "Τι είναι must να ακούσετε", "Βρίσκουμε what sucks πριν από εσάς, για εσάς" και κουραφέξαλα. Ο καλύτερος μουσικός δημοσιογράφος είναι το αυτί σου.-

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#5 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 August 2007 - 21:57

Ετοιμαζόμουν να σου απαντήσω στο άλλο thread, αλλά απ' ότι βλέπω άνοιξες ένα εξειδικευμένο.Ε όχι και να με θεωρείς επηρρεασμένο από περιοδικά τύπου Metal Hammer, ρε φίλε. :despair: Έχουμε κι εμείς μια αξιοπρέπεια...


Δεν αναφερόμουν σε εσένα,παρεξήγισες.:hahaha:Σόρρυ αν δεν ήμουν ξεκάθαρος:wooi2:

Μία φορά διάβασα ένα τεύχος, στα 16 μου. Το θεώρησα ένα από τα πιο ελεεινά περιοδικά που έχω πιάσει στα χέρια μου. Απ' όσους δημισιογράφους θυμάμαι, την πιο αλγεινή εντύπωση μου έδωσε ο Χάκος, τον οποίο βασικά τον ήξερα ήδη από μια εκπομπή στο MAD.


TV WAR.Βασικά έχουν περάσει καλύτεροι συντάκτες από τον Χάκο,όπως ο ....κόλλησα.:deadga6:Συμπαθούσα τον Χρονόπουλο και τον Πούσιο πάντως...αν και την παραέχουν δεί ποιητές.

Ο καλύτερος μουσικός δημοσιογράφος είναι το αυτί σου.-


+1 συμφωνώ απόλυτα
Posted Image

#6 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 17 August 2007 - 02:09

Έπαιρνα για λίγο καιρό το RockHard. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. Καλούτσικο. Όχι πως θα μπορούσα να ξεχωρίσω ένα καλό απο ένα κακό περιοδικό τέτοιου στυλ, mind you! :P

#7 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 17 August 2007 - 03:00

Έπαιρνα για λίγο καιρό το RockHard. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. Καλούτσικο. Όχι πως θα μπορούσα να ξεχωρίσω ένα καλό απο ένα κακό περιοδικό τέτοιου στυλ, mind you! :P


Καλό αλλά αδιάφορο κατά την γνώμη μου....
Posted Image

#8 Nausica

Nausica

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 17 August 2007 - 14:36

Music Life(αίσχος)


όντως... :hahaha:

Εγώ τα έκοψα αυτά... Καλύτερα από το Internet! :wooi2:

#9 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 17 August 2007 - 19:16

Εγώ εδώ και 5 χρόνια παίρνω το Αγγλικό Metal Hammer και το Revolver.Αν πετύχω και κανα Kerrang το τσιμπάω και αυτό..Πιο παλιά(Λύκειο φάση),έπαιρνα και το Pop & Rock ή Rock & Roll όπως έγινε αργότερα αλλά το παράτησα γιατί είχε καταντήσει αηδία..

#10 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 posts

Posted 17 August 2007 - 19:21

Εγώ συνεχίζω να πέρνω το Hammer παλιότερα έπερνα κ RockHard κ Metalzone (που σταμάτησε σχετικα νωρίς)..Μετά επανεκδόσεις του Metal Invader ή καμιά φορά αν βρω το Terrorizer αν και χαλιέμαι που είναι στα αγγλικά

Posted Image


#11 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 17 August 2007 - 20:34

παιρνω καμια φορα το hammer και το rock hard,και παλιοτερα επαιρνα και το invader και το αγγλικο rock sound.

=D

#12 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 19 August 2007 - 03:29

Ξέρει κανείς κανένα fanzine που υλοφορεί?Πρίν από κανά 2 χρόνια είχα πάρει το The Dog,που φάνηκε συμπαθητικό.
Posted Image

#13 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 19 August 2007 - 12:07

Συμπαθούσα τον Χρονόπουλο και τον Πούσιο πάντως...αν και την παραέχουν δεί ποιητές.


αποσπασμα απο την κριτικη του για το live του Robert Plant,

".. η αβυσσαλεα χοανη του χρονου ανοιγει και η στερημενη λογικη του σημερα, καταποντιζεται.... τα ποδια μου λυγιζουν και ομως δεν ακουμπανε γη. Η Απολλωνεια λαμψη ραινει τη Διονυσιακη εξαρση. τα ξωτικα των Κελτων γλωσσοφιλανε την oriental ζαλη. η ακεραια φωνη καλει τη θυληκη θεα! εκεινη ανταποκρινεται. το ασημι που λαμπρυνει το προσωπο της, χαραζει πανω απο το σκοτεινο βουνο. η κυρα Σεληνη δεν χαλαει χατιρι σε τουτο το σαμανο που χαριζει προζες και τραγουσια στα θελγητρα της. η πυξιδα αυτοκτονει. Βορας Νοτος Δυση Ανατολη γευονται την ηδονη της αποκοσμης, παγανιστικης ενωσης...."

οκει....

Εγώ τα έκοψα αυτά... καλύτερα από το Internet! :wooi2:



+1
αν και γουσταρω να παιρνω περιοδικα να διαβαζω... στην τουαλετα... πριν κοιμηθω κ.ο.κ.

#14 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 August 2007 - 12:35

".. η αβυσσαλεα χοανη του χρονου ανοιγει και η στερημενη λογικη του σημερα, καταποντιζεται.... τα ποδια μου λυγιζουν και ομως δεν ακουμπανε γη. Η Απολλωνεια λαμψη ραινει τη Διονυσιακη εξαρση. τα ξωτικα των Κελτων γλωσσοφιλανε την oriental ζαλη. η ακεραια φωνη καλει τη θυληκη θεα! εκεινη ανταποκρινεται. το ασημι που λαμπρυνει το προσωπο της, χαραζει πανω απο το σκοτεινο βουνο. η κυρα Σεληνη δεν χαλαει χατιρι σε τουτο το σαμανο που χαριζει προζες και τραγουσια στα θελγητρα της. η πυξιδα αυτοκτονει. Βορας Νοτος Δυση Ανατολη γευονται την ηδονη της αποκοσμης, παγανιστικης ενωσης...."

Όταν έφτασα στο γλωσσοφίλημα έπεσα από την καρέκλα από τα γέλια... :lol:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#15 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 19 August 2007 - 13:24

Ε΅γω δε παιρνω κανενα το hammer moυ τι σπαει.Εχει κατι reviews που με βρισκουν καθετα αντιθετο.οποτε μπαινω στο Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives και ψαχνω.