Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Pupa | Poopa

Studio Deen Horror Fantasy Crapfest Short episodes winter 2013 oniichan 1x episodes wtf am I watching

  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#16 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 30 March 2014 - 18:30

Σχετικά με το τι έπαθε ο Mochizuki Tomomi... έχοντας δει το Porphy no Nagai Tabi που μετά τα πρώτα επεισόδια έγινε μεγάλη φόλα, πιστεύω ότι το potential καταστροφής το είχε από πριν αυτός ο άνθρωπος. Για το Pupa το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι αξίζετε μετάλλιο όσοι το είδατε και ελπίζω να μην έχει κανείς σας μεγάλο αδερφό... ή μικρή αδερφή.


15fkk04.jpg


#17 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 March 2014 - 18:51

Προτείνεται επίσης και ως recommendation προς τον χειρότερο εχθρό σας. Γιατί το boku no pico αστείο πάλιωσε και το Saikano δυστυχώς αρέσει σε καποιους. :P

 

τι ειρωνια. ο σκηνοθετης του Boku no Pico ηταν και ο σκηνοθετης της σειρας Konnichiwa Anne.

 

δεν το πιστευω πως αυτοι οι ανθρωποι μπορουν να σκηνοθετους σειρες για παιδια και για ολη την οικογενεια και μαλιστα χωρις ψευδωνυμο!

 

μπραβο τους!

 

παντως καλιο να ξαναδω τα επεισοδια με τα διδυμα στο Black Lagoon....



#18 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 30 March 2014 - 19:17

Κάποιες φορές λυπάμαι που βλέπω ένα επεισόδιο και dropparw όλο το anime.Μπορώ να πω ότι με αυτά που ακούω μόνο να γελάω μπορώ...


Posted Image


#19 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 31 March 2014 - 01:28

Δράσεις που πηγάζουν σε παλιά ψυχολογικά τραύματα, βαθιά χαμένα και χωμένα στον πολύπλοκο, παχύ, μπλεγμένο καρδιακό μας ιστό. #deep


Μιλάς με γρίφους σοφή γερόντισσα.
Ρε παιδιά το είχα dropαρει στο πρώτο. Τώρα νιώθω σαν το παιδί που η πινακίδα λέει όχι από εδώ και εκείνο στρίβει επειδή μπορεί.
Πόσο με τρώει να το ξαναρχίσω από αυτά που λέτε.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#20 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 31 March 2014 - 04:01

Μιλάς με γρίφους σοφή γερόντισσα.
Ρε παιδιά το είχα dropαρει στο πρώτο. Τώρα νιώθω σαν το παιδί που η πινακίδα λέει όχι από εδώ και εκείνο στρίβει επειδή μπορεί.
Πόσο με τρώει να το ξαναρχίσω από αυτά που λέτε.

Δε χάνεις και τίποτα (εκτός από χρόνο ίσως) να το κάνεις. Όλο το anime είναι γύρω στα 50 λεπτά.

Για το ίδιο το anime πραγματικά ουδέν σχόλιο. Ούτε ξέρω γιατί το είδα.

Ξέρω όμως ότι είναι μια ευκαιρία να θάψω το Studio DEEN γιατί από έμπειρες πηγές (manga readers) έμαθα ότι του ψιλο-άλλαξαν τα φώτα. Τύπου υπήρχε χαρακτήρας στο opening και ενώ ήταν το arc που τον εισάγει στο story, part του anime, δεν τον έδειξαν και διάφορα τέτοια ωραία.

Όχι ότι αυτό με κάνει να θέλω να διαβάσω το manga βέβαια, προς Θεού.


Posted Image


#21 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 31 March 2014 - 13:04

^Το studio deen άλλαξε τα φώτα σε source material?

Youtube Video


Πάντως την ερωτεύτηκα την περιγραφή σου iri.Με έπεισες να το δω :lovulovu:


sc5bab.jpg


#22 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 31 March 2014 - 19:13

Το τελείωσα!!!!
Iri πές την αλήθεια, ο λόγος που άνοιξες αυτό το thread είναι για να προσηλητίσεις και άλλους οπαδούς σε ένα από τα αγαπημένα σου anime.Ήδη έπεισες εμένα και τον Kalamari, ενώ οι άλλοι το είχαν αρχίσει από πριν.Άντε θα γραφτώ στο φαν κλαμπ.

Είναι από εκείνες τις σπάνιες και ανεκτίμητες περιπτώσεις όπου τα λόγια και η κριτική δεν είναι άξια να ασχοληθούν με την τέχνη. Για εκείνους που θέλουν να δουν κάτι από μαγεία χωρίς όμως να έχουν χρόνο για όλο το show, τους συμβουλεύω να κοιτάξουν το έκτο επεισόδιο. Πραγματικά φτάνει:
Ο διάλογος, οι φιλοσοφικές απόψεις, το λέγειν, η αφηγηματική τεχνική, η κορύφωση και το plot twist. Με μία μοναδική λέξη να αποκαλύπτει το νόημα ενός ολοκλήρου επεισοδίου και του έργου αυτού καθαυτού. Αριστουργηματικό.

Ακόμα και το τέρας ήταν άθλιο! Ένας διάλογος δεν ήταν καλύτερος από την ατάκα του έκτου επεισοδίου! Μια σκηνή δε μπορούσε να μη σου φέρει γέλιο! Βάλτε και λίγο ακόμα censor ρε παιδιά, μου βγήκαν τα μάτια με αυτά που είδα!

Iri συγχώρεσε με για την ειρωνεία μου σχετικά με μία σειρά που συμπαθείς αλλά από εσένα περιμένω πάνω από 9 και αυτή μόλις που ξεπερνούσε το 8,24. Με απογοήτευσες Μπατμαν...

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#23 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 31 March 2014 - 19:21

Eιναι που σου ξέφυγε η διακριτική αποδόμηση του Μπουνουέλ και οι Lynch αναφορές. Αλλιώς θα έφευγε για καθαρο δεκαρακι.



#24 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 31 March 2014 - 19:27

Θα μπορούσα να κατσω και να δω τα υπόλοιπα επισοδεια και να γελασω και να πω "Χαχα τι αρρωστο πραμα ειναι αυτο" όπως διαφοροι φιλοι. Νοπ. Σκατά να φάνε οι δημιουργοι γι'αυτο το ανεγκεφαλο gorefest. :redcard2:


v4kFmx.png


#25 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 31 March 2014 - 19:34

Δες το έκτο φίλε Bored!!! Μη το αφήσεις να σου γλιστρήσει χωρίς να σου χαράξει αυτό το ανεξίτηλο σημάδι!
Φταίω και εγώ όμως που δε βλέπω τα νοήματα, εντάξει Iri, θα κάτσω να σκεφτώ την αλληγορία πίσω από την πεταλούδα στην κολόνα.

Υ.Γ. 44 χρόνια μετά... Ακόμα σκέφτομαι....

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#26 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 31 March 2014 - 19:35

Δες το έκτο φίλε Bored!!! Μη το αφήσεις να σου γλιστρήσει χωρίς να σου χαράξει αυτό το ανεξίτηλο σημάδι!
Φταίω και εγώ όμως που δε βλέπω τα νοήματα, εντάξει Iri, θα κάτσω να σκεφτώ την αλληγορία πίσω από την πεταλούδα στην κολόνα.

Υ.Γ. 44 χρόνια μετά... Ακόμα σκέφτομαι...

Δεν θελω , άσε με :unlucky:


v4kFmx.png


#27 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 31 March 2014 - 19:51

χαχαχαχαχα πεθανα στο γελιο με την εικονα της vagelio. Εγω ειχα διαβασει κατι λιγο απο το μανγκα και δεν εβγαζα ακρη, ασε που μου φαινοντουσαν ολα τοσο γελια.. τι να πω οσοι το ειδαν πρεπει να ειχαν γερα νευρα και πολυ θεληση για να μην το αφησουν..  :canthelp:



#28 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 31 March 2014 - 20:25

Εγώ πάντως, όπως είπα και στον φίλο γκοστπρινς, πιστεύω πως αυτό που θέλει να μας περάσει η σειρά είναι πως όλα για το δικό του καλό τα κάνει στο τέλος. Όπως είναι η αιμοδοσία ένα πράμα, σου ανανεώνει το αίμα, έτσι και η μικρούλα μας θέλει να ανανεώνει τον ονίτσαν της.

 

Spoiler:



#29 Grime

Grime

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 31 March 2014 - 21:53

10/10 S2 pls

Spoiler:



#30 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 10 April 2014 - 23:56

Oh god τι να πω...disappointed desu :dazed: 4 λεπτά ανά επεισόδιο για τέτοιου είδους σειρά είναι το 1ο λάθος, περίμενα να το έχουν κάνει ίσως λίγο πιο ατμοσφαιρικό και να υπάρχει και μια συνοχή, ούτε νόημα έβγαζε ούτε τίποτα, αλλάξανε και κάποια στοιχεία σε σχέση με το μανγκα, χωρίς λόγο προφανώς γιατί δεν έγινε και τίποτα, κρίμα γιατί θα μπορούσε να γίνει καλή σειρά.

Spoiler:


ezgif-save.gif




Also tagged with one or more of these keywords: Studio Deen, Horror, Fantasy, Crapfest, Short episodes, winter 2013, oniichan, 1x episodes, wtf am I watching