Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Συζήτηση και προτάσεις για post rock


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 02 January 2007 - 09:18

Αυτό το thread το αφιερώνω στα post rock συγκροτήματα. Εδώ μπορούμε να σχολιάσουμε την post rock μουσική σκηνή και να προτείνουμε συγκροτήματα.
Θα αρχίσω με δύο γνωστά συκροτήματα του χώρου και έπεται συνέχεια
1)Sigur Ros
2)Godspeed you black emperor!
Οι πρώτοι είναι από την μακρινή κι απομονωμένη Ισλανδία.
Οι δεύτεροι είναι Καναδοί.
Διαφορετικά στυλ το καθένα αλλά και τα δύο απλά σκίζουν...

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#2 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 06 January 2007 - 00:29

Σπέρα ! Εδώ και λίγο καιρό άρχισα να ακούω αυτού του είδους την μουσική και την λατρεύω ! Αν μου λέγανε να την περιγράψω με μια λέξη θα την χαρακτήριζα ταξιδιάρικη. Σε πολλά σημεία ήρεμη και γαλήνια, σε άλλα δυνατή και έντονη.. Πάντα καταφέρνει να με πλημμυρίσει με συναισθήματα και να δημιουργήσει πολλές εικόνες στο μυαλό μου. Σε πολλούς μπορεί να φανεί μονότονη και το θεωρώ απολύτως λογικό. Απλά, πιστεύω πως πρέπει να την αφήσεις να σε ταξιδέψει, και να μην τις δώσεις ιδιαίτερη σημασία.

Από Godspeed you Black Emperor! δεν έχω ακούσει ακόμα τίποτα αν και έχω κατεβάσει, συνεπώς σύντομα θα ακούσω.

Από Sigur Ros έχω ακούσει το Agaetis Byrjun, πρόκειται για πολύ όμορφο άλμπουμ, αλλά δεν ξετρελάθηκα κίολας. Θα το ξαναακούσω και αυτό γιατί ίσως να μην του έδωσα πολύ σημασία.

Από αυτά που έχω ακούσει εγώ ως τώρα, έχω να προτείνω ανεπιφύλαχτα τα εξής συγκροτήματα.

Explosions in the Sky: Αμερικάνοι, έχουν βγάλει 5 άλμπουμ ( το πρώτο το 1999 ) . Από αυτά έχω ακούσει τα "Those who tell the Truth Shall Die,Those you tell the truth shall live forever" , "The Earth is not a Cold Dead Place" και το καινούριο το οποίο θα βγει στις 20 Φεβρουαρίου ( έχει κυκλοφορήσει στο Internet ) και λέγεται "All of a Sudden, I Miss Everyone" . Και τα τρία album τα θεωρώ κορυφαία.

Mono: Γιαπωνέζοι οι κύριοι! Έχω ακούσει μόνο το τελευταίο album, " You Are There " (2006) και είναι από τα αγαπημένα μου ! Ένα 60λεπτο ταξίδι γεμάτο συναισθήματα. Όσοι σκοπεύουν να το ακούσουν, απλά αφήστε το να σας ξεναγήσει στον κόσμο του. Βεβαίως κάποια στιγμή θα ψάξω να βρω και παλιότερα άλμπουμ, έχουν βγάλει 4 συνολικά.

Mogwai: Σκωτσέζοι. Αυτοί πρέπει να έχουν γίνει πλέον αρκετά γνωστοί στον κόσμο. ( πρώτη φορά που τους άκουσα ήταν όταν είδα στην τηλεόραση το video clip του Friend of the Night ) Μια ακόμα τρομερή μπάντα, η οποία πριν λίγο καιρό έβγαλε το Soundtrack της ταινίας Zidane: a 21st Century Portrait. Και από αυτούς έχω ακούσει μόλις ένα αλμπουμ, το τελευταίο τους ( Mr Beast )

Μερικά ακόμα συγκροτήματα τα οποία προτείνω είναι τα εξής:

Red Sparowes, Ulver, 65daysofstatic

Επίσης τσεκάρετε τα "Oceanic", "Panopticon" και "In the Abscence of Truth" των Isis για κάτι πιο βαρύ. Το τελευταίο έχει πολλά post-rock στοιχεία.

Αυτά από μένα..
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#3 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 07 January 2007 - 22:54

Οι Explosions in the Sky και οι Mono, πάρα πολύ καλοί εώς και εξαιρετικοί.
Οι Mogwai απλά κορυφαίοι. Τελευταία έχουν αρχίσει να γίνονται και γνωστότεροι.
Αυτή τι φορά θα ανατρέξω σε πιο παλιά συγκροτήματα.
Bark Psychosis
Έχουν βγάλει λίγους δίσκους, αλλά παρ’ ολ’ αυτά περικλείουν την πεμπτουσία της μουσικής τέχνης.
Gastr del Sol
Πολύ καλοί. Πολλοί πειραματισμοί. Ο ήχος τους είναι χαρούμενος και πλούσιος.
Tortoise
Κι αυτοί εξαιρετικοί.
Talk Talk
Οι πρώτοι δίσκοι τους έχουν ένα καθαρό 80’s ήχο, οι κατοπινοί όμως ήταν από τους πρώτους δίσκους του post rock κινήματος.
Labradford
H απόδοσή τους ήταν και είναι σταθερή. Σχεδόν όλοι οι δίσκοι τους ποιοτικοί.

Σλέφτηκα αυτή την φορά να βάλω και link του κάθε συγκροτήματος από το allmusic.com

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#4 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 23 January 2007 - 06:01

Thanks για όλα αυτά τα συγκροτήματα kazmir! Δεν βλέπω κίνηση στο thread :P Ας προτείνω μερικά όχι και τόσο γνωστά συγκροτήματα ( τους έχω βρει από το myspace :D )

They Don't Sleep
These Monsters..
Brenda.
Afformance ( Έλληνες )


Eπίσης να ενημερώσω πως θα γίνει το παρακάτω festival στην Αθήνα:

http://www.spinalonga.net/

Πολύ θα ήθελα να βρίσκομαι εκεί, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ανέβω Αθήνα εξαιτίας της σχολής μου ( εξεταστική : )
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#5 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 23 January 2007 - 10:28

Αντε μίας και postαρουν ολοι οι sigurosαδες εδώ ας πώ και γω κάτι:nerd:

Με post rock είχα ασχοληθεί λίγο πριν απο 5-6 χρόνια αλλα ποτέ δε πήγα πέρα απο τους godspeed και τους mogwai


Για τους πρώτους αν και στην αρχή μου άρεσαν τώρα έχω την αίσθηση οτι το παρακάνουν λιγουλάκι:

Για τους δέυτερους μου αρέσουν αρκετά και τους ακούω που και που.

Πρόσφατα άκουσα και το panoptikon αλλα δε μου φάνικάν καλές οι μελοδίες των Ιsis

Από τα αλλα που αναφέρατε κατέβασα απο περιέργεια mono
Και μπορώ να πω πώς ο ήχος μειάζει με mogwai σε απαράδεκτο βαθμό:sick:
Τουλαχιστών το one more step and you die που κατέβασα.
Posted Image


#6 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 23 January 2007 - 19:49

εγω σαν καλος καφρος που ειμαι,κατεβαζα/ακουγα πολλα post rock bands , οποτε νομιζω μπορω να εχω μια σχετικα ολοκληρωμενη αποψη.λογω ομως ελλειψης χρονου την παρουσα σιγμη,θα αναφερω ονομαστικα τα συγκροτηματα που μου τραβανε το ενδιαφερον και στο μελλον θα προσφερω λεπτομεριες για αυτα.

5ive's Continuum Research Project ( post-rock / sludge )


65daysofstatic ( post-rock / drum and bass /noise / electronica )


A Silver Mt Zion & Trala-la band ( "epic" post rock )


Andydicktracymorganfreeman ( post rock )


Belegost ( post -rock )


Below The Sea ( Post - rock with jazz elements )


Bright Red Paper ( orchestral post - rock ) see: Godspeed You! Black Emperor


Burn Rome In A Dream ( post - rock - acoustic )


Capricorns ( doom/ post -rock /sludge )


Caspian ( Post - Rock )


Cult Of Luna ( post - 'metal'
|rock / sludge )


Daturah ( post - rock )


Day For Airstrikes ( minimal post rock )


DestroyAllDreamers (post - rock )


Do Make Say Think ( post - rock )


Ef ( post - rock )


Explosions In The Sky ( post - rock )


Fractal Pattern ( post - metal ) | see:Isis


God Is An Astronaut ( post - rock / (a scent of) electronica )


Godspeed You! Black Emperor ( THE post - rock )


Gregor Samsa ( Post - rock )


House Of Low Culture ( Sludge / Experimental / post )


Isis ( no short description. )


Jesu ( experimental / drone / sludge / post rock )


Laura (post - rock )


Let Airplanes Circle Overhead (experimental post - rock )


Minsk ( sludge / post metal )


Mogwai ( THE post rock pt.2 )


Mono ( post rock / sludge )


Neurosis ( post hardcore )


Pelican ( post hardcore )


Red Sparowes ( post rock/metal )


Russian Circles ( post - rock / sludge )


Scream Shout Say Nothing (post hardcore /post rock)


Shora ( post - rock / sludge )


Sigur Ros ( THE post rock pt.3)


Souls Vibrating In The Universe ( post - rock )


Substract By Two ( post rock / ambient )


The Autumn Project ( post - rock )


The Evpatoria Report ( post - rock )


The Gathering ( post rock ||| few releases )


The Light From Here (post-rock )


The Sea , Like Lead ( post- rock )


The Timeout Drawer (post - rock )


These Monsters... (post - rock)


This Day And Age ( post rock / alternative )


Thisquietarmy (post - rock )


Upcdowncleftcrightcabc+start ( experimental / post rock )


We vs. Death ( "incredible" post rock )


Yndi Halda (post - rock )


Posted Image


#7 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 24 January 2007 - 00:36

Ενδιαφέρουσα η λίστα Pastor Of Mupppets.
Δεν συμφωνώ ότι όλα αξίζουν να ανφερθούν, δηλαδή κάποια συγκροτήματα ξεχωρίζουν μακράν ενώ κάποια άλλα απλά αντιγράφουν. Επίσης δεν έχουν όλα την ίδια ιστορία και την ίδια καλλιτεχνική προσφορά. Μιας και είναι όμως προτάσεις δικιές σου όποτε ευκαιρίσεις σε παρακαλώ γράψε και μερικά πράματα για το καθένα, ένα μικρό σχόλιο τουλάχιστον. Επίσης κάποια από τα συγκροτήματα που ανάφερες απλά έχουν post rock στοιχεία, δεν είναι post rock συγκροτήματα, απλά καλό είναι να το ξεκαθαρίζεις εξ αρχής. Αυτά τα γράφω με καλή πίστη και καλοπροαίρετα.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#8 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 24 January 2007 - 01:36

Ενδιαφέρουσα η λίστα Pastor Of Mupppets.
Δεν συμφωνώ ότι όλα αξίζουν να ανφερθούν, δηλαδή κάποια συγκροτήματα ξεχωρίζουν μακράν ενώ κάποια άλλα απλά αντιγράφουν. Επίσης δεν έχουν όλα την ίδια ιστορία και την ίδια καλλιτεχνική προσφορά. Μιας και είναι όμως προτάσεις δικιές σου όποτε ευκαιρίσεις σε παρακαλώ γράψε και μερικά πράματα για το καθένα, ένα μικρό σχόλιο τουλάχιστον. Επίσης κάποια από τα συγκροτήματα που ανάφερες απλά έχουν post rock στοιχεία, δεν είναι post rock συγκροτήματα, απλά καλό είναι να το ξεκαθαρίζεις εξ αρχής. Αυτά τα γράφω με καλή πίστη και καλοπροαίρετα.

το πηρες και συ γραμμη οτι ειμαι λιγο "ευεξαπτος" ?!
οι περισσοτεροι αυτο πιστευουν τουλαχιστον.
ναι η λιστα μου ειναι πολυ γενικη.
εχω μεσα στις παρενθεσεις πανω κατω τι ειναι.πολυ χονδρικα βεβαια.οπως γενικα ο ορος post - ειναι "χονδρικα" απροσδιοριστος!
η αντιγραφη ειναι κατι πολυ λογικο αφου ολο παιζουν στους ιδιους ρυθμους,και μονο αλλαζει η μελωδια-και φωνητικα αν υπαρχουν-
γενικα προτιμω τα instrumental post σχηματα...

Posted Image


#9 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 24 January 2007 - 02:26

Δεν είναι ότι πήρα γραμμή φίλε Pator Of Muppets. Απλά το internet είναι ένα πολύ παρεξηγήσιμο μέσο επικοινωνίας. Με άλλα λόγια δεν μπορώ μέσα σε λίγες σειρές να εκφράσω ούτε τα συναισθήματα μου, ούτε τον χαρακτήρα μου, όπως επίσης δεν φάινονται ούτε οι εκφράσεις του προσώπου μου, ούτε το ύφος ,ούτε η χροιά αυτών που λέω. Γενικότερα λοιπόν, προσπαθώ να μην κοροϊδεύω, να μην ειρωνεύομαι και να μην προσβάλω τον συνομιλητή μου.Προσπαθώ να σέβομαι την άποψη του συνομιλητή μου και γενικότερα είμαι της άποψης ότι από μια συζήτηση όλοι κερδίζουμε. Για παράδειγμα, δεν τα ξέρω όλα τα συγκροτήματα που ανέφερες, όπως λοιπόν υστερώ σ'αυτό έτσι και εσύ θα υστερείς σε κάτι άλλο σε σχέση με μένα. Η συμπεριφορά μου αυτή παρεκλίνει σε 2 περιπτώσεις, όταν ο συνομιλητής μου δεν εκτιμά την στάση μου και όταν είμαι εκνευρισμένος και δεν έιμαι νυμφάλιος.
Για να επανέρθουμε τώρα στα του post rock κι εγώ προτιμώ τα instrumental post σχήμτα.
Τέλος αναφέρω τους The Books που τους είδα σε live στο Bios στην Αθήνα. Οι τύποι είναι δύο άτομα αλλά καταφέρνουν να περικλείσουν στη μουσική τους ουσία και πρωτοτυπία. Ο δε τρίτος τους δίσκος (Lost and Safe) ανακυρήχθηκε από τους συντάκτες του Wire ως ο καλύτερος δίσκος του 2005.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#10 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 24 January 2007 - 04:06

Δεν είναι ότι πήρα γραμμή φίλε Pator Of Muppets. Απλά το internet είναι ένα πολύ παρεξηγήσιμο μέσο επικοινωνίας. Με άλλα λόγια δεν μπορώ μέσα σε λίγες σειρές να εκφράσω ούτε τα συναισθήματα μου, ούτε τον χαρακτήρα μου, όπως επίσης δεν φάινονται ούτε οι εκφράσεις του προσώπου μου, ούτε το ύφος ,ούτε η χροιά αυτών που λέω. Γενικότερα λοιπόν, προσπαθώ να μην κοροϊδεύω, να μην ειρωνεύομαι και να μην προσβάλω τον συνομιλητή μου.Προσπαθώ να σέβομαι την άποψη του συνομιλητή μου και γενικότερα είμαι της άποψης ότι από μια συζήτηση όλοι κερδίζουμε. Για παράδειγμα, δεν τα ξέρω όλα τα συγκροτήματα που ανέφερες, όπως λοιπόν υστερώ σ'αυτό έτσι και εσύ θα υστερείς σε κάτι άλλο σε σχέση με μένα. Η συμπεριφορά μου αυτή παρεκλίνει σε 2 περιπτώσεις, όταν ο συνομιλητής μου δεν εκτιμά την στάση μου και όταν είμαι εκνευρισμένος και δεν έιμαι νυμφάλιος.
Για να επανέρθουμε τώρα στα του post rock κι εγώ προτιμώ τα instrumental post σχήμτα.
Τέλος αναφέρω τους The Books που τους είδα σε live στο Bios στην Αθήνα. Οι τύποι είναι δύο άτομα αλλά καταφέρνουν να περικλείσουν στη μουσική τους ουσία και πρωτοτυπία. Ο δε τρίτος τους δίσκος (Lost and Safe) ανακυρήχθηκε από τους συντάκτες του Wire ως ο καλύτερος δίσκος του 2005.

ναι μπορω να πω οτι συμφωνω σε αυτα που λες.
απλα θα ηθελα να μου διευκρινισεις σε ποια απο τα σχηματα που αναφερω διαφωνεις οτι εχουν αμεση ή εμμεση σχεση με το post-rock.
επισης θελω να προσθεσω στη λιστα μου τους τρομερους και φοβερους Callisto,μια μπαντα που εχει χαρακτηριστει σαν τη σουηδικη απαντηση στους ISIS.οσοι πιστοι προσελθετε!

Posted Image


#11 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 24 January 2007 - 16:49

π.χ τους Capricorns θα τους χαρακτήριζα ως progressive σχήμα, τους Caspian ως indie, τους Cult Of Luna όπως κι εσύ είπες ως metal, τους Minsk που πάλι σωστά είπες ότι είναι metal, τους Neurosis επίσης metal μάλιστα alternative ή και industrial metal, τους Pelican metal-doom-industrial,τους The Gathering αυτοί κι αν είναι metal,τους This Day And Age πολύ περισσότερο ως indie. Όσο για τον Gregor Samsa δεν μπορώ να πω ότι είναι και κάτι σπουδαίο. Αυτά με μια πρώτη ματιά... Όπως είπα πολλά άλλα δεν τα ξέρω καν.Όσο για τον χαρακτηριασμό post υπάρχουν post-rock, post-metal, post-punk, post-grunge, post-disco, post-hardcore συγκροτήματα. Γι'αυτό ας είμαστε λίγο ξεκάθαροι και να βοηθάμε αυτούς που θέλουν να ψάξουν για κάτι παραπάνω στη μουσική. Thanks again πάντως για τη συμβολή σου Pastora keep posting...

Μια προσθήκη. Πολύ, πολύ, πολύ πολύ καλή μπάντα instrumental post rock είναι οι Dirty Three. Η μπάντα του Warren Ellis, που για όσους δεν τον ξέρουν είναι και μέλος των Bad Seeds της μπάντας που συνοδεύει τον Nick Cave. Παρα πάρα πολύ καλοι. Το τονίζω. Αν δεν τους έχεις ακούσει Pastor of Muppets, βρες και άκου τώρα ;). Για σένα που σου αρέσει και το instrumental επιβάλεται.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#12 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 25 January 2007 - 13:41

kazmir, Παρακαλώ μην κάνεις Double post...υπάρχει το κουμπάκι edit για προσθέσεις....Posted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#13 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 26 January 2007 - 10:19

π.χ τους Capricorns θα τους χαρακτήριζα ως progressive σχήμα, τους Caspian ως indie, τους Cult Of Luna όπως κι εσύ είπες ως metal, τους Minsk που πάλι σωστά είπες ότι είναι metal, τους Neurosis επίσης metal μάλιστα alternative ή και industrial metal, τους Pelican metal-doom-industrial,τους The Gathering αυτοί κι αν είναι metal,τους This Day And Age πολύ περισσότερο ως indie. Όσο για τον Gregor Samsa δεν μπορώ να πω ότι είναι και κάτι σπουδαίο. Αυτά με μια πρώτη ματιά... Όπως είπα πολλά άλλα δεν τα ξέρω καν.Όσο για τον χαρακτηριασμό post υπάρχουν post-rock, post-metal, post-punk, post-grunge, post-disco, post-hardcore συγκροτήματα. Γι'αυτό ας είμαστε λίγο ξεκάθαροι και να βοηθάμε αυτούς που θέλουν να ψάξουν για κάτι παραπάνω στη μουσική. Thanks again πάντως για τη συμβολή σου Pastora keep posting...

Μια προσθήκη. Πολύ, πολύ, πολύ πολύ καλή μπάντα instrumental post rock είναι οι Dirty Three. Η μπάντα του Warren Ellis, που για όσους δεν τον ξέρουν είναι και μέλος των Bad Seeds της μπάντας που συνοδεύει τον Nick Cave. Παρα πάρα πολύ καλοι. Το τονίζω. Αν δεν τους έχεις ακούσει Pastor of Muppets, βρες και άκου τώρα ;). Για σένα που σου αρέσει και το instrumental επιβάλεται.

οχι δεν τους ξερω.θα το κοιταξω .

παντως αυτο που λεω ειναι οτι αφου η βαση του μεταλ ειναι η ροκ.αρα και του post metal... ειναι το post rock.και γιαυτο εχω βαλει τις παρενθεσουλες που πολυ γενικα και χονδρικα μας"λενε" τι πανω κατω παιζουν οι εν λογψ μπαντες.
προτινω ανεπιφυλακτα We vs. Death

Posted Image


#14 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 26 January 2007 - 21:02

Οκ, οκ δεκτό Pastora :)...
Άλλη μία πρόταση έχω για instrumental post rock σχήμα.
Τους Tortoise οι οποίοι όμως μετά το 2000 έχασαν αρκετά σε έμπνευση και πρωτοτυπία. Παρ' όλ' αυτά οι πρώτοι δίσκοι τους έφεραν επανάσταση την δεκαετία του 90 στην Αμερικάνικη rock σκηνή.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#15 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 27 January 2007 - 20:45

PoM , χίλια ευχαριστώ για τους Callisto ! Έχω ακούσει μόνο τα τραγούδια από το myspace τους και έχω πορωθεί :)

Κάνα album προτείνεις ? Λογικά το τελευταίο τους θα κατεβάσω ( Noir )
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-