Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Harry Potter διαβάζετε;;;


  • Please log in to reply
176 replies to this topic

Poll: Διαβαζετε???Διαβαζετε???Την αληθεια παρακαλω! (189 member(s) have cast votes)

Διαβαζετε???Διαβαζετε???Την αληθεια παρακαλω!

  1. ΝΑΙ διαβαζω και πιστεύω ότι στη πραγματικότητα αναφερεται σε ενηλικες. u_u (79 votes [41.80%])

    Percentage of vote: 41.80%

  2. Ναι, διαβαζω και δεν με νοιαζει το ότι είναι για παιδακια! (66 votes [34.92%])

    Percentage of vote: 34.92%

  3. Οχι,δεν με ενδιαφερει.Δεν καταλαβαινω πως μπορουν μερικοι και παιδιαριζουν σε τετοια ηλικια... (34 votes [17.99%])

    Percentage of vote: 17.99%

  4. HELL NO!!!IT'S THE SATAN'S BIBLE!GET AWAY AND SAVE YOUR SOULS FELLOW CHRISTIANS!!! (10 votes [5.29%])

    Percentage of vote: 5.29%

Vote Guests cannot vote

#76 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 21 March 2008 - 10:27

ΟΧΙ



#77 adelard

adelard

    I believe in nargles!

  • Members
  • 8 posts

Posted 21 March 2008 - 11:05

:blingeye2: κάνω και μαραθώνιο από την Τετάρτη!! he he! πρώτη φορά και με τα 7 βιβλία στη σειρά!
"...give me three guesses. Is it professor mcgonagall? Is it lavender brown? No, it's draco and harry sitting in a tree, s-n-o-g-g-i-n-g..." :kawaii:

*The Whomping Willows*

#78 otakusan7

otakusan7

    Anime Amateur

  • Members
  • 82 posts

Posted 21 March 2008 - 11:09

Έχω φτάσει κοντά πολλές φορές να το πάρω αλλά λόγω τιμής δεν κάνω το βήμα... το θεωρώ πανάκριβο για αυτό που έχει να μου προσφέρει... αν ξέρετε μέρος να το κατεβάσω ΟΚ θα το διαβάσω σίγουρα...

Posted ImagePosted ImagePosted Image


#79 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 22 March 2008 - 17:24

Yes and I kinda want to kick Mrs. Rowling's butt. Book 7 was just written for the sake of being written imo.
Spoiler:
Deathly Hallows was her butler's paycheck for all I know. I guess she realized that too, so she started the whole "Dumbledore's gay" hype a few months ago. /whine
Posted Image

#80 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 23 March 2008 - 23:06

κ εγω διαβασει αρκετα, αλλα δεν θυμαμαι ποια, κ σχεδον εχω ξεχασει τα παντα. Ειχα δει κ μια ταινια στο σινεμα, αλλα ειχα ψιλοαπογοητευει γιατι τους περιμενα ολους διαφορετικους (λογικο) κ σπαστηκα. Δεν εχω αγορασει κανενα, απο τη βιβλιοθήκη ή απο φιλους. Αυτα. Ηξερα κ ενα παιδι που εφερνε πολυ στον Χαρυ, αλλα τωρα μεγαλωσε κ δεν του μοιαζει πια.

#81 EarlCainHargreaves

EarlCainHargreaves

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 23 March 2008 - 23:10

Ναι διαβάζω και μάλιστα πολύ φανατικά!Τα πρώτα βιβλία ειναι για παιδάκια ενώ οι συνέχειές του βιβλίου αναφέρονται και σε μεγάλους!!!
Posted Image
Cain is always back!!!
:wis:

#82 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 23 March 2008 - 23:33

Εμενα οι ταινιες μια χαρα μου αρεσαν οπως και τα βιβλια.Δεν εχω διαβασει το 7ο αλλα ξερω τι γινεται και δεν μου κανει αισθηση να το παρω γιατι

Spoiler:


Παντως με τοσα λεφτα που εβγαλε η Rowling γιατι δεν δινει λιγα και σε εμας?:blingeye2:

#83 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 25 March 2008 - 11:50

Χμμμ... Όχι ακριβώς όπως νομίζεις. Διάβασε το 7 και θα δείς τι εννοώ.

#84 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 March 2008 - 00:19

Τα χω διαβασει και τα 7 και εχω να πω οτι ενω ξεκιναει σαν παιδικη σειρα,οσο προχωραει βλεπουμε ολο κ περισσοτερο οτι η σειρα ειναι σοβαροτερη απ οσο φαινεται(και γινετε και καλυτερη κατα τη γνωμη μου)...τι τελετες,τι αιματα,τι θανατοι...βλεπετε τετοια σε παιδικα?

επισης να πω και οτι το τελος του 7ου ηταν ιδιοφυεστατο...δεν θα μπορουσε να χει τελειωσει καλυτερα...:)

#85 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 29 March 2008 - 00:39

Ναι ρε παιδια το Harry Potter ειναι παρεξηγημενο οπως και τα anime\manga, ολοι θα εχετε φαει δουλεμα πιστευω απο ατομα που δεν εχουν δει ποτε (και λεω που δεν εχουν δει, γιατι αμα δουν, δεν υπαρχει γυρισμος)

Posted ImagePosted Image


#86 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 12 July 2008 - 11:14

Κι εγω το δευτερο ψηφισα. Δεν ειμαι φανατικη. Το πρωτο βιβλιο το διαβασα εκτη δημοτικου και το τελευταιο φετος. Ειναι βιβλια ευκολοδιαβαστα και προσωπικα διασκεδασα με ολα!
P.S. Ο Σνειπ τα σπαει :congrats:
:deadga6:

#87 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 12 July 2008 - 20:25

Κι εγω το δευτερο ψηφισα. Δεν ειμαι φανατικη. Το πρωτο βιβλιο το διαβασα εκτη δημοτικου και το τελευταιο φετος. Ειναι βιβλια ευκολοδιαβαστα και προσωπικα διασκεδασα με ολα!
P.S. Ο Σνειπ τα σπαει :congrats:
:deadga6:


ο Sneip αποθεονεται στο 7ο βιβλιο(οχι δεν κανω spoil)......:yawn2:

διαβαζω και φανατικα μαλιστα....7ο βιβλιο= σε 2 μερες:wooi2:

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#88 ta-

ta-

    my blood runs cold

  • Members
  • 25 posts

Posted 12 July 2008 - 20:55

Ναι ρε παιδια το Harry Potter ειναι παρεξηγημενο οπως και τα anime\manga, ολοι θα εχετε φαει δουλεμα πιστευω απο ατομα που δεν εχουν δει ποτε (και λεω που δεν εχουν δει, γιατι αμα δουν, δεν υπαρχει γυρισμος)


Δεν γινοταν να συμφωνω περισσοτερο μαζι σου πεφτει γερο δουλεμα και για τα 2 κυριως για τα anime απο ατομα που δεν ξερουν τι τους γινετε
Posted Image

#89 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 12 July 2008 - 22:35

Τα έχω διαβάσει όλα (αν και το 7 όχι ακόμα στα Ελληνικά).

Δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύουν οι άλλη για αυτό εφόσον εμένα μου αρέσει.

Δεν θεωρώ το HP παρεξηγημένη σειρά, ούτε σειρά που πιάνεται κάποιος για να σε δουλέψει.

Άτομα γύρω στην ηλικία μου (19 ή και μικρότερα) δεν πρόκειται να με κοροϊδέψουν γιατί η θα έχουν δει τουλάχιστον 1 από τις ταινίες (σχηματίζοντας ελλειπή γνώμη) ή θα έχουν δει/διαβάσει τα πάντα και θα έχουν πλήρη γνώμη ή θα είναι αδιάφοροι με το είδος.
Άτομα μεγαλύτερης ηλικίας πάλι θα είναι αδιάφορα και μάλλον δεν θα ασχοληθούν.

Καμία σχέση με τα anime που θεωρούνται "παιδικά κινούμενα σχέδια" από πολλά άτομα ανεξαρτήτου ηλικίας. Δεν υπάρχει σύγκριση κατά την γνώμη μου.


ΥΓ: Το μόνο που με ξενέρωσε από την σειρά ήταν όταν η Rowling ανακοίνωσε σε συνέντευξη την πιθανή (δεν είμαι σίγουρος αν την επιβεβαίωσε) ομοφυλοφιλία του Dumbledore. Δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους αλλά όταν σκέφτομαι έναν παππού ομοφυλόφιλο κάτι με πιάνει σε αηδία μεριά (και ιδιαίτερα αυτόν που δεν έπαψα να τον σέβομαι ως χαρακτήρα).

Edited by RiDeLub, 12 July 2008 - 22:49.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#90 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 12 July 2008 - 22:41

Δεν είμαι φανατικός και το αγαπημένο μου ήταν το δεύτερο.
Αλλά το καλύτερο επεισόδιο ήταν η ιστορία του πρίγκηψ.
Posted Image