Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Το πίο περίεργο, τρελό, παράξενο σας όνειρο!


  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#211 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 12 December 2011 - 14:47

με κίναγε ένας με την καραμπίνα πάνω στα βουνά επειδή του πήδηξα την γυναικα :hahaha:


Προφητικό :P
Posted Image

#212 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 12 December 2011 - 15:18

με κίναγε ένας με την καραμπίνα πάνω στα βουνά επειδή του πήδηξα την γυναικα :hahaha:

:hahaha:Αυτό θέλω να το δω:hahaha:

8w32.jpg


#213 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 12 December 2011 - 21:39

Ειδα εναν φριχτο εφιαλτη οτι οι metalica κανανε συνεργασια με τον lou reed.Το χειροτερο ομως ηταν οταν ξυπνησα.........

sc5bab.jpg


#214 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 13 December 2011 - 13:56

Ειδα εναν φριχτο εφιαλτη οτι οι metalica κανανε συνεργασια με τον lou reed.Το χειροτερο ομως ηταν οταν ξυπνησα.........


Το ακόμη χειρότερο είναι ότι στο δικό μου όνειρο οι Kreator έκαναν διασκευή ένα τραγούδι του bieber :puke::puke::puke::puke::puke::puke:

EDIT: Είναι Metallica και όχι Metalica. I got you for second time καλαμάρη :hero:
Posted Image

#215 HelenGreece4ever

HelenGreece4ever

    Girisha

  • Members
  • 183 posts

Posted 13 December 2011 - 16:38

Κανείς που βλέπει τπτ από anime; Εγώ είχα δει χαρακτήρες από bleach, OHSHC και Hetalia
る  ギ

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#216 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 13 December 2011 - 16:54

Κανείς που βλέπει τπτ από anime; Εγώ είχα δει χαρακτήρες από bleach, OHSHC και Hetalia


You can go to this thread http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=8664 ;)

#217 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 13 December 2011 - 17:05

Το ακόμη χειρότερο είναι ότι στο δικό μου όνειρο οι Kreator έκαναν διασκευή ένα τραγούδι του bieber :puke::puke::puke::puke::puke::puke:


Μine was worse because in the end it happened.

Why metallica why?:if:

sc5bab.jpg


#218 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 28 April 2012 - 13:19

Σήμερα είδα ότι έχω ξαδέρφη τη Lena Dunham. Ετοιμαζόμασταν να δούμε ταινία μαζί.

#219 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 April 2012 - 00:19

τωρα που ενας ειπε για προεκλογικα ονειρα, ειδα ενα πολυ κουλο.

Κατεβαινε λεει ο Βενιζελος απο τη Βουλη πανω σε ελεφαντα, ντυμενος οπως οι Ινδοι μαχαραγιαδες! Και τον υποδεχοταν κοσμος και ζητωκραυγαζε. Υπηρχε και αλλη ακολουθια απο ελεφαντες πισω χωρις να διακρινω ποιοι καθοταν πανω τους.

Ενδιαμεσα βεβαια υπηρχαν και ΜΑΤ για προστασια. Ξαφνικα κατι εγινε και σημανε συναγερμος. Αμεσως ανοιξαν τα ΜΑΤ μια παρακαμψη για να περασουν οι ελεφαντες τρεχοντας. Ομως ενας ελεφαντας χωρις καποιον πανω του, αφηνιασε και ετρεξε στα ΜΑΤ. Τοτε ολα τα ΜΑΤ ορμησαν πανω του και τον βαραγαν ή τον κρατουσαν, μεχρι να γονατισει. Τελικα γονατισε με καμια 30αρια ΜΑΤ να τον κρατανε. Ομως μετα ηρεμισε και τον αφησαν να φυγει με τους υπολοιπους ελεφαντες.

#220 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 29 April 2012 - 00:49

Μήπως ήταν ο Πάγκαλος αυτός ο ελέφαντας XD επειδή είναι χοντρός ξέρεις
δεν τα φάγαμε μαζί τελικά μόνος του τα έφαγε γι'αυτό έχει μεγάλη κοιλιά από τα πολλά φαγητά που τρώει :ssangry:

#221 ryu

ryu

    ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

  • Members
  • 22 posts

Posted 29 April 2012 - 00:56

Πεστα επιτελους με αυτους τους δοσυλογους που μπλεξαμε που ξεπουλησαν την χωρα και βγαλανε τα λεφτα τους... εξω!!! Tragic

#222 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 29 April 2012 - 16:28

Κατεβαινε λεει ο Βενιζελος απο τη Βουλη πανω σε ελεφαντα, ντυμενος οπως οι Ινδοι μαχαραγιαδες!

:terror2: ............ just :terror2:

tonikaku... ( :terror2: ) γενικά τα όνειρα που βλέπω είναι λίγο πολύ υπερπαραγωγές και τις περισσότερες φορές έχουν να κάνουν με το τι βλέπω-διαβάζω το βράδυ (και πόσο βαριά έχω φάει )

Χτες είδα ένα που μπορεί να μην είναι πολύ περίεργο αλλά κατατρόμαξα. Είμουν λέει σε μια βιβλιοθήκη και περιφερόμουν στον κεντρικό διάδρομο. Δεν έβλεπα ούτε την αρχή ούτε το τέλος του διαδρόμου όμως. Ξαφνικά με έπιασε τρομερό άνχος και σκευτόμουν ότι έπρεπε να διαβάσω γιατί ήξερα ότι αν δεν το έκανα θα με σκότωναν. Τότε εμφανίστηκε στη μέση του διαδρόμου η τραπεζαρία του σπιτιού μου γεμάτη με βιβλία. Έτρεξα προς τα εκεί, άνοιξα το πρώτο βιβλίο που είδα μπροστά μου αλλά συνειδητοποίησα ότι όλα ήταν γραμμένα στα κορεάτικα! Τρομοκρατήθηκα και άρχισα να ανοίγω τα βιβλία ένα ένα για να συνειδητοποιήσω ότι γραφόταν σε όλες τις γλώσσες εκτός από ελληνικά. Τα πετούσα στο πάτωμα. Κάποια στιγμή άδειασα το τραπέζι και είχα μείνει με ένα βιβλίο στο χέρι. Καθώς το άνοιγα με άρπαξε. Κοίταξα κάτω και όλα τα βιβλία είχαν ζωντανέψει και οι σελίδες τους είχαν γίνει δόντια. άρχισα να τρέχω στον διάδρομο και εμφανίστηκε ένας ινδός από ένα δρομάκι της βιβλιοθήκης και μου λέει "από'δω!" τον ακολούθησα σε ένα δωμάτιο που βρισκόταν πίσω από κάτι βιβλία (κάτι σαν κρυφή πόρτα τα βιβλία ήταν ολόγραμμα) . Τον ευχαρίστησα που με έσωσε αλλά άρχισε να γελάει διαβολικά και μου είπε "ανόητε θνητέ, δεν θα μπορέσεις ποτέ να κρυφτείς" ενώ ταυτόχρονα μεταμορφώθηκε σε ένα γιγάντιο βιβλίο μαθηματικών. Εγώ προσπαθούσα να τρέξω αλλά πήγαινα σε slow motion και το βιβλίο άνοιξε διάπλατα και με έκλεισε μέσα του με ένα κρότο τόσο δυνατό που με ξύπνησε.

Θυμάμαι ένα τελείως κουλό που είχα δει αλλά θα το γράψω άλλη φορά είναι μεγάλο και βαριέμαι τώρα :hot:
Posted Image

#223 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 29 April 2012 - 18:27

και δεν το γραφεις στο θρεντ
anime.gr next top writer να πιασει τοπο? :D

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#224 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 29 April 2012 - 18:31

Spoiler:



Νομίζω πως δεν θα σταματήσεις ποτέ να μας εκπλήσεις με τα ονειρά σου :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Seriously now... I want moar!

#225 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 29 April 2012 - 18:39

και δεν το γραφεις στο θρεντ
anime.gr next top writer να πιασει τοπο? :D

not bad idea :orly:

Keito εμμ μάλλον έχεις δίκιο... Ένας ακόμα λόγος να συνεχίσω να διαβάζω! :D
Posted Image