Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Mecha anime (γενική συζήτηση)


  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#196 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 29 January 2020 - 22:04

Αν θες να δεις Mazinger πάς εδώ!
Τα παλιά είναι μόνο για φανατικούς mechatards. (Που έχω γίνει στα γεράματα και έχω πιάσει και βλέπω ότι mecha κυκλοφορεί)
Αυτό είναι κάτι σαν remake με δικό του continuity δε χρειάζεται να δείς 20 διαφορετικές σειρές 32 ova και 55 ταινίες.

Επίσης από Getter προσωπική αδυναμία αυτό.
Επίσης standalone continuity και προσωπικά ultra yummie designs.


Edited by MoRmEnGiL, 29 January 2020 - 22:09.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#197 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 29 July 2021 - 10:38

Πριν λιγο καιρο πηρα χαμπαρι οτι ξεκινησε (το 4ο επεισοδιο βγηκε την δευτερα) το GETTER ROBO ARC το οποιο χρονολογικα ειναι αμεσως μετα shin getter robo και το getter robo go

Tο manga ειχε ξεκινισει το 2001 απο τον go nagaι και τον ιδιο τον Ken ishikawa που ειναι και διμιουργος του getter robo απο την αρχη του αλλα εμεινε ανολοκληρωτο λογο του θανατου του ishikawa το 2006

Προς το παρων το ανιμε δειχνει οτι εχει πολυ ψωμακι..επειδη με τα μανγκα δεν τα παω καλα και δεν διαβαζω δεν ξερω καθολου το στορυ οποτε βλεπωντας το ανιμε καθε επεισοδιο ειναι καινουργιο για μενα και αυτο που βλεπω μου αρεσει.
Σιγουρα για καποιον που ξερει το στορυ του getter robo ειναι ταμαμ για αυτον.
 
για οποιον δεν ξερει το στορυ του μπορει να δει το getter robo kai getter robo G για αρχη να μπει στο νοημα.το getter robo go δυστιχωε δεν βρισκεται πουθενα ολοκληρο μονο τα πρωτα 10 εχω βρει αλλα μια περιλιψη στο youtube μπορεις να βρεις.μετα μπορει να δει τα shin getter robo και μετα να παει στο ARC


Edited by vectrapearl, 29 July 2021 - 10:41.

                                                                       


#198 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 July 2021 - 11:44

Έχει πολύ 3d, βλέπετε ή βγάζει μάτι;


rsrGbGx.gif

#199 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 29 July 2021 - 12:30

εγω που εχω μια απεχθεια στο πολυ 3d,οχι,αυτο το βλεπω πολυ ανετα..μοιαζει ποιο πολυ με παραδοσιακο animation παρα στα νεο3d στυλ

να εδω το opening για να παρεις μια ιδεα!

Youtube Video


                                                                       


#200 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 July 2021 - 14:04

Ωχ το robot έχει δόντια! Από πότε απέκτησε οδοντοστοιχία!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#201 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 30 July 2021 - 09:17

Ωχ το robot έχει δόντια! Από πότε απέκτησε οδοντοστοιχία!  :riiight:

 Aπο οταν ο dr saotome τα γαμησε ολα με τις getter rays  :scared: