Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Seraphimon's artwork


  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#16 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 08 June 2007 - 16:32

=O πολύ καλο! Θα είναι πολύ τέλειο κομικ!! (Μου αρέσουν οι ιστορίες με τα στοιχεία της φύσης ^^)

#17 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 09 June 2007 - 04:20

hehe Thanks...Αυτο ειναι το intro του κομικ μου...Ελπιζω να σας αρεσει ^_^
Posted Image


:lovulovu: Nice, very nice. Me likey likey

Posted Image


#18 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 11 June 2007 - 12:47

Σας ευχαριστω και τους 2! Ετσι μου δινετε θαρρος να συνεχισω να σχεδιαζω και να ολκληρωσω το κομικ μου^^ Συντομα θα ανεβασω εναν ακομα "κακο" στη σειρα ο οποιος θα ειναι Νίντζα με ονομα "Keisuke Okami" (εμ με τοσο Ναρουτο καπου θα με επιρρεαζε)

#19 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 June 2007 - 01:40

Χμμ...Σαν πολυ καιρο δεν εχω να σας δειξω κανενα δημιουργημα μου? Λοιπον, ας αρχισουμε με εναν ακομα χαρακτηρα του κομικ μου,απορω πως δεν το εχω χρωματισει ακομα,ειναι εδω και κατι μηνες σκαναρισμενο. Anyway,το ονομα του ειναι Seigi (επισης εχει προχειρη σκιαση^^ )
Posted Image

συνεχιζουμε με ενα αλλο προτζεκτ που εχω αρχισει προσφατα. Ειναι η μεταφορα του παιχνιδιου Digimon Anode Tamer σε κομικ απο μενα. Ενα καρε λοιπον απο τη προσπαθεια αυτη. (Το φοντο ειναι εντελως προχειρο,και θελει διορθωση μιας κ οι γραμμες δεν ειναι ισιες,σχολιαστε αν ειναι μονο τον χαρακτηρα :D)
Posted Image

Οπως παντα,καθε σχολιο καλοδεχουμενο:)

#20 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 26 June 2007 - 01:48

i love the colored one ^.^
ganbatte \^_^/

btw,
Spoiler: stupid question


#21 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 June 2007 - 14:45

i love the colored one ^.^
ganbatte \^_^/

btw,

Spoiler: stupid question


Ευχαριστω:wooi2:

Spoiler: Απαντηση


#22 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 26 June 2007 - 20:35

:oo::oo::oo::oo::oo:

Posted Image

Οπως παντα,καθε σχολιο καλοδεχουμενο:)

:lovulovu: είναι υπέροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posted Image


#23 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 June 2007 - 22:26

:oo::oo::oo::oo::oo:

:lovulovu: είναι υπέροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Thank you very much^^

Ετοιμασα το πρωτο Teaser για το site που θα φιλοξενησει το κομικ αυτο. Αυριο θα τελειοποιησω τα προσωπα μερικων γιατι δεν θυμιζουν αρκετα τους πρωταγωνιστες της πρωτης Digimon season^^ επισης θα χρωματιστει μεσω photoshop^^

Posted Image
Eλπιζω να σας αρεσει^^ μου πηρε ακρετη ωρα για να βγει αυτο το αποτελεσμα^^
Και για μια ακομη φορα,καθε σχολιο καλοδεχουμενο :D

#24 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 26 June 2007 - 23:07

Weeee πολύ καλο! Οι περισσότεροι θυμιζουν τους χαρακτήρες ^^!

#25 milton

milton

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 27 June 2007 - 00:22

Thank you very much^^

Ετοιμασα το πρωτο Teaser για το site που θα φιλοξενησει το κομικ αυτο. Αυριο θα τελειοποιησω τα προσωπα μερικων γιατι δεν θυμιζουν αρκετα τους πρωταγωνιστες της πρωτης Digimon season^^ επισης θα χρωματιστει μεσω photoshop^^

Posted Image
Eλπιζω να σας αρεσει^^ μου πηρε ακρετη ωρα για να βγει αυτο το αποτελεσμα^^
Και για μια ακομη φορα,καθε σχολιο καλοδεχουμενο :D

Καλοοοοοοοοοοοοοο!:lovulovu:
Posted Image

Posted Image

#26 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 27 June 2007 - 12:17

Digimon 1st & 2nd season FTW!!!

I see an Epic comic in the near future:wis: Cant say more until I've seen the colouring:wooi2:

#27 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 29 June 2007 - 16:46

Λοιπον, το Ντίτζιμον σχέδια θα ειναι ετοιμο μεσα στο σαββατοκύριακο! Μεχρι λοιπον να ετοιμασθει, ανεβασα την προήγουμενη αλλα με χρώματα^^
Posted Image

δεν χρειαζετε να λέω πια οτι αν θελετε να γράψετε καποιο σχόλιο είστε καλοδεχουμενοι...το εχετε εμπεδωσει νομιζω:hahaha:

#28 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 29 June 2007 - 19:22

Το συγκεκριμενο σχεδιο ειναι ωραιο αλλα θεωρω πως εχεις κανει και καλυτερα. Το shading απο την αλλη ηταν αυτο που με εντυπωσιασε. Πολυ καλη δουλεια:wooi2:

#29 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 17 July 2007 - 23:44

Μετα λοιπον απο την απουσια μου για 2 βδομαδες επεστρεψα με μερικα σχεδια^^ μεσα στο πλοιο αλλη δουλεια δεν ειχα να κανω :yawn2: :
Posted Image

Και ο Renji απο Bleach

Posted Image:wooi2:
(ειναι λιγο μεγαλη η εικονα οποτε "χαλαει" λιγο. ή καντε κλικ πανω ή αποθηκευστε για να το δειτε στο viewer...)

Ελπιζω να σας αρεσουν^^:Blissfull:

#30 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 19 July 2007 - 13:09

Απιστευτες δουλειες για ακομα μια φορα!
Με λιγη ακομα προπονηση πας χαλαρα για manga style...περιμενω να δω ποσο καλυτερος ακομα θα γινεις!