Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Harry Potter διαβάζετε;;;


  • Please log in to reply
176 replies to this topic

Poll: Διαβαζετε???Διαβαζετε???Την αληθεια παρακαλω! (189 member(s) have cast votes)

Διαβαζετε???Διαβαζετε???Την αληθεια παρακαλω!

  1. ΝΑΙ διαβαζω και πιστεύω ότι στη πραγματικότητα αναφερεται σε ενηλικες. u_u (79 votes [41.80%])

    Percentage of vote: 41.80%

  2. Ναι, διαβαζω και δεν με νοιαζει το ότι είναι για παιδακια! (66 votes [34.92%])

    Percentage of vote: 34.92%

  3. Οχι,δεν με ενδιαφερει.Δεν καταλαβαινω πως μπορουν μερικοι και παιδιαριζουν σε τετοια ηλικια... (34 votes [17.99%])

    Percentage of vote: 17.99%

  4. HELL NO!!!IT'S THE SATAN'S BIBLE!GET AWAY AND SAVE YOUR SOULS FELLOW CHRISTIANS!!! (10 votes [5.29%])

    Percentage of vote: 5.29%

Vote Guests cannot vote

#91 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 12 July 2008 - 23:11

:tensai:επρεπε να εχεις και αλλη επιλογη του τυπου: "δεν εχω διαβασει αλλα εχω δει τις ταινιες και θα ηθελα να ξεκινησω"....
(το οποιο ισχυει και για 'μενα...:kakashithumbup:)

#92 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 13 July 2008 - 04:43

Harry Potter FTW!!!!!

Εχω Διαβασει και τα 7 Βιβλια,Και Εχω Να Πω Οτι Ειναι Αριστουργηματα,Must Read Σε Οσους δεν το εχουν διαβασει,πολλυ πιο καλυτερα απ'τις ταινιες(No Shit)!!!

επισης

Spoiler 7ou Bιβλιου

Spoiler:


Και επισης για τις ταινιες θα ειναι συνολικα 8!!!

Διοτι η 7η ταινια θα ειναι τοσο μεγαλη που θα βγει σε 2 Parts,ΚΑΨΙΜΟΟΟΟ!!!!!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#93 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 13 July 2008 - 10:12

Κατα τη γνώμη μου απο όλη τη σειρά το μόνο που πραγματικά άξιζε ως κεφάλαιο ήταν το '' The Prince's Tale'' (μην πέσετε να με φάτε)

#94 xANTONISx

xANTONISx

    Περπάτησα πάρα πολύ ...

  • Members
  • 202 posts

Posted 13 July 2008 - 10:47

Τα χω διαβάσει όλα , γράφει πάρα πολύ καλά η Rowling , αλλά το happy end με απογοήτευσε :(.

Posted Image

Έχουμε και Identi.ca
ΗΙΜΥΜ S3EP5

#95 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 13 July 2008 - 15:34

Crucio(βασανους:oo:) amd Imperio(εξουσιους:uhh:) have been raped in Greek

Posted ImagePosted Image


#96 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 13 July 2008 - 21:38

Κατα τη γνώμη μου απο όλη τη σειρά το μόνο που πραγματικά άξιζε ως κεφάλαιο ήταν το '' The Prince's Tale'' (μην πέσετε να με φάτε)

θα συμφωνησω καθετα μαζι σου....
το επ. αυτο εφερε νεα τροπη στο story

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#97 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 16 July 2008 - 15:59

Φυσικά και είμαι φαν του Χάρι! Διάβασα το πρώτο βιβλίο στα 7 μου και είναι το μόνο ίσως βιβλίο με πάνω από 200 σελίδες που έχω διαβάσει τόσες φορές. Είναι φανταστικό.

Οι ταινίες μου άρεσαν, αν και όχι όλες.

Πάντως από το 7ο βιβλίο με απογοήτευσε κάπως
Spoiler:

15fkk04.jpg


#98 Daf_Chan

Daf_Chan

    Fumoffu!

  • Members
  • 63 posts

Posted 04 September 2008 - 08:27

ναι.βασικά όταν τα διάβαζα μ άρεσαν υπερβολικά πολύ.Αλλά τώρα μετά από τόσο καιρό(δηλαδη απο περυσι το καλοκαίρι που διάβασα το τελευταίο) δε μ λένε κατι.Προτιμώ πιο "σοβαρά βιβλία"..:nerd:
Posted Image Konata rulez.:hero:

#99 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 04 September 2008 - 08:44

Δεν μαρέσει ο harry potter παρόλο που άκουσα ότι τα βιβλία ειναι κλάσης ανώτερα απο τις ταινιες(οπως συμβαίνει συνήθως)αλλά ούτε οι ταινίες μου άρεσαν..όλο τα ίδιο μοτίβο χρησιμοποιούσε...Δηλαδή κάποιος θέλει να κάνει κακό στον potter αλλά ποτέ δεν είναι αυτός που υποψιάζονται...κτλ κτλ κτλ...την 2η ταινία θυμάμαι την είχα δει στο σινεμά και έφυγα στη μέση...

#100 Ianus

Ianus

    Anime Fan

  • Members
  • 166 posts

Posted 04 September 2008 - 10:18

ωραια τα βιβλια σε γενικες γραμμες, τα πρωτα 4 τα διαβασα τουλαχιστο 10 φορες το καθενα, αλλα ΟΧΙ επειδη πρωταγωνιστει ο Χαρι -εστω οτι το Χογκουαρτς= τεραστιο big brother, θα ψηφιζα πρωτα τον Χαρι να βγει-. το 5ο βιβλιο μου φανηκε αρκετα μετριο βεβαια, αλλα και κλιμα πολυ καλο υπαρχει και ενδιαφεροντες χαρακτηρες.

#101 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 04 September 2008 - 13:02

Πολύ ευχάριστα βιβλία όλα τους και μου άρεσε πολύ το γεγονός πως από βιβλίο σε βιβλιο η Rowling βελτιωνόταν συνεχώς.Προσωπικά θεωρώ το 6ο κορυφαίο της σειράς,ενώ και το 7ο είχε potential να το ξεπεράσει,αλλά το πήγε λίγο γρήγορα η Rowling και δε με ικανοποίησε ιδιαίτερα.

#102 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 posts

Posted 05 September 2008 - 14:03

Φυσικαι και διαβαζω....ειναι πολυ ωραιο βιβλιαρακι...:nosey:

#103 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 07 September 2008 - 14:20

βιβλιαρακια τα λες εσυ τα βιβλθια που φτανουν μεχρι και τις 700 σελ.;;;

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#104 aphroditechan

aphroditechan

    Anime Newbie

  • Members
  • 41 posts

Posted 07 September 2008 - 14:55

Εννειται τα εχω διαβασει!Αγαπημενο μου ειναι το τεταρτο και το 6.Το 7 με απογοητευσε παρα πολυ.Μην πω για τις ταινιες απλα απαισιες.Πηγαινουμε και τις βλεπουμε με την παρεα μου μονο και μονο για να χαλαμε το σασπενς στους αλλους φωναζοντας τι θα γινει παρακατω..:kakaka:

#105 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 07 September 2008 - 15:24

Εγω ειχα διαβασει απο τα 7 βιβλια τα 6.Πολυ ωραια πραγματηκα σε κανουν και κολλας και δεν θες να σταματησεις το διαβασμα.Αλλα τωρα ποια επαψα να το διαβαζω.Δεν με εμπνεει ποια.Το βαρεθηκα.