Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Vatican Miracle Examiner | Vatican Kiseki Chousakan

J.C. Staff anime summer 2017 Vatican Kiseki Chousakan Vatican Miracle Examiner mystery supernatural drama shounen

  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#16 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 June 2017 - 15:15

Ψήθηκα ακόμα περισσότερο. Αν και δεν ήταν αυτό που περίμενα να πω την αλήθεια, δε με χάλασε.

 

Also, Suwabe <3


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#17 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 20 June 2017 - 16:11

βασικα καλη φαση, ελπιζω να κρατησει καμποσα επισοδειακια XD, αλλα ενταξει... το αγαλμα της παναγιας που κλαιει στο τελος ηταν σημαδι οτι το τερματησαν XD



#18 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 20 June 2017 - 17:45

Τώρα αυτό ή που θα ναι πολύ κακό ή που θα ναι πολύ καλό...

Όπως και να χει τα ζητάει ο οργανισμός μου κάτι τέτοια περίεργα, οπότε σίγουρα θα το δω! (Ντάξει φταίει και ο πάτερ λίγο έχετε δίκιο)

Να' σαι καλά για το thread, δε μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον πριν.

 

+Ευλόγησον+

 


tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#19 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 June 2017 - 18:12

Είδα το promo. Μάλλον θα υπάρχει supernatural στοιχείο τελικά. Η εκτέλεση μετράει θα μου πείτε.

Έχουμε μαζευτεί αρκετοί για σχολιασμό και γουστάρω.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#20 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 June 2017 - 18:14

Τουλάχιστον 4 άτομα μέσα στο thread έχουμε πραγματικά σοβαρό λόγο και κίνητρο να δούμε τη σειρά.

Utaku, καλωσήρθες στο cult.

+Ευλόγησον+

ySss0UF.jpg


#21 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 June 2017 - 19:22

Θα είναι χαζομάρα αλλά το νέο trailer φαίνεται καλό. Θα γίνει του εξορκισμού το κάγκελο, ελπίζω 13 επεισόδια αλλιώς το βλέπω να κάνει κοιλιά από το 5ο επεισόδιο!  :redcard2:

 

+ΕΥΛΟΓΗΤΟC+  :kakaka:


rsrGbGx.gif

#22 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 June 2017 - 19:38

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο! Αν κι από αυτά που βλέπω, δε με κάνει κάτι περισσότερο από 12 με 13, πόσο να το τραβήξουν;

 

(Utaku, είσαι το αγαπημένο μου νέο μέλος)


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#23 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 June 2017 - 19:42

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο! Αν κι από αυτά που βλέπω, δε με κάνει κάτι περισσότερο από 12 με 13, πόσο να το τραβήξουν;
 
(Utaku, είσαι το αγαπημένο μου νέο μέλος)


Member since 16 May 2012

Εμένα δεν με πείραξε και με το υπερφυσικό αν και θα προτιμούσα να μην είχε. Πιστεύω δε θα δούμε και πολλά και θα κλείσει όταν θα κοντεύει στο ζουμί.

ySss0UF.jpg


#24 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 June 2017 - 19:47

Utaku, I'm so sorry.

 

Συμφωνώ απολύτως με την Kai, κι εγώ αυτό πιστεύω. Δεν το ελπίζω, αλλά το πιστεύω. Θα ήταν ενδιαφέρον να το δούμε από την αρχή δυναμικό βεβαίως και μέσα στο υπερφυσικό, εφόσον διάλεξαν αυτήν την πορεία.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#25 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 20 June 2017 - 19:51

Παιδιά δε θέλω άγχος, αν δεν εξελιχθεί όπως περιμέναμε, θα το αφήνουμε στο background απλά να ακούμε τις φωνάρες να κάνουν εξορκισμούς στην παναγιά που κλαίει και θα κάνουμε τις δουλειές μας  στο σπίτι που λέει ο λόγος.

+θαπέσειφωτιάναμεκάψει+

 

(Utaku, είσαι το αγαπημένο μου νέο μέλος)

Αχ έχω καταχαρεί αν και όπως προαναφέρθηκε δεν είμαι νέο μέλος, απλά μαζί με το παλέρμο ξαναζωντάνεψα κι εγώ βρε αδερφέ :lovulovu:


tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#26 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 June 2017 - 19:56

Παιδιά δε θέλω άγχος, αν δεν εξελιχθεί όπως περιμέναμε, θα το αφήνουμε στο background απλά να ακούμε τις φωνάρες να κάνουν εξορκισμούς στην παναγιά που κλαίει και θα κάνουμε τις δουλειές μας  στο σπίτι που λέει ο λόγος.

 

Έχω μια υπόνοια πως ορισμένοι ορισμένες δεν θα το βλέπουν για αυτό που είναι, αλλά για υλοποίηση φαντασίωσης. Μπα καλέ, ιδέα μου.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#27 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 June 2017 - 19:59

Εσυ είσαι fan του monogatari δεν έχεις δικαιωμα να κρίνεις τους άλλους.

ySss0UF.jpg


#28 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 June 2017 - 20:03

Ωπ, στην είπε.

 

Επίσης, δεν είπαμε ότι το βλέπουμε γι αυτό, αλλά αν μας βγει μάπα, ΘΑ το δούμε γι αυτό.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#29 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 20 June 2017 - 20:05

Εσυ είσαι fan του monogatari δεν έχεις δικαιωμα να κρίνεις τους άλλους.


Ωπ, ωπ. Να ξαναφέρουμε στο προσκήνιο το βιντεάκι με την οδοντόβουρτσα.

Επίσης, παιδιά, 12 επεισόδια θα ναι.



#30 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 June 2017 - 20:07

Δέχομαι συνεχή χτυπήματα! Εγώ και τα αγαπημένα μου ποιοτικά έργα.

 

Θα είμαι εδώ να σημειώνω κάθε husbando στιγμή μέχρι το τέλος. Με πείσατε να το δω ολόκληρο.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018




Also tagged with one or more of these keywords: J.C. Staff, anime, summer 2017, Vatican Kiseki Chousakan, Vatican Miracle Examiner, mystery, supernatural, drama, shounen