Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Seraphimon's artwork


  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#391 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 21 December 2010 - 22:15

Σας ευχαριστώ :) Ετοιμάζω και αλλα σχεδια σιγά-σιγα! Im on digimon-mood lately :D

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#392 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 29 December 2010 - 21:43

Μου ζήτησαν για δώρο Χριστουγέννων εναν Daisuke Motomiya, σε Dorian Gray φάση...
Ορίστε λοιπόν ο Daisuke Motomiya Gray :hot:

Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#393 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 30 December 2010 - 01:10

awesome work seraphimon :D χαίρομαι που γύρισε πίσω ο καλύτερος μου σχεδιαστής του anime.gr :D η χριστουγεννιάτικη δουλειά με digimon μου άρεσε παρα πολύ :D αυτόν τον καινούριο δεν τον ξέρω αλλα είναι αρκετά ευχάριστη δουλειά. ελπίζω από εδώ και πέρα να βλέπουμε πιο συχνά την δουλειά σου

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#394 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 19 February 2011 - 03:08

Just a Valentines day fan art :D

Posted Image

PS: Thanks Azaroth :D

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#395 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 12 May 2011 - 22:00

Αποφάσισα να σχεδιάζω με στόχο την βελτίωση μου στην ανατομία, τον χρωματισμό και γενικα σε character designs... Σκοπος μου ειναι να μοιάζουν official και όχι τοσο me fan art...

Here is Naruto...

Posted Image


http://ds-seraphim.deviantart.com/#/d3g6f32

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#396 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 12 May 2011 - 22:12

Ωραίο είναι! Μ' αρέσει! Συνέχισε την καλή δουλειά!
Posted Image

#397 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 12 May 2011 - 22:14

Εντάξει, δε νομίζω ότι είμαι η μόνη που θα στο πω αλλά ο σκοπός επιτεύχθηκε. Όντως μοιάζει με official art!

*τα υπόλοιπα σχόλια από dA*

Posted Image


#398 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 14 May 2011 - 14:33

Ωραίο είναι! Μ' αρέσει! Συνέχισε την καλή δουλειά!


Thank you very much!

Εντάξει, δε νομίζω ότι είμαι η μόνη που θα στο πω αλλά ο σκοπός επιτεύχθηκε. Όντως μοιάζει με official art!

*τα υπόλοιπα σχόλια από dA*


^_^ :kawaii:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#399 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 27 May 2011 - 16:57

Επόμενος στη λίστα ειναι ο Uchiha Sasuke! Νομίζω οτι τον πέτυχα καλύτερα απ'οτι τον Ναρούτο, αλλα επέμενα περισσότερο σε αυτό το σχέδιο... For some reason XD hahahaha

Κάθε σχόλιο δεκτό!

http://ds-seraphim.deviantart.com/#/d3hc9tq
Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#400 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 03 July 2011 - 23:01

Μιας και ο Σόνικ γιορτάζει τα 20 χρόνια, είπα να ζωγραφίσω κάτι για την περίσταση!
Πρώτη φορά ζωγραφίζω τον μπλε σκαντζόχοιρο, έχει κάποιες ατέλειες (ειδικά ο μοντέρνος Σόνικ) αλλα ΟΚ, είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα!!

Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#401 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 20 September 2011 - 02:31

triple post XD

Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#402 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 September 2011 - 17:02

Αν και μου άρεσαν και τα δύο, το πιο πρόσφατο είναι πολύ καλύτερο, θα μπορουσε να είναι wallpaper για αρκετούς Sonic fans :)

Ίσως λίγο παραπάνω δουλειά στη σκίαση του μικρού θα ήταν καλή, γιατι φαίνεται λίγο άβαφτος σε σχέση με τον μεγάλο. :P

LfNX0dh.png


#403 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 08 November 2011 - 06:01

Τα παρακάτω σχέδια έγιναν κατευθείαν με wacom :) Πρώτη φορά το επιχειρώ!

Posted Image

And another sonic artwork!

Posted Image

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#404 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 29 August 2012 - 21:40

Έχω καιρό να ανεβάσω τίποτα εδώ...

Σχέδιο απο το Skyrim... Όπως θα εχετε παρατηρήσει δεν ζωγραφίζω ποτέ μονο με μολύβι, οπότε μην είστε κακοί με το παρακάτω..
Spoiler:


Sonic Generations artwork.. δεν εχω και πολλά να πω...
Spoiler:


Naruto kyuubi chakra mode... Παλιό σχέδιο του ναρούτο που βρήκα, και το άλλαξα για να αντικατροπτρίζει τα γεγονότα του μάνγκα...
Spoiler:


13th Odaiba Memorial! Οπότε ο Ται μας σερβίρει μία ωραία τούρτα!
Spoiler:


Tais! O καλύτερος φίλος του Σόνικ!!! Το είχα ετοιμάσει για ένα collaboration artwork, αλλά δεν πρόλαβα το deadline...
Spoiler:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ