Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Master Chef Greece


  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#196 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 March 2018 - 23:04

Μετά από το σημερινό trailer ο Χρήστος είναι ο χλαπάτσας της καρδιάς μας, μια οδή στον κ. Κοντιζά ~μπιεχ!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#197 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 14 March 2018 - 00:28

Μα τι πετριά ειναι αυτη του Χρηστου με τον Κοντιζα?? Σου λενε κανε ενα comfort food της γιαγιας και εσυ αποφασιζεις να μαγειρεψεις οπως η γιαγια του Κοντιζα αντι για τη δικη σου ???

 

Ο Μητσος γιατι κερδισε ? Επειδη ειχε συγκινηθει οταν τους τα ελεγε ?? Η σουπα γαριδας του μου θυμισε τη σουπα ανανα της Ηλεκτρας..Ωραιες εποχες :P

 

Καντε βρε ενα κλασσικο κοκκινιστο μοσχαρακι (εστω χουνκιαρ :P) καντε μια σουπα τραχανα με φετα που μου πατε ολοι και τον τηγανιζετε λες και ειναι πατατα.. Καντε μια γρηγορη πατσαβουροπιτα ή ενα λαχανορυζο  εστω αποδομημενα που ειναι και στη μοδα..Παραδοσιακα φαγητα της γιαγιας θελανε, οχι τη νεα καρτελα του Nobu-san/matsuhisa...

 

Παραδεχτηκα τον τιμο(λεων/λεοντα/λεοντος) που εφτιαξε τυρι σε λιγο χρονο και που εκατσε και χαλασε μια καρτελα αυγα για να πετυχει μονο 3 αλλα τα πετυχε.. (βεβαια θα μπορουσε να χε βαλει βραστα χορτα αντι για ωμο μαιντανο και ανιθο που στην τελικη δεν τρωγονται κιολας σαν σαλατα.)


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#198 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 March 2018 - 07:21

Ακριβώς, σαλάτα με χόρτα λέει κι από κάτω έχει μαϊντανό και άνηθο, ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ!

Επίσης μετά συγχωρήσεως αλλά όχι δεν έφτιαξε τυρί, έφτιαξε ένα αφρό χωρίς σώμα, ακόμα και το ανθότυρο αν δεν το αφήσεις να κάτσει κι το σερβίρεις πάνω στην ώρα είναι αφρός.

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΒΑΛΕ ΣΕ ΤΣΑΝΤΙΛΑ, νονονο οπότε όσο και να το στράγγισε πάλι θα είχε υγρασία μέσα. 

 

Νόμιζω χτες η Μάγκυ είχε χτυπήσει μπάφο πριν πάει στο γύρισμα, δεν εξηγείτε να περιμένεις τα φασόλια να είναι έτοιμα χωρίς να τα χεις μουλιάσει για να μαλακώσουν, φτιάξε ένα γιουβέτσι.

Πήγε έφτιαξε τα φασόλια και παίζανε τένις με τα κουτάλια. Μου αρέσει που δεν τους το πε, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ! :dazed:


rsrGbGx.gif

#199 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 14 March 2018 - 13:58

Αα μην με παρεξηγεις, δεν ειπα οτι ηταν ωραιο ή οτι βγηκε οντως σωστο τυρι. Απλα ειπα οτι μπραβο του που πηρε το "ρισκο" να κανει τυρι σε τοσο λιγο χρονο και ας του βγηκε κατι σαν cottage...

Παντως κανενα πιατο δεν ηταν τοοοσο καλο για να δικαιολογησει τη θεση τους στη δεκαδα...


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#200 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 14 March 2018 - 22:11

Γωγω: 2 φορες τη βδομαδα καθε βδομαδα προτεινομενη και ξενοιαζεις



#201 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 15 March 2018 - 22:37

Τζώρτζη είσαι ο πιο σιχαμένος κατίνος που έχω δει. Σαμιαμίδι και λίγο είναι. Κουτοπόνηρος και κακιασμένος όσο δεν πάει. Όταν φύγεις θα φτιάξω ένα γαλακτομπούρεκο και θα το φάω όλο μόνη μου.


xbJ3b2w.jpeg


#202 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 16 March 2018 - 02:54

Αν γινει τελικα το forum meeting και καταφερω να ερθω θα σας φτιαξω εγω ενα γαλακτομπουρεκο που επιτελους εφυγε η Γωγω!!!!!!!! Το κακομοιρο το κουνελακι το λυπηθηκα πιο πολυ που του φερθηκε ετσι η αχρηστη παρα που το σφαξανε ... Λυσσαξε με τις ταλιατελες. Ενα πραμα εμαθε και το εκανε 3 φορες συνεχομενα.. Με τα υλικα που ειχε θα ειχε κανει ενα καταπληκτικο ραβιολι αλλα που μυαλο...

 

Ο Τζωρτζης ειναι μια σιχαμενη διπροσωπη οχια αλλα και η Μαγκυ εχει αρχισει να του μοιαζει λιγακι μου φαινεται... Ολο καλοσυνες ειναι μεταξυ τους και στις καμερες ξεκατινιαζονται ..


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#203 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 March 2018 - 10:50

ΜΙεχ πολλή αντρίλα χτες, εν το μεταξύ δεν μπορείς να πεις και το τσιτάτο πάμε έξω να σου δείξω εγώ ρε, ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΕΞΩ.

Τέσπα μάλλον θα νικήσουν οι μπλε και θα επιβεβαιωθεί η φωτογραφία του Κωνσταντίνου να τρώει burger εκτός παιχνιδιού.

Θ Ε Λ Ω Ν Α Φ Υ Γ Ε Ι Ο Χ Λ Α Π Α Τ Σ Α Σ! Ρε δεν παλεύεται το τυπάκι και λέει και κάτι γμάτα αστεια! Πολικές αρκούδες περνάνε μπροστά μου κάθε φορά που πετάει ένα χωρατό!  :colddd:


rsrGbGx.gif

#204 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 17 March 2018 - 11:50

Εγώ ένα έχω να πώ.

Αν πάει τελικό ο χλαπατσοάντρας ο γλοιώδης θα χάσω την πίστη μου στην ανθρωπότητα. Αν νικήσει πάλι, δεν θα ξαναμαγειρέψω ποτέ. 

I mean, αφού δεν φτιάχνω σούπερ γκουρμεδιές και η σπεσιαλιτέ μου είναι μακαρόνια με πετιμέζι, δεν αγαπώ την μαγειρική άρα δεν πρέπει ούτε μαχαιροπίρουνα να πιάσω στα χέρια μου.



#205 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 March 2018 - 11:53

Ο Χρήστος είναι ο ορισμός του toxic masculinity. Κάποιος κάποτε του είπε ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ και έκτοτε το ακολουθεί κατά γράμμα. Όλα χωρίζονται ανάμεσα σε αντρίκεια και μη αντρίκεια.

Μαγειρική με όρους ποδοσφαίρου χθες. Είμααστε οι μπλε, είμαστε οι κόκκινοι.

 

Ο Τζώρτζης απορώ με τί μούτρα θα κυκλοφορεί έξω που τον σιχαίνεται όλη η Ελλάδα. Και όχι επειδή ίσως είναι gay. Αλλά επειδή είναι γλοιώδες ερπετό.

 

@Black Rock : Αμφιβαλλω ότι θα κερδίσει ο Χρήστος γιατί δεν είναι τόσο "τηλεοπτικός" ώστε να τον κάνουν νικητή και να τον χρησιμοποιούν μετά για εκπομπές όπως έκαναν με τον περσινό.


xbJ3b2w.jpeg


#206 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 17 March 2018 - 12:12

μακάρι πραγματικά γιατί αν κάποιον σιχαίνομαι περισσότερο από τον Τζώρτζη είναι αυτός. O Τζώρτζης τώρα όταν βγεί σίγουρα θα κάνει κοντά δίμηνο μέχρι να μπορέσει να βγεί από το σπίτι. Και να φανταστείς έκανα παρέα με ένα άτομο ίδιος σε συμπεριφορά με αυτόν. Απλά με κάνει να τον λυπάμαι.



#207 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 March 2018 - 21:50

Άντε πάμε να φύγει κι ο Τζώρτζης να τελειώνουμε γιατί πλέον τον βάζουν κάθε δεύτερο πλάνο.  :dazed:


rsrGbGx.gif

#208 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 19 March 2018 - 22:10

 Τι καρπάτσο ήταν αυτό; Πω πω, σιχαίνομαι απίστευτα τα φαγητά σήμερα. Όχι πως τρελαινόμουν κάθε φορά.

 

Edit: Θα τα πούμε και στο μέλλον ε; Και λέει ο σεφ από μέσα του, που τα βρήκανε αυτά τα νούμερα...



#209 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 20 March 2018 - 02:40

Λατρευω το ψαρι σε carpaccio ή ceviche ή tartare ή εστω και ωμο. Ισως πιο πολυ και απο ψημενο.. Το Λαυρακι ειδικα γινεται εξαιρετικο carpaccio!!

 

Οσο για σημερα θα παραθεσω ενα σχολιο απο το youtube που τα βλεπω και συμφωνω απολυτα 

33045xe.png

 

 

Αυριο δυστυχως

Spoiler:
αρα μαλλον αυτος θα ειναι οσο και αν θελω τον σιχαμενο τον Τζωρτζη εξω με την φιλεναδα του τη Γωγουλα


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#210 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 20 March 2018 - 21:26

Πόσο τραγικό να φύγει ο Συμεωνίδης επειδή έχασε από το μυγόχεσμα σε δοκιμασία με γλυκό!

 

Τρε τραζικ!


xbJ3b2w.jpeg