Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει στην .Anime//GR: Moderator's Games


  • This topic is locked This topic is locked
121 replies to this topic

#91 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 20 December 2015 - 01:09

Lord Leon εδώ.

Τον Feitan τον απέλυσα γιατι ο GM δεν τον εγραφε να βασανιζει κανενα οποτε βασανιζε κατι σκαθάρια, κάτι μυρμήγκια, το τσουτσουνι του απο το παιξε παιξε... γενικώς βασανιζοταν το παιδί. Οπότε τον εστειλα να πα να παιξει με τις αλλες αραχνουλες τωρα που ανοιξαν οι δουλειές τους.

Αφου λοιπον σπαμε το φραγμα της οθονης σε αυτο το παιχνίδι, και εφόσον δεν εχουμε πλεον κανενα περιθωριο λάθους οι επομενες δυο ψηφοι μου θα ειναι santa (babba) και nikaido (odymonaxos) βασιζομενος καθαρα σε παλιοτερα παλερμο. Δεν προκειται να αλλαξω ψηφο οτι και να γινει και ετσι και αλλιως δεν μπορω να κανω ιδιαιτερο role playing γιατι εβγαλα μια μετακομιση μονος μου (ολοι ειναι κρεβατωμενοι απο γριπη εδω - και γω δηλαδη αλλα την περασα ορθιος) και wifi θα εχω στις 28 του μηνα παλι. Συν δουλεια κτλ.

Οποτε οποιος απο τους δυο εχει τις περισσοτερες προσθεστε και τη δικη μου. Θα προσπαθησω να ξαναμπω μεχρι το τελος της μερας και αμα θελετε λεω και γιατι τους ψηφισα.

Αλλά φωτο και χρωματακια δεν παιζουν. Και που μπηκα για τον οσαμα μπηκα και μενω ισα ισα απο σεβασμο για οσους καναν μια καλη προσπαθεια.

(Rp τον εαυτο μου πρωτη φορά κάνω. Σε εφαγα λάχανο hulk hogan)

stasou%2520mygdala.jpg


#92 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 02:22

927b82fce6c2fa4affc34bef8b5ae1a8-d170ttl
Santa(Babba) 
 

Κοίτα τώρα τι ωραία που θα πάει. 
Ας πούμε ότι εγώ ψηφίζω τον διασκεδαστικό πιτσιρικά και πάμε στο 3-3 και το παιχνίδι παίζεται σ' ένα κέρμα. Dibs την "κορώνα".
santacoin-l.jpg
- Ο τελευταίος δολοφόνος θα αλλάξει στο παρά 5 γιατί νομίζει ότι έτσι θα κερδίσει το παιχνίδι; 

- Εγώ θα προλάβω να αλλάξω στο παρά 1 για να στείλω τη nikaido(ody)  σε κλήρωση ξανά και αν η τύχη είναι μαζί μου και ζήσουμε, να έχω κάνει τον saito(fai) να αποκαλυφθεί;

- Ο Ηρακλάκος(kai) θα απογοητευτεί από την μπλόφα μου και θα αυτοκτονήσει, πετώντας στα σκουπίδια ένα ωραίο σχέδιο;

- Θα πέσουν όλοι πάνω μου εκνευρισμένοι;

- Θα κάνουν κάτι απρόβλεπτο τελευταία στιγμή;

- Θα αναγκάσουμε τον GM να σβήνει και να γράφει και να αγωνιά μέχρι τελευταία στιγμή;


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#93 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 04:57

Your Hostess and GM-Tohsaka Rin

latest?cb=20120725021231

 

 

Η Rin ανοίγει τα τεφτέρια και γράφει τους λογαριασμούς. Αναμένετε δύσκολη Κυριακή για τους ψηφοφόρους.

 

''Καλώς, Feitan Lord Leon, θα μετράω σαν ψήφο σου το άτομο μεταξύ Nikaido(Ody) και Santa(Babba) που θα έχει δεχτεί τις περισσότερες ψήφους από τους υπόλοιπους. Δηλαδή, αν ένας τους καταλήξει να ψηφίσει τον άλλο, η δικιά σου ψήφος θα κοιτά τους υπόλοιπους για το ποιον έχουν καταψηφίσει από τους δύο.

Θα ήταν καλύτερο, όντως να μιλήσεις τις επόμενες ώρες, με καθοριστική ψήφο πάντως.'' Σχολίασε και κάθισε στην θέση της.

 

''3-3, οπότε. Παρακαλώ συνεχίστε.''


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#94 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 December 2015 - 08:41

Greece (Kai)

(Θα θελα να βρεχε ο Θεός μυαλά,

μπας και δούμε ξαστεριά)


tumblr_mu9n1jVzm91s5rsfio1_250_zpsqtjymv


Δεν έχω πειράξει τόσες μέρες ούτε μία τρίχα του Saito (Mpougatsa) όπως δεν έχω αγγίξει ούτε μία τρίχα από τον Feitan (LL) γιατί δεν θεωρώ γιατί είχαν τόσο ύποπτες κινήσεις όσο εσείς οι δύο, ειδικά εσύ Nikaido (Ody) που έρχεσαι κάθε φορά και κοπανάς τη ψήφο σου πίσω από έτοιμα ρεύματα και μετά το βγάζεις στη μούγκα. Και μόνο που δεν προσπαθείς να πεις εξυπνάδες είναι ύποπτο αλλά εντάξει, δε μου κάνει εντύπωση ότι παίξατε την κάρτα "γιατί δεν ψήφισες Saito", ο Santa (Babba) την είχε προετοιμάσει από νωρίς, μάλλον γι' αυτό το γεγονός ότι δεν άγγιξα ούτε τρίχα από τον Feitan δεν σε πείραξε εξίσου. Μόνο που φαίνεται ξεχνάτε ότι ο Saito (Mpougatsa) είχε ένα ωραιότατο ρεύμα την πρώτη μέρα πάνω του με τον Santa (Babba) και εσένα να είσαστε ιδιαίτερα ευχαριστημένοι με αυτό. Δεν ψήφισα τον Saito, Nikaido γιατί πολύ απλά πιστεύω ότι εσύ και ο Santa είσαστε οι δολοφόνοι, ειδικά εσύ που βρωμάς πιο πολύ και από μπλε τυρί από τη πρώτη μέρα κιόλας αλλά για κάποιον λόγο κανείς δεν το βλέπει. Ο Santa ήταν πάντα αψυχολόγητος αλλά οι κινήσεις σας ταιριάζουν απόλυτα. Επειδή λοιπόν ξέρω ότι είμαι αθώος αλλά πάντα στην Ελλαδίτσα τα φορτώνουν όλα, και μόνο ότι ο Saito ψήφισε εσένα όταν υπάρχει έτοιμο ρεύμα επάνω μου και θα μπορούσε να με ξεφορτωθεί αν ήταν δολοφόνος και να σιγουρέψει τη νίκη του μιας και πας να τον βγάλεις κι αυτόν κι εμένα δολοφόνους, μου αρκεί για να μην τον ψηφίσω και να επιμείνω ότι εσείς την κάνατε τη δουλειά.

Santa (Babba) από τι ακριβώς να απογοητευτώ; Το είχα πει ήδη ότι θα την έκανες τη λαδιά αλλά είχα μείνει με την ελπίδα. Σε βόλεψε όμως η ψήφος του Zack και να'τα πάλι όπως φανταζόμουν.

ySss0UF.jpg


#95 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 11:26

athens3.jpg

Santa(Babba)

 

Για να μη μου στεναχωριέσαι: Νikaido(ody). 

Το μόνο που χρειάζεται είναι να παραχωρήσεις στο(ν) "Βασίλειο του  Βόρειου Πόλου" τα κοκκινάκια στο χάρτη.

Δίκαιη ανταλλαγή νομίζω. Δεν είναι ότι ζήτησα την Άρτα και τα Γιάννενα...


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#96 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 19:35

Kq00GMONDG-preview.jpg

Santa(Babba)

 

Δε θα προσπαθήσει κανένας να μου ξαναλλάξει γνώμη;

Ξέρετε, αν αστοχήσουμε, game over.

Greece(Kai)


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#97 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 20 December 2015 - 20:06

Saito Hajime

 

Saitou.Hajime.Hakuouki.600.824052%204_zp

 

Δε νομίζω ότι πρέπει να σου αλλάξουμε τη γνώμη για τίποτα Άγιε(Babba). Ξέρεις πολύ καλά τι θες να κάνεις. Επίσης, θα ήταν προτιμότερο να μην αλλάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι τις ψήφους μας σε αυτό το επίπεδο της κατάστασης που βρισκόμαστε - εκτός κι αν στόχος μας είναι να μπερδέψουμε - τους άλλους. Ας κατασταλλάξεις κι εσύ κάπου. Φρούτο Α διαλογής(Kai) ή γκιοζού(Μονάχους Μανάχους).

 

Saitou.Hajime.Hakuouki.600.824052%206_zp

 

Δεν είναι και επιστήμη, απλά τα πράγματα. Κι απλώς ελπίζουμε να μας βγει δολοφόνος αυτός που θα διαλέξουμε, αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#98 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 20 December 2015 - 21:16

Nikaido(odymonaxos) και από μένα και ελπιζω να αλλαξει γνωμη καποιος γιατι βαριεμαι τις ισοψηφιες.

Ευχαριστώ my dear hostess (rin)

stasou%2520mygdala.jpg


#99 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 21:47

santa_plane.jpg

Santa(Babba)

Χο, χο, χο, πλάκα έκαν-

 

 

Ωχ, ωχ, ωχ,      ...Νikaido(ody). 


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#100 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 20 December 2015 - 21:58

Zack Fair[LethalMike]

here_we_are__part_six_final__by_solocrim

 

- Γίτσες zack.

- Ε τι εννοείς;

ΑΨΙΟΥΥΥ (Όλος ο ψεκασμός πετάχτηκε πάνω στην Nikaido[Ody])

-Αυτό εννοούσα βλάκα. είπε η Νικη θυμωμένη

Σαν να λέμε πριν ψοφήσεις θα φας και το φτύσιμο σου.

Ψήφος ίδια. Greece[Kai]


ezgif.com-resize.gif


#101 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 21:59

1789589_small_checkboard.jpg

Santa(Babba)

Όχι, δεν άλλαξα γνώμη. Νikaido(ody). 


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#102 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 21:59

Δεν περιγράφω άλλο! Ακολουθεί κείμενο.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#103 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 20 December 2015 - 23:30

Η Τέχνη της Πισώπλατης Μαχαιριάς

--------------------------------------------------------------

 

 

Στιγμές σιωπηρές κύλησαν από την απόφαση της Διαιτήτριας. Μόνο ο αγέρας σφύριζε στο καταδικασμένο πλήρωμα. Με λόγια ψυχρά και διαπεραστικά, τους υπενθύμιζε πως αυτή η περιπέτεια δεν θα έχει αίσιο τέλος. Όλοι τους κοίταξαν την Tohsaka και εκείνη την επίλεκτη θυσία της ημέρας. Η Nikaido αγνάντεψε τον ορίζοντα σαν να επρόκειτο να απολέσει κάτι ιερό για εκείνη.
Άφησε τα μάτια της ανέκφραστα να περιπλανηθούν στο βλέμμα κάθε ηρωικού πνεύματος. Βουβή ικεσία να αλλάξουν την απόφαση τους. Δεν υπήρξε απάντηση. Χαμήλωσε τα ματιά της και χαμογέλασε ‘’Δεν θα με βοηθήσεις έτσι?’’ Απευθύνθηκε στον σύντροφο της τα προηγούμενα βράδια. Δεν θα μπορούσε να υπάρξει απάντηση.
‘’Τόσο κοντά. Ήμουν τόσο κοντά να αλλάξω την μοίρα μου. Να κερδίσω την ελευθερία μου από το αιώνιο κελί του Angra Manyu.’’ Τα χείλη της συσπάστηκαν ‘’Όσες φορές και αν γυρίσω τον χρόνο πίσω, πάλι η απόφαση σας είναι η ίδια. Όποιον και αν σκοτώσω τα βράδια, την ημέρα των έξι παικτών καταψηφίζομαι μόνο εγώ.’’ Το δέρμα της βάφτηκε σταχτί ‘’Είτε στην κορυφή του τραπεζιού κάθεται ο αλαζόνας πρίγκιπας, είτε η θερμοκέφαλη πιτσιρίκα, η μοίρα με περιγελά επιδεικτικά με το που πέσει ο ήλιος.’’ Ζωντανά φίδια οι σκοτεινές αύρες σύρθηκαν επάνω στα χέρια της.
‘’Rho Aias!’’ Φώναξε η Rin και μια τιτάνια ασπίδα προστάτεψε τους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους από την οργή της μάγισσας. Πρώτος ο Fair τράβηξε το γιγάντια σπαθί του να καλύψει το νώτα της Διαιτήτριας και αμέσως τον ακολούθησε ο Saito με την θρυλική του κατάνα να στρέφεται ενάντια στην Nikaido.
Η μαύρη πίσσα που διαχεόταν στον αέρα σκόρπιζε τρόμο στα ανήξερα μυαλά των περισσότερων, όμως η γριά αλεπού των Χριστουγέννων είχε μάθει δυο-τρια κόλπα στις χιλιετίες που τον είχαν συνοδεύσει. Αυτή η ομίχλη αποτελούσε το πεδίο μαγείας της. Μέσα της θα βρίσκονταν όλοι στο έλεος της. Ύψωσε την κραυγή του στους ουρανούς και εκείνοι ανταποκρίθηκαν γεννώντας καταιγίδες και ανεμοθύελλες αξεπέραστες στα χρονικά.
Τα χτυπήματα του ξιφομάχου ήταν ακριβείας και ανελέητα, και όμως εκείνη έμοιαζε να γνωρίζει τις προθέσεις του πριν εκείνος προλάβει να τις εφαρμόσει. Σειρά στην μάχη πήρε ο έτερος πολεμιστής με τον πελώριο μπαλτά για λεπίδα. Τι χτυπήματα του πιο ατσούμπαλα από την μαεστρία του σαμουράι αλλά δεκάδες φορές πιο φονικά.
Σε κάθε γύρισμα του όπλου του στον αέρα σήκωνε στρώματα σκόνης από το τράνταγμα του εδάφους που εγκατάλειπε. Η μανία του δεν ήταν επίσης αρκετή για εκείνη. Χαμηλώνοντας το κέντρο βάρους της απέφυγε με χάρη τα συνεχόμενα χτυπήματα του και στηριζόμενη στην λαβή του Buster Sword έφτασε σε απόσταση βολής, πριν τραβήξει το περίστροφο μπροστά στο πρόσωπο του.
Σαν χείμαρρος μέσα από το έδαφος, διαμαντένιες αλυσίδες απέκρουσαν τα βλήματα και την παρέσυραν μακριά από τον στρατιώτη. Κοίταξε προς το τραπέζι και είδε τον Gilgamesh να χαμογελάει μόνος του χωρίς να την κοιτάει. Η επιτομή της περιφρόνησης.
Πορφυρά πετράδια αφέθηκαν στον αέρα ακολουθούμενα από Λατινικό λόγο. Η μαγική ενέργεια στροβιλίστηκε μέσα στην τροχιά της και τελικά προσέκρουσε στο σώμα της Nikaido. Το ξόρκι της Tohsaka είχε αφοπλίσει το ηρωικό πνεύμα αλλά δεν το είχε κερδίσει.

 

 

Dorohedoro-Volume-2.jpg

 

Η κυνηγός κατόχων μαγείας τοποθέτησε την δαιμόνια μάσκα της και σηκώθηκε. Η αύρα της ήταν αρκετή να εκτοξεύσει όλους τους αντιπάλους της μακριά. Ο Gilgamesh υλοποίησε την χρυσαφένια πανοπλία του και ετοιμάστηκε για μάχη, μέχρι που είδε το φρόνημα του Heracles να έχει σηκωθεί επάνω στην τράπεζα της ψηφοφορίας. Με σταυρωμένα τα χέρια και ηρωικό ύφος, έστεκε ατάραχος μπροστά στο μένος της δολοφόνου.
Η άβυσσος που έρπετε γύρω τους τώρα τον στραγγάλιζε με μαγεία αρχαία και αδάμαστη. Έτρωγε την ύπαρξη του από τον πυρήνα προς τα έξω, μέχρι και τον πλήρη αφανισμό του. Ο χρόνος φάνταζε αδηφάγο τέρας, πεινασμένο για την ουσία της ψυχής του.
Και εκείνος περίμενε η Nikaido να τελειώσει το επικό ξόρκι της. Ανέμενε να αντιμετωπίσει την ύψιστη πρόκληση.
‘’Αρχαία και ένδοξη είναι η καταγωγή μου κυνηγέ.’’ Κινήθηκε προς το μέρος της ‘’Όσο πίσω και αν διατάξεις τον χρόνο να τρέξει για χάρη σου, δεν θα βρεις ημέρα που να μην υπάρχω.’’ Η οντότητα της μαύρης αύρας της κατέτρωγε το κορμί του όμως αυτό αναπλαθόταν εκ νέου από αστείρευτες πηγές μάνα ‘’Υπάρχω από τότε που ο άνθρωπος επινόησε τον λόγο και την γραφή. Ήμουν παρών όταν ημέρωσε τις θάλασσες και σφυρηλάτησε τους πρώτους πολέμους. Περπάτησα ανάμεσα σε μύθους και αυτοκράτορες αυτοστεφανωμένους στα χώματα μου.’’ Τίναξε τα χέρια του στον αέρα ‘’Τα ξόρκια σου δεν μπορούν να με αγγίξουν μάγισσα. Επειδή απλώς, δεν μπορείς να διανοηθείς τον κόσμο χωρίς την ύπαρξη μου.’’
Η πραγματικότητα διαφοροποιήθηκε και πέπλο ονειρικό κάλυψε το τοπίο ξεσκίζοντας το πεδίο της Nikaido. Την θέση του πήρε μια τεράστια πεδιάδα με γεροδεμένους άντρες να στέκονται προσοχή στον λόγο του Έλληνα.

 

hetalia_assinatura_forum-1.jpg

 

‘’Καλώ εσάς έθνη όλου του κόσμου! Έθνη φιλικά και ξένα, συμμαχικά και εχθρικά στο πέρασμα του χρόνου. Σταθείτε στο πλευρό μου τούτο το λεπτό. Δώστε μου τον ισχυρότερο πολεμιστή σας. Δοκιμασμένο στον θάνατο και την πνοή, να γράψει άλλη μια χρυσά σελίδα στο έπος μου. Υψώστε τα όπλα σας απόγονοι των πολιτισμών αυτής της Γης και τρέξτε μαζί μου.’’ Άπλωσε το χέρι του και μία πύλη άνοιξε δίπλα του με ένα μπρούτζινο μαχαίρι να αναμένει τον στρατηγό του. Η Βαβυλώνα τίμησε το χρέος της.
 

20130728204831.jpg

 

‘’Μαζί μου καλπάστε, τώρα, ΄΄Ωραίοι Συνέταιροι΄΄!’’ Φώναξε και κατέβασε το σπαθί του κάτω. Το θαύμα του Noble Phantasm του τράνταξε μαζί το έδαφος. Μια λαοθάλασσα έτοιμη να πνίξει την ανήμπορη γυναίκα.

 

jojvxk0fr-QG7VeqApvqzJQlBG7-CbzK-tnMlCxt


(Ναι ξερω, οι τύποι δεν φαντάζουν και πολύ επικύνδινοι, αλλά είναι πολλοί. Και όμως αυτές είναι πιο έπικ εικόνες που βρήκα από το συγκεκριμένο άνιμε. Τα παράπονα στην Kai.)

 

Πολέμησε δέκα, απέφυγε δεκάδες άλλους και γονάτισε εκατοντάδες πολεμιστές η δύναμη της, ωστόσο δεν ήταν αρκετή. Για έναν που γύρναγε πίσω τον χρόνο, άλλοι τρεις βρισκόντουσαν στο ίδιο σημείο να την πληγώσουν την επόμενη στιγμή. Οι πληγές πλήθαιναν και το μάνα της στέρευε. Το τελευταίο χτύπημα έσκισε την μάσκα από το πρόσωπο της και έδειξε τα απεγνωσμένα μάτια της στον Έλληνα.
Mε μια μαχαιριά, τομή βαθιά χάραξε στον λαιμό της και άφησε το αίμα σαν μικρό σιντριβάνι να πλημμυρίσει τις παλάμες της.
Το νεκρό σώμα της επέστρεψε στις σκιές του Angra Manyu, να αναμένει εκεί καρτερικά πότε κάποιος καινούργιος αφελής θα την επικαλεστεί και πάλι.

Ένας μετά τον άλλον, οι γενναίοι άντρες χαιρέτησαν τον Karpusi και χάθηκαν σαν ψευδαισθήσεις. Τελευταίος ο Γερμανός του έσφιξε το χέρι και μετά άπλωσε το δικό του να του ζητήσει ευγενικά την τελευταία δόση του χρέους.
Οι υπόλοιποι παρευρισκόμενοι χειροκρότησαν την προσπάθεια του πνεύματος. Μια στιγμή αναγνώρισης ανάμεσα στην απαξίωση του νιχιλιστικού θανάτου.

 

 

--------------------------------------------------------------

 

 

Όλα είχαν γίνει πολύ αστραπιαία. Πριν καν αρχίσουν οι πανηγυρισμοί για την εντόπιση του πρώτου παραβάτη των κανόνων, ο Odymonaxos είχε αρπάξει τον Babba και απειλούσε να τον εκτελέσει εν ψυχρώ με το όπλο στραμμένο στο μέτωπο του. Ο τρόμος θόλωνε τις συμβουλές ηρεμίας προς τον παρεκτροπής νέο και όλα κρέμονταν σε μια τεντωμένη κλωστή.
‘’Μόνο να καταστρέψεις την ζωή σου μπορείς με αυτό που να κάνει Ody.’’ Προσπάθησε να τον καλμάρει η Mpoygatsa ‘’Μην κάνεις κάτι που θα το μετανιώνεις για την υπόλοιπη ζωή σου.’’
‘’Δεν έχει σημασία πια. Έτσι και αλλιώς θα συλληφθώ. Έχω ήδη χάσει τα πάντα. Έπαιξα και έχασα!’’ Έκανε μια νευρική κίνηση και πάγωσαν οι πάντες. Τα τρεμάμενα δάκτυλα του φάνταζαν να χορεύουν επάνω στην σκανδάλη.
‘’Είναι ανάγκη όμως?’’ Του απευθύνθηκε ο LethalMike ‘’Να καταστρέψεις οικογένειες άγνωστες για ένα καπρίτσιο σου?’’
‘’Είναι…’’ Τους κοίταξε με μίσος και οι μύες του συσπάστηκαν. Πριν προλάβει να δώσει την διαταγή ο νους του μια ατσάλινη λεπίδα καρφώθηκε στον ώμο του και ο Babba βρήκε την ευκαιρία να απελευθερωθεί από τα δεσμά του.
Ο δράστης ήταν ο Lord Leon που τώρα τον πλησίαζε με βήμα αργό. Ο τρελαμένος άντρας άρχισε να τον πυροβολεί όμως εκείνος απέκρουε την κάθε σφαίρα στο ανοιγόκλεισμα των ματιών με την ομπρέλα του. Τελικά εμφάνισε από την κρυμμένη θήκη του το λεπτό σπαθί και διαπέρασε τον καρπό του Odymonaxos, με το πιστόλι να πέφτει με κρότο κάτω και τον νέο να οδύρεται από τον πόνο.
Η ψευδαίσθηση της αμφίεσης έπεσε και ο δράστης πέταξε την μάσκα του. Κάτω από το προσωπείο του Λέων τους είχες εξαπατήσει ο Feitan. Αυτός δεν είναι άλλωστε ο ρόλος την κλάσης του? Μια χαμογελαστή μάσκα ανάμεσα σε σκυθρωπές μαριονέτες, να περιμένει να αδράξει την ευκαιρία για το τέλειο έγκλημα.

 

0ba560a3015048396a21b96379b737cb301f00c8

 

‘’Αυτό είναι το Noble Phantasm μου.’’ Είπε νωχελικά ‘’Να αναμειγνύομαι ανάμεσα στους θνητούς, κρύβοντας την αληθινή μου ταυτότητα. Προνόμιο μου από το γεγονός ότι είμαι ακόμα ζωντανός και το Angra Manyu δεν έχει καταλογίσει την ψυχή μου.’’ Χαμογέλασε σχεδόν ανέκφραστα.
Όλοι γύρισαν στην οθόνη που μετέδιδε το γεγονός και όντως! Στην θέση του Feitan τώρα καθόταν αραχτός και καμάρωνε ο Lord Leon, ο οποίος είχε καταφέρει να κάνει αυτό που δεν πέτυχε ο υπηρέτης του, να διώξει δολοφόνο!
Η μπλόφα πως είχε απολύσει τον υπηρέτη του οδήγησε στην απενεργοποίηση τόσο της Nikaido, όσο και του αφέντη της. Part of the plan!!!!

Το πλάσμα έπλευσε κάτω από τα πόδια όλων. Κύματα μελαγχολίας προανάγγελλαν της άφιξη της κυράς της κοινότητας μας. Αλμυρή γεύση άφηνε ο αέρας στα χείλη. Ο καθρέφτης της δίκοπης λεπίδας του Feitan θόλωσε και μετά ίδρωσε με θαλασσινές σταγόνες.
‘’Έχεις πολλά ψωμιά για να με φτάσεις Ody.’’ Του ψιθύρισε η Ιριστέλλα και χάιδεψε τα μαλλιά του ‘’Όταν οι παγετώνες λιώσουν και οι ωκεανοί στερέψουν, και πικρό γίνει το οξυγόνο του αιθέρων, και οι δροσερές νύκτες πάψουν να υπάρχουν, τότε και μόνο τότε, θα έχεις την άδεια μου να με εξαπατήσεις.’’ Τον άφησε απαλά και στράφηκε στο ηρωικό πνεύμα ‘’Πόσο χρόνο χρειάζεσαι για να τον κάνεις να μιλήσει υπηρέτη?’’
‘’Δώσε μου μισή ώρα και κάποιον να σημειώνει τις μαρτυρίες του.’’ Απάντησε αυτός και έβγαλε ένα μεταλλικό κουτί από την σάκο του.
‘’Θα έρθει η Maya-chan μαζί σου. Θα περιμένω την αναφορά συντόμως.’’

 

 

--------------------------------------------------------------

 

Λιστα Παικτών

1. Babba as Santa Claus (Coca Cola productions)

2. Osama Stannis Berncastel (χαμένος στην δική του παράνοια) as Hendrickson (1-critical-hit-KO) (Seven Deadly Sins)/αθώος

3. Fallen_Mpougatsa as Saito Hajime (Rurouni Kenshin)

4. Kai as Heracles Karpusi (Hetalia : Axis Powers)

5. LethalMike as Zack Fair (Final Fantasy VII)

6. Kamui (κυνικά απογοητευμένος) as Akira Midosuji (κυνικά εκτελεσμένος) (Yowamushi Pedal)/επιθεωρητής

7. Odymonaxos (έπαιξε και έχασε) as Nikaido (διακόσιες και μία μαχαιριές) (Dorohedoro)/δολοφόνος

8.Takayama Yuuchi (τα έβαλε με τους δυνατούς) as Accelerator (ηρωικά πεσμένος) (To Aru no Majusu no Index)/αθώος

9. Zane (gentleman και-όχι και τόσο-ψύχραιμος) as Rachel (σκοπός αγειάζει τα μέσα) (Tower of God)/αθώος

10. Lord Leon as Feitan (hunter x hunter)

 

--------------------------------------------------------------

 

Ο δολοφόνος τον φόνο του. Περιμένετε την αφήγηση.

 


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#104 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 December 2015 - 06:45

Forward

-----------------------------------------------

 

 

Παγωμένο αίμα στάζει ρυθμικά στο πάτωμα. Το ωχρά δάκτυλα του ήρωα, που κάποτε το υγρό γοργά κυλούσε μέσα τους, τώρα παραμένουν ακίνητοι πηλοί από σάρκα. Τον βλέπεις πνιγμένο στην θλίψη και την απορία, να αναζητά βουβά την αιτία της δολοφονίας του. Αναγνωρίζεις τον άντρα με το καρφωμένο σπαθί στην καρδιά. Θυμάσαι να έχει αναφέρει το όνομα του. Ναι, Heracles Karpusi, τον λέγανε.
Τι ιστορία έχει άραγε να σου διηγηθεί τούτη σκηνή? Πως έπεσε νεκρό ένα ολόκληρο έθνος?

Ελάχιστα χιλιόμετρα μακριά, η Rin Tohsaka καταφέρνει επιτέλους να ξεφύγει και να φτάσει στο γραφείο της διεύθυνσης. Καταρρέει στα λευκά χέρια της Iristella και περιγράφει την ιστορία όπως εκείνη την έζησε.

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Η Kai άφησε το καυτό ντους να σκεπάσει κάθε μελαγχολία και φόβο από την ημέρα που πέρασε. Η πρώτη επιτυχία μετά από ημέρες στην ψηφοφορία είχε αμαυρωθεί από τον νευρικό κλωνισμό του Odymonaxos, και την προσπάθεια του να τους εκτελέσει. Έκλεισε την αντλία και ίσιωσε τα μαλλιά της. Σε λίγη ώρα θα κουβέντιαζε με τον Heracles για τον τελευταίο καθοριστικό γύρο.
Άνοιξε την τηλεόραση καθώς ετοίμαζε τα ρούχα της. Ήταν η εκπομπή με τα γεγονότα της ημέρας στο Παλέρμο και ο δημοσιογράφος έπαιρνε συνέντευξη από τον Lord Leon, ο οποίος με την σειρά του δεν είχε ξεχάσει να ευχαριστήσει κανένα μέλος από το σόι του. Χαμογέλασε και άρχiσε να ντύνεται.
Λίγα λεπτά αργότερα ήταν έτοιμη. Πήρε την τσάντα με τις σημειώσεις της και αναχώρησε.

 

 

 -----------------------------------------------

 

 

Η δύνη του βέλους παρέσυρε τον Έλληνα, ο οποίος μετά βίας κατάφερε να αποφύγει την κεντρική ριπή. Κεραυνοί από λεπίδες, άλλες εκτοξευόμενες από απόσταση προς το μέρος του, και άλλες σε απόσταση ενός χεριού από το στήθος, χόρευαν τριγύρω του ενώ εκείνος επιδέξια ξέφευγε από την τροχιά τους. Προσπάθησε να συγκεντρωθεί και να καλέσει το Noble Phantasm, όμως ο εχθρός του δεν τον άφηνε. Είχε ξεκινήσει από την αρχή με όλες του τις δυνάμεις να κατασπαράξει το ηρωικό πνεύμα που για κάποιον λόγο του στεκόταν εμπόδιο.
Η Rin προσπάθησε να απελευθερωθεί από τις μεταλλικές αλυσίδες που δέσμευαν τα χέρια της, όμως ήταν αδύνατον να καστάρει κάποιο ξόρκι χωρίς τις απαιτούμενες σωματικές κινήσεις. Όσο παιδευόταν να ξεγλιστρήσει από το μένος τους, τόσο εκείνες στραγγάλιζαν τα άνω άκρα της.
Ξεφεύγοντας από το τελευταίο κύμα ριπών, ο Heracles πυροβόλησε τον Gilgamesh στην βαριά πανοπλία του και βρήκε χρόνο να στρέψει τα πυρά του στα δεσμά της Διαιτήτριας. Το εύστοχο βλήμα του κατέστρεψε τους δίσκους που εγκλώβιζαν το δεξί της χέρι. Εκείνη άρχισε αμέσως να συγκεντρώνει μαγική ενέργεια στην ελεύθερη παλάμη της καθώς οι αλυσίδες συνέθλιβαν το αριστερό της μέλος. Κραυγές πόνου και δάκρυα πλημμύρισαν τα χείλη και τα μάτια της. Βρήκε την δύναμη να διατηρήσει το ξόρκι της τελικά και εξαπέλυσε την θερμή ακτίνα στους χρυσαφένιους κρίκους.

 

CF_dMzxWYAAc204.png

 

Βλέποντας πως είναι ισοδύναμοι στις μακρινές βολές, ο υπέροχος πρίγκιπας υλοποίησε θρυλικά σπαθιά σιμά του και συνέχισε τις επιθέσεις, αυτή την φορά σε κοντινή απόσταση. Συνεχόμενα χτυπήματα διέλυσαν την άμυνα του Έλληνα, με την τελευταία πιρουέτα του Gilgamesh να διαπερνά την σάρκα του. Φτύνοντας αίμα προσπάθησε να σηκωθεί εκείνος χωρίς αποτέλεσμα.
Αλυσίδες τυλίχτηκαν γύρω του και τον παρουσίασαν έτοιμο στόχο στο τόξο του αφέντη τους. Αυτός τον σημάδεψε, πριν τελικά χρειαστεί να αποφύγει το κύμα μαγείας της Tohsaka που ερχόταν προς βοήθεια του ηρωικού πνεύματος, παρά το πληγωμένο της άκρο.

 

tumblr_inline_ne6tyqOQ601rpjv75.gif

 

‘’Δεν έχεις ελπίδα μπροστά του!’’ Κατάφερε να φωνάξει ο Karpusi ‘’Τρέξε στους άλλους!’’
Οι βολές του Βασιλιά βρόντηξαν το έδαφος, παρασύροντας την κοπέλα. Χωρίς να το επιθυμεί, άκουσε την συμβουλή του πνεύματος και κάσταρε ξόρκι επιτάχυνσης στα πόδια της. Με ένα τίναγμα της εξωθήθηκε μέτρα μακριά από τον Gilgamesh, ακόμα υπό το κυνήγι των πεινασμένων αλυσίδων του όμως.
Το πελώριο σπαθί στα χέρια του Αυτοκράτορα τρύπησε την καρδιά του Έλληνα. Το αίμα επάνω στο μέταλλο υπέγραψε την μακάβρια μοίρα του άντρα. Διέταξε τα δεσμά ελευθέρα και το άψυχο σώμα του αντιπάλου του κατέρρευσε κάτω, επάνω στα συντρίμμια της γέφυρας.

 

 -----------------------------------------------

 

 

Επικρατούσε σιγή στους διαδρόμους. Στην κεντρική αίθουσα που διέμεναν την ημέρα δεν υπήρχε ψυχή. Οι μπίλιες του μπιλιάρδου ήταν στημένες, οπότε και άρπαξε την ευκαιρία να κάνει το εισαγωγικό σπάσιμο, πριν αφήσει αμέσως την στέκα στην θέση της στην συνέχεια. Βγαίνοντας από το δωμάτιο είδε φως προς το κυλικείο. Ήταν ο Feitan που είχε αράξει να πιει ένα παγωμένο τσάι από το μηχάνημα.
‘’Η Kai, σωστά?’’ Την ρώτησε με το ανέκφραστο ύφος του.
‘’Μάλιστα.’’ Είπε εκείνη με ένα μικρό χαμόγελο.
‘’Σε έψαχνε η Hime πριν μερικές ώρες.’’
‘’Περίεργο. Σου είπε αν ήταν σημαντικό?’’ Τον ρώτησε με την αμηχανία ζωγραφισμένη στις κινήσεις των χεριών της.
‘’Δεν ρώτησα.’’ Απάντησε λακωνικά εκείνος ‘’Πάντως έμοιαζε ουσιώδες.’’ Σηκώθηκε και την χαιρέτησε με τις άκρες των δακτύλων του. Ανάμεσα στον μέσο και παράμεσο υπήρχαν κηλίδες από ίχνη αίματος. Ένα ρίγος την διαπέρασε, υπενθυμίζοντας της πως ο αληθινός τρόμος έγκειται σε εκείνα που δεν γνωρίζεις ή δεν έχεις δει με τα μάτια σου να πραγματοποιούνται.

 

feitan_vs_zazan_by_voodoodollmaster-d8xz

 

Κοίταξε το ρολόι στον τοίχο και είχε άπλετο χρόνο. Μερικούς διαδρόμους παρακάτω είχε φτάσει έξω από το γραφείο του Saito_Hajime που φαινόταν κλειστό. Σκέφτηκε να χτυπήσει μήπως λάβει απάντηση αλλά τελικά προχώρησε αφηρημένη πέφτοντας πάνω στην καταδρομέα.
‘’Χριστός και Παναγιά με τρόμαξες!’’ Πετάχτηκε η Kai.
‘’Συγγνώμη!’’ Προσπάθησε να την ηρεμήσει η Hime, που κατάλαβε πως είχε πεταχτεί μπροστά της από το πουθενά ‘’Δεν ήθελα να σε τρομάξω, απλώς νύσταζα και είπα να πάρω καφέ βιαστικά.’’ Γέλασαν και δυο τους.

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Το δίδυμο αποχώρησε από την αυλή και μπήκε στους διαδρόμους του κτιρίου. Η Kai ήταν ακόμα άφαντη. Ο ήρωας πλέον ήταν φανερά ανήσυχος. Υποψίες για στενάχωρα νέα άρχιζαν να ριζώνουν μέσα του. Η Rin άνοιξε το κινητό της και έκανε κλήση στην κεντρική διεύθυνση. Το σήμα ήταν νεκρό. Προσπάθησε να επικοινωνήσει με τα υπόλοιπα μέλη και τους υπεύθυνους του Παλέρμο, αλλά και πάλι χωρίς αντίκρισμα. Δεν υπήρχε ζωντανή γραμμή στην περιοχή τους.
‘’Κάτι δεν πάει καθόλου καλά.’’ Σχολίασε η κοπέλα και οι δυο τους έτρεξαν προς τις σκάλες που θα τους οδηγούσαν στην γειτονική πτέρυγα, στην οποία και στεγάζονταν οι επικαλεστές. Βήματα γοργά και σχεδόν τυφλά ακολούθησαν. Άφησαν τις σκάλες και έτρεξαν προς την γέφυρα από τζαμαρία που ένωνε τα κτίρια. Ο Gilgamesh καθόταν ατάραχος κοντά στο κέντρο της, λες και περίμενε την άφιξη τους.
‘’Πρέπει να έχει γίνει κάτι σοβαρό μέσα. Τα συστήματα ασφαλείας και επικοινωνίας δεν λειτουργούν.’’ Είπε με μια ανάσα η Tohsaka και ακούμπησε στα γόνατα της να ξαποστάσει.
Εκείνος σήκωσε τους ώμους του, δείχνοντας πλήρη απαξίωση στα λεγόμενα της. Δεν είχαν χρόνο να ασχοληθούν μαζί του. Του γύρισαν την πλάτη και τον προσπέρασαν.

 

c870192059767b3abd164a40a8e8d937_400.jpg

 

Λεπίδες χίλιες διαπέρασαν τα τζάμια και τους σημάδεψαν με ορμή. Η νεαρή κοπέλα μόλις που πρόλαβε να φωνάξει το ξόρκι της αρχαίας ασπίδας της να τους θωρακίσει. Με το που κατεύνασε η μαγεία της, οι αλυσίδες του Βασιλιά των Βασιλέων σάλεψαν, αρπάζοντας την Rin από τους αγκώνες.
Ο Έλληνας πρόλαβε να καλέσει το δίκαννο ντουφέκι του πριν ο Gilgamesh ορμήξει πάνω του.
‘’Δεν έδωσα την άδεια μου να φύγετε.’’ Επισήμανε πριν τον χτυπήσει με τα αδαμάντινα σπαθιά που κρατούσε. Ο Karpusi απέκρουσε τις σπαθιές με το όπλο του και πήρε μέτρα να τον σημαδέψει. Η ανυποψίαστη επίθεση του άντρα τον είχε αφήσει σε σύγχυση. Τι σήμαινε αυτή η προδοσία, άραγε?
Οι μαγικά ενισχυμένες σφαίρες προσέκρουσαν στα ξίφη και τα διέλυσαν, χωρίς όμως να αγγίξουν τον πανέμορφο άντρα. Τόξα μακρινά κάλυψαν τον ουρανό με τα βέλη τους ως απάντηση, απαιτώντας ξόδεμα τεράστιων ποσοτήτων μάνα από τον Heracles για να τα αποκρούσει.
‘’Ο τελευταίος δολοφόνος που υποτίθεται θα σε σκότωνε απόψε, δίστασε μετά το σημερινό σου έργο, αρχαίε πολεμιστή.’’ Πήρε ξανά τον λόγο ο Βαβυλώνιος ‘’Φτάνει η δύναμη σου ώστε να κερδίσει εμένα, αναρωτιέμαι.’’ Τον σημάδεψε με το επιχρυσωμένο τόξο του ‘’Ή στο τέλος όπως κάθε άλλη φορά, θα κερδίσω άλλο ένα κατόρθωμα στον πλούσιο μύθο μου.’’ Έριξε την πανίσχυρη βολή στον αντίπαλο του.

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Οι δυο κοπέλες έκατσαν στο γραφείο της moderator με έναν σκέτο καφέ η καθεμία. Μετά τις πρώτες ευεργετικές γουλιές, η Hime έφερε τα αρχεία μπροστά και ξεκίνησε να την ενημερώνει:
‘’Οκτώ διαφορετικοί άνθρωποι με το ψευδώνυμο ΄΄Συλλέκτης Μαγικών Αντικειμένων΄΄, εμφανίστηκαν σε οκτώ από τους παίκτες του διαγωνισμού, μεταξύ άλλων και σε σένα, και πούλησαν συγκεκριμένα τους καταλύτες αυτούς. Όχι μόνο αυτό. Όλοι τους είχαν ειδοποιηθεί από τρίτους αγοραστές, τους οποίους όταν ελέγξαμε τα συστήματα είχαν γίνει όλοι τους hacked από το ίδιο κακόβουλο πρόγραμμα που μας τυραννάει και εμάς αυτές τις ημέρες.’’ Εξηγούσε ενώ πηγαινοερχόταν πάνω κάτω στο δωμάτιο.
‘’Έχουν λοιπόν, πιθανά το ίδιο άτομο ή ομάδα ατόμων, με μεθοδικότητα και πλάνο οργανώσει ένα σχέδιο που για τώρα δεν φαίνεται να σχετίζεται ή να καταλήγει κάπου αλλ-’’
‘’Σχέση υπάρχει. Όλοι οι τελικοί αγοραστές των προϊόντων ήταν επικυρωμένοι παίκτες του Παλέρμο. Υπήρχε πρόθεση να πωληθούν σε εμάς.’’ Σημείωσε η Kai διακόπτοντας της.
‘’Αυτό σκέφτηκα στην αρχή αλλά τα στοιχεία που μας αποκάλυψε ο Odymonaxos δεν αποκαλύπτουν κάποιο τελικό σχέδιο.’’ Είπε η Hime και κάθισε δίπλα της.
‘’Δηλαδή?’’
‘’Ο Ody αρχικά δεν είχε σκοπό να παραβεί τους κανόνες. Ήθελε απεγνωσμένα να κερδίσει και να γίνει mod, ναι, όμως δεν ήταν αυτός που παρείχε την ιδέα και τα όπλα στην Nikaido!’’ Επισήμανε το αριστερό χέρι της διεύθυνσης ‘’Αντίθετα, κάποιο άλλο άτομο είχε προσεγγίσει την κυνηγό εκτός του Ody και τις είχε διαθέσει την γνώση να αποκτήσουν τα πρώτα πυρομαχικά, μέσω του να τα κλέψουν από την αίθουσα συσκέψεων μας, και μετά την προμήθευε μέσα στον αγώνα τις νύκτες.’’
‘’Δηλαδή υπάρχει κάποιος από μέσα?!’’ Αρνήθηκε να το δει καθαρά η αφέντρα του Έλληνα.
‘’Ακριβώς!’’ Ύψωσε την φωνή της ‘’Κάποιος που γνώριζε για την δίψα του Ody για εξουσία και την ανάγκη για ελπίδα της μάγισσας, και πάνω από όλα θα μπορούσε να έχει επαφή εκατέρωθεν.’’ Τα νέα δεδομένα έπεφταν απανωτά στην υπό κατάρρευση κρίση της Kai, με δεδομένο το πρωινό της ώρα.
‘’Και δεν έχετε καταλήξει κάπου, να φανταστώ.’’
‘’Όλοι, παίκτες, στελέχη, εργαζόμενοι της κοινότητας μας, έχουν  άλλοθι.’’ Ξεφύσηξε ‘’Όμως είμαι βέβαιη, και το ένστικτο μου δεν βγαίνει ποτέ λάθος. Από μέσα έγινε η δουλειά και θα το αποκαλύψουμε! Για αυτό σε χρειάζομαι Kai, η έρευνα έδειξε πως είσαι σίγουρη αθώα. Θέλω να με βοηθήσεις να ξετρυπώσουμε αυτή την πλεκτάνη από το λαγούμι της!’’

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Έψαξε στις τσέπες του και όντως του είχε περισσέψει ένας αναπτήρας. Όπως έλεγε πάντοτε, ο ίδιος κάπνιζε που και που για την παρέα. Η κύρια δουλειά του αντικειμένου ήταν να μοιράζει τράκες στους φίλους και γνωστούς. Το έδωσε στην Rin και εκείνη τράβηξε βαθιά τζούρα.
‘’Βλέπω είσαι συνηθισμένη στον καπνό.’’ Σχολίασε ο Heracles και την άφησε να κρατήσει τον αναπτήρα.
‘’Ένα καλοκαίρι πριν δεν θα το είχα διανοηθεί, όμως η φοιτητική ζωή το σηκώνει το άτιμο.’’ Χαμογέλασε και κατέβασε λίγο ακόμα.
‘’Έμαθα, έχεις κερδίσει προηγούμενο Holy Grail. Είναι αλήθεια?’’ Την ρώτησε προτού φυσήξει τα παγωμένα χέρι του με την θερμή του αναπνοή, και μετά αφήσει την μεταξύ τους τριβή να κάνει την υπόλοιπη δουλειά.
‘’Η δικιά μου δοκιμασία ήταν άλλη υπόθεση τελείως. Εγώ τουλάχιστον, έστω και καχύποπτα, εμπιστεύτηκα και δημιούργησα φιλίες με άτομα που συμμετείχαν επίσης στον διαγωνισμό. Τι λέω, χάρης σε αυτούς εν πολλοίς κέρδισα.’’ Σταμάτησε και τελείωσε το τσιγάρο της ‘’Εσείς είστε απολύτως μόνοι. Ο καθένας για τον εαυτό του. Δεν υπάρχει χειρότερη αίσθηση από την μοναξιά.’’
Ο άντρας μπορούσε να σκεφτεί αρκετές διαφορετικές στιγμές στην χιλιετή ύπαρξη του, τις οποίες και θα καταλόγιζε ως ψυχικά χειρότερες. Δεν επενέβη όμως.
‘’Για παράδειγμα εσύ.’’ Συνέχισε η κοπέλα ‘’Αυτό που έκανες σήμερα ήταν εντυπωσιακό. Ο ηρωισμός χάνεται τελείως, ωστόσο, όταν κάποιος σκέφτεται πως μπορεί να ήσουν εσύ ο συνεργός της τα βράδια. Και όταν ήρθε η ώρα, την εκτέλεσες εν ψυχρώ επειδή αυτό απαιτούσε η περίσταση.’’
Ο Έλληνας γέλασε ‘’Είναι τρομαχτικό το ομολογώ. Δεν είμαι εγώ ο έτερος δολοφόνος, αυτό στο εγγυώμαι. Στον λόγο της τιμής μου, μπορώ να στο ορκιστώ.’’ Είπε και σηκώθηκε με μια δρασκελιά.
Εκείνη φαινόταν ατάραχη να απολαμβάνει την θεατρικότητα του ‘’Εάν είσαι όντως κακός, δεν μπορώ να κάνω και κάτι, οπότε θα αρκεστώ στον όρκο του σύγχρονο Έλληνα. Τι να κάνω!’’ Αστειεύτηκε και άφησε την θέση της.

 

9c547612.jpg

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Η συζήτηση των δυο νεαρών γυναικών είχε τραβήξει ώρα. Η μια αποκάλυψη έδινε την θέση της στην επόμενη μέσα από το στόμα της Hime. Η Kai ένιωθε να μπαίνει όλο και βαθύτερα στο πετσί του ρόλου. Ιδέες άρχιζαν να παίρνουν μορφή στο μυαλό της και σκέψεις τολμηρές να ενώνουν νήματα αόρατα στην αρχή.
‘’Οπότε οι δύο αφέντες των συνεργών δολοφόνων δεν γνωρίστηκαν ποτέ μεταξύ τους?’’ Επανέλαβε για επιβεβαίωση η Kai.
‘’Ναι, μόνο τα ηρωικά πνεύματα συνεργάζονταν, με τον Ody και τον άλλον παίκτη να έχουν τελείως διαφορετικές ατζέντες.’’ Είπε η Hime ψάχνοντας μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή της.
‘’Επομένως θα μπορούσε να είναι εκείνος ο βασικός εγκέφαλος και ο Ody να ήταν απλά τα τσιράκι.’’ Πρότεινε μια ιδέα η νέα συνεργάτιδα της διεύθυνσης.
‘’Είναι η πιο πιστευτή θεωρία μέχρι στιγμής, αλλά και πάλι κάτι με ενοχλεί σε αυτήν την πλοκή.’’ Σταμάτησε να πληκτρολογεί μόλις μπήκε στο site της σελίδας μας. Το σύστημα ήταν εκτός ελέγχου! Γιατί δεν είχαν ενημερωθεί από το σύστημα προειδοποίησης όμως? Είχε παραβιαστεί και εκείνο?
Έντρομη σηκώθηκε από την καρέκλα της και έτρεξε να ειδοποιήσει τους άλλους δύο mods για την σοβαρότητα της κατάστασης. Το χτύπημα στην Mono ήταν μόνο η αρχή. Λογαριασμοί, threads, γενική συντήρηση, σχεδόν όλα στο έλεος των πειρατών που είχαν παραβιάσει τον κώδικα. Η αριθμοί που απλώνονταν μπροστά ζάλισαν την Kai και σήκωσε το βλέμμα της από το μηχάνημα.
Είχε αργήσει αρκετά. Σηκώθηκε να πάει γρήγορα στο σημείο συνάντησης με τον Heracles. Πριν βγει από το γραφείο το μάτι της έπεσε στους φακέλους του καθενός και πρώτο στην λίστα ήταν το όνομα του Guns. Πήρε τα έγγραφα και τα τοποθέτησε στην τσάντα να τα μελετήσει όπως είχε υποσχεθεί στην Hime.

 

-----------------------------------------------

 

 

Είχε περάσει μιάμιση ώρα και η αφέντρα του Έλληνα δεν είχε φανεί. Ήταν γεγονός πως και την προηγούμενη φορά ήταν οι τελευταίοι που συναντήθηκαν, όμως τώρα κάτι τον ανησυχούσε. Στο μυαλό του περιπλανιόταν εκείνος ο φόβος πεπρωμένου που δεν μπορείς να αποφύγεις. Έκλεισε τα μάτια του και έφερε για λίγο στον νου του την άγρια ομορφιά των νησιών του αυτή την εποχή. Την αφρώδη θάλασσα που έντυνε τις παραλίες του και τους ανέμους που τραγουδούσαν στα χώματα του.
 

4a6f6b3259e775615dc9a2634961b9e4.jpg

 

Άφησε το σημείο συνάντησης και προχώρησε προς την ανοιχτή αυλή στο κέντρο του οικοδομήματος. Η ξαστεριά συνέχιζε από τις προηγούμενες νύκτες. Κοίταξε προς το κτίριο των δωματίων τους και δεν είδε φως. Λογικά θα την έβλεπε από στιγμή σε στιγμή. Ψυχρός αέρας τον διαπέρασε και βλαστήμησε την απόφαση του να μην φορέσει κάποιο μπουφάν. Σηκώθηκε και άρχισε να διαγράφει κυκλικά τον κήπο για να ζεσταθεί.
Στην δεύτερη στροφή παρατήρησε την Διαιτήτρια της σημερινής ημέρας, καθισμένη στο παγκάκι να προσπαθεί να ανάψει το τσιγάρο με την πενιχρή φωτιά που της προσέφερε ο αναπτήρας.
Τον χαιρέτησε και εκείνος κεφάτος πήγε να της μιλήσει.

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Κατεβαίνοντας με το ασανσέρ διαβάζεις το άλλοθι μου. Ήταν οι προετοιμασίες του review του Tatami Galaxy που δεν μου επέτρεπαν τέτοιες ασχολίες. Κοιτάζεις την ημερομηνία που αναγράφεται. Εσύ με είχες επιβλέψει, θυμάσαι ακριβώς τις πραγματικές ημέρες. Υπάρχει κενό δέκα ημερών ανάμεσα στις αληθινές και πλαστές ημέρες.
Αφήνεις το ασανσέρ και τρέχεις να συναντήσεις τον Karpusi. Τα έχεις συνδέσει όλα. Ως Γενικός Διευθυντής του Τμήματος Ψυχαγωγίας θα μπορούσα να γνωρίζω διευθύνσεις και λογαριασμούς μελών και να τους εκμεταλλευτώ προς σύγχυση όλων. Μετά αυτό που θα χρειαζόμουν ήταν ο πιο διψασμένος για εξουσία Ody και ένας άλλος αφέντης με το ανάλογο κίνητρο, να καταλήξουν τυχαία σε υπηρέτες με αντίστοιχες απραγματοποίητες ευχές και να δημιουργήσουν την τέλεια χαοτική τετράδα, κάτω από το χρόνο που θα μου παρείχε η οποία, θα  συνέχιζα ανενόχλητος τα σχέδια μου. Έτσι εξηγείται και η χρήση των όπλων την νύκτα. Πάντοτε είχα κόλλημα με αυτά. Αλλά τώρα με έχεις καταλάβει, τώρα κινδυνεύω να αποκαλυφθώ.

 

Ψάχνεις να εντοπίσεις τον Έλληνα, μετά από γρήγορες ματιές τον εντοπίζεις στην απέναντι πλευρά της αυλής.
‘’Καλή δουλειά, σήμερα Kai.’’ Με βλέπεις να πατάω το αποτσίγαρο και να πλησιάζω χαμογελαστός. Δεν πρέπει να έχω καταλάβει κάτι. Είναι αδύνατον.
‘’Μας βοήθησε και η τύχη και βγάλαμε τον πρώτο δολοφόνο. Ένας έμεινε.’’ Λες προσποιούμενη ηρεμία.
‘’Πως το βλέπεις για τον δεύτερο?’’
‘’Είμαι αισιόδοξη πως θα τον κερδίσουμε επίσης.’’ Μασάς τα χείλη σου για να μην συνεχίσεις, αλλά αυτό το αίσθημα δικαιοσύνης σε κατατρώει. Θέλεις να το πεις, να φωνάξεις στην μούρη μου πως με κατάλαβες. Ότι με κέρδισες στο ίδιο μου το παιχνίδι.
‘’Δεν νομίζω πως αυτός είναι ο βασικός φταίχτης, ωστόσο.’’ Καταλήγεις να μου λες.
‘’Και ποιος είναι?’’
‘’Εσύ.’’ Σε συγχορδία με την φωνή σου ο σιωπηρός σιγαστήρας κόβει σαν άλλη μοίρα την ζωή από το κορμί σου, καθώς αυτό γκρεμίζεται αιμόφυρτο μπροστά μου. Κάνεις απέλπιδα προσπάθεια να φωνάξεις. Είναι πολύ αργά. Τα Seals στον καρπό μου είναι η τελευταία σου εικόνα.
Στο βάθος παίζει το Rains of Castemere.

 

 

-----------------------------------------------

 

Λιστα Παικτών

1. Babba as Santa Claus (Coca Cola productions)

2. Osama Stannis Berncastel (χαμένος στην δική του παράνοια) as Hendrickson (1-critical-hit-KO) (Seven Deadly Sins)/αθώος

3. Fallen_Mpougatsa as Saito Hajime (Rurouni Kenshin)

4. Kai (πικρά προδομένη) as Heracles Karpusi (θρυλικά εκπεσών) (Hetalia : Axis Powers)/αθώος

5. LethalMike as Zack Fair (Final Fantasy VII)

6. Kamui (κυνικά απογοητευμένος) as Akira Midosuji (κυνικά εκτελεσμένος) (Yowamushi Pedal)/επιθεωρητής

7. Odymonaxos (έπαιξε και έχασε) as Nikaido (διακόσιες και μία μαχαιριές) (Dorohedoro)/δολοφόνος

8.Takayama Yuuchi (τα έβαλε με τους δυνατούς) as Accelerator (ηρωικά πεσμένος) (To Aru no Majusu no Index)/αθώος

9. Zane (gentleman και-όχι και τόσο-ψύχραιμος) as Rachel (σκοπός αγειάζει τα μέσα) (Tower of God)/αθώος

10. Lord Leon as Feitan (hunter x hunter)

 

 

-----------------------------------------------

 

Εν τω μεταξύ….

 

Οι μπίρες έδιναν και έπαιρναν στην συγκέντρωση του Λέων με τον Feitan. Γλέντια, χαρές και τραγούδια. Πλέον είχαν βρει την συνταγή. Το ηρωικό πνεύμα θα κάνει την νταντά στους άλλους αφέντες και ο Λόρδος θα τα βάζει με τα θηρία στην μάχη.

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Ο αφρός της Κόκα- Κόλα επισφράγιζε το τελευταίο βράδυ των δυο αντρών. Τα τελικά σχέδια έτοιμα να υλοποιηθούν, δεν απέμενε παρά η αυγή για την νίκη του Babba και την απόκτηση της θέσης του moderator. Κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια σκορπούσαν τα χαρούμενο μήνυμα σε όλον τον κόσμο.

 

-----------------------------------------------

 

 

Saito και Mpoygatsa το είχαν ρίξει στο καραόκε επειδή στην μάχη κυρίως τις είχε φάει ο ξιφομάχος, οπότε έπνιγε τον πόνο του με το τραγούδι. Εκείνη, χωρίς να έχει μάτια για άλλον, χειροκροτούσε και άναβε τσακμάκια κάτω από την πίστα προς τιμή του.

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Ο Fair ήταν χαρούμενος που είχαν διώξει δολοφόνο με την απίστευτη συμβολή του και άρχισε να κερνάει σφηνάκια τον LethalMike.

‘’Aυτό θα του πιούμε στην υγεία του ποδηλάτη!’’

‘’Αυτό για τον Άγγλο με το goatee.’’

‘’Αυτό για την ξανθιά με τα αστέρια.’’

‘’Και αυτό για τον Επιβραδυντή.’’

‘’Όχι ρε, αλλιώς λεγόταν.’’

‘’Τέλος πάντων, ένα ακόμα για την Mikaido.’’

‘’Και για τον Άγιο που ακόμα δεν πέθανε αλλα εμείς θα πιούμε.’’

‘’Και για τον Ηρακλάκο που είναι ψιλός και καμαρωτός σαν τα ψιλά βουνά.’’

‘’Και για τον Λέων’’

‘’Αλλά και τον Feitan!’’

‘’Και φυσικά τον Saito.’’

‘’Όπα, αυτοί είναι δύο, τι κάνουμε?’’

‘’Θα πιούμε και για τον OG, και για τον καφετζή! Κάνω και ρήμα ο διάολος!’’

 

 

Λίγα λεπτά αργότερα….

 

 

''Το παλιό μου παλτό, το χαρίζω σε σένα. Να προσέχεις μικρή μου, γιατί μοιάζεις σε εμένα. Γιατί μοιάζεις σε εμένα. Γιατί…..''

 

''Είσαι η αλήθεια μες’ την ψευτιά. Στα γκρίζα όνειρα μου η ξαστεριά. Και μάνα και αδερφή, και αγάπη, εσύ! Τι άλλο να ζητήσω απ’ την ζωή!

Λαλαλαλαλαλαλαλαλα''

 

''Λαλαλαλαλαλαλλαλαλα

Πάρε πνευματάκι, πνευματάκι ηρωικό

Λοστρόμο Τοκυότη

Μηχανικό Καισάριο

Τιμόνι Νεορκέζικο

Και καπετάν Shinr-ιώτη!!!!''

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Έχοντας χάσει επαφή με την υπόλοιπη διεύθυνση και με τους δύο Μεγάλους Διαιτητές εκτός, η μία λόγω σωματικής κατάστασης και ο άλλος λόγω προδοσίας και κατόπιν εξαφάνισης του. Η αρχηγός έπρεπε να πάρει την κατάσταση στα χέρια της. Οι τέσσερις ήρωες, δηλαδή οι τρεις και ο Λέων για μπαλαντέρ, καθώς ο άλλος προσέχει τα παιδιά, είδαν προς έκπληξη τους την εξουσία να λαμβάνει ενεργό ρόλο.

 

 

Your Administrator, Hostess and DM- Iristella

shingeki_no_kyojin_signature___levi_by_a

 

(Τι κακυντρέχιες είναι αυτές πως δεν είναι η admin μας αλλά ο Levi? Η Ιριστέλλα γουστάρει και ντύνεται σαν αυτόν τον ελεύθερο χρόνο της. Να η απάντηση.)

 

 

‘’Ξεκινήστε.’’

 

-----------------------------------------------

 

 

Η νύχτα πέφτει Τρίτη 12 τα μεσάνυχτα.

 


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#105 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 December 2015 - 09:13

LBhY8Z1c9F-2.png

Santa (Babba)

 

Πάει, πάει, πάει... Τώρα ποιον θα κατηγορώ χωρίς να ψηφίζω; Ποιος θα μου λέει ποιηματάκια;
Κακούργοι! Θα το πληρώσετε αυτό. Εγώ έπρεπε να τον σκοτώσω!

 

...Πάω να πνίξω τον πόνο μου στο ποτό.

AhTmauDCMAEQp68.jpg

Saito ή Zack. Για να δούμε πού θα κάτσει η μπάλα. 


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.