Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Pupa | Poopa

Studio Deen Horror Fantasy Crapfest Short episodes winter 2013 oniichan 1x episodes wtf am I watching

  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#31 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 10 April 2014 - 23:59

 κρίμα γιατί θα μπορούσε να γίνει καλή σειρά.

 

Σε ένα παράλληλο σύμπαν ίσως. XD



#32 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 11 April 2014 - 00:05

Σε ένα παράλληλο σύμπαν ίσως. XD

 

Γιατί ρε συ? Με το σωστό στήσιμο υπάρχει στόρι από πίσω για να αναπτυχθεί, καμία σχέση με αυτό που είδαμε όμως......


ezgif-save.gif


#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 April 2014 - 00:07

I ll respectfully disagree on that one. :) Θεωρώ και το κανονικό στόρυ πολύ κακό.
 



#34 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 11 April 2014 - 00:08

Ο καθένας με τα γούστα του, τι να κάνουμε :)


ezgif-save.gif


#35 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 April 2014 - 00:52

MAKE PUPA LIVE ACTION PLS!!!!!!


フカフカ

#36 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 April 2014 - 00:54

^ O Καθένας με τον πόνο του.



#37 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 11 April 2014 - 12:48

Φαντάμι, ψήσου να κάνουμε ένα Live Action του Pupa, με χορηγό και σκηνοθέτη το anime.gr, και να σε βάλουμε πρωταγωνιστή. XD



#38 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 13 April 2014 - 19:41

Eιδα τα 2 πρωτα επεισοδια..  

poop(a)



#39 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 13 April 2014 - 21:44

Eιδα τα 2 πρωτα επεισοδια..  

poop(a)

 

και "ξετρελάθηκες" να φανταστώ; ;)


30w46c0.jpg


#40 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 April 2014 - 21:45

Xέστηκε από τη χαρά της, είμαι σίγουρη.



#41 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 15 April 2014 - 11:39

Xέστηκε από τη χαρά της, είμαι σίγουρη.

Η λεξη που θα μπορουσε να εκφρασει ακριβως τι ενιωσα ειναι μονο η πρωτη.. Χεστηκα 

:golgo:



#42 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 24 June 2014 - 14:17

Η σειρα αυτη ειναι ενα μεγάλον γιατι. Γιατι Θεε μου κυκλοφορησε αυτη η ηλιθιοτητα; Γιατι είδα το πρώτο επεισόδιο; Γιατι είδα και όλα τα υπόλοιπα? Γιατι μου αρέσει να τιμωρω τον εαυτό μου? Και αλλα ποσα γιατι που θα γεμιζαν σελίδες ατελειωτες! On the briht side, είναι μόνο 4 λεπτα (και ουτε γιατι 1 λεπτο τρωνε τα credits), οπότε γι'αυτο ευχαριστώ το Θεο! Και εκλιπαρω όσους σκεφτονται να το δουν, να μην την πατησουν οπως και εγv.. Φυγετε.. Τρεχτε τωρα που προλαβαινετε! Σοβαρα μιλαω.. Τρεχατε ποδαρακια μου, οχι αστεια!  :ballumad:


Edited by mirana_neko, 25 June 2014 - 11:15.


#43 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 18 July 2014 - 00:23

Damn you guys,με όσα διάβασα εδώ μέσα περίμενα πως θα έβλεπα το crowing achievment της παρακμής και της σαπίλας,τη μυστική συνταγή για ατελείωτα headdesks,μασουλήματα ποπκόρν και τρελό unintentional hilarity.Τελικά όμως ούτε αυτό δεν έκανε deliver.Oh well,πήρα ένα κάποιο enjoyment όμως με μερικές από τις σκηνές.

Spoiler:


Εκτός από αυτά όμως ήταν απλά μια χαζή άδεια μπουρδίτσα.3 στα 5 αστέρια σκατίλας από'μενα.Το grenadier παραμένει η αγαπημένη μου ανιμέ απαισιότητα.


Edited by Kalamaris, 18 July 2014 - 00:24.

sc5bab.jpg


#44 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 18 July 2014 - 09:52

^ Εγώ σου είπα να φέρω τις μπύρες.

 

What he said, πάνω-κάτω, ίσως να φταίει το πόσους ύμνους στην απαισιότητα του pupa είχα ακούσει, αλλά πέρα από κάποια επικά στιγμιότυπα σαπίλας, μου φάνηκε απλά ένα απίστευτα κακογραμμένο anime με ακυρότατο θέμα. Εξαιρείται το επεισόδιο 6 που πραγματικά με έκανε να νιώσω άβολα και άρχισα να μετράω τα onii-chan για αντιπερισπασμό (2ψήφιο νούμερο σε χρόνο dt).

 

Στις επικές σκηνές να προσθέσω:

 

Spoiler:


15fkk04.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Studio Deen, Horror, Fantasy, Crapfest, Short episodes, winter 2013, oniichan, 1x episodes, wtf am I watching