Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Seraphimon's artwork


  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#1 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 11 May 2007 - 14:13

Yooosh~!:burningbe3: Ιδού μερικα απο τα σκίτσα μου...Αυτα που εχουν χρωμα ειναι με photoshop. Σε όλα τα σχεδια το lineart εχει γίνει στο χέρι! Ελπίζω να σας αρέσουν!:emptyonexg1:

Αυτος ειναι ο "κακός" απο το κόμικ που φτιαχνω εδω και ΠΟΛΥ καιρο... Το ονομάζω "Light Style", γιατι είναι απο το Death Note...
Posted Image

Ακόμα ένας χαρακτηρας απο το κόμικ μου...Θυμίζει τον Μασάρου απο το Ντιτζιμον Σέιβερς,αλλα τι να κανουμε..:uhh:
Posted Image

Dragon! Η πρώτη φορα που επιχειρησα να ζωγραφισω δράκο. Το αποτέλεσμα νομίζω ειναι καλό...
Posted Image

Ακούω/Διαβάζω σχόλια!:nod:
EDIT
------------------
Σχέδια επομενων σελίδων

Spoiler: Older

Spoiler: Newer

Edited by Seraphimon-T.K., 16 August 2008 - 02:27.


#2 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 11 May 2007 - 14:18

Ευγε! Να χρωματισεις και τον κακουλη, και να τον βαλεις να τον δουμε!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#3 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 11 May 2007 - 14:34

Very nicely done!!!! Ειδικά το δεύτερο σκίτσο rocks! Περιμένουμε να δούμε το κόμικ σου.

Posted Image


#4 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 11 May 2007 - 14:47

Very nicely done!!!! Ειδικά το δεύτερο σκίτσο rocks! Περιμένουμε να δούμε το κόμικ σου.


Ευχαριστω:wooi2: Όσο για το κόμικ,θα ειναι δυσκολο (πολυ),γιατί πρέπει να ξανα αρχίσω απο την αρχή το πρώτο κεφάλαιο,γιατι τα καρέ τα ζωγράφισα μικρα. Ενώ στα επόμενα 2 που έχω κανει,ήμουν πιο σωστός και ζωγράφιζα 3 σειρες απο καρε ανα σελίδα Α4,που ειναι πιο σωστο νομίζω...:emptyonexg1:

#5 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 16 May 2007 - 15:09

Σε λιγο τελειωνω τον χρωματισμο καποιων αλλων σχεδιων μου και ενα που μου εδωσε η Matsu (το οποιο θα μπει στο δικο της θέμα)...Εψαχνα κατι CD μου και βρηκα αυτη τη εικονα που ειχα ζωγραφισει παλια (Δεν θυμαμε ποτε αλλα ειναι περιπου στις αρχες που χρησιμοποιουσα τον υπολογιστη για χρωματισμο)...Here it is Sora from Kingdom Hearts 1!Η σκίαση ειναι λίγο περίεργη (ειναι σαν να φοραει μασκα).Αλλα το συνολικο αποτελεσμα μου αρεσε και το κρατησα ετσι... Hope you like it:emptyonexg1:

Posted Image

#6 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 16 May 2007 - 16:19

Αυτό με τον δράκο δεν ήταν τίποτα...Έχω ζωγραφίσει πολλούς τέτοιους και ο ένας είναι στην μπλούζα μου την κόκκινη και οι άλλοι είναι τώρα για κοσμήματα από κοσμηματοπωλείο....στα άλλα πρώτη φάση...

#7 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 23 May 2007 - 21:08

Here is something new! Περημενω λοιπον σχολια δικα σας για το αν ειναι καλό ή οχι:nod:... Χωρις περισσοτερα λόγια : Posted Image :bike::fromabove:

PS:Στο θεμα της Μάτσου,ανέβασα μια εικόνα...Go and see!!!

#8 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 04 June 2007 - 15:36

Μιας και δεν ειδα κανενα σχολιο για το προηγουμενο σχεδιο, ας ανεβασω αλλο... Posted Image ειναι ο τελευταιος χαρακτηρας απο το κομικ μου (για το 1ο μερος).Ονομαζετε Haguro ...οποιοδηποτε σχολιο καλοδεχουμενο :)

#9 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 04 June 2007 - 16:44

Seraphimon kun omedetto! δε θα σου ξαναπω για τα χερια βεβαια, γιατι ξερεις οτι θελεις εκει λιγη δουλιτσα...αλλα ωραιο γενικα σαν αποτελεσμα!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#10 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 04 June 2007 - 17:07

Συμφωνώ με τη Matsu. Και κάτι γραμμούλες οπυ ξεφύγαν, αλλά δε είναι τίποτα. Great job indeed. Φαινεται ενδιαφέρων χαρακτήρας κιόλας. Αλλά μου έφερε στο μυαλό τον T-bag από prison break.

Posted Image


#11 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 05 June 2007 - 15:55

Εχεις ταλέντο και καλο χερι :) αλλα θελει να το δουψεις. Κρίμα που δεν εχουμε σχολες στην ελλαδα :(

Posted Image


#12 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 06 June 2007 - 13:49

Μιας και δεν ειδα κανενα σχολιο για το προηγουμενο σχεδιο, ας ανεβασω αλλο... Posted Image ειναι ο τελευταιος χαρακτηρας απο το κομικ μου (για το 1ο μερος).Ονομαζετε Haguro ...οποιοδηποτε σχολιο καλοδεχουμενο :)


Need to see the comic:nod:

#13 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 07 June 2007 - 14:36

Thanks all of you for the nice comments^^ Ερχονται και αλλοι χαρακτηρες χρωματισμενοι για να συμπληρωσουν το "Character List" (συνολικα 19 χαρακτηρες για το πρωτο μερος,αλλα θα γινουν "περικοπες" στους ρολους γιατι μερικοι θα πεθανουν :oo::hahaha:)...
Blademaster_X,ισως γινει και αυτο (να δεις το κομικ μου)...Οπως εχω πει και παραπανω το δουλευω ακομα.Μαλλον θα ανεβασω την intro σελιδα μιας και θελει ελλαχιστη δουλεια στο κομπιουτερ...Until that time, οριστε:Posted Image Να θυμαστε οτι το ζωγραφισα οταν ταξιδευα με το τρενο κ δεν ειχα χρονο για πολλες λεπτομεριες,ειδικα στο background που δεν ασχοληθηκα καθολου...Αλλα εμενα μαρεσε,ειναι η πρωτη φορα που ζωγραφισα χαρακτηρα απο Bleach ^^

#14 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 08 June 2007 - 13:19

I loooove the Sora one!!! Keep it up ;)!

#15 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 08 June 2007 - 16:19

hehe Thanks...Αυτο ειναι το intro του κομικ μου...Ελπιζω να σας αρεσει ^_^
Posted Image