Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Συζήτηση και προτάσεις για post rock


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#16 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 27 January 2007 - 21:06

PoM , χίλια ευχαριστώ για τους Callisto ! Έχω ακούσει μόνο τα τραγούδια από το myspace τους και έχω πορωθεί :)

Κάνα album προτείνεις ? Λογικά το τελευταίο τους θα κατεβάσω ( Noir )

βασικα εγω ειμαι τεραστιος fanboys του δευτερου αλμπουμ τους(True nature unfolds)αν θελεις στο κανω rip!το τελευταιο Noir παρα-ειναι Isis-...
παλιοτερα ...ηταν σαν να ειχαν κυρια επηροη τους My Dying Bride~!αλλα μονο στον τομεα της μελαγχολιας...πραγματικα ειναι απιστευτος δισκος.

Posted Image


#17 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 08 February 2007 - 14:21

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ MERGE εεεεεε?!!?!?



μολις βρηκα ενα ακρως ενδιαφερον post rock pack για κατεβασμα
μιας και δεν επιτρεπεται να επισυναπτω torrent files εδω,οποιος θελει να επικοινωνισει μαζι μου με ΠΜ να του το δωσω:!!!


INCLUDED

Spoiler:

Posted Image


#18 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 27 March 2007 - 03:15

λοιπον οι πολυ καλοι φιλοι μου εδω στην πατρα με πληροφορησαν για μια μπαντα που ελαχιστα ηχητικα και αισθητικα απο αυτο που ονομαζουμε post rock.
αξιζει νομιζω να ριξετε μια "αυτιά" οι φαν του ηχου και να μου πειτε και την γνωμη σας μετα!


Info:
Band:Clann Zu
Official Website:http://www.clannzu.com/
Wiki Info:http://en.wikipedia.org/wiki/Clann_Zu
Urban Dictionary's Description:
ONE OF THE GREATEST BANDS EVER! Originating from Ireland, they dominate the indie rock, europop, electronica, punk scene. No one else has their sound. They are protistant Irishmen, which means they are very scared and very emotional so that means that they make great music. Go to ClannZu.com for more information on this OUTSTANDINGLY UNDERATED MASTERPIECE!
Clan Zu owns me and everything I own-Ronald Ragen on his death bed

Posted Image


#19 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 27 March 2007 - 09:03

Θα τους τσεκάρω σύντομα και θα ενημερώσω !

Πριν μερικές μέρες leak-αρε το καινούριο album των 65daysofstatic, "The Destruction of Small Ideas", το οποίο έχω λιώσει! Δισκάρα.
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#20 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 15 April 2007 - 06:03

Παίδες, για post-rock μιλάμε εδώ πέρα :P Δείτε το title.

Τους Clann Zu ακόμα να τους ακούσω.

Προτείνω το "Inventions for the New Season" από Maserati, το νέο (3o) τους album. Δεν έχω ακούσει τα 2 προηγούμενα, συνεπώς δεν μπορώ να τα συγκρίνω μεταξύ τους, αλλά αυτό με κέρδισε με την ατμόσφαιρα του και τις υπέροχες μελωδίες του.
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#21 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 16 April 2007 - 00:24

Νέες προτάσεις πιο πειραματικές.
Fly Pan Am και Set Fire To Flames
Και στα δυο γκρουπ παίζουν μέλη των Godspeed, Silver Mt. Zion, Hanged up
και φυσικά ανείκουν στο Καναδικό κίνημα οπότε περιμένετε ανάλογο ήχο.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#22 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 April 2007 - 02:49

Νέες προτάσεις πιο πειραματικές.
Fly Pan Am και Set Fire To Flames
Και στα δυο γκρουπ παίζουν μέλη των Godspeed, Silver Mt. Zion, Hanged up
και φυσικά ανείκουν στο Καναδικό κίνημα οπότε περιμένετε ανάλογο ήχο.

Set Fire To Flames ειναι πολυ πολυ πολυ καλοι αλλα σαφως υποδιεστεροι αυτων που ανεφερες.
Συντομα νεο "κυμα" με post rock προτασεις.
και αν υπαρχει ενδιαφερον να ανεβασω και οτι θελετε ετσι για να δειτε τι καλο παιδι (δεν) ειμαι.

Posted Image


#23 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 24 April 2007 - 16:10

Νέα πρόταση. Το συγκρότημα λέγεται Shalabi Effect. Έχουν 2-3 απίθανους δίσκους και προέρχονται κι αυτοί απο την καναδική σχολή στο στυλ των Godspeed. Αξίζουν πραγματικά, σε όσοους αρέσουν οι Godspeed και οι Silver Mt Zion ψάξτε να βρείτε κι από αυτούς.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#24 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 02 May 2007 - 09:28

Clann Zu θεοι... εχω δυο αλμπουμ κ τα 2 κορυφη... σιγουρα απο τα αγαπημενα μου αυτη την περιοδο. Δεν ειναι ακριβως post ειναι περιεργο πραγμα, πολυ συναισθημα παντως...
Επισης κολλημα εχω φαει με τους God is an astronaut (εχουν αναφερθει κ πιο πανω νομιζω) απλα τους ξαναλεω να τους τσεκαρετε οσοι δεν το εχετε κανει. Εμενα μου αρεσαν πολυ αν κ το τελευταιο αλμπουμ δεν εχει πεσει ακομα στα χερια μου (αν και εχω ακουσει οτι ειναι επισης πολυ καλο)

Fly Pan Am ειναι καλοι...? θα κατεβασω στο αμεσο μελλον...^^
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#25 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 02 May 2007 - 19:53

Clann Zu θεοι... εχω δυο αλμπουμ κ τα 2 κορυφη... σιγουρα απο τα αγαπημενα μου αυτη την περιοδο. Δεν ειναι ακριβως post ειναι περιεργο πραγμα, πολυ συναισθημα παντως...
Επισης κολλημα εχω φαει με τους God is an astronaut (εχουν αναφερθει κ πιο πανω νομιζω) απλα τους ξαναλεω να τους τσεκαρετε οσοι δεν το εχετε κανει. Εμενα μου αρεσαν πολυ αν κ το τελευταιο αλμπουμ δεν εχει πεσει ακομα στα χερια μου (αν και εχω ακουσει οτι ειναι επισης πολυ καλο)

Fly Pan Am ειναι καλοι...? θα κατεβασω στο αμεσο μελλον...^^


Οι Fly Pan Am είναι καλοί, αλλά πολύ πειραματικοί, δηλαδή μπορεί να σε κουράσει ο ήχος τους.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#26 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 09 May 2007 - 01:06

Samuel Jackson Five


ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ POST - ROCK μπαντα με jazz στοιχεια.
οσοι πιστοι προσελθετε.
για torrent files pm me.

Posted Image


#27 Megemele

Megemele

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 09 May 2007 - 05:13

Χαιρετώ τους απανταχού postades του forum, κ Kazmir θαδιαφωνίσω καθετα μαζί σου στο ότι οι Pelican δεν ειναι post μιας κ είναι μια απο τις μπάντες που μαζί με τους Mogwai κ τους Godspeed που εχουν στιγματιστεί κ στιγματίσει ταυτόχρονα αυτο τον όρο ος music genre παρολα αυτά συμφωνώ απόλυτα για οσα ε΄πες για τους Tortoise :D
Μην μου πειράζεται τον Pastorako που έχει προσφέρει κ συνεχίζει να προσφέρει τόσα πολλά στην Post-rock κοινότητα της Πάτρας !!

#28 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 29 May 2007 - 18:28

Να αναφέρω κι άλλο ένα συμπαθητικό συγκρότημα που αποτελείται κι αυτό από μερικά μέλη των Godspeed και Silver Mt. Zion. Λέγεται Exhaust. Φυσικά δεν είναι του διαμετρήματος των Godspeed και των Silver Mt. Zion. Παρ' ολ' αυτά αξίζουν μια ακρόαση.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#29 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 30 May 2007 - 23:05

Να προτείνω ένα συγκρότημα με το οποίο έχω φάει κόλλημα εδώ και μερικές βδομάδες. Don't Look Back λέγονται οι κύριοι, έρχονται από την Γαλλία και μου φάνηκαν πολύ πολύ ενδιαφέρον.

Δεν γνωρίζω πόσα album έχουν κυκλοφορήσει, έχω ακούσει μόνο το τελευταίο τους, "Brighter" , Ρίχτε του μια αυτιά :) αξίζει.
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#30 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 01 June 2007 - 19:37




Godspeed You! Black Emperor ( THE post - rock )





thanks man they are gods!(τώρα κατεβάζω όλη τη δισκογραφία τους)

Μπορεί κάποιος να δώσει τον ορισμό του post-rock,να ξέρουμε και εμείς οι καινούργιοι τί ακούμε?:lovulovu: