Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει στην .Anime//GR: Moderator's Games


  • This topic is locked This topic is locked
121 replies to this topic

#106 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 21 December 2015 - 14:27

Saito Hajime

 

Saitou.Hajime.Hakuouki.600.824052%207_zp

 

*Διαβάζοντας τα Νέα του Παλέρμο* Υπέροχα. Μείναμε το ανεμοδούρι(Babba), ο αψυχολόγητος(Lethal Mike), ο Λέοντας(Feitan) κι εγώ. Κι ένας μας είναι ο προδότης. Νομίζω ότι είναι πλέον ηλίου φαεινότερον ποιος είναι ο πραγματικός ένοχος. Επειδή είσαι τόσο αλλοπρόσαλλος στον τρόπο που παίζεις, θεωρείς πως δε θα κατηγορηθείς για τις πράξεις σου; Βόρειος Πόλος ή όχι, όπου κι αν μένεις, το aku soku zan εφαρμόζεται παντού.

 

06-color_zps13frqowa.jpg

 

Μην το ξεχνάς. Κι όταν η μέρα φύγει και μείνουν μόνο οι κατηγορίες, τότε θα κριθούνε όλα.

 

Kenshin%20-%20v14%20-%20c113%20-%20030%2

 

Τελευταίος γύρος παίδες, θα φάτε πολές φωτο στη μάπα. Και να χαίρεστε που είναι μικρό το κείμενο. 

 


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#107 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 December 2015 - 15:25

16169499-the-illustration-Santa-Claus-co

Santa(Babba)

 

 
Και ναι, έχουμε μείνει τρεις κι ο κούκος.
 

 

. Επειδή είσαι τόσο αλλοπρόσαλλος στον τρόπο που παίζεις, θεωρείς πως δε θα κατηγορηθείς για τις πράξεις σου; 

 

Αλλοπρόσαλλος; Χο! 

Δηλαδή με κατηγορείς επειδή αντί να ψηφίσω αθόρυβα τον καρπούζι(kai), [που το είχα προετοιμάσει από τον προηγούμενο γύρο και δε θα μου το χρέωνε κανένας],

αντί να αρπάξω την ευκαιρία να κερδίσω το παιχνίδι στα ζάρια (που το γούσταρα κιόλας να κριθεί εκεί, στο τσακ κρατήθηκα),

προτίμησα να σκοτώσω δολοφόνο και μάλιστα με θεαματικές μεταστροφές για να δώσω στόχο;

Εντάξει, έκανα μερικά πέρα δώθε για να κόψω κίνηση και να γίνει τζέρτζελο, αλλά είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή των πέρα δώθε ότι ήταν μπλόφα. Να με διαβάσεις προσεκτικά.

Τώρα ποιος είναι ο αλλοπρόσαλλος;

 

Κι αφού θες να μιλήσουμε στα ίσια, κοίτα πώς έχουν τα πράγματα.

Αν ήμουν δολοφόνος, ο Ελλαδάκος(kai) θα είχε φύγει αντί για τον Επιταχυντή, μη σου πω ακόμα νωρίτερα. Δεν υπάρχει περίπτωση να άφηνα να στοχοποιεί τον δικό μου. Θα τον σκότωνα και θα το έπαιζα τρελίτσα. 

Ο τελευταίος δολοφόνος είναι ο Zack.

Ακριβώς επειδή είχα προετοιμάσει την ψήφο μου για τον Ηρακλάκο(kai) τόσο ωραία προχτές, ο nikaido(ody) έδωσε εντολή στον Zack να κινηθεί προς τα εκεί, ώστε με το δικό μου σιγουράκι να εξασφαλίσουν τουλάχιστον 3. Δεν τους έκατσε, γιατί δεν τους έκανα το χατήρι.

Εσύ δεν είσαι, διότι δε θα σκότωνες τον Ελλαδίτσο(kai). H nikaido μπορεί να ήθελε εκδίκηση, αλλά εσένα σε είχε αθωώσει. Τον Zack πάλι, τον είχε άχτι και 1000% θα τον χτύπαγε λυσσαλέα. Αυτός την καθάρισε και περιμένει να δει που θα σημαδέψει.

Α, και το ότι ήταν τελευταία στιγμή από πάνω να δει πού θα κάτσει η ψήφος μου, δείχνει την αγωνία του. Είχες κι εσύ αγωνία τι θα ψηφίσω; Αμφιβάλω.

 

Τώρα λοιπόν σοβαρέψου και ψήφισε τον Zack.

Από εδώ και πέρα τέρμα τα σοβαρά, θα τρολάρω. Χο, χο, χο! 


Edited by Babba, 21 December 2015 - 15:27.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#108 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 21 December 2015 - 19:52

Saito Hajime (Fa_tsa)

Saitou.Hajime.Hakuouki.600.824052%206_zp

 

Δηλαδή μου λες ότι το να κάνεις τον εαυτό σου στόχο για να δημιουργήσεις άλλοθι και να ψηφίσεις τον συνεργό σου για τον ίδιο λόγο δεν παίζει; Μου ζητάς να πιστέψω τα λόγια σου ενώ σε θεωρώ σχεδόν σίγουρα δολοφόνο; Ή στην ουσία αυτή είναι πολύ τολμηρή τακτική ακόμα και για σένα;

 

Saitou.Hajime.Hakuouki.600.824052%204_zp

 

Θα ομολογήσω πως κότσια δε σου λείπουν, όπως και το ότι το Ομορφόπαιδο(Lethal Mike) σίγουρα έχει καταφέρει να τη βγάλει λάδι ενώ θα έπρεπε να είχε προσεχτεί η συστηματικά αδιάφορη αλλά καθοριστική του ψήφος. Παρόλα αυτά, περισσότερο με τρομάζει η σιωπή του Μορφονιού(Lethan weapon) παρά τα δικά σου χοροπηδητά. Για να επιβεβαιώσει τους φόβους μου, ακόμα δεν έχει μιλήσει. Τώρα αν ήταν από πάνω ή όχι δεν πρόσεξα, οπότε θα με συγχωρέσεις.

 

 

char_1440_zpsgyb0oysb.jpg

 

Δεν έχω συνηθίσει τα εμπιστεύομαι άτομα που δεν τα ξέρω μέσα κι έξω, αλλά υποθέτω πως ο καιρός αυτός καλεί για έκτακτα μέτρα. Θα βάλω το λιθαράκι μου. Ας ελπίσουμε να μη βγεις ψεύτης, γιατί όλη τη βάψαμε.

c0d47bb6e5aad3f3dece6846fc1d6c3d13330861

 

Babba, best argument ever.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#109 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 21 December 2015 - 21:13

LethalMike[ZackFair]

 

hqdefault.jpg

I was kinda waiting for this you know.

 

Επιτέλους έφτασε η στιγμή να με ψηφίσει και κάποιος. Όμως βλέπω ότι με ψηφίζουν 2 άτομα.τον ήπιαμε..

Από τον χοντρό[Babba] το περίμενα αλλά και εσύ τέκνο_βρούτε[Fa_Tsa];

Αν δυο άτομα θεωρώ υπόπτους είναι ο χοντρός και ο feitan.

Το argument σου είναι δυνατό Santa[Babba] αλλά εξακολουθώ να βλέπω αυτό το παμπόνηρο σου ύφος, προσπαθώντας να σκεφτείς κάτι.

Και τα κατάφερες πολύ καλά απ' ότι βλέπω να με χρεώσεις πολύ δυνατά.

Όμως.

 

Ακριβώς επειδή είχα προετοιμάσει την ψήφο μου για τον Ηρακλάκο(kai) τόσο ωραία προχτές, ο nikaido(ody) έδωσε εντολή στον Zack να κινηθεί προς τα εκεί, ώστε με το δικό μου σιγουράκι να εξασφαλίσουν τουλάχιστον 3. Δεν τους έκατσε, γιατί δεν τους έκανα το χατήρι.

Ναι γιατί αν θέλαμε να κάνουμε κάτι θα στηριζόμασταν σε εσένα που άλλαζες ψήφους ανά 1 δευτερόλεπτο.

Πατάς καθαρά πάνω στο γεγονός ότι ψήφισα τον Ηρακλάκο και επειδή δε μου έκατσε το "λαχείο", την δολοφόνησα; Έτσι όπως τα λες κάνεις μπαμ ότι βρωμάει η σκούφια σου από μακριά.

 

 

 

Εσύ δεν είσαι, διότι δε θα σκότωνες τον Ελλαδίτσο(kai). H nikaido μπορεί να ήθελε εκδίκηση, αλλά εσένα σε είχε αθωώσει. Τον Zack Santa* πάλι, τον είχε άχτι και 1000% θα τον χτύπαγε λυσσαλέα. Αυτός την καθάρισε και περιμένει να δει που θα σημαδέψει.

Και είμαι επίσης τόσο βλάκας που θα ψήφιζα τον Ηρακλάκο και μετά θα τον σκότωνα. Σοβαρέψου.

Αλήθεια τώρα; Έγραψες όλο αυτό για να αποφύγεις τις υποψίες;

Πάλι συνεχίζεις να κάνεις απότομες μεταστροφές.

Απλά προμελέτησες όλες τις σκέψεις μας, στη συνέχεια μας τις έγραψες για να μας δείξεις τον δρόμο μέσα στους συνειρμούς μας. Είδες στο διόρθωσα το quote.

Εγώ πλέον είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εσύ σκότωσες τον Ηρακλάκο. Αν θυμάσαι δεν έβαλε μόνο την Nikaido στόχο αλλά και εσένα. Μήπως αυτό που έγραψες αναφέρεται στον εαυτό σου;

Ήμαστε και οι 2 ύποπτοι, κόψε τις μπλόφες και ομολόγησε Santa. Αλλιώς δεν μου φαίνεται να καταφέρεις να μοιράσεις δώρα φέτος.

 

I've got no more shit to say for now.

#aggressive


Edited by LethalMike, 21 December 2015 - 21:19.

ezgif.com-resize.gif


#110 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 December 2015 - 22:27

Christmas-money-300x199.jpg

Santa(Babba)

 

 

Ήμαστε και οι 2 ύποπτοι, κόψε τις μπλόφες και ομολόγησε Santa.

Όχι αγαπητέ πιτσιρικά(LethalMike), εγώ σκότωσα δολοφόνο, εσύ είσαι δολοφόνος.

Παρόλα αυτά, ομολογώ. Τα παίρνω χοντρά κάθε χρόνο τέτοια εποχή. Τι να κάνω, τα έχω ανάγκη. Ξέρεις τι ΕΝΦΙΑ έχει η βίλα στον βόρειο πόλο; Να μη σου πω τι έξτρα χρεώνουν για το οικόπεδο.

 

 

Από τον χοντρό[Babba] το περίμενα αλλά και εσύ τέκνο_βρούτε[Fa_Tsa];

 

  Αυτό λέγεται επίθεση φιλίας. Βρε πού τα έμαθες αυτά τα κόλπα νέο παιδί; Ούτε καθοδηγούμενος να ήσουνα.

 

Αν δυο άτομα θεωρώ υπόπτους είναι ο χοντρός και ο feitan.

 

Ναι, βέβαια. Αν δεν είσαι εσύ, είναι αυτός. Ξέρεις προφανώς ότι αν ο feitan ήταν ο δολοφόνος, θα είχε ψηφίσει ανάποδα και θα κέρδιζαν. Ακόμα κι αν έχαναν το κέρμα, ποιος θα τον ψήφιζε αντί για σένα; 

Το argument σου είναι δυνατό Santa[Babba] αλλά εξακολουθώ να βλέπω αυτό το παμπόνηρο σου ύφος, προσπαθώντας να σκεφτείς κάτι.

Και τα κατάφερες πολύ καλά απ' ότι βλέπω να με χρεώσεις πολύ δυνατά.

 

 

Άστα να πάνε, την έχεις βάψει. Δεν πειράζει, καλά τα πήγες. Μέχρι τελευταία στιγμή, όλοι σε είχαν για χαζό αθώο. Μας την έφερες κανονικά.

 

Ναι γιατί αν θέλαμε να κάνουμε κάτι θα στηριζόμασταν σε εσένα που άλλαζες ψήφους ανά 1 δευτερόλεπτο.

 

 

Μια χαρά σταθερός ήμουν, στα συνηθισμένα μου επίπεδα. Αφού ξεκινήσατε να εφαρμόζετε το σχέδιο άρχισα τα πέρα δώθε για να τσεκάρω την πιθανότητα το δίδυμο να είναι ο Ηρακλάκος με τον φίλο σου τον Βρούτο.

Αλλά ήταν πολύ αργά για να το πάρετε πίσω.

Και είμαι επίσης τόσο βλάκας που θα ψήφιζα τον Ηρακλάκο και μετά θα τον σκότωνα. 

Βλάκας θα ήσουν αν τον άφηνες ζωντανό να σου πιει το αίμα σήμερα. Το ότι τον σκότωσες, ήταν η μόνη σου ελπίδα να τη γλιτώσεις, έτσι όπως έληξε το πανηγύρι.

 

Έγραψες όλο αυτό για να αποφύγεις τις υποψίες;

Έγραψα όλο αυτό για να μη χρειαστεί άλλο σοβαρό post, αλλά χρειάστηκα άλλο ένα. Εύγε σε σένα.

 

Απλά προμελέτησες όλες τις σκέψεις μας, στη συνέχεια μας τις έγραψες για να μας δείξεις τον δρόμο μέσα στους συνειρμούς μας. Είδες στο διόρθωσα το quote.

Αν θυμάσαι δεν έβαλε μόνο την Nikaido στόχο αλλά και εσένα. 

Μα και βέβαια το έκανε. Είχε κάθε λόγο να με υποψιάζεται, εφόσον δεν ήξερε τι θα έκανα. Φοβόταν ότι αν εσύ ήσουν ο χαζός αθώος και εγώ ο δολοφόνος, θα είχαμε game over.

Μη σου πω ότι φοβήθηκε ότι θα έστελνα το παιχνίδι στο κέρμα μόνο για το τρολάρισμα. [Ακόμα απορώ πώς κρατήθηκα.]

Ευτυχώς για όλους μας, ούτε εσύ είσαι χαζός, ούτε εγώ δολοφόνος, οπότε ζούμε ακόμα.

Έκανες ότι μπορούσες, τώρα πες ένα gg που λένε τα cool παιδιά σήμερα και γράψε μου ένα ποιηματάκι για φινάλε.

 

Θα μπορούσα να μασήσω αν την είχες πέσει στον feitan. Και καλά σκότωσε τον Ελληνιστάν για να μας βάλει να φαγωθούμε οι δυο μας. Αυτό το έκαψες, οπότε πες sayonara.

SANTA%20SLEEPERS.jpg

 

 


Edited by Babba, 21 December 2015 - 22:29.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#111 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 December 2015 - 14:15

LethalMike[ZackFair]

 

Zack.Fair.full.14321.jpg

 

Αααα μάλιστα.. Όλο αυτό το κατεβατό;

Ψήφος ίδια.

Μπορεί να αλλάξει όμως.

Santa[Babba]


Edited by LethalMike, 22 December 2015 - 14:16.

ezgif.com-resize.gif


#112 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 22 December 2015 - 14:40

Feitan again, re-hired.

(Really excited "schwing!")

Eίχα λυπό ροκαί να σαβανίσω και το ραπάνακα...
Τίκα γεπη να πει σαν " θα τα πώ όλααααα" και μετά κενιπνη στο αίμα του...

Οπότε ακολουθω τον hajime saito αφου καπισοπρω νωδι 50% και στους 2...

Zack fair /lethalmike

stasou%2520mygdala.jpg


#113 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 December 2015 - 16:53

LethalMike[ZackFair]

 

 

*Ο Zack Fair περπατάει στο διάδρομο, αφήνει κάτω το ουίσκι και απολαμβάνει τις τελευταίες του στιγμές. Όλοι τον κοιτάνε με ύφος κακό και δόλιο.

(Damn this got personal...)

Zack-crisis-core-zack-fair-20395034-900-

Είναι κρίμα, ενώ έχετε τον δολοφόνο μπροστά να συνεχίζεται να νομίζετε ότι εγώ σκότωσα αυτούς τους "ανθρώπους". Απλά να είστε σίγουροι ότι αν με σκοτώσετε θα το μετανιώσετε στο τέλος. Ο Santa[Babba] δεν έχω τα απαραίτητα επιχειρήματα να τον σβήσω γιατί μπορεί να είμαι βλάκας και να μην σκέφτομαι συγκροτημένα. Απλά παρατηρήστε αυτό, το ότι προσπάθησε πολύ σκληρά να με κατηγορήσει, και δεν έχει καν καμιά αμφιβολία για κάποιον άλλον όπως εσείς, από την στιγμή που πέθανε ο Ηρακλούκος, χώθηκε σε μένα. Με στάμπαρε τελείως γιατί είμαι ο πιο ευάλωτος να κατηγορήσει. Τώρα αν όλη αυτή η υπερβολική επίθεση εναντίον μου δεν σας κάνει εντύπωση τότε είμαι καταδικασμένος να πεθάνω. Αλλά και πάλι το όνειρο μου θα το πετύχω, γιατί θα πεθάνω σαν ήρωας. Θα δώσω πολύ σκληρή μάχη μέχρι να πέσω στο έδαφος, να φτύσω τα συκώτια μου και τα άντερα

μου. Αλλά μόλις όλα αποκαλυφθούν, θα δείτε πόσο άδικο είχατε. Εσείς θα μείνετε οι προδότες και οι φιλοδολοφόνοι ενώ εγώ θα είμαι στον 7ο ουρανό, όπως και άγαλμα θα μου φτιάξουν.

Γιατί όμως άραγε να συνεχίσω να ψηφίζω τον Santa[Babba]; Το γεγονός ότι έκανα λάθος στο προηγούμενο γύρο και ψήφισα Kai είναι διότι δεν πήρε ούτε μια ψήφο οπότε είπα να την ρίξω εκεί πέρα, έτσι και αλλιώς ήμουν έτοιμος να την ρίξω στην Nikaido πριν κλείσει η ψηφοφορία. Ο Santa[Babba] έχει αποφύγει να αναφέρει το ότι τον έχω βάλει και εγώ στο στόχαστρο όπως και ο ηρακλουκος από τον πρώτο γύρο. Το ότι ψήφισε δολοφόνο είναι καθαρά για ξεκάρφωμα. Σου λέει ο τελευταίος γύρος είναι, ας το παίξω λίγο τρελίτσα να ψηφίσω τον έναν από εμάς ώστε να τερματίσουμε νικητές οι δολοφόνοι, χωρίς να κινήσω υποψίες.. Πόσες φόρες ψήφισες τον Ηρακλουκο πριν τον σκοτώσεις τελικά τη νύχτα. Σου έκατσε όμως πολύ όμορφα διότι έκανα την χαζομάρα και ψήφισα τον ηρακλούκο. Ο ηρακλούκος ήταν σωστός από την αρχή με τις υποψίες του.

Όμως δεν βγάζει νόημα, δεν μπορεί να είναι ο Santa[Babba] ο δολοφόνος. Δεν βγάζει νόημα, θα μπορούσες να το τερματίσεις από τον προηγούμενο γύρο το game.

Οπότε δεν ξέρω αν είναι μπλόφα αυτό που έκανες ή όχι αλλά θα ψηφίσω Saito_Hajime[Fa_Tsa].

Πλέον είμαι ανάμεσα στην μπουγάτσα και στο λέοντα.

 

Peace


Edited by LethalMike, 22 December 2015 - 16:57.

ezgif.com-resize.gif


#114 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 22 December 2015 - 17:15

IMG_0502.jpg

Santa(Babba)

 

Με συγκίνησες ατιμούτσικο.

Έλα πάρε μια ευκαιρία να μας κερδίσεις όλους στα ζάρια.

Saito_Hajime[Fa_Tsa].


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#115 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 22 December 2015 - 17:20

Spoiler:

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#116 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 December 2015 - 18:43

Zack Fair[LethalMike]

-Zack-zack-fair-37651281-743-508.jpg

 

Η ψήφος παραμένει ίδια.

Saito_Hajime[Fa_Tsa]


ezgif.com-resize.gif


#117 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 22 December 2015 - 21:26

Λοιπον εγω τον πιστευω τον zack fairlethalmike γιατι ειναι η πρωτη φορα που παιζει και βγαζει νοημα αυτο που εγραψε. Απο την αλλη αν ο santa/babba εστελνε σε ισοβαθμια το παιχνιδι ειχε 50/50 να κερδισει αλλα στελνοντας με δικη το ψηφο δολοφονο στα θυμαρακια εξασφαλισε την επιβοωση του ενα γυρο που ειναι οτι χρειαζοταν για να κερδισει. Οποτε καλω ΟΛΟΥΣ να ψηφισουν santa/babba. Ειναι η τελικη μου ψηφος και δεν αλλάζω και αν ο hajime ή ο zack ειναι δολοφονοι και την πατησα μαγκια τους και με το σπαθι τους αλλά εγώ εκλεισα για σημερα. Φιλάκια


Santa/babba

stasou%2520mygdala.jpg


#118 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 December 2015 - 23:29

Zack Fair[LethalMike]

 

-Zack-zack-fair-37651281-743-508.jpg

 

Ωραία εφόσον λοιπόν ο λέοντας άλλαξε τη ψήφο του προς τον Santa[Babba] θα πάω μαζί του. Δεν υπάρχει νόημα να ψοφήσω από την στιγμή που είμαι αθώος εγώ. Περισσότερες πιθανότητες έχει ο Satan[Babba] να είναι δολοφόνος από τον Hajime. Γενικά αυτές οι αλλαγές ψήφου δήθεν για τρολιά δεν με πείθουν. Πιστεύω πιο πολύ για μπέρδεμα γίνεται. Επίσης το θέμα είναι ότι ο Hajime δεν έχει πει τίποτα νεότερο. Εφόσον έχουν βαλθεί να φάνε εμένα θα τον ρίξω στον Satan[Babba] για να σώσω το τομάρι μου, και για το λόγο ότι οι κινήσεις του από την αρχή του παιχνιδιού ήταν ύποπτες. 

Τώρα αν όντως ο λέοντας είναι ο δολοφόνος μας έστυψε πολύ καλά και τα συγχαρητήρια μου.

Αλλά δεν ξέρω πλέον, με εσάς που έχω μπλέξει.

Ο κύριος λόγος που σου ρίχνω ψήφο Santa[Babba] είναι ότι είσαι ασταθής. Δε χάνεις ευκαιρία να κατηγορήσεις κάποιον όταν βλέπεις πρόσφορο έδαφος.

Οπότε εγώ που σε υποψιάζομαι το βλέπω πολύ ύποπτο το όλο σκηνικό. Για αυτό κυρίως το λόγο σε ψηφίζω.

Δε νομίζω να καταφέρεις να με πείσεις, αλλά μπορείς να προσπαθήσεις.


Edited by LethalMike, 22 December 2015 - 23:30.

ezgif.com-resize.gif


#119 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 22 December 2015 - 23:58

%25CE%2592%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%2599
Άγιος Βασίλειος(Babba)
 
Αγαπητά μου παιδιά,
σήμερα ξημερώνει προπαραμονή Χριστουγέννων,
μια εποχή αγάπης και συγχώρεσης.
Μια εποχή όπου όλοι μας αγκαλιάζουμε τις οικογένειές μας,
ανοίγουμε τις καρδιές μας και καλοδεχόμαστε την αγάπη των συνανθρώπων μας.
Προσφέρουμε χαρά και ευτυχία.
Μαζευόμαστε γύρω από ένα τραπέζι όλοι μαζί, τρώμε, τραγουδάμε, ανταλλάσσουμε δώρα.
Μερικές φορές τζογάρουμε, όπως επιβάλλει το έθιμο,
αλλά εκεί δεν έχει σημασία ποιος θα νικήσει.
Παίζουμε για τη χαρά του παιχνιδιού, 
για εκείνο το συναίσθημα ολοκλήρωσης που μας κατακλύζει
όταν περνούμε ευχάριστες στιγμές με τους αγαπημένους μας.
Αυτή είναι η μαγεία των Χριστουγέννων.
Ας συγχωρέσουμε τους δολοφόνους κι ας τους δώσουμε
να καταλάβουν ότι δεν υπάρχουν νικητές και ηττημένοι.
Ήδη το ξέρετε, είναι η πορεία προς την νίκη 
που κάνει τις στιγμές που περάσαμε μαζί μαγικές, όχι ο προορισμός. 
Θέλησα να θυσιάσω τη ζωή μου, όχι από τη ματαιοδοξία να μου γράψουν έναν μεγαλοπρεπή επικήδειο, 
αλλά για να σώσω τη ζωή ενός συνανθρώπου μου, έστω κι αν εκείνος έχει λερωμένα χέρια.
Όμως, η πίστη μου, μου το απαγορεύει. Η σκέψη με βασανίζει.
Θα ήταν θυσία, ή το υπέρτατο αμάρτημα;

Spoiler:


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#120 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 23 December 2015 - 00:00

Τέλος. Ακολουθεί Αφήγηση.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018