Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Συζήτηση και προτάσεις για post rock


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#61 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 31 March 2008 - 02:06

Well, ποιοι ήσασταν στην συναυλία των Silver Mt.Zion??:wooi2::wooi2::wooi2:

Καλά ήταν, μπορώ να πω πως γενικά πέρασα ωραία.
-Μου άρεσε η μουσική.
-Δε μου άρεσαν κάτι μλκς που είχαν πιει δεν ξέρω τι (Πάντως βρώμισε ο τόπος από αυτό) και μετά δεν έβαζαν μέσα τη γλώσσα τους και μας έσπαγαν τα νεύρα με τα χαχανητά τους και την καφρίλα τους.
-Δε μου άρεσε ο χώρος γενικότερα.
-Δε μου άρεσε ο μηχανικός ήχου ο οποίος τσάμπα πληρώνεται. Εγώ θα τον πλήρωνα για να μην ξανακουμπήσει κονσόλα. (Μια ζωή μπανανία θα είμαστε στο θέμα του ήχου ρε γμτ)
-Συμπεράσματα: Πανάκριβο εισιτήριο για τόσο χάλια υπηρεσίες. Το γκρουπ φυσικά θεϊκό. Το support καλό αλλά με πολύ κλασικό ήχο για το είδος της μουσικής, θα ήθελα περισσότερη πρωτοτυπία.

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#62 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 posts

Posted 30 August 2008 - 13:07

Περιεργο μου φαινεται πως ουτε ενας δεν εκανε αναφορα στους Slint και στο επος το Spiderland.

Εκτως αυτων που αναφερθηκαν:

Rachel's.
Unwound μονο στο album "Leaves turn inside you".
Swans οχι σε πολλα απ'τα αλμπουμ τους αλλα ηταν απο τους πρωτους του ειδους.
Dirty three.

και last but not least: Bark psychosis.

#63 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 01 September 2008 - 17:37

βασικα αισθανθηκα πολυ ωραια που βρηκα αυτο το θρεντ και ο λογος ειναι ενας!!!!!τουλαχιστον εδω ξερετε απο πηρα το nick μου :P
ακουγα εντελως τυχαια την ωρα που εκανα registration και λεω μιας και ειναι ιαπωνες ηταν καρμικη η συμπτωση...
απο κει και περα Sigur Ros ftw!!!!! τι πρεπει να κανουμε εδω στην Ελλαδα για να δουμε τετοια συγκροτηματα οεο?
παντως υπαρχει και εγχωρια παραγωγη...ενα συγκροτημα που μου ερχεται τωρα ειναι οι vello leaf με σαφεις post rock επιρροες...αντε για να στηριξουμε λιγο και τους δικους μας...

#64 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 posts

Posted 01 September 2008 - 22:31

βασικα αισθανθηκα πολυ ωραια που βρηκα αυτο το θρεντ και ο λογος ειναι ενας!!!!!τουλαχιστον εδω ξερετε απο πηρα το nick μου :P
ακουγα εντελως τυχαια την ωρα που εκανα registration και λεω μιας και ειναι ιαπωνες ηταν καρμικη η συμπτωση...
απο κει και περα Sigur Ros ftw!!!!! τι πρεπει να κανουμε εδω στην Ελλαδα για να δουμε τετοια συγκροτηματα οεο?
παντως υπαρχει και εγχωρια παραγωγη...ενα συγκροτημα που μου ερχεται τωρα ειναι οι vello leaf με σαφεις post rock επιρροες...αντε για να στηριξουμε λιγο και τους δικους μας...


Οι fan του post-rock ειναι απ'τους τυχερους alternative-music fans στην ελλαδα.
Ειχαν ερθει οι Godspeed you black emperor! οταν το post-rock μεσουρανουσε, εκτος αυτου και οι Sigur Ros ειχαν ερθει στο παρελθον ομως δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα παρ'ολο που τα πρωτα τους δισκακια τα λατρευα εκεινη την εποχη. Τωρα που εχει παρακμασει το post-rock, δεν εχει να προσφερει κατι καινουργιο κλπ δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα αν θα δω η οχι καποιο συγκροτημα του ειδους (με πιθανη εξαιρεση τους Slint), υπαρχουν αλλα ποιο "φρεσκα" & αξιολογα πραγματα να δει κανεις στην ελλαδα π.χ. συγκροτηματα στο Synch festival.

#65 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 01 September 2008 - 22:49

Οι fan του post-rock ειναι απ'τους τυχερους alternative-music fans στην ελλαδα.
Ειχαν ερθει οι Godspeed you black emperor! οταν το post-rock μεσουρανουσε, εκτος αυτου και οι Sigur Ros ειχαν ερθει στο παρελθον ομως δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα παρ'ολο που τα πρωτα τους δισκακια τα λατρευα εκεινη την εποχη. Τωρα που εχει παρακμασει το post-rock, δεν εχει να προσφερει κατι καινουργιο κλπ δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα αν θα δω η οχι καποιο συγκροτημα του ειδους (με πιθανη εξαιρεση τους Slint), υπαρχουν αλλα ποιο "φρεσκα" & αξιολογα πραγματα να δει κανεις στην ελλαδα π.χ. συγκροτηματα στο Synch festival.



βασικα εγω μιλαω για τα τελευταια 2 χρονια που ακουω εγω post rock που δεν ετυχε να δω καποιο απο αυτα τα συγκροτηματα live...ακομα νομιζω εγω τουλαχιστον,δεν εχω ακουσει τοσο πια πολυ post rock που να μην εχει τιποτα αλλο να μου προσφερει...

παντως δε νομιζω οτι οι alternative music fans ειναι και τοσο τυχεροι στην Ελλαδα και αυτο το απεδειξε περιτρανα η νεκρα απο αποψης συναυλιων το χειμωνα...βεβαια σκασανε μυτη ολοι μαζι το καλοκαιρι και φαγαμε 2 μισθους σε συναυλιες...

#66 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 01 September 2008 - 23:42

και το Νοέμβριο θα δούμε God Is An Astonaut δε παραπονιόμαστε