Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Master Chef Greece


  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#316 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 23 January 2019 - 23:53

Μέχρι στιγμής έχει μόνο Δευτέρα και Τρίτη στις 9, λογικά θα προβάλλουν λίγες οντισιόν για να μην συνειδητοποιήσουμε ότι η παραγωγή τους έχει βάλει να επιλέξουν όλα τα νούμερα ανεξαρτήτως ποιότητας, όπως το παράδειγμα με την κοπέλα με τα μαλλιά. Η ιστορία του Αφγανού ήταν όντως συγκινιτική, σχεδόν μας επέτρεψε να ξεπεράσουμε το γεγονός ότι του έδωσαν 20 λεπτά τηλεοπτικό χρόνο και ήταν ο μόνος που είχε άπειρο χρόνο στον πάγκο πριν δοκιμάσουν. Γενικά προσπαθούν να το κάνουν όλο και πιο ριάλιτι, η νέα φοβερή προσθήκη είναι ότι η κάμερα ασχολείται περισσότερο με τους συγγενείς μιας και δε ήταν αρκετά ψώνια οι παίκτες.

 

Κατά τα άλλα, επειδή η anime κοινότητα έχει ανοίξει τα φτερά της παντού, απολαύστε cringy weebness πέρα από τη φαντασία.

Youtube Video


O6rrvsU.jpg


#317 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 January 2019 - 00:01

KAMUI ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝΤΕΞΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 3ο ΛΕΠΤΟ!

 

Οκ θα μείνω στα αποσπάσματα αυτό το καιρό! Δεν τη παλεύω που τους φωνάζουν και κάθονται και τους δουλεύουν.

Τον άλλο με το τατου και τη γυναίκα του, τι φάση ρε μεγάλε, πήγε να το παίξει ιστορία με τα τατου και τα καπέλα και μετά μπαμ πάρε την σύζυγο από δίπλα να του χαλάει τη σούπα.


rsrGbGx.gif

#318 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 24 January 2019 - 00:29

Να σου πω κατι , εγω ντραπηκα για λογαριασμο της αυτηνης με τα ιαπωνικα.. Αμα πας καλη μου να κανεις φιγουρα πρεπει να σαι και σιγουρη οτι σε παιρνει..

2 πραγματα ειχε στο πιατο της και τα εκανε μουτι, αλλα κατα τα αλλα  τα χατζιμεμαστε και οισι ντεσου κα μας μαραναν.. 

 

Επισης ειναι Άνιμε και οχι ανιμΈ... αϊντε  :mador2:

 

Το βλεμμα του Κοντιζα ολα τα λεφτα παντως! :P


Edited by aeron, 24 January 2019 - 00:30.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#319 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 24 January 2019 - 10:55

Καλά ο Κοντιζάς παίζει και να είναι ο πιο άμαθος σε αυτά και αυτό είναι που το κάνει ακόμα πιο αστείο.

 

Είδα το τρέιλερ αλλά από το πόσο δράμα έδειχναν λέω δεν ξέρω αν θα το αντέξω. Θα αρκεστώ στον χασαποταβέρνα να μου διαφημίζει πέτρινα τηγάνια και μαχαιροπίρουνα.

Πρέπει να προσπαθήσετε περισσότερο για να με πείσετε. 



#320 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 January 2019 - 11:20

Καλά ο Κοντιζάς παίζει και να είναι ο πιο άμαθος σε αυτά και αυτό είναι που το κάνει ακόμα πιο αστείο.

 

Είδα το τρέιλερ αλλά από το πόσο δράμα έδειχναν λέω δεν ξέρω αν θα το αντέξω. Θα αρκεστώ στον χασαποταβέρνα να μου διαφημίζει πέτρινα τηγάνια και μαχαιροπίρουνα.

Πρέπει να προσπαθήσετε περισσότερο για να με πείσετε. 

 

Care for sause, το λινκ ντε!


rsrGbGx.gif

#321 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 24 January 2019 - 11:41

μα καλά αφού μουτσινά βλέπετε, δεν το πετύχατε κάπου; θα ψαξω.



#322 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 24 January 2019 - 14:19

Γτ με κοιτας ετσι; 3:52

Youtube Video


Edited by LethalMike, 24 January 2019 - 14:20.

ezgif.com-resize.gif


#323 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 15 February 2019 - 21:54

Δεν βλέπω κανέναν να σχολιάζει και ανησυχώ.

 

Άρχισε από νωρίς η ίντριγκα. Ο Παντελής είναι ο φετινός ψυχοπαθής της παρέας: Πετάει όλα τα μανιτάρια στα σκουπίδια γιατί έτσι, και λέει "αφού είχε κι άλλα"! Βέβαια το hidden camera έπιασε το μουσάτο ogre να ψιθυρίζει στον αρχηγό να τον πάρουν για το "κακό σενάριο". Κατά τ' άλλα δεν έφτανε που ο Παντελής δε δεχόταν την ευθύνη για τα μανιτάρια, λέει στη φίλη του Σπιριδούλα να σταματήσει να βγαίνει από το ρόλο της και να τολμάει να μιλάει, γιατί θέλει αρσενικές απαντήσεις. Εκείνη φυσικά έχει κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να μας διευκρινίσει ότι δεν είναι φεμινίστρια, και ότι οι τρελές φεμινίστριες δυστυχώς μπορεί να βρουν πάτημα και να τον δολοφονήσουν, μιας και όταν θα κερδίσει το masterchef (γιατί φέτος θα νικήσει γυναίκα και αυτή θα είμαι εγώ) θέλει να τη συμπαθεί ο κόσμος στην μελλοντική καριέρα της ως πανελίστρια.

 

Κατά τ' άλλα ο David, ο αρχηγός που ίσως και να συναγωνίζεται το θρυλικό Τσίκιλη, ήταν αβέβαιος για το αν θα ψηφιστεί. Φαίνεται να πιστεύει ότι αδικήθηκε κιόλας. Βέβαια οκ, νομίζω ότι ο Τσίκιλης είναι σε άλλα επίπεδα. Κακά πιάτα έβγαλαν πολλοί, άδεια όμως μόνο ένας.


O6rrvsU.jpg


#324 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 16 February 2019 - 03:55

Ηθελα να δω ολη την εβδομαδα για να εχω συνολικη εικονα και μετα να σχολιασω..

 

Αρχικα να πω οτι οι φετινοι παικτες δν φαινονται και πολλα υποσχομενοι και δν εχω ξεχωρισει κανεναν ακομα..

 

Η Σπυριδουλα ειναι κλασσικο παραδειγμα attention whore τυπισσας που αν δει καμερα στο δρομο θα περασει επιτηδες τυχαια απο μπροστα της για να σχολιασει τα παντα και τους παντες.. Επιμενει να χαϊδευεται και να νιαουριζει στο φακο παριστανοντας τη γλυκουλα και αθωα που παντρευεται το καλοκαιρι αλλα στο εστιατοριο χρειαζοταν σαλιαρα για να μιλησει στον Αποστολακη (απορω...).
 

Εκείνη φυσικά έχει κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να μας διευκρινίσει ότι δεν είναι φεμινίστρια, και ότι οι τρελές φεμινίστριες δυστυχώς μπορεί να βρουν πάτημα και να τον δολοφονήσουν, μιας και όταν θα κερδίσει το masterchef (γιατί φέτος θα νικήσει γυναίκα και αυτή θα είμαι εγώ) θέλει να τη συμπαθεί ο κόσμος στην μελλοντική καριέρα της ως πανελίστρια.

 

 Εμενα με επεισε οτι δεν ειναι φεμινιστρια οταν ειχε πει οτι εχει πολλα ψευδωνυμα στο σπιτι και ενα απο αυτα ηταν το Δουλα. Ιδιαιτερα κολακευτικο θα ελεγα και την τιμα πολυ...

 

Οι 2 ξανθιες επισης μαλλον πηγαν για να βρουν αντρα μιας και φροντιζουν να υπενθυμιζουν συνεχεια σε ολους τους συμπαικτες τους ποσο τους αγαπανε και ποσο ομορφοι και γοητευτικοι ειναι καποιοι εξ αυτων..

 

Νταξ για τον Παντελη τι να πουμε ? Το παιδι ειναι λιγο αργο. Εχει δικο του χρονοδιαγραμμα το οποιο ομως δυστυχως δν συμβαδιζει με των υπολοιπων και γενικα δν τον βλεπω να εχει και πολυ μελλον στο παιχνιδι..

 

Τελος να πω οτι οι υπουλες νυφιτσες David και Μανωλης (ο διαδοχος του Γλωσσιδη που νομιζει οτι θα εντυπωσιασει επειδη ξερει τι ειναι το galangal και το λαδι τσιλι) απο μπροστα ειναι φιλαρακια και μοιραζονται την ευθυνη ενω απο πισω στις καμερες σφαζονται με το γαντι..Ο Μανωλης πιστευει οτι εσωσε τον αχρηστο Δαυιδ και την ομαδα με τις φοβερες του κραυγες απο τον εξωστη και απο την αλλη ο Δαυιδ ετρεμε τοσο πολυ στην ιδεα να αναλαβει ευθυνες που προσπαθησε να τις μοιρασει παντου και κυριως στον Μανωλη μπας και τη γλιτωσει..(με το δεν θελω την ασυλια χωρις να τους κοιτας καν στα ματια δεν πειθεις κανεναν..)

 

Για να δουμε τη συνεχεια.. Εγω αλλωστε για το ξεκατινιασμα το βλεπω και ευτυχως φετος ξεκινησε απο νωρις :P


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#325 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 16 February 2019 - 16:04

O Μανολης και ο Γλωσσιδης εχουν πολλα κοινα συμφωνω.
Αλλα εφοσον ειναι τοσο υπουλοι(που δεν ειναι) πως γινεται να μαγειρευουν καλα;
Δηλαδη αυτο το σετακι αυτοπεποιθησης δινει το εξτρα στα πιατα τους.
Δεν τον εσωσε ακριβως τον δαβιδ απλα ηξερε τα υλικα και πως να τα διαχειριστει ενω οι αλλοι οχι.
Για μενα ηταν δικαιο το χθεσινο αποτελεσμα.
Οσο για τον Παντελη μεχρι στιγμης τον παω τερμα.
Καλα της ειπε της τζιντζερουλας. Ειναι κλασικες αυτες οι τυπισες ολες καρμπον, που με τη 1η ευκαιρια κανουν συμμαχια και σε καταδικαζουν. Αυτα δε τα παρατηρει κανεις; Εδω του ελεγε οτι δεν ειχε μανιταρια ενω ο Κριτης ελεγε πως υπηρχαν...
Οντως θελει το ΠΟΛΥ 5 λεπτα να σωταρεις μανιταρια, ποσο μαλλον 10 δευτερα να τα κοψεις.
Οσο πιο ηρεμος εισαι γενικα τοσο πιο ξεκαθαρο γινεται το πλανο αλλα ολοι τους ειναι μοσχαρια που τρωνε παντοφλα στις κουζινες, υποκυπτουν στη πιεση και δε σκεφτονται μονο εκτελουν.
Ο παντελης δε το κανει αυτο, ουτε ο Μανολης.
Σκεφτονται πριν δημιουργησουν και εχουν γνωσεις.
Τωρα ο χοντρος μουσατος ενω ξερει να μαγειρευει καλα ειναι ο πιο υπουλος.
Σιχαμενη κουραδα, ντροπη τετοιοι μπασταρδοι να κυκλοφορουν στις κουζινες.
Ποσο μαλλον με τετοιο παρουσιαστικο δε θα θελα να φαω απο αυτον, ειναι και βρωμιαρης γαμω τη περλα μου.

 


ezgif.com-resize.gif


#326 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 19 February 2019 - 01:52

Σφαγη σημερα στο αγαπημενο μας τηλεπαιχνιδι μαγειρικης! Λετε να φυγουν 2-3 αυριο ή δε τους βολευει γιατι ετσι θα πρεπει να το ληξουν νωριτερα ??

 

Αραγε ο κρητικαρος η ΑλκηστιΣ          

                               της Αλκηστιδος

                               τη Αλκηστιδι

                               την Αλκηστιν

                                 ω ΑλκηστιΣ  να ειναι διχασμενη προσωπικοτητα?? Της λεει ο ψηλος οτι εχουμε θεμα με τη σταση σου και τον τσαμπουκα σου , εκεινη κανει τον κινεζο και μετα λεει στη καμερα οτι εγω δε σκυβω το κεφαλι ουτε στο θεο τον ιδιο? Και σιγα μαναμ, μας πηρανε τα αιματα. Ενα αδειο κλαμπ σαντουιτς εκανες..Αστερι μισελεν περιμενες ??

 

Παντως αυριο θελω να φυγει η Ασημινα και η Σπυριδουλα...


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#327 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 23 February 2019 - 03:31

Συγκίνηση.

 

Να βλέπεις τον Ζαχίρ να λέει ότι το αποτέλεσμα ήταν μια γερή σφαλιάρα για όσους τον κορρόιδευαν και ο Σταμάτης από πίσω να μην μπορεί να κρύψει την ξινίλα. Πέντε σεζόν masterchef και δεν έχει υπάρξει χειρότερος μαλάκας από αυτόν τον τύπο. Ψηφίζει τον Ζαχίρ χωρίς λόγο απλά για να έχει "εύκολο" αντίπαλο ο Χαράλαμπος και μετά τον ξαναψηφίζει "για τους (μηδέν) λόγους που είπα πριν". Σαν να μην έφτανε αυτό, τον κορροϊδεύει γιατί δεν μπορεί να διαβάσει και λέει στους άλλους να μην βοηθάνε. Να φανταστώ τον πρότεινε στη Γιάννα (που την έβγαλε καθαρή για λόγους που κανείς δεν κατάλαβε) για τον ίδιο λόγο που πρότεινε τον Παντελή στην προηγούμενη ομαδική. Εύχομαι στο μέλλον να είναι προτεινόμενος με τον Ζαχίρ και να χάσει.

 

Κρατς, Ζαχίρ και Παντελής το bromance που θα ξεχωρήσει στην καρδιά μου.


O6rrvsU.jpg


#328 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 23 February 2019 - 04:05

Πέντε σεζόν masterchef και δεν έχει υπάρξει χειρότερος μαλάκας από αυτόν τον τύπο. 

 

 

Ρε συ και γω αυτο σκεφτηκα ειλικρινα..Και αν ειχε κανεις αμφιβολια για το ποιον του , σημερα φανηκε τι καθικι ειναι..

 

Μη ξεχναμε φυσικα και τη σιχαμενη τη Γιαννα η οποια "δεν καταλαβε" οτι μπορει να ψηφισει τον εαυτο της αλλα και οταν το καταλαβε παλι δεν αυτοψηφιστηκε..Νομιζω οτι πρωτη φορα βλεπω "αρχηγο" που φοβαται τοσο πολυ να βγει υποψηφιος που θυσιαζει οποιον να ναι. Αλλα παλι ετσι ειναι στον τοπο της μαλλον που εχουν μαθει να τα λενε ολα με ειλικρινια αλλα κατ' ιδιαν   :puke:

 

Η queen D (τρομαρα της) γιατι ψηφισε τελικα τον συμπατριωτη της ? Υποθετω για να τον βοηθησει αφου δεν αποτελουσε ποτε ανταγωνισμο και το ξερουν ολοι..

Λες να ειναι απλα χαζη ? Εγω την συμπαθουσα παντως.. 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#329 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 24 February 2019 - 16:31

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501684432993

 

Πειτε μου οτι δεν ειμαι ο μονος που τον βλεπει ετσι...


image.jpg


#330 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 24 February 2019 - 19:28

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501684432993

 

Πειτε μου οτι δεν ειμαι ο μονος που τον βλεπει ετσι...

Δεν ανοιγει αυτο που ποσταρες.


ezgif.com-resize.gif