Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Master Chef Greece


  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#256 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 19 April 2018 - 16:29

Κυριως αστεια για την ηλικια της, την επαρση και την συμπεριφορά στην αποχωρηση της και προφανως παρα πολυ βρισιδι.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#257 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 April 2018 - 20:48

Προφανώς...

 

Η αλήθεια είναι ότι μου έχει φύγει ο ενθουσιασμός πλέον και απλά το βάζω να παίζει στο background ενώ κάνω άλλα πράγματα. Άκουσα και σήμερα στην αρχή κάτι για 3ήμερο δοκιμασιών και ήμουν σε φάση "Δεν μπορώ, έχω εξαντληθεί"


xbJ3b2w.jpeg


#258 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 April 2018 - 23:50

Δοκιμασία τριών ημερών, μάστα, ο τελικός θα είναι τα επόμενα Χριστούγεννα, θα διαγωνιστούν ποιος θα κάνει την καλύτερη βασιλόπιτα!

 

ΡΕ ΠΑΝ ΚΑΛΑ, ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΤΑ ΣΚΩΤΙΑ!  :cry5:  :yawn2:


rsrGbGx.gif

#259 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 20 April 2018 - 21:56

Είμαι ο μόνος που θέλει να στείλει αυτή τη Φανή σε ραντεβού με τον Χάρο;

 

Τον Σόζοντα Παλαίστρο-Χάρο.*

 

Οτιδήποτε λιγότερο θα ήταν απογοητευτικό για μια τόσο ρομαντική κυρία.


O6rrvsU.jpg


#260 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 23 April 2018 - 21:26

giphy.gif

 

 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Σίχαμα Χασαποταβερνιάρη το πόσο δεν θα μου λείψεις είναι απερίγραπτο!


xbJ3b2w.jpeg


#261 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 April 2018 - 21:28

giphy.gif

 

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, ΑΝΤΕ ΟΥΣΤ!

:redcard2:

rsrGbGx.gif

#262 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 23 April 2018 - 22:05

Ειλικρινα με το που ειδα ποιος εφυγε ειπα θα μπω στο θεμα εδω να δω εσας τους 2 απο πανω μου να πανηγυριζετε!! Αντε με το καλο να ξεβρωμιζουμε σιγα σιγα και να δουμε επιτελους ποιος ειναι ο νικητης να μας φυγει η απορια..


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#263 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 23 April 2018 - 22:46

Μας πήρανε χαμπάρι :emptyonexg1:


xbJ3b2w.jpeg


#264 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 25 April 2018 - 16:46

διάβασα το τόπικ μονοκοπανιά και ξαναέζησα τις στιγμές που είχα δει στο μαστερσεφ από εσας... η πλάκα είναι ότι το ξεκίνησα περίπου εκεί που ξεκινάει το τόπικ

και οι αντιδράσεις μας είναι πάνω κάτω ίδιες για τα ίδια άτομα... ένιωσα μία μικρή συγκίνηση όσο να'ναι :D

 

 

edit : lol, τώρα είδα ότι σήμερα που πόσταρα κλείνω τα 12 χρόνια εδώ μέσα [άσχετο]



#265 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 25 April 2018 - 18:12

διάβασα το τόπικ μονοκοπανιά και ξαναέζησα τις στιγμές που είχα δει στο μαστερσεφ από εσας... η πλάκα είναι ότι το ξεκίνησα περίπου εκεί που ξεκινάει το τόπικ

και οι αντιδράσεις μας είναι πάνω κάτω ίδιες για τα ίδια άτομα... ένιωσα μία μικρή συγκίνηση όσο να'ναι :D

 

 

edit : lol, τώρα είδα ότι σήμερα που πόσταρα κλείνω τα 12 χρόνια εδώ μέσα [άσχετο]

και εμενα μου ελειψες Sponis


ezgif.com-resize.gif


#266 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 April 2018 - 08:03

H αλήθεια να λέγεται όμως. Δεν έχουμε βγάλει και τον καλύτερο μας εαυτό μας εαυτό σε αυτό το thread XD

 

Επιτέλους, τελική ευθεία. Πλέον έχω χάσει τη μπάλα με αυτά που μαγειρεύουνε, δεν ξέρω καν αν μπορεί να τα καταναλώσει ο μέσος άνθρωπος ή πρέπει να έχεις τις εκλεπτυσμένες γευστικές παλέτες του Κοντυζά, του Ιωαννίδη και του Κουτσόπουλου. Αυτά δηλαδή που θα μαγειρέψουν απόψε, μοριακή μαγειρική και δεν ξέρω εγώ τί, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν θα τα έτρωγα ακόμα και αν με πλήρωναν.

 

Δεν συμπαθώ ιδιαίτερα κανέναν από τους δύο αλλά είμαι περίεργη τί θα μαγειρέψουν.


xbJ3b2w.jpeg


#267 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 26 April 2018 - 12:15

Ευχομαι στον (Α)Τιμο καλα ξεκουμπιδια και να μη μας γραφει. Και πολυ εκατσε η παλιοψωναρα!!

 

Τα πιατα που στηνουν πλεον ολοι ειναι σχεδον ιδια μεταξυ τους..Πχ το στησιμο σε βαθυ πιατο λευκο με ολα τα υλικα σε μισοφεγγαρο στη μια ακρη του πιατου ειναι το πλεον κλασσικο στησιμο. Επίσης ο πουρες σελινοριζας ειναι το πλεον must για την ολοκληρωση ενος πιατου.. 

 

Οταν υπαρχει κρεας ΟΛΟΙ θα το αροζαρουν και θα φροντισουν να στο πουν για να δεις οτι ξερουν αυτην την τεχνικη και οτι ειναι πολυ πολυ καλοι μαγειρες...Οταν δε υπαρχει ψαρι, ΜΟΝΟ ceviche και tartar γιατι δν ειμαστε και τπτ τυροβλαχοι (που 'σαι Κωστοπουλε να δεις εδω βλαχιά) να ψηνουμε απλα στο φουρνο ή στη σχαρα...

 

Πλεον οι μονοι λογοι που αξιζει να το βλεπει κανεις ειναι ο Αργυρης και ο Ιωαννιδης..Αντε και να δουμε ποιος θα βγει νικητης...

 

Υ.Γ. Επειδη μαλλον φαινεται να βγαζουμε κακη εικονα με αυτο το thread ειπα να τα κανω λιγο χειροτερα :P


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#268 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 April 2018 - 12:37

Όχι όχι πεστα και εσύ που είσαι του χώρου γιατί θα μας βγάλουν τρελούς!

 

Αυτό με το σεβίτσε και το ταρταρ μα το θεό ξαναπέστο! Έχω σιχαθεί τη ζωή μου. Ναι και σε αυτό που είπες για τον πουρέ σελινόριζας, έλεος πια!

 

Θυμάμαι στο πρώτο master chef την ψύχωση με τα σπαράγγια. Τα πάντα με σπαράγγια τα έφτιαχναν!


xbJ3b2w.jpeg


#269 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 26 April 2018 - 20:54

 

Οταν υπαρχει κρεας ΟΛΟΙ θα το αροζαρουν και θα φροντισουν να στο πουν για να δεις οτι ξερουν αυτην την τεχνικη και οτι ειναι πολυ πολυ καλοι μαγειρες...Οταν δε υπαρχει ψαρι, ΜΟΝΟ ceviche και tartar γιατι δν ειμαστε και τπτ τυροβλαχοι (που 'σαι Κωστοπουλε να δεις εδω βλαχιά) να ψηνουμε απλα στο φουρνο ή στη σχαρα...

 

Πλεον οι μονοι λογοι που αξιζει να το βλεπει κανεις ειναι ο Αργυρης και ο Ιωαννιδης..Αντε και να δουμε ποιος θα βγει νικητης...

O Αργύρης που είναι ο ορισμός του τύπου που προσπαθεί να κάνει Ευρωπαϊκή γκουρμέ κουζίνα, ο ορισμός της επιτήδευσης, ο ορισμός του ταρτάρ, που όσες φορές και αν αποτύχει επιμένει να το ξαναπροσπαθήσει για να δείξει πόσο μπροστά και Ευρωπαίος είναι. Για τον Ιωαννίδη δε ξέρω τι να σχολιάσω, ξεκίνησε να προσπαθεί να κερδίσει τον τηλεοπτικό χρόνο που δεν του δίνουν (γιατί είναι πολύ διστακτικός στην άποψή του και συνήθως λέει χαζομάρες) με το να πετάει κρύα αστεία και κουλά σχόλια και κατέληξε να δημιουργεί thug life videos για το luben προσπαθώντας απεγνωσμένα να τραβήξει κι αυτός λίγη προσοχή.

 

Κατα τ' άλλα 80% έδινε ο Σάββας να γυρίσει ο Τιμολέων, ο άνθρωπος που ξεφτιλίστικε από τη Γωγώ στα πιάτα του μέντορα του. Δεν ήθελαν να πουν ότι ψηλιάζονταν ότι η εκπομπή θέλει να τον κρατήσει για τηλεοπτικούς λόγους, απλά το έθεσαν σαν θέμα αντικειμενικών πιθανοτήτων. Ο άνθρωπος που έβγαλε από το διαγωνισμό τη Μάγκυ έχει 15% πιθανότητες απέναντι στην ψωνάρα που λίγο ήθελε και θα έχανε από την pre-mutation Γωγώ. Ωραία φιλική συμπαράσταση.


O6rrvsU.jpg


#270 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 26 April 2018 - 22:02

Εγώ το μόνο που λέω είναι πως καταδικάζω το φουαγκρά. Να υποφέρουν τα δύστυχα τα πτηνά για να πάει να σου τα μαγειρέψει ο ποιός; ο Τιμόν

giphy.gif

 

και να έχεις τον Χρήστο να σου λέει πάλι για ΣΩΣΤΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ.