Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ανέκδοτα :)


  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#541 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 15 December 2011 - 17:23

.

Edited by Keito, 20 June 2013 - 23:51.


#542 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 17 December 2011 - 17:20

- H mila Jovovich πήγε σχολείο στην ελλάδα για δυο χρόνια το ξερες;

- Έλα ρε! Σε ποιο;
Spoiler:

stasou%2520mygdala.jpg


#543 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 17 December 2011 - 17:41

- H mila Jovovich πήγε σχολείο στην ελλάδα για δυο χρόνια το ξερες;

- Έλα ρε! Σε ποιο;

Spoiler:


Χαχα έξυπνο!



Συζητούν 2 φιλοι

- Αααα εμενα η γυναικα αν οδηγει ? Σωστος κεραυνος!!!
-Τι λες ρε φιλε? και οδηγαει τοσο γρηγορα να'πουμε?
- Οχι ρε μλακα,χτυπαει συνεχεια δεντρα εννοω...

---

Παει ένας τυπάς σε ενα βιβλιοπωλειο

-Καλημερα ,εχετε καρτες που να λενε "Στην μια και μοναδικη μου αγαπη"?????
-Βεβαιως και εχουμε.
-Δωστε μου εξι παρακαλω..

---
- Πολύ γαμάτο το καινούργιο σου κινητό! Πόσο το πήρες ρε συ?

- Το κέρδισα σε έναν αγώνα ταχύτητας.

- Σώπα ρε συ! Δεν μου είχες πει ότι είσαι και σπρίντερ! Είσασταν πολλά άτομα στον αγώνα;

- Τρεις.....Ο ιδιοκτήτης του κινητού, η αστυνομία κι εγώ!

---
Βρισκόμαστε στη Ρώμη, μια Κυριακή που είναι απαγορευμένη η κυκλοφορία των αυτοκινήτων.

Ένα κοριτσάκι κάνει βόλτα στους δρόμους πάνω στο καινούριο του ποδήλατο με τη συνοδεία του μπαμπά του.

Δύο καραμπινιέροι πάνω σε άλογο το πλησιάζουν και ο ένας από αυτούς του λέει:
«Τι όμορφο ποδήλατο που έχεις! Σου το πηρε ο νονός σου?»
«Ω ναι!» Απαντά θριαμβευτικά η μικρούλα

Ο καραμπινιέρος συνεχίζει: «Ξέρεις, πρέπει να γράψεις στο Νονό, γιατί έκανε λάθος. Τα φανάρια πρέπει να μπαίνουν και στα ποδήλατα των μικρών κοριτσιών και το δικό σου δεν έχει.»

Και γυρνώντας προς τον πατέρα: «Πρέπει να σας δώσω μια κλήση για την παράβαση»
Καθώς ο καραμπινιέρος έγραφε την κλήση η μικρούλα κοίταξε με ενδιαφέρον τα άλογα και λέει :
«Όμορφα αυτά τα άλογα, σας τα έφερε και εσας ο Νονός σας;»
“Φυσικά” απάντησε ο καραμπινιέρος θέλοντας να κάνει πλάκα με την μικρή.
Και η μικρή συνεχίζει: «Πρέπει να γράψετε στο Νονό και να του πείτε ότι έκανε λάθος!»
“Και γιατί έκανε λάθος;” ρωτάει ο καραμπινιέρος. Και τότε η μικρή του λέει :

Γιατί τα αρ@@δια στα άλογα πρέπει να είναι από κάτω και όχι από πάνω!!!

:hahaha:
---
Spoiler:

Edited by Black Kaiser, 17 December 2011 - 18:08.


#544 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 18 December 2011 - 11:56

ποοο ρε τι μοδα ειν'αυτη με τον chuck norris τωρα τελευταια σιγα τον τυπα,αμα ηταν μαγκας θα ερχοταν εδω να μου βαρεσει το κεφαλι στο πληκτρολογιοσομιγ52ηποφθυ4ργφψχ45ι-4ιψω΄λμφρβ΄λτμρλβμρτηρτςμνη[ροςνμξπο[45ςμνξηπ[ο45μηξπ[4ςηνξμπρνοκμ[ρτνκμρτςονμρτονςμξκροπςμξνη5οπ6τπ[ο56νξκ56οπ[νμξκ5π
[6νξνμν΄λμετ΄ν9χθ8-6ριμιηξδψθρεηφθηφυ98υ54υγ9υ28[φγωυςθηφκςεηφ9[3;8υηγ[03χ87θ08ω74=02ν5γχ
χφ9μφ0=934γχ0-39θυ-χθχι-ψψ8-ωμυτ8-

#545 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 December 2011 - 16:13

ποοο ρε τι μοδα ειν'αυτη με τον chuck norris τωρα τελευταια σιγα τον τυπα,αμα ηταν μαγκας θα ερχοταν εδω να μου βαρεσει το κεφαλι στο πληκτρολογιοσομιγ52ηποφθυ4ργφψχ45ι-4ιψω΄λμφρβ΄λτμρλβμρτηρτςμνη[ροςνμξπο[45ςμνξηπ[ο45μηξπ[4ςηνξμπρνοκμ[ρτνκμρτςονμρτονςμξκροπςμξνη5οπ6τπ[ο56νξκ56οπ[νμξκ5π
[6νξνμν΄λμετ΄ν9χθ8-6ριμιηξδψθρεηφθηφυ98υ54υγ9υ28[φγωυςθηφκςεηφ9[3;8υηγ[03χ87θ08ω74=02ν5γχ
χφ9μφ0=934γχ0-39θυ-χθχι-ψψ8-ωμυτ8-


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

#546 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 18 December 2011 - 18:44

^Old αλλά Win ανέκδοτο :D

Προχθές, η γυναίκα μου κι εγώ, κατεβήκαμε στο κέντρο και μπήκαμε σε ένα μεγάλο μαγαζί. Δεν μείναμε μέσα παραπάνω από δέκα λεπτά και βγαίνοντας έξω,είδαμε έναν τροχονόμο που έγραφε μια κλήση για παράνομη στάθμευση. Τον πλησιάσαμε και του είπα:-Έλα τώρα, κάνε τα στραβά μάτια για έναν συνταξιούχο. Μας αγνόησε και συνέχισε με τη κλήση. Τότε τσατίστηκα και τον αποκάλεσα «ναζιστικό γουρούνι». Με κοίταξε άγρια και άρχισε να γράφει μια καινούρια κλίση για φθαρμένα λάστιχα. Έτσι η γυναίκα μου, που τα είχε πάρει κι αυτή στο κρανίο, τον αποκάλεσε «κωλομπάτσο». Ψύχραιμος αυτός,σ'αντίθεση μ'εμάς,τελείωσε τη δεύτερη κλήση,την έβαλε στο παρμπριζ δίπλα στη πρώτη και άρχισε να γράφει μια τρίτη. Αυτό συνεχίστηκε για μισή περίπου ώρα.Όσο περισσότερο τον «λούζαμε» τόσο περισσότερες κλίσεις έγραφε. Στο τέλος και μετά έξι κλήσεις που στόλιζαν το παρμπριζ, καταλάβαμε ότι δεν κερδίζαμε τίποτα μ' αυτή τη τακτική και, μια και η ώρα περνούσε, αποφασίσαμε να φύγουμε και να πάρουμε το λεωφορείο των 12 για να επιστρέψουμε στο σπίτι. Ευτυχώς που δε κατεβήκαμε με το αυτοκίνητο στη πόλη με τέτοιους κωλομπατσους που κυκλοφορούν..

---------------------

O Διευθυντής των φυλακών συγκεντρώνει ένα πρωί όλους τους κρατούμενους στο προαύλιο και τους λέει:

- Αύριο να είστε καθαροί και ξυρισμένοι γιατί θα έλθει στην φυλακή ο Παπανδρέου με τον Βενιζέλο και τον Πάγκαλο.

Oπότε ένας κρατούμενος από το βάθος φωνάζει:

- Tους πιάσατε επιτέλους;;;;

------------------

Κορίτσι: Μωρό μου έχεις φάει για βράδυ;
Αγόρι: Μωρό μου έχεις φάει για βράδυ;
Κορίτσι: Επαναλαμβάνεις αυτά που λέω;
Αγόρι: Επαναλαμβάνεις αυτά που λέω;
Κορίτσι: Σε αγαπώ!
Αγόρι: Ναι, έχω φάει για βράδυ....

#547 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 23 December 2011 - 22:33

Ο Μπόμπος με τον πατέρα του, είχαν πάει βόλτα στην πόλη. Ο Μπόμπος, ήταν μικρός και ρωτούσε συνέχεια τον μπαμπά του για τα διάφορα που έβλεπε.
- "Μπαμπά, τι είναι αυτό;"
- "Νοσοκομείο είναι παιδί μου", του απαντούσε ο μπαμπάς του.
- "Μπαμπά, τι είναι εκείνο;"
- "Σχολείο είναι παιδί μου."
Κάποια στιγμή, πέρασαν και από ένα οίκο ανοχής.
- "Μπαμπά τι είναι αυτό;", ρωτάει ο μικρός.
- "Αυτό, είναι το σπίτι που ευφραίνονται".
Την άλλη μέρα ο Μπόμπος το σκάει από το σπίτι του και πάει στον οίκο ανοχής. Μπαίνει μέσα και λέει:
- Ήρθα να ευφρανθώ!!
- Όχι, είσαι μικρός του απαντάει η υπάλληλος.
-Όχι δεν φεύγω , λέει ο Μπόμπος.
- Καλά, του λέει αυτή, θέλεις μια φέτα με μέλι;
-Θέλω, λέει αυτός και την τρώει.
- Αλλη θες;
- Θέλω!!
- Τρίτη θέλεις;;
- Θέλω, λέει ο Μπόμπος όμως δεν μπόρεσε να την φάει και γλύφει μόνο το μέλι. Στο μεταξύ ο πατέρας του είχε τρελαθεί να τον ψάχνει. Στο τέλος τον βρίσκει έξω από τον οίκο ανοχής.
- Μπόμπο!! Τι έκανες εκεί μέσα;;
Και ο Μπόμπος:
- Πατέρα, τις δύο τις κατάφερα! Την τρίτη... της πάτησα ένα γλείψιμο!!!

8w32.jpg


#548 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 24 December 2011 - 19:12

One more

Μια συμμορία πειρατών πιάνει αιχμάλωτο έναν κεκέ. Σύντομα ο τύπος γίνεται μέλος του πληρώματος και ο καπετάνιος τον βάζει στην κορυφή του καταρτιού ώστε να ανιχνεύει την θάλασσα για τυχόν κινδύνους. Μια μέρα βλέπει ο κεκές ένα καράβι μακριά και αρχίζει να φωνάζει: "Κ-κ-κ-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-καράβι!" Μέχρι όμως να το πει, το εχθρικό καράβι τους έχει πλησιάσει και τους έχει ισοπεδώσει με τα κανόνια του.

Την επόμενη όσοι πειρατές έχουν επιζήσει αγοράζουν άλλο καράβι. Μπαρκάρουν και ξανά τα ίδια. Βλέπει ο κεκές καράβι και αρχίζε να φωνάζει "Κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-κα-καράβι!". Όπως και την προηγούμενη φορά το εχθρικό καράβι τους έχει κάνει οδοντογλιφίδες προτού προλάβουν να πηδήξουν και να ξεφύγουν στην θάλασσα.

Απεγνωσμένοι, αγοράζουν ξανά καινούριο καράβι οι επιζώντες πειράτές. Προτού όμως πλέυσουν ξανά ο καπετάνιος βάζει ξανά τον κεκέ στο κατάρτι και μαζεύει τους υπόλοιπους πειρατές σε ένα μίνι-συμβούλιο: "Λοιπόν, ακούστε μάγκες. Την επόμενη φορά που θα τον ακούσουμε να φωνάζει "κα" πηδάμε στην θάλασσα κατευθείαν, δίχως καθυστέρηση". Συμφωνούν όλοι και το πλοίο μπαρκάρει ξανά για τα ανοιχτά.
Δεν περνάει λίγη ώρα όταν ξαφνικά ακούνε τον κεκέ να φωνάζει και πάλι: "Κα-κα-κα-κα". Στο πρώτο "κα" οι πειρατές τρέχουν πανικόβλητοι και πέφτουν στην θάλασσα για να γλυτώσουν.


"Κα-κα-κα-καρχαρίες!"

#549 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 24 December 2011 - 21:12

Γιατι ο γκανον φοβαται το ιντερνετ?
Γιατι εχει πολλα "links".

sc5bab.jpg


#550 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 25 December 2011 - 03:01

Γιατι ο γκανον φοβαται το ιντερνετ?
Γιατι εχει πολλα "links".


Αυτό είναι πιο ωραίο στα Αγγλικά.

Also,pic related:

[media]http://1.bp.blogspot.com/_lEXwygHiJqg/SrvzSq2dSGI/AAAAAAAAAJ0/Tzj7qJuTsIA/s400/sendLink.jpg[/media]

#551 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 19 January 2012 - 13:56

Μερικά nerdικα computer geek jokes! :P

-Girls are like Internet Domain names, the ones I like are already taken!

-There are 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don’t.

-1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

-The speed of sound is defined by the distance from door to computer divided by the time interval needed to close the media player and pull up your pants when your mom shouts “OH MY GOD WHAT ARE YOU DOING!!!

-There is no place like 127.0.0.1

-The box said 'Requires Windows 95 or better'. So I installed LINUX

-You know it's love when you memorize her IP number to skip DNS overhead!

-A logician tells a colleague his wife just had a baby.
- Is it a boy or a girl?
- Yes.

Και το αγαπημένο μου!

Q: Why is it that programmers always confuse Halloween with Christmas?
A: Because 31 OCT = 25 DEC.

:hahaha:

#552 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 19 January 2012 - 14:04

πρεπει να τρομαζουμε οσοι τα καταλάβαμε ολα?

#553 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 19 January 2012 - 14:15

Έλα ντε...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#554 fotitsas

fotitsas

    Anime Amateur

  • Members
  • 232 posts

Posted 19 January 2012 - 14:23

Γιουχουυυ, δεν καταλαβα το τελευτεο.

Καλο δεν ειναι αυτο???:hmmm:

gVaaH5O.jpg


#555 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 19 January 2012 - 14:32

και καλα λεει οτι το 31 στο οκταδικο ειναι το 25 στο δεκαδικό