Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Γενική συζήτηση για τον στρατό


  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#241 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 September 2015 - 09:04

Εγώ κάνω άνετα 200 κοιλιακούς και είμαι 36. Μην ανησυχείς!

#242 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 September 2015 - 11:11

Καλά αραξε γιατί συνήθως ο στρατός παχαίνει. Μία είναι η αλήθεια, ο ύπνος μειώνει τη θυτεία, τα υπόλοιπα είναι μπούρδες.:)
rsrGbGx.gif

#243 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 September 2015 - 11:12

Εγώ κάνω άνετα 200 κοιλιακούς και είμαι 36. Μην ανησυχείς!

....video or didn't happen



#244 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 September 2015 - 15:47

Mόνο αν μου κρατάς τα πόδια!



#245 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 03 December 2015 - 23:52

Προσωπικα αυτη τη στιγμη ειμαι οτι κατσει,αν με δεχτουν Κυπρο με δεχτηκαν δε θα κοψω το λαιμο μου.Την υγιεινη μου να φροντισω οπου κ να μαι κ την φυσικη κατασταση θα προσπαθησω να βελτιωσω περισσοτερο(θελω κοιλιακους μεσα σε 9 μηνες gadammit!!)

 

Six pack στον στρατό, lol it ain't gonna happen, εκτός και αν ήσουν Η.Π.Α Plus το στομάχι θέλει ενάμιση+ χρόνο εντατικής προπόνησης... Proud gymrat here :P back on topic

 

Ισχύει ότι δεν μπορείς να πάρεις αναβολή για μεταπτυχιακό; Έχω ξεκινήσει διαδικασίες για μεταπτυχιακό Αγγλία του χρόνου πιστεύοντας πως θα είχα την δυνατότητα περαιτέρω αναβολής αλλά διάβασα πως δεν δίνεται για μεταπτυχιακό παρα μόνο για διδακτορικό. Fuck this sh!t.



#246 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 04 December 2015 - 13:34

Six pack στον στρατό, lol it ain't gonna happen, εκτός και αν ήσουν Η.Π.Α Plus το στομάχι θέλει ενάμιση+ χρόνο εντατικής προπόνησης... Proud gymrat here :P back on topic

 

Ισχύει ότι δεν μπορείς να πάρεις αναβολή για μεταπτυχιακό; Έχω ξεκινήσει διαδικασίες για μεταπτυχιακό Αγγλία του χρόνου πιστεύοντας πως θα είχα την δυνατότητα περαιτέρω αναβολής αλλά διάβασα πως δεν δίνεται για μεταπτυχιακό παρα μόνο για διδακτορικό. Fuck this sh!t.

Πας και παίρνεις χαρτί από ψυχίατρο και σου δίνουν διετή αναβολή. Το έκανε αυτό ένας γνωστός από τη σχολή που κάνει μεταπτυχιακό. Γενικά αν δεν θες να μπεις δεν μπαίνεις.Στο κέντρο περνάς από ψυχολόγο.Ήταν ένας πριν από εμένα και λέει στον ψυχολόγο: " Άμα με ξανακοιτάξεις στα μάτια θα σου γαμ.σω το Χριστό και την Παναγία" .Αυτός πήρε αναβολή κατευθείαν.



#247 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 05 December 2015 - 22:38

Διετής αναβολή με την πρώτη από όσο εμαθα δεν παίζει. Πρέπει ανα εξαμηνο να σε κοιτάει ψυχολόγος και την 4η φορά βγαινεις Ι5. Κάτι τέτοιο. Που μ@λακια είναι γιατι άλλη όρεξη δεν είχα τωρα να το παίζω τρελός. Αυτό που με απασχολεί είναι πως αν ζητήσω περαιτέρω αναβολή για μεταπτυχιακό και μου αρνηθούν, αν το παίξω μετα τρελός θα είναι πολύ προφανές. Πιστεύω δηλαδή.



#248 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 05 December 2015 - 23:51

Δεν ξερω από που το έμαθες, αλλά είναι λάθος: μια χαρά παίζει. Είναι στη δικαιοδοσία του γιατρού αν θα πάρεις 6 μήνες, 1 χρόνο ή δυο χρονια


stasou%2520mygdala.jpg


#249 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 06 December 2015 - 13:54

Διετής αναβολή με την πρώτη από όσο εμαθα δεν παίζει. Πρέπει ανα εξαμηνο να σε κοιτάει ψυχολόγος και την 4η φορά βγαινεις Ι5. Κάτι τέτοιο. Που μ@λακια είναι γιατι άλλη όρεξη δεν είχα τωρα να το παίζω τρελός. Αυτό που με απασχολεί είναι πως αν ζητήσω περαιτέρω αναβολή για μεταπτυχιακό και μου αρνηθούν, αν το παίξω μετα τρελός θα είναι πολύ προφανές. Πιστεύω δηλαδή.

Διετής μια χαρά παίζει. Απλά δεν σουν δίνουν τελείως απαλλαγή. Δεν χρειάζεται να το παίξεις τρελός. Πας σε δημόσιο νοσοκομείο και σου γράφει γιατρός τα δικά του στο χαρτί για να πάρεις αναβολή.



#250 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 06 December 2015 - 15:53

Καλά αραξε γιατί συνήθως ο στρατός παχαίνει. Μία είναι η αλήθεια, ο ύπνος μειώνει τη θυτεία, τα υπόλοιπα είναι μπούρδες. :)

 

 

Six pack στον στρατό, lol it ain't gonna happen, εκτός και αν ήσουν Η.Π.Α Plus το στομάχι θέλει ενάμιση+ χρόνο εντατικής προπόνησης... Proud gymrat here :P back on topic

 

Ισχύει ότι δεν μπορείς να πάρεις αναβολή για μεταπτυχιακό; Έχω ξεκινήσει διαδικασίες για μεταπτυχιακό Αγγλία του χρόνου πιστεύοντας πως θα είχα την δυνατότητα περαιτέρω αναβολής αλλά διάβασα πως δεν δίνεται για μεταπτυχιακό παρα μόνο για διδακτορικό. Fuck this sh!t.

Υπάρχουν 2 σενάρια ή θα πάρεισ 5 κιλά από του σουβλάκι και την τσάμπα μάσα που θα παίσει. Η αν είσαι τοσο κ*** θα κουβαλίσεις την προτεΐνη στον στρατο.

 Ναι υπήρχαν άτομα που κανα γυμναστική απο βιντεάκια που φουλάραν στο smartphone και κουβαλούσαν και την πρωτεϊνη. Οκ είπαμε γυμναστική αλλα όχι και τόσο extreme stuff με χημικά. Και όλα αυτά στην 288MMΠ Κύπρος.



#251 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 06 December 2015 - 21:57

Δεν ξερω από που το έμαθες, αλλά είναι λάθος: μια χαρά παίζει. Είναι στη δικαιοδοσία του γιατρού αν θα πάρεις 6 μήνες, 1 χρόνο ή δυο χρονια

 

Διετής μια χαρά παίζει. Απλά δεν σουν δίνουν τελείως απαλλαγή. Δεν χρειάζεται να το παίξεις τρελός. Πας σε δημόσιο νοσοκομείο και σου γράφει γιατρός τα δικά του στο χαρτί για να πάρεις αναβολή.

 

Αν όντως ισχύει αυτό, ειναι καλό, αλλα σε ένα δημόσιο νοσοκομείο ο γιατρός δεν θα σου ζητήσει κάτι για να γράψει ό,τι θες; Μιλώντας για γιατρούς έχω πρόβλημα με την καρδιά επομένως θα μπορούσα να πατήσω σε αυτό. 

Υπάρχουν 2 σενάρια ή θα πάρεισ 5 κιλά από του σουβλάκι και την τσάμπα μάσα που θα παίσει. Η αν είσαι τοσο κ*** θα κουβαλίσεις την προτεΐνη στον στρατο.

 Ναι υπήρχαν άτομα που κανα γυμναστική απο βιντεάκια που φουλάραν στο smartphone και κουβαλούσαν και την πρωτεϊνη. Οκ είπαμε γυμναστική αλλα όχι και τόσο extreme stuff με χημικά. Και όλα αυτά στην 288MMΠ Κύπρος.

 

Το φαγητό από όσο ξέρω στον στρατό είναι άθλιο. Τώρα θα βγω εκτός θέματος για την πρωτείνη αλλά σε κάθε γεύμα όταν αθλείσαι, είτε στο γυμναστήριο ή με οποιονδήποτε αλλο τρόπο, χρειάζεσαι απαραίτητα πρωτείνη.  Πόσο postworkout που ο οργανισμός περνάει σε καταβολικη διαδικασία διασπώντας την πρωτείνη του σώματος. Για να καταλήξω όμως τα "χημικά" όπως λες δεν είναι αναβολικά, μην τα μπερδεύουμε. Με την σωστή χρήση καλό σου κάνουν. Επίσης θέμα πάντως που με καίει γύρω από τον στρατό, η διατροφή. Μετά από τόσα χρόνια στα γυμναστήρια δεν σηκώνεις και πολλά να σου γ@μηθεί το σώμα για εννία μήνες.


Edited by Mr. Brightside, 06 December 2015 - 21:58.


#252 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 06 December 2015 - 23:03

336 λελε!!!!  :oops: Για οσους δεν ξερουν αυτο σημαινει πως απολυθηκα πριν απο καμια 40αρια μερες, ενταξει τωρα που το σκεφτομαι δεν ηταν τιποτα αλλα οταν το ζεις ειναι αλλιως....


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#253 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 06 December 2015 - 23:06

336 λελε!!!!  :oops: Για οσους δεν ξερουν αυτο σημαινει πως απολυθηκα πριν απο καμια 40αρια μερες, ενταξει τωρα που το σκεφτομαι δεν ηταν τιποτα αλλα οταν το ζεις ειναι αλλιως....

Καλος πολιτης!


ezgif.com-resize.gif


#254 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 06 December 2015 - 23:37

@Mr brightside ηταν εκατονταδες οσοι ειχαν καποιο ορθοπεδικο προβλημα ή καρδιολογικο στο στρατο τη μερα που παρουσιαστικα και το 99% απο οσο μπορουσα να υπολογισω πηγε Ι4 ή Ι3 άοπλο. ζητημα αν απαλλάχθηκαν 1-2 απο αυτους. 

 

Αν δε σου λειπει καποιο μέλος ή να κινδυνεύεις να πεθανεις ανα πασα στιγμη beyond any doubt δεν παιρνεις Ι5π. Μεχρι και πρεζακια και ατομα με ελαφριας μορφης νοητική υστέρηση παίρνανε κανονικα, απλως τους βαζαν σε καποια κατώτερη κατηγορία απο Ι1

Το Ι5ψ ειναι αλλη ιστορία όμως.

 

Θα μπορούσα να αναλύω με σεντονια ολοκληρα αλλα επι της ουσιας ειναι αρκετά απλο. Αν δεν εχει χερι ο γιατρος που θα τον απαλλάξει εχει καλυμμένο το κώλο του, γιατι ο επομενος που μπορει να τον δει μετα απο δυο χρονια παλι θα του λειπει το χερι. Αν τον απαλλαξει για ψυχολογικά επισης καλυμμενος ειναι γιατι στο μεταξύ μπορεί να εγινε καλύτερα και κανεις δεν μπορει να αποδειξει το αντιθετο.

 

Αν ομως τον απαλλαξει απο κατι σωματικό που υπαρχει εστω και μια περίπτωση να βελτιωθεί, εκει μπορει να εχει μεγαλα τραβήγματα. Οποτε αν δεν ειναι σίγουρος τον γραφει κατάλληλο και αφηνει αλλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα. Εχω και παράδειγμα φιλου που τραβηξε τα πανδεινα με ενα χρονιο νόσημα και στο τέλος πηρε ενα χαρτί που ελεγε "αναβολή επ' αόριστον" και θεωρητικα υπαρχει περιπτωση να τον ξαναφωναξουν...

 

Προφανώς καπου υπάρχει μια αρτηριοσκληρωτικη νομοθεσία που κανεις δεν ενδιαφέρεται να αλλαξει. 

 

Οσο για το άλλο θεμα, η πρωτείνη σε σκονη δεν ειναι περισσοτερο χημικη απο τα περισσοτερα φαγωσιμα που θα βρει κανεις σε ενα περιπτερο. και γενικως τα πραγματα που πουλιουνται νομιμα αν ακολουθεις τις οδηγιες ειναι γενικα ασφαλη. Αν τωρα παρεις κατι παρανομο, ή αντι να παρεις ενα χαπακι καφεινης παρεις 10 ε δε νομιζω οτι σου φταιει η χημεια. 


stasou%2520mygdala.jpg


#255 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 07 December 2015 - 17:30

Ξέρω άτομο που έχει πρόβλημα με την όραση.Δεν θυμάμαι πως λέγεται αλλά με το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν βλέπεις καλά στο σκοτάδι.Θεραπεία για τη συγκεκριμένη ασθένεια δεν υπάρχει.Του δίνανε όμως αναβολές για 2 χρόνια μπας και βρεθεί θεραπεία.

Άμα πας σε ψυχολόγο-ψυχίατρο και του πεις θέλω να πάρω αναβολή στο στρατό για μεταπτυχιακό θα βρει αυτός τι θα σου γράψει για να πάρεις την αναβολή.

Τους γιατρούς του στρατού δεν τους νοιάζει και πολύ να μπεις στρατό και σου δίνουν εύκολα αναβολή αρκεί να έχουν των κώλο τους καλυμένο.(Χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο)