Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Κείμενο Απολογίας απο DJ Dragon


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

Poll: Πιστευετε οτι πρεπει το μελος DJ Dragon να επανελθει στο forum; (37 member(s) have cast votes)

Πιστευετε οτι πρεπει το μελος DJ Dragon να επανελθει στο forum;

  1. ΝΑΙ - Πιστεύω οτι έχει μάθει το μαθημα του (12 votes [32.43%])

    Percentage of vote: 32.43%

  2. ΟΧΙ - Θα έχουμε επανάληψη των ίδιων γεγονότων (25 votes [67.57%])

    Percentage of vote: 67.57%

Vote

#1 CommanderSP

CommanderSP

    under the members command

  • Retired Staff
  • 151 posts

Posted 04 July 2007 - 22:44

Μετα απο την απομακρυνση του εν λογω μελους απο το anime.gr και κατοπιν επικοινωνιας μαζι μου, σας παραθετω την απολογια του μελους αυτου.

"Γειά σας...

Πρώτα από όλα για να γίνει το παρακάτω κείμενο αξίας αποδεικτικό στοιχείο κρίνω μάρτυρα αυτής της δημοσίευσης τον commanderSP του οποίου βρήκα το e-mail του στο .:: AnimePlanet.GR 2007 ::. Enter The Anime και μιλήσαμε στο MSN.

Dante80 για να ξέρεις δεν σε αδικώ και σε έχω μεγάλο σεβασμό εγώ από όλους τους άλλους και το εννοώ εδώ.Και ζητώ συγγνώμη για τα όσα έγιναν πριν το last ban.

Για να ξέρετε ζητώ συγγνώμη από όλους σας, αλλά ζητώ να με ξαναβάλετε μέσα ενεργό μέλος, γιατί δεν ξέρω άλλο site που να διακινεί τα anime όπως
το anime.gr.Άπολογουμαι για τις όσες πλάκες έκανα(δεν ξέρω αν σε κάποιους τους πείραξε ή σε κάποιους ήταν απλά πλάκα), αλλά και πάλι ζητώ συγγνμωή.

Οι αποφάσεις σας δικές σας, θετικές ή αρνητικές θα τις δεχτώ.

Σας ευχαριστώ

DjDragon(Expelled user of anime.gr)"

EDIT

Ο λογος της απομακρυνσης βρισκεται στο post 3075 στη σελιδα http://www.anime.gr/forums/off-topic/1361-black-hole-205.html#post71921

Χωρις να παιρνω το μερος κανενος, πιστευω οτι η τελικη αποφαση πρεπει να παρθει οχι απο εμας αλλα απο εσας, οποτε σας καλω να μας πειτε εαν πιστευετε οτι το μελος αυτο μπορει να επιστρεψει στο forum η οχι. Η επαναφορα του μελους θα γινει ΜΟΝΟ κατοπιν ψηφοφοριας των μελων με ελαχιστο αριθμο δημοσιευσεων τα 20 posts. Αυτο που εχω να προσθεσω ειναι οτι η οποιαδηποτε επαναληψη αντιστοιχων περιστατικων απο το ιδιο μελος, φυσικα και θα σημανει την τελικη του απομακρυνση χωρις δευτερολογιες.

Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΛΗΞΗ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΙΣ 9.00pm GMT+2

Dante ελπιζω αυτο να σε βγαζει απο την δυσκολη θεση της επιλογης που εκανες και να ριξει το βαρος στα μελη της κοινοτητας. Η απομακρυνση του μελους αυτου ηταν περα για περα σωστη γιατι δοκιμασε την ανοχη αρκετων μελων στο forum.

CSP

#2 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 04 July 2007 - 23:20

Λοιπόν πρώτα απ'όλα θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς έκανε αυτή τη φορά και έφαγε το οριστικό ban.

Στο θέμα μας τώρα.Η αλήθεια είναι ότι πιστεύω ότι ακόμα και αν γυρίσει αργά ή γρήγορα θα κάνει πάλι τα ίδια.Ωστόσο πιστεύω ότι αυτά που λέει δεν τα λέει από κακία ή για να προσβάλει κάποιον απλώς του βγαίνουν αυθόρμητα.Πολλές φορές ίσως να ξεπερνούν το μέτρο και να ενοχλούν κάποιους,εμένα πάντως δε με έχουν ενοχλήσει.Αντίθετα τα αντιμετωπίζω με χιούμορ.Ξέρω ότι ίσως να δημιουργεί αρκετές φορές πρόβλημα αλλά λέει αυτό που αισθάνεται και του το αναγνωρίζω αυτό.Εγώ λοιπόν θα ψηφίσω να ξαναγυρίσει παρόλο ότι πιστεύω ότι μάλλον θα ξαναφάει ban.Ας του δώσουμε μια τελευταία ευκαιρία όμως μήπως και αυτή τη φορά αλλάξει.

Posted Image


#3 CommanderSP

CommanderSP

    under the members command

  • Retired Staff
  • 151 posts

Posted 04 July 2007 - 23:44

το link της διαγραφης προστεθηκε στο αρχικο κειμενο. Ευχαριστω για την παρατηρηση.

CSP

#4 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 05 July 2007 - 02:10

Καλώς ή κακώς θεωρώ τον εαυτό μου από τους παθόντες από τα "τερτίπια" του χρήστη DjDragon. Και το εξηγώ...

ο οποιοσδήποτε χρήστης φυσικά και μπορεί να αντιμετωπίσει με χιούμορ διάφορες "πλάκες". Στην τελική αν θέλει και ο ίδιος μπορεί να συμμετάσχει ή απλά να τις αγνοήσει... Αυτό δε συμβαίνει με μένα και θεωρώ και με άλλα μέλη του staff. Αλλά θα μιλήσω μόνο για μένα για να μην το γενικεύσω...

Μπαίνω σε αυτό το φόρουμ για να διαβάσω και συζητήσω κάποια πράγματα πάνω σε ένα από τα ενδιαφέροντά μου. Τα anime. Με το να είμαι υπεύθυνος για τα off topic θέματα "αναγκάζομαι" να ρίχνω σε αυτό το κομμάτι του φόρουμ ένα παραπάνω βλέφαρο. Όταν γίνονται λοιπόν "πλάκες" σε αυτό το κομμάτι εγώ δε μπορώ να τις αγνοήσω. Τότε ποιος ο λόγος να λέγομαι τοπικός Mod εκεί; Για να έχω διαφορετικό χρώμα στο User name μου;
Πρέπει λοιπόν κάθε μέρα να διαβάζω το off topic section και να μοντάρω οτιδήποτε στραβό. Τον τελευταίο καιρό όμως έχω καταντήσει να κάνω μόνο αυτό και να έχω χάσει σχεδόν την επαφή μου με το υπόλοιπο φόρουμ. Να ανοίγω τον browser και να λέω " τι θα δουν τα ματάκια μου πάλι". Και σίγουρα δεν είναι αυτό που ζητάω από ένα φόρουμ. Δηλαδή να βάλω εναν επιπλέον μπελά στο κεφάλι μου και μάλιστα από ένα χώρο που επισκέπτομαι για τη διασκέδαση/ενημέρωσή μου...
Θα δεχόμουν να δώσουμε δεύτερη ευκαιρία αλλά πιστεύω ότι ήδη έχουν δωθεί πολλές. Αν αντί να καθόμασταν και να διορθώναμε τα ποστ που παραβίαζαν τους κανόνες δίναμε Warning τότε ο συγκεκριμένος χρήστης θα είχε περάσει το 100% προ πολλού. Άρα πιστεύω ήδη είμασταν αρκετά ανεκτικοί...


Εδώ να επισημάνω και ότι η αντίδραση μου σίγουρα δεν είναι σωστή αλλά θα έλεγα για ελαφρυντικό , απλά βάλτε τον εαυτό σας στη θέση μου...

Σίγουρα δε χαίρομαι που φτάνουμε σε αυτό το σημείο αλλά από την άλλη υπάρχουν και κάποιοι κανόνες που πρέπει να τηρούνται

Δε ξέρω αν μπορεί να υπάρξει μια ενδιάμεση λύση και το Lifetime Ban γίνει 3μηνο π.χ. με την προϋπόθεση ότι η επόμενη φορά είναι όντως η τελευταία...

#5 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 05 July 2007 - 04:00

θα απαντησω κανοντας quote τι μου ειχε γραψει ο κυριος στο reputation μου.


Το μουσικό προφίλ μας 22-05-07 20:12 mathe na milas kalytera poutanas gie...

οπως παλιοτερα ειχαμε ενα "ΛΑΖΑΡΟ" η ενα Jimfit(σε παλιοτερα forum/anime related) ου συμμετειχα ετσι και τωρα εχουμε τον DjDragon.
ειλικρινα δεν ξερω αν αξιζει να φτιαξουμε ολοκληρο poll για παρτη του.
Ακομα και εδω ,καταντησαμε κριτικη επιτροπη reality show που θα κρινουμε καποιον αν "εχει ταλεντο" η "if he thinks he can dance".
Αν δεν καταλαβαινει απο μονος του οτι κατανταει γελοιος και σαχλος λεγοντας ενα καρο ασυναρτητα πραγματα σε σχεση με το εκαστοτε θεμα τοτε ενα ban δεν θα τον συνεφερει ουτε θα τον "συμμορφωσει"-ουτε φυλακη να ητανε-
δεν ψηφιζω στο "poll".
δεν ειμαι εγω που θα κρινω αν θα ειναι μαζι μας.
Ας κριθει μονος του αν μπορει σαν ανθρωπος να εκφρασει τη γνωμη του η αν θα αποκαλει "πουτανας γιο " πισω απο την -ασφαλη- οθονη του Η/Υ του , καποιον που δεν συμφωνει με τις αποψεις του.

Posted Image


#6 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 05 July 2007 - 09:44

Συμφωνώ 100% με τον PoM σ'αυτό. Κατά τη γνώμη μου, είναι λίγο παράξενο να καλούνται να αποφασίσουν τα μέλη για το αν θα μείνει κάποιος στο forum, και αυτό για πολλούς λόγους. Αυτό ίσως να μοιράζει λίγο την ευθύνη των Admins, αλλά για όνομα του θεού, κάποιος πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες. Δηλαδή, ναι μεν υποτίθεται πως τα μέλη αποφασίζουν για το πως θα είναι η κοινότητά τους, αλλά από την άλλη είμαι σίγουρος πως σε πολλά μέλη ''δεν θα πάει η καρδιά'' να πουν ''DjDragon, σήκω φύγε''. Υπάρχουν ένα σωρό κανόνες, οι οποίοι παραβιάστηκαν 1.000.000 φορές. Για μόστρα τους έχουμε;

Anyway, αν και δε θέλω να ψηφίσω, γιατί πιστεύω πως δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος να πω τι θα γίνει σ'αυτό το θέμα, αλλά κάποιος Administrator ή Moderator των θεμάτων που έγιναν τα ακαθέκαστα, να πω τι πιστεύω.

Πραγματικά πιστεύω πως ο DjDragon φαίνεται καλή ψυχή και δεν είχε ίσως πρόθεση να προσβάλλει κάποιον (Εντάξει, τις περισσότερες φορές αυτό, κάποιες φορές όπως στο Post του PoM πιθανότατα ξεφεύγει και εντελώς). Έλα όμως που το κάνει. Έλα όμως που ενοχλεί, άλλες φορές ίσως ηθελημένα, άλλες φορές χωρίς να το καταλάβει. Αυτό που προσπαθεί να κάνει πλάκα δεν του βγαίνει. Ως αποτέλεσμα, γίνεται προσβλητικός και φτάνουμε εδώ που φτάνουμε. Εν τέλει, πραγματικά θα έλεγα πως ''όλοι αξίζουν μια τελευταία ευκαιρία'', αλλά δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν θα το ξανακάνει. Οπότε τι νόημα έχει; Για παιχνίδι το βλέπει;

Στην τελική-Dura lex, sed lex.

Αυτά από μένα :wis:
1

#7 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 05 July 2007 - 10:05

Καταρχήν, να πω ότι είμαι ενάντιας στο poll, επομένως δεν θα ψηφίσω. Δεν πιστεύω ότι όλα τα μέλη του forum έχουν τους λόγους ή τις αφορμές ώστε να μπορούν να καθορίσουν το αν κάποιος θα παραμείνει εδώ ή όχι. Επιπλέον, θεωρώ ότι δεν είμαστε ούτε δικαστήριο ούτε και τηλεπαιχνίδι, για να φτάνουμε σε αυτό το επίπεδο. Νομίζω ότι το poll πρέπει να σβηστεί, γιατί οι απόψεις του καθενός είναι σημαντικότερες από το κουμπί το οποίο πάτησε με ή χωρίς λόγο. Εγώ θα παραθέσω τις απόψεις μου περί τη συμπεριφορά αυτού του μέλους, τα συμπεράσματά μπορείτε να τα βγάλετε εσείς.

Ξεκινώντας, θα ήθελα να τονίσω ότι η επιμονή αυτού του μέλους να γυρίσει πίσω στο forum, είναι πρωτόγνωρη. Το επίπεδο "εξαθλίωσης" στο οποίο έπεσε, μετά από δύο ban, που είχε προηγούμενος, δεν τον απέτρεψαν από το να θέλει να συνεχίσει να βρίσκεται σε αυτή την κοινότητα. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα. Είτε τιμά το επίπεδο τους forum, και θέλει να συνεχίσει να εμπλέκεται στις συζητήσεις του, είτε το βλέπει ως κάτι όχι τόσο σοβαρό, που επομένως δεν του βλέπει ως υποχρέωση, και θεωρεί άδικη την δίωξή του. Φυσικά, θα έπρεπε να αναφέρω ότι οι ώρες που έχει περάσει στο forum, είναι ουκ ολίγες, πράγμα που δείχνει το ενδιαφέρον του, το οποίο, βέβαια, ίσως εκφράζεται με λάθος τρόπο.

Είναι γεγονός ότι ο DjDragon σχεδόν πάντα καταφέρνει να γίνεται το κέντρο της συζήτησης. Για αυτό ίσως ευθύνεται ο "αυθορμητισμός" του. Πολλές φορές καταφέρνει είτε να γελοιοποιηθεί, είτε να προσβάλει κάποιο άλλο μέλος. Αυτός ίσως είναι, ίσως και να μην είναι γνώστης των πράξεών του. Αυτό που είπε προηγουμένως ο Dante, περί προστασίας των άλλον από αυτόν, και αυτού από τους άλλους, είναι πάρα πολύ σωστό. Τώρα πια, η στάση του δεν μπορεί να δικαιολογηθεί, αφού η καραμέλα "είμαι αυθόρμητος" έχει ήδη υπέρ-χρησιμοποιηθεί. Επιπλέον, ίσως να μην τον καταλαβαίνει, ή να μην τον πειράζει, όμως έχει καταντήσει αντικείμενος γελοιοποίησης μέσα σε αυτή την κοινότητα.

Τα λάθη που έχει κάνει, είτε από άγνοια για το τι είναι σωστό, είτε για δικούς του λόγους, είναι αναρίθμητα πια. Καταρχήν, όλοι ξέρουμε πια τη γενικότερη "συμπάθια" του μέλους αυτού προς το γυναικείο πληθυσμό του forum, ανεξαρτήτως ηλικίας μάλιστα. Μάλλον δεν έχει καταλάβει ότι με τα "κοπλιμέντα" που κάνει, καταφέρνει για νιοστή φορά να γίνεται σαχλός. Αυτό που παρουσιάζει ως δικαιολογία, μάλιστα, είναι κάτι ανόητο, του επιπέδου "δεν έχω κοπέλα". Σαν να μην έφτανε αυτό, βρίζει ασύστολα, σαν να μην ξέρει ότι και το forum είναι ένας δημόσιος χώρος με κανόνες. Και νομίζω ότι οι administrators/moderators του συγκεκριμένου διαδικτυακού χώρου είναι ιδιαίτερα ανεκτικοί. Όμως το να επιχειρήσει κάποιος να προσβάλει το θείο επειδή ένα Anime έγινε licenced είναι ανόητο, και επιτρέψτε μου να πω και ανώριμο.

Τώρα βέβαια, θα ήθελα να πω ότι πολλά από αυτά που λέει είναι κατά κάποιο τρόπο αποδεκτά. Κάτι όχι πολύ βαρύ, ούτε προσβλητικό προς κάποιον ή και τον ίδιο του τον εαυτό, μπορεί να εκληφθεί και ως χιούμορ, και χωρίς να θέλω να τον δικαιολογήσω, είναι κάτι που όλοι μας χρειαζόμαστε. Μακάρι να μπορούσε να εκφράζεται μόνο με αυτόν τον τρόπο, αλλά δυστυχώς δεν το πιστεύω απόλυτα αυτό.

Αν ο ίδιος έχει διάθεση αλλαγής, τότε μία τελευταία ευκαιρία θα του άξιζε. Το θέμα είναι ότι πλέον δεν ξέρω, για αυτό και δεν θα ψηφίσω υπέρ ή κατά.

oR4yYRl.gif


#8 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 05 July 2007 - 10:12

Από τη μία, he totally had it coming... Το να την πέφτει κάθε τρεις και λίγο σε διάφορα κορίτσια του forum, το να προσβάλλει μέλη που διαφωνούν μαζί του, το να γράφει συνέχεια άκυρα πράγματα, όπως ότι είναι ακόμα παρθένος και ότι ψάχνει διακαώς για μια κοπέλα... there's only so much a forum community can take.

Αλλά, από την άλλη, για να καταλάβω... ο λόγος που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν ότι απείλησε ότι θα βρίσει την Παναγία; Δεν καταλαβαίνω... ούτε καν πρόλαβε να το κάνει. Και νομίζω ότι η έλλειψη σεβασμού προς τα θεία ή την θρησκεία δεν είναι αρκετός λόγος για οριστικό ban. Κι αν είναι, δεν θα έπρεπε να είναι. Δηλαδή, FFS, κι εγώ έχω γράψει θρησκευτικά ανέκδοτα στο forum (1,2,3) τα οποία λίγο-πολύ εμπαίζουν τον Χριστιανισμό. Μήπως να φοβάμαι κι εγώ το ban; :shock:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#9 CommanderSP

CommanderSP

    under the members command

  • Retired Staff
  • 151 posts

Posted 05 July 2007 - 10:18

"Κατά τη γνώμη μου, είναι λίγο παράξενο να καλούνται να αποφασίσουν τα μέλη για το αν θα μείνει κάποιος στο forum, και αυτό για πολλούς λόγους"

Σας φαινεται παραξενο γιατι δεν εχει ξανασυνβει ποτε. Πιστεψτε με το να αναλαβει καποιος τις ευθυνες ειναι το πιο ευκολο πραμα στον κοσμο, μπορουμε εμεις εδω να το παιξουμε αστινομικοι, βασιλιαδες οπως γινεται σε πολλα αλλα forum. Οι ευθυνες εχουν ΗΔΗ παρθει και το ban εχει ηδη γινει, εδω καλειστε να κρινετε την περεταιρω πορεια του μελους αυτου γιατι στην τελικη ΕΔΑΣ αφορα και οχι εμας. Εμεις ειμαστε εδω για να βοηθουμε στην καλη λειτουργεια του forum αλλα το forum αυτο εχει παρει σαρκα και οστα λογω της δικης σας παρουσιας οποτε κατα εναν περιεργο συλογισμο, εσεις εχετε και την μεγαλυτερη δυναμη στο anime.gr.

For the record, τον DJ Dragon δεν τον γνωριζω καθολου, δεν ειναι το φιλαρακι μου που θελω να "βαλω παλι μεσα". Μετα το ban απλα επικοινωνησε μαζι μου. Τωρα εαν απαφαστιστει επαναφορα του μελους τον χρονο και τον τροπο θα τον καθορισουμε εμεις, οποτε δεν τιθεται θεμα ευθυνων.

Οταν ανοιξε αυτο το forum, διεθετε μια καινοτομια. Βαση ομως της εμπειρειας μου σε διαφορα forum και οντας ισως απο τα ελαχιστα ατομα με βαθια πιστη στους δημοκρατικους κανονες, η καινοτομια του forum δεν σταματαει μονο στο ADN. Αμα λοιπον πιστευετε οτι ενας βασιλιας ειναι οτι πρεπει για να θεωρησετε οτι εχετε ασφαλεια, οχι μονο ειστε ευπροσδεκτοι, ΠΡΕΠΕΙ να ανοιξετε ενα νεο thread σε αυτο το sub forum οπου θα ΚΡΙΝΕΤΕ ΕΜΕΝΑ, γιατι εδω δεν μιλαμε μονο για προβληματα του site, ο χωρος αυτος θελουμε να αποτελει την δικη σας κριση σε ολα τα θεματα της κοινοτητας (σε κοσμια επιπεδα φυσικα) και εμεις ειμαστε εδω να ακουμε. Μπορει να ειμαστε μεγαλυτεροι απο εσας και να γνωριζουμε καλυτερα ορισμενα πραγματα αλλα η συλλογικη σας αποψη ερχεται παντα πρωτη.


Υστ: ΠΟΛΥ συμαντικο, δεν χρειαζεται να δειξετε φανερα τι πιστευετε. Μπορειτε απλα να συμμετασχετε στο poll χωρις αν αφησετε καποιο σχολιο εδω.

CommanderSP
under the members command

#10 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 05 July 2007 - 11:36

Πιστεύω ότι πολλές φορές (τις περισότερες) δν καταλαβαίνει τα λάθη του. Συμπεριφέρεται όπως θέλει χωρίς να υπολογίζει κανόνες, συμπεριφέρεται δηλ όπως συμπεριφέρεται στους φιλους του και στον εξω κόσμο. Έχει συνηθίσει να μπαίνει σε forum με άλλους DJ οι οποίοι συμπεριφέρονται το ίδιο (φανταστείτε ένα forum γεμάτο DjDragon :burningbe3:). Εμείς δεν φταίμε σε τίποτα να ακούμε τις ανοησίες του (χωρίς να λέω ότι εμείς είμαστε τέλειοι) συνέχεια. Αυτός όμως το έχει παρακάνει. Ο ίδιος είπε:

Άπολογουμαι για τις όσες πλάκες έκανα(δεν ξέρω αν σε κάποιους τους πείραξε ή σε κάποιους ήταν απλά πλάκα), αλλά και πάλι ζητώ συγγνμωή.


...γιατι νομίζει ότι είναι πλάκες. Μάλλον εμείς τον κάναμε να νομίζει ότι λέει πλάκες.
Όποιος λέε: ναι οκ DJD το πήρα για πλάκα, του δίνει θάρρος να συνεχίσει επειδη νομίζει ότι είναι αστείος.

Επίσης ιδιαίτερα παλία, είχε άθλια συμπεριφορα (έβριζε συνέχεια).

Παρόλα αυτά ψήφισα να του δοθεί κ'άλλη ευκαιρία αλλά με τις εξής προυποθέσεις: να μην μιλάει σε threads που δν τον αφορούν, αν δεν ξέρει κάτι για ένα θέμα απλά να μην μιλάει, να εκφράζει ευγενικα τη γνώμη του, να μην spammarei ΤΟΣΟ πολύ (3 ποστς στην σείρα. OMG!!), να μην αρχίζει flamming χωρίς λόγο, να μην πας πρίζει επειδή δεν έχει γκόμενα, να μην μας βγαζει και ανώμαλους από πανω κτλ γνωστά.
Κάποιο πρέπει να του τα πεί αυτά. Δεν αρκεί να του πείτε: "Ok man τελευταία ευκαρια ;) " γιατί μετά πάλι τα ίδια θα κάνει.
Έχω παρατηρήσει ότι τον αποκαλείτα συνεχεια Βασιλιά του Hall Of Fame. Αυτό απλά τν κάνει να πιστεύει ότι μπορεί να συνεχίσει να κάνει "πλάκες"
Ότι είχα να πώ για το παιδί το είπα. Να προσθέσω ότι πρέπει να έχει καρδιά μικρού παιδίου αυτός ο άνθρωπος (εκτός απο μυαλό). Είναι πολύ καλό παιδί απλα δν έχει μάθει να συμπεριφέρεται σωστά.

Όσο για το poll, είμαι υπέρ. Δεν μπορει κανείς να πει: "Ποιός είμαι εγώ για να τον κρίνω" ...Είσαι αυτός που πρίν λίγο καιρό γέλασες με το post του, νευρίασες, θίχτηκες... Πρέπει να συμμετέχεις ποιο πολύ από τους admin σε αυτό το θέμα.

:bahhh:

#11 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 05 July 2007 - 11:45

Όσο για το poll, είμαι υπέρ. Δεν μπορει κανείς να πει: "Ποιός είμαι εγώ για να τον κρίνω" ...Είσαι αυτός που πρίν λίγο καιρό γέλασες με το post του, νευρίασες, θίχτηκες... Πρέπει να συμμετέχεις ποιο πολύ από τους admin σε αυτό το θέμα.
:bahhh:


Α, ναι;

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι δουλειά έχει ένα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μέλος να αποφασίζει αν θα είναι κάποιο άλλο μέλος στο φόρουμ; Π.χ. ας πούμε ότι έρχεται ένα μέλος νέο που είναι στο φόρουμ δυο μέρες ξέρωγω και με την ψήφο του στο πολλ καθορίζει το αποτέλεσμα. Εντελώς υποθετική, αλλά συνάμα πολύ πιθανή περίπτωση. Αυτό εσύ θα το θεωρούσες δίκαιο και σωστό τρόπο αντιμετώπισης; ;)

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Ο DjDragon είχε την ευκαιρία να αλλάξει συμπεριφορά πολλές φορές και δεν το έκανε. Εκ του ασφαλούς ήξερε πως θα συνεχίζει να κάνει τις όποιες ''πλάκες'' και συνέχιζε να συμπεριφέρεται έτσι. Εμένα δε με έχει θίξει προσωπικά, αλλά αν ήμουν στη θέση κάποιου άλλου που προσέβαλλε θα έλεγα ''τώρα ζητάει συγγνώμη;''.

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει νόημα να ξαναποστάρω εδώ, είπα αυτά που πίστευα και τέλος. Αν πιστεύει πως μπορεί να συμπεριφερθεί επιτέλους ώριμα, καλώς να τον δεχτούμε πίσω. Αλλιώς....
1

#12 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 05 July 2007 - 11:48

Εγω ψηφισα να μην επιστρεψει...αν εχει κανει την καθημερινοτητα των υπευθυνων του φορουμ ανω κατω, τοσες πολλες φορες, ακομα και μετα απο τοσες τιμωριες, τοτε σημαινει οτι δεν θα αλλαξει, και οτι θα επιστρεψει στον παλιο κακο σαχλο, κρυο εαυτο του.Το γεγονος οτι βριζει μονιμως και συνηθως χωρις αιτια, το οτι την πεφτει σε ολο το γυναικειο πληθυσμο του φορουμ, με το προσχημα οτι δεν εχει κοπελα...λες και απο φορουμ ειναι σιγουρο οτι θα βρει, ειναι ενοχλητικο και συναμα κουραστικο για ολους αυτους που μετα θα πρεπει να συμμαζεψουν τα ασυμαζευτα...σαν απλους χρηστες, μπορει να μη μας πολυενοχλει, γιατι απλα να διαβαζουμε τι μαργαριταρει εχει πει καθε μερα ειναι μερικες φορες διασκεδαστικο, αλλα θα συμφωνησω με το οτι, ενας moderator κουραζεται πολυ καθε φορα να καθεται να διορθωνει ολο το χαμο που προκαλει ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΟ καθημερινα...συνεπως ειμαι κατα της επιστροφης του, για το καλο του φορουμ, για δραση εναντια στον πονοκεφαλο και τις αυπνιες...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#13 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 05 July 2007 - 11:52

Α, ναι;

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι δουλειά έχει ένα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μέλος να αποφασίζει αν θα είναι κάποιο άλλο μέλος στο φόρουμ; Π.χ. ας πούμε ότι έρχεται ένα μέλος νέο που είναι στο φόρουμ δυο μέρες ξέρωγω και με την ψήφο του στο πολλ καθορίζει το αποτέλεσμα. Εντελώς υποθετική, αλλά συνάμα πολύ πιθανή περίπτωση. Αυτό εσύ θα το θεωρούσες δίκαιο και σωστό τρόπο αντιμετώπισης; ;)


Ναι έχεις δίκιο, 20 posts είναι πολύ λίγα για να μπορέσει κάποιος να τν κρίνει.


Ούτε εγώ ξαναποστάρω εδώ πάλι, την είπα την γνώμη μου, αναλαμβάνει ο CommanderSP.

#14 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 July 2007 - 11:58

ΟΧΙ, Ο DJDRAGON ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΟ ANIME//GR

Και εξηγούμαι.Λέμε να του δώσουμε μία δεύτερη ευκαιρία. Του έχουμε δώσει ήδη ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ. Τον τελευταίο μήνα η κατάσταση έφτασε στο απροχώρητο. Στο Forum όπου μιλάμε οι mods/admins ξέραμε πως πάντα θα βλέπαμε τον DJ να έχει παραβεί κάποιον κανόνα.

Είχε προειδοποιηθεί πως αν ξανακάνει παπαριά, θα έτρωγε ΒΑΝ. Παρ όλ' αυτά συνέχισε δριμύτερος. Έκανε ένα post που ΕΒΡΙΖΕ τον Spawn_I και έκανε και τηλεκαμάκι ταυτόχρονα. Αρκέστηκα στο να το σβήσω χωρίς καμία επίπληξη http://www.anime.gr/forums/off-topic/6-%5Bnew-member-section%5D-few-words-about-yourself-49.html#post70734.
(Και μου έστειλε πμ παρακαλόντας με να μην φάει ΒΑΝ)

Όμως συνέχισε να την πέφτει σε όλα τα θηλυκά του forum (του σβήσαμε και το θέμα "ποιον αγαπώ αυτήν την εβδομάδα" όπου την έπεφτε σε κοπέλες και όποιον πάρει ο χάρος). Του είχαν γίνει ΑΠΕΙΡΕΣ προειδοποιήσεις.

Το warn του αυτή τη στιγμή είναι στο 50% (χωρίς να υπολογίσουμε τα παραπτώματα των τελευταίων εβδομάδων - ΝΑΙ εβδομάδων- ). Έχω βαρεθεί να κάνω Merge τα Double Και Triple posts του, να τον προειδοποιώ για τις βλακείες που κάνει, να σβήνω τα σχόλια που προσβάλουν τα μέλη, να βάζω Spoiler Tags (μιας και λέει και ποιος πέθανε σε θέματα άσχετα με την συζήτηση :deadga6:), να τον διορθώνω όταν βγαίνει Offtopic (δηλαδή σχεδόν πάντα) και πολλά ακόμα.
Αγνοεί επιδεικτικά (σχεδόν όλους) τους κανόνες, και όχι μόνο δεν σταματούσε με κάθε προειδοποίηση, αλλά συνέχιζε με ακόμα μεγαλύτερο θράσος.

Επίσης θυμάμαι πολλά υβριστικά δημόσια σχόλια προς το άτομό μου, επειδή νόμιζε πως εγώ και ο Gaara συνωμοτούσαμε με σκοπό μας να φάει ΒΑΝ. Δεν ήξερε πως την ίδια στιγμή δεν ήθελα να φάει ΒΑΝ, επειδή ίσως να μην εννοούσε τα όσα έλεγε. Όμως αυτός δεν εννόησε να καταλάβει τίποτα, και συνέχισε ακάθεκτος.

Έχει φάει μέχρι στιγμής 2 ΒΑΝ και δεν έχει στρώσει. Θυμάται να μας παρακαλάει να μην τον διώξουμε εντελώς ΜΟΝΟ τότε. Ας έχει επίγνωση των ευθυνών του. Δεν φταίμε εμείς που έφαγε ΒΑΝ. Το λέω αυτό μιας και κατηγορούσε τον Gaara που καθυστέρησε κάτι αλυσίδες επειδή ήταν ΒΑΝNED, και δεν μπόρεσε να ενημερώσει -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ. Άκου τι είπε !!!!! -
Φταίει αποκλειστικά και μόνο αυτός. Σε ένα άλλο forum είμαι απολύτως σίγουρος πως θα το είχε φάει το ΒΑΝ προ πολλού. Δεν μπορεί ο ίδιος να φανταστεί πόση ανοχή δείξαμε απέναντί του.

Και το ευχαριστώ για την ανοχή ποιο είναι ? Να με βρίζει κατάμουτρα !
Ε όχι κύριε. Τις ευκαιρίες σου τις είχες, ας πρόσεχες. Δεν μπορείς να έχεις 15 δεύτερες ευκαιρίες. Δεν θα κάτσουμε να ασχοληθούμε άλλο μαζί σου. Έχουμε και κάποιους κανόνες εδώ πέρα. Στο καλό και να μας γράφεις. Πήγαινε να πρήξεις κανένα άλλο forum.

DJDragon, ελπίζω να διαβάζεις τώρα το post αυτό μπας και καταλάβεις μερικά πράγματα (έστω και καθυστερημένα). Μας έχεις πει πάνω από 100 φορές (και δεν υπερβάλλω καθόλου) πως είσαι DJ, πως ξέρεις από μουσική, πως
είσαι παραγωγός, καθώς επίσης μας έχεις πει πως είσαι 24 χρονών, είσαι παρθένος, θέλεις να περάσεις τη ζωή σου με μία κοπέλα, θέλεις να κάνεις sex, δεν θέλεις να πεθάνεις παρθένος και όλα τα συναφή.
Εκτός από τις παραπάνω παπαριές, έχεις παραβεί σχεδόν όλους τους κανόνες του Anime//GR και σε ανεχτήκαμε για ένα διάστημα περισσότερο από 6 μήνες.
Όπως είπε ο Spawn_I, αν σε κάθε παράπτωμα σου δίναμε 5% warn, θα μας είχες αφήσει χρόνους προ πολλού, αλλά δεν το κάναμε.

Στο forum "Καταγραφή μελών με ανάρμοστη συμπεριφορά" που δεν μπορείτε να το δείτε, από τις 14 σελίδες, οι περισσότερες από τις μισές αφορούν εσένα.
Σε ορισμένες περιπτώσεις όπου ήμουν γνώστης του θέματος (videogames πχ) προσπάθησα να σου πω πως κάνεις λάθος και γράφεις ασυναρτησίες από το μυαλό σου. Δεν μπορείς σε forum με δημόσια θέα, να γράφεις ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ Η ΓΚΛΑΒΑ ΣΟΥ, επειδή μπορεί να τα διαβάζει κάποιος άσχετος με το θέμα.
Όμως όχι μόνο δεν προσπάθησες να καταλάβεις τι σου έλεγα, αλλά με έβριζες, μου την έλεγες και με προσέβαλες λέγοντάς με άσχετο (είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα δηλαδή), και όταν προσπαθούσα να σταματήσω το offtopic ήμουν απλά ο "mod με την εξουσία" που περνάει πάντα το δικό του.


Το λιγότερο θα ήμουν ηλίθιος και μαζοχιστής αν ήθελα να παραμείνεις στο forum.
Μία φράση έχω να σου πω. Ας πρόσεχες !



Kenny, ύστερα από τοσα ΒΑΝ, warn, reputation, infractions και προειδοποιήσεις, είχαμε την απαίτηση να είναι σωστός σε όλα απέναντι στο forum. Το ποστ του δεν ήταν η αιτία, ήταν η αφορμή. Δεν μπορείς να φανταστείς από την αρχή της σταδιοδρομίας του, πόσα posts του είχαν σβηστεί (ευτυχώς έγκαιρα) όπου προσέβαλε (ή την έπεφτε) σε άλλα μέλη.


Συγγνώμη για την ανάρμοστη γλώσσα, αλλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να τα γράψω πιο ήρεμα

E5VV38U.jpg


#15 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 05 July 2007 - 12:00

το σκηνικό με το reputation στον ΡοΜ [φυσιολογικά] δεν το γνώριζα και τώρα απλά γυρίζει τη γνώμη μου από το να τιμωρηθεί για κάποιο χρονικό διάστημα στο να τιμωρηθεί μόνιμα...


Επίσης, μόνο εμένα πείραξε το ακόλουθο;

Για να ξέρετε ζητώ συγγνώμη από όλους σας, αλλά ζητώ να με ξαναβάλετε μέσα ενεργό μέλος, γιατί δεν ξέρω άλλο site που να διακινεί τα anime όπως
το anime.gr
.


δλδ. ο μόνος λόγος ύπαρξης του στο anime.gr είναι να μαζεύει anime; Δλδ. αυτό τον ενδιαφέρει και γι'αυτό εκεί είναι τυπικός [όταν δεν αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και τα κάνει μαντάρα] και στο υπόλοιπο φόρουμ είναι "αυθόρμητος";

και άλλα έχω μαζεμένα αλλά τα αφήνω για τη στιγμή...

edit: ώσπου να γράψω 5 σειρές , εγραψε ο Γιώργος [ΡΚ] 105 που με καλύπτουν απόλυτα...