Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Master Chef Greece


  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#286 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 May 2018 - 11:04

Χτες είδα πολύ λίγο, τους πήγαν τελικά Λονδίνο, νταξ το ότι παίρνουν και τους άλλους για τουρισμό πως σας φαίνεται! Επειδή δεν τα παρακολούθησα ολόκληρα αυτά τα δύο, ποιος φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα;

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΤΕ!  :cry5:


rsrGbGx.gif

#287 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 May 2018 - 13:44

Ο Χρηστος θα νικησει, ειμαι απολυτα σίγουρος.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#288 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 03 May 2018 - 14:41

Το ξεραμε απο καιρο οτι ο Χρηστος θα κερδιζε τελικα.. Τους εριξε ενα μικρο χεσολουσιμο ο Κοντιζας χθες γιατι τα πιατα τους ηταν ο τι να ναι και ηταν και οι 2 να τους κλαινε οι ρεγγες.. Πολυ μου αρεσει που μας κανουν τουρ στον κοσμο παντως γιατι το borough market ας πουμε εγω δεν το ηξερα και τωρα που το εμαθα την επομεη φορα που θα παω στο Λονδινο θα παω να το βρω !! (σοβαρομιλαω)

 

Κατα τα αλλα ο Τιμος δειχνει να εχει πολυ αυτοπεποιθηση χωρις λογο μιας που τα πιατα του ξεκαθαρα δεν του βγαινουν και ο Χρηστος απο την αλλη ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μας λεει ποσο θελει να κερδισει καθαρα και τιμια και οτι βοηθαει τον κακομοιρη τον Τιμο με τις δουλειες του..Με συγκινει ο ατιμος συνεχεια με αυτον τον αλτρουισμο του .. #NOT


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#289 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 03 May 2018 - 15:43

O Χρηστάρας πρέπει να κερδίσει γιατί όπως είπε και ο ίδιος γ@μάει και δέρνει. Αυτή είναι η φάση.


O6rrvsU.jpg


#290 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 03 May 2018 - 18:59

Kamui δεν μας έχεις πει όμως το ΓΙΑΤΙ.. Φίλος σου είναι?? :P

Edited by aeron, 03 May 2018 - 18:59.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#291 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 03 May 2018 - 19:30

Ευτυχώς όχι.

 

Τον υποστηρίζω γιατί είναι ο μόνος που κάνει πιάτα που συνδυάζουν ωραία gourmet εμφάνιση με ανθρώπινες ποσότητες και που διατηρούν τη βάση τους στο comfort food και όχι στην τεχνική επιδειξιομανία και την ακραία αφαιρετικότητα των υπολοίπων. Μπορεί από την τηλεόραση να μην καταλαβαίνουμε πάρα πολλά αλλά νομίζω ότι τα πιάτα του πάντα φαίνονται να έχουν γεύση και ότι δίνει τη μεγαλύτερη σημασία σε αυτό. Επίσης φαίνεται ότι έχει ξεκινήσει από πολύ χαμηλά και εμένα ειλικρινά με πείθει ότι η πόρωσή του για τη μαγειρική είναι αληθινη και πως ό,τι έχει καταφέρει στηρίζεται στο ταλέντο του και όχι στηριζόμενος σε άλλους. Είναι μόνο 24 ετών, ποντιακής καταγωγής, ζούσε στο Περιστέρι και έχει καταφέρει πολύ περισσότερα από άτομα με φαινομενικά μεγαλύτερη επαγγελματική εμπειρία. Αυτός πιθανότατα ασχολείται με τη μαγειρική από τα 14 ή κάτι τέτοιο, φαίνεται ότι ζει μόνο από αυτό και για αυτό.

Επίσης μπορεί να είναι "αλήτης" αλλά τον θεωρώ στην πραγματικότητα πιο τηλεοπτικό από τον Τιμολέοντα γιατί οι ατάκες του είναι πολύ πιο φρέσκες και απρόβλεπτες από το κατεψυγμένο ασφαλές χιούμορ του Τιμολέοντα και ότι είναι κάτι αρκετά καινούριο τηλεοπτικά αντί για ένα συμβατικά ωραίο παιδί να βγει νικητής ένας νέος τύπος με αυτή τη φάτσα, αυτά τα αυτιά, αυτό το σώμα και ντύσιμο για το οποίο δέχτηκε μέχρι και bullying on camera από τον Κουτσόπουλο. Να νικήσει ο Χρήστος και να βλέπετε κίτρινο παντελόνι με καρό πουκάμισο κάθε πρωι που ξυπνάτε.


O6rrvsU.jpg


#292 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 May 2018 - 19:55

Άντε Δευτέρα τελικό, χτες τι έγινε, δεν το είδα! Κάποια στιγμή είδα ένα στιγμιότυπο που τους είχαν μαζεμένους όλους και κάτι λέγανε.


rsrGbGx.gif

#293 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 May 2018 - 00:03

Αντίο χλαπάτσα. Στημένο θα έλεγα, τελικο και πήρε ο άλλος 6 δεν παίζει. :)
Και τώρα θα τον τρώμε στη μάπα για πάντα. '_'
rsrGbGx.gif

#294 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 08 May 2018 - 00:10

Ααααχ ρε Αργυρη... Αφου δεν το πηρε αυτος τουλαχιστον ας το επαιρνε ο Χρηστος αλλα ουτε εκει μας εκανε τη χαρη.... Οχι τπτ αλλο αλλα τοσο ψωνιο που ειναι ο Τιμολεων ηθελα να φαει τα μουτρα του η αληθεια ειναι...

Δεν πειραζει , αντε να δουμε του χρονου ποιον θα κραζουμε :P 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#295 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 08 May 2018 - 00:23

Πραγματικά, έλεος.

 

Εδώ και τόσο καιρό διαφωνώ με όλους όσους λένε ότι είναι στημένο, κατηγορούνε τους κριτές κλπ κλπ αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν το σώζουν με τίποτα. Απλώς δεν περίμεναν ότι οι βαθμολογίες των σεφ από το εξωτερικό (που πιστεύω ότι ήταν απόλυτα αληθινές) θα είχαν τέτοια διαφορά υπέρ του Χρήστου και προσπάθησαν να την καλύψουν με το ζόρι. Ακούσαμε τις κριτικές των "πιάτων" και άνετα μου φάνηκε ότι θα προηγείτο 1 μονάδα ο Χρήστος. Το ότι τους ανάγκασαν όμως να δώσουν διαφορά 2 βαθμών υπέρ του παίκτη με τις μάλλον χειρότερες κριτικές είναι απλά ξεφτίλα και δεν δικαιολογείται με την καμία.

 

Όχι ότι περίμενα άλλο αποτέλεσμα, αλλά κάποτε ήταν έτσι τα πράγματα που το συνηθισμένο pattern που επιβεβαιώνεται για τρίτη φορά μπορούσε κάπως να καλυφθεί. Τρεις τελικοί masterchef έχουν γίνει στην Ελλάδα και κάθε φορά υπάρχει ένας εμφανίσιμος, λεπτός και συμβατικά τηλεοπτικός τύπος και ένας αρκουδιάρης. Τρεις στις τρεις φορές έχει κερδίσει ο λεπτός με ένα βαθμό διαφορά, χωρίς ουσιαστικα καμία εξήγηση. Πέρυσι δεν έβλεπα πολύ, αλλά κοιτάξτε το pattern στις βαθμολογίες. Αυτή τη φορά δε τους βόλεψαν και οι συνθήκες και ξεμπροστιάστηκαν άσχημα.

 

Έλεος.


O6rrvsU.jpg


#296 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 May 2018 - 00:26

Πόσο σκατόφυτο είναι ο Τιμολέων. Είναι ο τύπος που μετά τις πανελλήνιες σου κοπάνησε 746 φορές ότι είχε πρόγραμμα. Αι σιχτιρ. Καλά τη γνώμη μου για Χρήστο την έχω πει ήδη. Ναι οκ καταλαβαίνω Kamui που τον λέει λαϊκό παιδί αλλά από την άλλη και όλη αυτή η στερεοτυπική ματσίλα δεν παλευόταν.

 

Kamui δεν έχεις άδικο, εγώ περίμενα να κερδίσει Τιμολέων για τους λόγους που είπες οπότε δεν μου έκανε καμία εντύπωση.


xbJ3b2w.jpeg


#297 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 08 May 2018 - 01:58

Το είχα παρατήσει το masterchef εδώ και καιρό, δεν είδα καν τελικό αλλά είναι ξεκάθαρο ότι ένα ήταν το μεγάλο debate. Τι θα τρώει η Ελλάδα από τη νέα σεζόν soy sauce ή πίκλα; Ξεκάθαρα οικονομικό το θέμα λόγω κρίσης. Η πίκλα κέρδισε καθαρά και τίμια.

ySss0UF.jpg


#298 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 08 May 2018 - 02:28

κλεμμένο 
Λεξικο Γλωσσιδη:

1) Σαββουλης

2) Μπλε

3) Άντε γαμησου

4) Εμπνευσμένο από Ασία

5) Αυτή είναι η φάση

6) ΣΕΦ

 

πάλι καλά που δεν κέρδισε ο αχώνευτος



#299 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 May 2018 - 11:51

^ Μπορώ να τον ακούω να λέει κάθε μία από αυτές τις λέξεις μέσα στο μυαλό μου. Ξέρω πού θα τονίσει κάθε γράμμα και πού θα αλλάξει χροιά η φωνή του. Τρομαχτικό, απλά!


xbJ3b2w.jpeg


#300 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 08 May 2018 - 19:02

Ελπίζω να το ξαναπούμε στο Bake off Greece.

ySss0UF.jpg