Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ανέκδοτα :)


  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#556 t-t-chopper

t-t-chopper

    Anime Newbie

  • Members
  • 67 posts

Posted 29 January 2012 - 18:53

ειναι η μικρη Αννουλα, ο Τοτος, ο Κωστικας, ο Γιωρικας, ενας ελληνας, ενας γαλλος, ενας γερμανος, ενας ποντιος και λενε να πανε σε ενα μπαρ................. τους βλεπει ο μπαρμαν και λεει "πλακα με κανετε ετσι?"

ειναι ο Βαγκελας ο μαγκας του χωριου και παει για εξετασεις στον γιατρο...τον λεει ο γιατρος κοιτα βαγκελα εχεις καρκινο και 2 μηνες ζωης. φευγει απ το γιατρο ο βαγκελας με τα μουτρα ως το πατωμα τον συνανταει ενας συγχωριανος του και του λεει τι εχεις ρε βαγγελα? τι να χω λεει ο βαγγελας, μολις εφυγα απ το γιατρο και μου πε οτι εχω aids....πιο κατω συνανταει εναν αλλο συγχωριανο του και του λεει τι εχεις ρε βαγγελα και εισαι ετσι? τι να εχω λεει ο βαγγελας...εχω aids...ε αυτο συνεχιζεται για πολλες μερες ωσπου φτανουν τα νεα στα αυτια του γιατρου....ρε βαγγελα κομπογιανιτη θα με βγαλεις? τι aids λες στο κοσμο, καρκινο εχεις...βαγγελας: καρκινο ξεκαρκινο τι γυναικα του βαγγελα δεν τη πηδ@ει κανεις

συναντιουνται ο κωστικας και ο γιωρικας
-κωστικας: ρε γιωρικα δεν παμε σε κανα μπαρακι να πιουμε κανα ποτο?
-γιωρικας: ε και δεν παμε?
και δεν πηγαν

Ένα κοπάδι νυχτερίδες κοιμάται σε ένα δέντρο κατά τον γνωστό τρόπο δηλαδή ανάποδα.
Ξαφνικά η μία γυρίζει και στέκεται όρθια πάνω στο κλαδί.
Ανήσυχη μια δεύτερη που βλέπει το σκηνικό, σκουντάει τη διπλανή της και με αγωνία της λέει<<Ρε Μήτσο, ξύπνα ρε, ο Θανάσης λιποθύμησε>>!!!

Spoiler:


#557 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 23 February 2012 - 21:38

Τοτός:

-Κυριε.τι σημαινει ''I'll kill you'' ?
-θα σε σκοτωσω.
-θα μου κλάσεις τ'αρxiδια.

Edited by Lord Leon, 24 February 2012 - 20:25.
γιατι δεν μπορώ να χαλάσω χατήρι στον meidei

stasou%2520mygdala.jpg


#558 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 24 February 2012 - 19:28

Ε, με τόσα αστεράκια καταστρέφεται η κορύφωση του αστείου.

#559 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 07 March 2012 - 16:52

Spoiler:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::kakaka:

#560 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 14 March 2012 - 21:35

Πάμε ένα ωραίο:

Spoiler:


#561 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 14 March 2012 - 22:16

:hahaha::hahaha: οντως ηταν καλο!!!!

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#562 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 18 March 2012 - 22:36

Ένας ΤΥΠΟΣ πηγαίνει σε ένα μπαρ , πριν παραγγείλει ποτό
λέει στους υπόλοιπους θαμώνες σε δυνατό τόνο
«ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΣ ΣΗΚΩΘΕΙ ΕΠΑΝΩ»
τρεις σηκώθηκαν επάνω και λένε με μια φωνή
«ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΙ»
Ο τύπος τους λέει ευγενικά
«σας παρακαλώ μπορείτε να σπρώξετε το αυτοκίνητο μου έως το βενζινάδικο»



Συναντιούνται δύο φίλοι μετά από καιρό... Ο ένας φοράει πένθος στο χέρι, και είναι γεμάτος γρατζουνιές. Τον βλέπει ο φίλος του και ρωτάει:

- Τι έγινε ρε Γιάννη; Γιατί φοράς πένθος;

- Αστα, ρε συ, έθαψα την πεθερά μου...

- Καλά, και οι γρατζουνιές;

- Δεν ήθελε...


Ένας πλούσιος κάνει πάρτι δίπλα στην πισίνα του . Μετά από ώρες διασκέδασης , η μουσική σταματάει κι ο πλούσιος ανακοινώνει :
- Δίνω ένα εκατομμύριο δολλάρια σ όποιον πάει απ την μια άκρη της πισίνας στην άλλη , κολυμπώντας ανάμεσα στους κροκόδειλους που έχει μέσα .
Καμιά κίνηση . Όλοι φοβούνται .
- Δίνω δύο εκατομμύρια δολάρια κι ένα αυτοκίνητο σ όποιον κολυμπήσει μέσα στην πισίνα .
Και πάλι κανείς δεν προσφέρεται .
Ο πλούσιος όμως θέλει να διασκεδάσει .
- Δίνω τρία εκατομμύρια δολάρια , ένα αυτοκίνητο και μια όμορφη γυναίκα .
Aκρα του τάφου σιωπή .
Ο πλούσιος σκέφτεται , ρε μπας κι έχουμε κανέναν ανώμαλο εδώ μέσα ;
- Δίνω τρία εκατομμύρια δολάρια , ένα αυτοκίνητο , μια όμορφη γυναίκα κι έναν πούσ** .
Πλαφ ! πέφτει κάποιος μες στην πισίνα , κολυμπάει σαν πύραυλος και βγαίνει απ την άλλη μεριά λαχανιασμένος αλλά σώος .
Μόλις πατάει στη γη το πρώτο πράγμα που φωνάζει είναι :
- Τον πούσ** , φέρτε μου τον πούσ** !
- Ηρέμησε , φίλε μου , θα στον φέρουμε .
- Τον πούσ** θέλω , σας λέω , φέρτε μου τον πούσ** !
- Μα θα στον φέρουμε , τι κάψα είν αυτή ; του λέει ο πλούσιος .
- Τον πούσ** θέλω , που μ έσπρωξε στην πισίνα , αυτόν τον πούσ** θέλω !:hahaha:

8w32.jpg


#563 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 09 May 2012 - 13:20

Είναι ο άντρας ετοιμοθάνατος στο κρεβάτι του νοσοκομείου, δίπλα η γυναίκα του και του κρατάει το χέρι. "Μαρία..." Λέει ο άντρας, χλωμός, καταπονημένος, βήχοντας. "Τώρα που ήρθε η τελευταία μου ώρα... Θα ήθελα να μου πεις... σε παρακαλώ... Με απάτησες ποτέ;"

"Εγώ Κώστα μου; Εγώ να σε απατήσω; Τι 'ναι αυτά που λες μωρό μου; ...Μόνο τρεις φορές! Αλλά ήταν για το καλό σου!"

Πετάγεται ο άντρας. "Τ-Τρεις;"

"Ναι... αλλά ήτανε για το καλό σου βρε Κωστάκη μου!"

"...Δηλαδή;"

"Ε να... θυμάσαι εκείνη τη φορά που ήθελες αύξηση και δε στην έδινε ο προϊστάμενος; Την πήρες δεν την πήρες;"

"...Και η δεύτερη;"

"Ε να, θυμάσαι τότε που ήθελες προαγωγή αλλά δε στην έδινε ο διευθυντής; Την πήρες δεν την πήρες;"

"Α... και η τρίτη;"

"Θυμάσαι τότε που ήθελες να γίνεις δήμαρχος και σου λείπανε δυο χιλιάδες ψήφοι; Ε βγήκες δήμαρχος δε βγήκες;"

"Να σου πω, δεν κάθεσαι και στο Χάρο μπας και τη γλιτώσω;"

Edited by DiamondsofBlood, 09 May 2012 - 13:21.


#564 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 30 May 2012 - 14:14

Δεν ξέρω αν είναι παλιό, εγώ πάντως εχθές το άκουσα και γέλασα πολύ! :)

Τι παίζουνε 4 δράκοι γύρο από ένα τραπέζι?
Spoiler:


#565 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 24 October 2012 - 19:10

Τρεις φίλοι, ανάμεσά τους και ένας μεθυσμένος, πήγαν σε ένα οίκο ανοχής για να ικανοποιήσουν την ανάγκη τους.
- Θα θέλαμε τρεις γυναίκες για να ... καταλαβαίνετε ...
- Λυπάμαι. Αυτή τη στιγμή είναι διαθέσιμες μόνο δυο , τους λεει η τσατσα .
Πετάγετε ο ένας και της λέει στο αυτί να δώσουν στο μεθυσμένο μια φουσκωτή κούκλα , και δεν θα το καταλάβει. Πηγαίνουν λοιπόν και αφού τελειώνουν βγαίνουν για να πουν τις εντυπώσεις τους.
Λέει ο πρώτος: Εμένα πρέπει να ήταν Αγγλίδα γιατί φώναζε «Yes Babe».
- Και εμένα πρέπει να ήταν Κινέζα γιατί φώναζε κάτι «TσινTσονTσον TσινTσονTσον »
Λέει και ο μεθυσμένος: Eμένα πρέπει να ήταν μάγισσα γιατί έκανε ένα «Φσσσσστ» κι έφυγε από το παράθυρο ...


Ο βοθρατζής έχει προσλάβει καινούριο υπάλληλο για βοηθό και πάνε σε ένα σπίτι να κάνουν ξεβούλωμα. Βάζει το αφεντικό τη στολή, παίρνει και το κατσαβίδι και βουτάει μέσα στα σκατά.
Μετά από λίγο βγαίνει στην επιφάνεια και λέει στο βοηθό:
- Κάβουρα.
Του δίνει τον κάβουρα, παίρνει βαθιά αναπνοή και ξαναβουτάει. Ξαναβγαίνει στην επιφάνεια:
- Σφυρί.



Ξανά κεφάλι μέσα. Ακούγονται από μέσα σφυριές και ο μάστορας βγαίνει στην επιφάνεια.
- Κάβουρα.
Βουτά μέσα, παλεύει ακόμα λίγο με το θηρίο και στο τέλος ακούγεται το περίφημο χλουχλουχ και ο βόθρος αρχίζει να τραβάει. Βγαίνει έξω και το αφεντικό, βγάζει τη στολή, αρχίζει να σκουπίζεται και λέει στο μαστορόπουλο:
- Κοίτα να μάθεις τη δουλειά, γιατί αλλιώς μια ζωή εργαλεία θα δίνεις κακομοίρη μου....

Edited by Lord Leon, 25 October 2012 - 00:07.

stasou%2520mygdala.jpg


#566 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 25 October 2012 - 11:06

Μόλις είχα καθήσει, όταν ακούω μία φωνή από δίπλα να μου λέει:
- "Γειά σου, τι γίνεται"?
Δεν συνηθίζω να αρχίζω συζήτηση στην τουαλέτα, αλλά δεν ξέρω τι με έπιασε κι απάντησα, λίγο σαστισμένος
- "Μια χαρά!"
Κι ο άλλος λέει: - "Και τι κάνεις?"
- "Ε, ό,τι κι εσύ, ταξιδεύω!"
Ενώ προσπαθώ να προσπαθώ να καταλάβω το νόημα των ερωτήσεων, αυτός συνεχίζει
- "Μπορώ να έρθω από κει?"
Κάπου εκεί η κατάσταση έδεχνε να ξεφεύγει, οπότε προσπάθησα να τελειώσω ευγενικά τη συζήτηση.
- "Καλύτερα όχι, έχω δουλειά αυτή τη στιγμή!"
Και τότε ακούω τον άλλο να λέει νευρικά: -
"Κοίτα, θα πρέπει να σε κλείσω. Είναι ένας μ@λάκας στη διπλανή τουαλέτα που απαντά συνεχώς στις ερωτήσεις μου!


Ο Τοτός με τον πατέρα του κάθονται στο σαλόνι. Λέει ο μπαμπάς στον Τοτό:
- Πήγαινε στο υπνοδωμάτιο και φέρε μου τις παντόφλες μου.
Στο υπνοδωμάιτο κάθονται η αδερφή του Τοτού και μια φίλη της. Μπαίνοντας μέσα λέει ο Τοτός
- Ο μπαμπάς μου είπε να σας δείρω και τις δύο!
Η αδερφή του:
- Φύγε από δω ρε κωλόπαιδο!
- Δε με πιστεύεις; Άκου (και φωνάζει στον πατέρα του:) Πατέρααα! Την μίαααα;
- Και τις δύο ρε βλάκα!


Γυρίζει ο άντρας σπίτι και ψιθυρίζει στο αυτί της γυναίκας του:
-Σε θέλω εδώ και τώρα.
Ενθουσιασμένη αυτή, αρχίζει αυτή να γδύνεται. Την σταματάει όμως, την παίρνει από το χέρι και την πάει στο απέναντι πάρκο. Αρχίζουν τα γούτσου γούτσου αλλά εμφανίζεται ένας αστυνομικός και τους κόβει.
-Θα σας κόψω κλήση για προσβολή της δημοσίας αιδούς. 30€ σε εσάς κύριε και 100€ στην κυρία.
-Μα γιατί τόσα πολλά στη γυναίκα μου;
-Αυτή ήταν και χτες εδώ!!!

#567 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 22 November 2012 - 16:42

Γιος: Μάνααα, μου κλέψανε το αυτοκίνητο!!
Μάνα: Είχε και την ζακέτα μέσα?

:hahaha: :hahaha:

(Παίζει μόνο σε εμένα να φάνηκε αστείο αλλά τέλος πάντων! :P )

#568 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 22 November 2012 - 19:33

'H ταν ή επι τας, το μπουφαν σου να φορας
- Μαμα Λεωνιδα 490 π.Χ


2bbd14fc.jpg


#569 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 22 November 2012 - 19:45

Μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και έχει στον ώμο του έναν γύπα ! Λέει στον μπάρμαν - 'Μια βότκα δικιά μου, μια τεκίλα για το γύπα, ένα δικό σου και κέρασε όλο το μαγαζί!' Σε 10 λεπτά του την έχουν πέσει οι τρεις ομορφότερες γυναίκες Αφήνει 200 ευρώ, παίρνει τις γκόμενες και φεύγει... Το άλλο βράδυ πάλι το ίδιο σκηνικό. Ο τύπος με το γύπα στον ώμο κερνάει όλο το μαγαζί, του την πέφτουν οι καλύτερες γκόμενες, τις παίρνει και φεύγοντας αφήνει και 100 ευρώ πουρμπουάρ... Μετά από μια βδομάδα κι αφού γινόταν κάθε βράδυ το ίδιο σκηνικό, ο μπάρμαν τον ρωτάει: - 'Συγνώμη κύριε μου αλλά με έχει φάει η περιέργεια. Κάθε βράδυ έρχεστε, σκορπάτε τόσα χρήματα, σας την πέφτουν οι καλύτερες γκόμενες και έχετε και αυτόν τον γύπα στον ώμο...' - 'Κοίταξε Τάκη', του λέει ο τύπος 'Πριν από λίγο καιρό εκεί που περπατούσα βρήκα στο δρόμο ένα λυχνάρι. Μόλις το έτριψα βγήκε ένα τζίνι και μου είπε ότι θα μου πραγματοποιήσει τρεις επιθυμίες. To πρώτο που του ζήτησα ήταν να μην αδειάζουν ποτέ οι τσέπες μου από λεφτά... Το δεύτερο ήταν να μου την πέφτουν πάντα οι ωραιότερες γυναίκες...' - 'Και το τρίτο';' τον ρωτάει ο μπάρμαν - 'Το τρίτο που του ζήτησα ήταν να μου δώσει ένα μεγάλο πουλί... ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ !!!'

#570 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 22 December 2012 - 23:22

-Γιατι κλαίς?
-Με είπε άσχημη
-Καμιά γυναίκα δεν είναι άσχημη..έλα σήκωσε το προσωπάκ...Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ...!

stasou%2520mygdala.jpg