Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Seraphimon's artwork


  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#31 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 July 2007 - 03:11

Απιστευτες δουλειες για ακομα μια φορα!
Με λιγη ακομα προπονηση πας χαλαρα για manga style...περιμενω να δω ποσο καλυτερος ακομα θα γινεις!


Ευχαριστω Blady-kun^^Ετοιμαζω και καποια αλλα σχεδια! συντομα θα ειναι ετοιμα:wis:

#32 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 July 2007 - 23:47

Τα σκιτσα ειναι σχεδον ετοιμα. Παραλληλα πειραματιζομαι και στα Backgrounds
Posted Image

Σημερα εφτιαξα κ 2 AMV :nosey:
Spoiler:


PS:Ας με συγχωρεσει ο/η μοντερεϊτορ,απλα δεν ηθελα να φτιαξω ενα νεο θεμα για 2 απλα βιντεο^^ Αν υπαρχει προβλημα ομως θα τα σβησω απο δω :)

#33 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 27 July 2007 - 03:20

Σχετικα με το θεμα του bg....με βαζεις σε σκεψεις...περισσοτερα σε pm;)

#34 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 04 August 2007 - 02:12

Έχοντας συμπληρώσειτα 10 χρονια Ντίτζιμον εχω ηδη αρχισει την δημιουργια ενος σκιτσου που θα περιεχει μερικους χαρακτηρες απο ολες τις σειρες :wooi2: ελπιζω να βγει καλο:bahhh:
Τα υπολοιπα σκιτσα βρισκονται στο σταδιο του χρωματισμου^^

#35 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 21 August 2007 - 18:15

Well,αφησα στην ακρη λιγο τη Ντιτζιμον ζωγραφια,γιατι ήθελα να σχεδιασω τους δικους μου χαρακτήρες... Και μαλλον πρεπει να κανω εξασκηση γιατι δυσκολευτηκα να τους ζωγραφισω γιατι τους ειχα ξεχασει λιγο...Ειδικα αυτος με το κοκκινο πουκαμισο-τζακετ δεν μοιαζει καθολου...Anyway, χωρις πολλα-πολλα θέλω να ακουσω τα σχολια σας για την νεα χαρακτηρα που υπαρχει σε αυτη τη ζωγραφια...Ελπιζω να αφησει καλες εντυπωσεις:wooi2:. Την στολη της ηθελα να την κανω να γυαλιζει λίγο αλλα κουραστικα με αυτη τη ζωγραφια στο φωτοσοπ:bahhh:.

Posted Image

Υπάρχουν κάποια άσπρα κομματια στην εικονα που δεν τα ειχα ειδα μεχρι τωρα,και χαλάνε την συνολικη εικονα του σκίτσου,σορρυ >.< ...οποτε καντε πως δεν τα ειδατε ;)

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#36 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 21 August 2007 - 19:30

πολυ ωραια χρωματισμενα!!επειδη ειμαι παντελως ασχετος απο φοτοσοπ δεν μπορω να κρινω επι τουτου αλλα μπορω να πω αν μαρεσει!!

μπραβο!!

υγ(εγω ο τεμπελης που πρεπει να το μαθω πας η θυσια δεν ξερω την τυφλα μου μονο τωρα τελευταια προσπαθω να μαθω να χρησιμοποιω κατι κομικ τονς αλλα θελει δουλεια και υπομονη)
KORE DE OWARI DA!!

#37 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 21 August 2007 - 20:05

πολυ ωραια χρωματισμενα!!επειδη ειμαι παντελως ασχετος απο φοτοσοπ δεν μπορω να κρινω επι τουτου αλλα μπορω να πω αν μαρεσει!!

μπραβο!!

υγ(εγω ο τεμπελης που πρεπει να το μαθω πας η θυσια δεν ξερω την τυφλα μου μονο τωρα τελευταια προσπαθω να μαθω να χρησιμοποιω κατι κομικ τονς αλλα θελει δουλεια και υπομονη)


Thanks^^ Αλλα ουτε και εγω ξερω να χρησιμοποιω τονς :hahaha: αλλα θα ηθελα να μαθω...Γιατι καποιοι (ονοματα δεν λεμε) λένε οτι ειναι καλυτερα το κομικ μου να το κανω ασπρομαυρο και οχι colored :deadga6: Αυτες τις μερες θα κανω παλι ενα "artwork" με τους δικους μου χαρακτηρες πάλι, σε μάχη, ή κατι τέτοιο:wis: ειναι πιο ευκολο απο το να συνεχισω την εικονογράφηση του:nosey:

ΥΓ:Την παραπανω εικονα θα την διορθωσω και θα την ξανα ανεβασω...ισως αλλάξω και τη φωτοσκιαση

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#38 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 21 August 2007 - 20:30

εδω και δυο μερες ξεκηνησα να φτιαχνω ενα κομικ fanart γιατι το story ειναι δανεισμενο απο ενα απο τα αγαπημενα μου rpg games και εκανα τη δευτερη σελιδα και δεν θα το χρωματισω.

πιστευω πως σε ενα μανγκα κομικ ωραιο ειναι να ειναι ασπρομαυρο και να εχει σκιες και τονους σε αποχρωσεις του μαυρου-γκρι και ολα αυτα γιατι το χρωμα εφαρμοζει πολυ πιο καταπλικτικα οταν μετετρεπεται σε ανιμε!!!αντε να χρωματιζα καμια σελιδα ετσι που και που αλλα οχι ολο με χρωμα γιατι θα θελα να μην το περιορισω στα ματια των ανγνοστων μου(ειναι πιο ελευθερο ασπρομαυρο καταλαυες πως το βλεπω??) και αν χρωματισεις αναμεσα στα chapter ετσι καμια σελιδουλα θα το κανε ενδιαφερον.αλλα οχι ολο με χρωμα.

αλλα δεν εχει να λεει αν εχεις υπομονη και ορεξη να χρωματισεις ολες τις σελιδες τοτε καλο κουραγιο!!!!!!
KORE DE OWARI DA!!

#39 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 21 August 2007 - 20:55

εδω και δυο μερες ξεκηνησα να φτιαχνω ενα κομικ fanart γιατι το story ειναι δανεισμενο απο ενα απο τα αγαπημενα μου rpg games και εκανα τη δευτερη σελιδα και δεν θα το χρωματισω.

πιστευω πως σε ενα μανγκα κομικ ωραιο ειναι να ειναι ασπρομαυρο και να εχει σκιες και τονους σε αποχρωσεις του μαυρου-γκρι και ολα αυτα γιατι το χρωμα εφαρμοζει πολυ πιο καταπλικτικα οταν μετετρεπεται σε ανιμε!!!αντε να χρωματιζα καμια σελιδα ετσι που και που αλλα οχι ολο με χρωμα γιατι θα θελα να μην το περιορισω στα ματια των ανγνοστων μου(ειναι πιο ελευθερο ασπρομαυρο καταλαυες πως το βλεπω??) και αν χρωματισεις αναμεσα στα chapter ετσι καμια σελιδουλα θα το κανε ενδιαφερον.αλλα οχι ολο με χρωμα.

αλλα δεν εχει να λεει αν εχεις υπομονη και ορεξη να χρωματισεις ολες τις σελιδες τοτε καλο κουραγιο!!!!!!


Εμενα μαρεσουν τα εγχρωμα...Δεν λεω,μερικες φορες το ασπρομαυρο δινει μια αλλη αισθηση ,αλλα το εγχρωμο μου φαινετε πιο ολοκληρομενο. Εχω το Μανγκα στουντιο αλλα δεν εχω ιδεα πως λειτουργει...Αλλιως ισως και εγω ετσι να το εκανα...Αλλα υπομονη δεν εχω αρκετη στον χρωματισμο,καποια στιγμη βαριεμαι και κανω προχειρο-δουλειες... εχω χρωματισει μονο την πρωτη σελιδα απο το κομικ/μανγκα μου (ψαξε 1 σελιδα πριν νομιζω και θα τη δεις) και ειχα σκοπο να κανω και αλλες αλλα δεν εχω ιδιαιτερη ορεξη. Αλλα γενικα μαρεσει περισσοτερο να κανω ενα σχεδιο κ να το χρωματιζω (οπως κανω τοσο καιρο δλδ)....

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#40 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 22 August 2007 - 00:57

Well,αφησα στην ακρη λιγο τη Ντιτζιμον ζωγραφια,γιατι ήθελα να σχεδιασω τους δικους μου χαρακτήρες... Και μαλλον πρεπει να κανω εξασκηση γιατι δυσκολευτηκα να τους ζωγραφισω γιατι τους ειχα ξεχασει λιγο...Ειδικα αυτος με το κοκκινο πουκαμισο-τζακετ δεν μοιαζει καθολου...Anyway, χωρις πολλα-πολλα θέλω να ακουσω τα σχολια σας για την νεα χαρακτηρα που υπαρχει σε αυτη τη ζωγραφια...Ελπιζω να αφησει καλες εντυπωσεις:wooi2:. Την στολη της ηθελα να την κανω να γυαλιζει λίγο αλλα κουραστικα με αυτη τη ζωγραφια στο φωτοσοπ:bahhh:.

Posted Image

Υπάρχουν κάποια άσπρα κομματια στην εικονα που δεν τα ειχα ειδα μεχρι τωρα,και χαλάνε την συνολικη εικονα του σκίτσου,σορρυ >.< ...οποτε καντε πως δεν τα ειδατε ;)


Υπεροχοι χρωματισμοι Sera-kun! Εχει γενικα ωραιο feeling το ολο συνολο;) Λιγο να βαλεις ακομα λεπτομερεια με τους σκιασμους της κοπελιας με τα μωβ και θα ειναι τελειο:wis:

#41 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 22 August 2007 - 02:21

ενα πραμα που χρειαζεται να μαθει κανεις σε αυτο τον τομεα εστω και αν ειναι απο hobby ειναι η πυθαρχεια!!!

δηλαδη μην βαριεσαι και θα δεις που θα ανταμιφθεις!!!^^
θελω να δω το μανγκα σου σελιδα σελιδα καποια στιγμη θα με εκανε χαρουμενο αλλα οχι εμενα μονο αλλα και πολυ κοσμο!!για υτο μην λες "δεν εχω ορεξη!!!"

θα μου πεις κοιτα ποιος μιλαει αλλα εγω προσφατα ανακαλυψα οτι αν ειμαι πειθαρχιμενος καταφερνω και κανω ωραια πραματα!!εγω και αν ειμαι φυγοπονος...τωρα ομως που εχω ψηθει να φτειαξω ενα κομικ δεν κανω πησω!!!καθε μερα θα κανω και κατι και σιγα σιγα θα γινω καλος!!

αυτο το μηνυμα ειναι για ολους!!
KORE DE OWARI DA!!

#42 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 24 August 2007 - 13:03

πολυ καλη δουλια!!!:nod:
omedetou!!!!:wooi2:

αντε και να δουμε το κομικ ολοκληρωμένο!


#43 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 24 August 2007 - 16:39

δηλαδη μην βαριεσαι και θα δεις που θα ανταμιφθεις!!!^^
θελω να δω το μανγκα σου σελιδα σελιδα καποια στιγμη θα με εκανε χαρουμενο αλλα οχι εμενα μονο αλλα και πολυ κοσμο!!για υτο μην λες "δεν εχω ορεξη!!!"

Αχ~! Ελα ομως που ειμαι τεμπέλης :bahhh: Και βαριεμαι σχετικα ευκολα... Εχω κανει και αλλα σκιτσα τα οποια ειναι μισά επειδη βαρεθηκα...

Όσο για το μάνγκα μου θα πρεπει να περημενεις ΠΑΡΑ πολυ καιρο... Θέλω να το τελειωποιήσω μέχρι να μην γινετε τπτ καλυτερο (για το δικό μου επίπεδο).Ειδικα το πρωτο κεφαλαιο (που οπως εχω πει σες προηγουμενες σελιδες) έχει ενα τεχνικό πρόβλημα και πρέπει να ξανα ζωγραφιστεί απο την αρχή...Τα υπολοια 2 κεφαλαια ειναι σε καλύτερη κατάσταση οπου μόνο επεξεργασία στον υπολογιστή χρειάζονται...

πολυ καλη δουλια!!!:nod:
omedetou!!!!:wooi2:

αντε και να δουμε το κομικ ολοκληρωμένο!


Thank you very much Lockie-san:wis:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#44 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 26 August 2007 - 00:16

Κεφάλαιο 367 απο Ναρούτο. Ε,για να περάσει η ώρα είπα να τη χρωματίσω λίγο!

Posted Image
Η σκίαση είναι πάραξενη...Και καλα προσπάθησα το φως να έρχετε απο την πάνω μερια της εικόνας,αλλα όχι με μεγάλη επιτυχία θα έλεγα...:bahhh:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#45 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 26 August 2007 - 01:59

και ομως ειναι αρκετα καλη η προσπαθεια θα ελεγα εγω!^^
KORE DE OWARI DA!!