Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στο Hogwarts: The Council of the Room of Requirement

η νύχτα πέφτει χαρακτήρες παίχτες rp harry potter

  • This topic is locked This topic is locked
213 replies to this topic

#136 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 18 March 2014 - 00:26

gilderoy-lockhart.jpg

 

Ο Γκίλντροϊ Λόκχαρτ

είναι ο νέος καθηγητής σας

στα Μαθηματικά!!!

 

 

 

Γειά σας. Σήμερα θα σας παρουσιάσω το σύστημα Palermetrix. Είναι η τελευταία μου εφεύρεση (πριν πεθάνω, μάλλον) και σκοπό έχει να κοιτάξει κάθε ψήφο που έχουμε ρίξει μέχρι τώρα. Για να δούμε τι θα βρούμε.

 

Νομίζω πως είναι απλά. Οι αριθμοί αντιστοιχούν στα ποστ. ¨Στην πρώτη στύλη ρίχνει ψήφο, στην δεύτερη στύλη σε ποιον πάει η ψήφος, 3η στύλη, όλες οι ψήφοι εκείνη τη στιγμή, και γραμμένες με strikethrough (δηλαδή έτσι) η ψήφος η οποία ακυρώνεται εκείνη τη στιγμή. Με μπλέ είναι γραμμένοι οι νεκροί αθώοι. Με bold όσοι έχουν 2 ψήφους. Ο πίνακας περιέχει όλο τον πρώτο γύρο.

 

Palermetrix-R1_zpsf8b59387.png

 

 

 

 

Εδώ έχουμε λοιπόν όλες τις ψήφους του πρώτου γύρου κατά σειράν και τα αποτελέσματά τους στην κατάταξη.

 

To make a long story short, ο κύριος Moody και η κυρία Umbridge μέχρι λίγο πριν το τέλος του πρώτου γύρου (από τη 16 ψήφο μέχρι την 24η) ήταν και οι δύο με 2 ψήφους, μέσα στην ισοψηφία, και μάλιστα κατηγορώντας ο ένας τον άλλο. ΑΜΕΣΩΣ (ψήφοι 25, 26) αλλάζουν και οι 2 την ψήφο τους, σε άτομα που αποδείχτηκαν αθώα και βγήκαν και οι δύο.

 

Ενδιαφέρον; Τι γνώμη έχετε για αυτό το συμπτωματικό και τυχαίο γεγονός, κύριοι; Έτυχε ή πέτυχε; Στο επόμενο μάθημα θα κοιτάξουμε τα αποτελέσματα του δεύτερου γύρου.

 

Thanks Iri!

Edit: Αν φαίνεται θολή η εικόνα, κάντε κλικ, οκ;


Edited by OdyMonaxos, 18 March 2014 - 00:28.


#137 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 00:33

Alastor "Mad Eye" Moody
Alastor-Moody.jpg

Sorry man(Odymonaxos) αλλά έπρεπε να βγάλεις εμένα το βράδυ και όχι την μικρή κοπέλα. Είμαι αθώος όσο δε πάει. Δε χρειάζεται καν να δικαιολογηθώ στους άλλους.

Αυτό που λές ισχύει για όλους μας. Έχουμε δώσει ψήφους που έδιωξαν αθώους επειδή μόνο αθώοι έχουν βγει!

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#138 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 18 March 2014 - 00:39

gilderoy-lockhart.jpg

Αφού είμαι τόσο διάσημος

γιατί πρέπει κάθε φορά

να λέω πως είμαι ο

Γκίλντροϊ Λόκχαρτ;

 

 

Αλήθεια, Moody; Και η κυρία Umbridge άλλαξε και αυτή γνώμη για εσάς εκείνη τη στιγμή λίγο πριν το τέλος; Και αλλάξατε μαζί γνώμη; Συγκινήθηκα.

 

Επίσης, θα σου πω δύο πράματα. Πρώτον, είμαι ουσιαστικά νεκρός. Δεύτερον, φεύγω σαν ήρωας γιατί σίγουρα θα σας αφήσω τους ενόχους.



#139 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 00:45

Alastor "Mad Eye" Moody
Alastor-Moody.jpg

Οι πρώτοι ψήφοι που έδωσα ήταν καθαρά λόγο RP. Από την στιγμή που δε την υποπτευτηκα παραπάνω λόγου λεγόμενων της δε συνέχισα.

Δεν είσαι τόσο νεκρός(Odymonaxos) ακόμα, μην αγχώνεσαι τόσο γρήγορα και καρφώνεσαι.
Περιμένω να μιλήσουν και οι άλλοι.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#140 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 18 March 2014 - 01:01

gilderoy-lockhart.jpg

 

Όλοι ζηλεύετε που δεν είστε όμορφοι σαν εμένα, 

τον Γκίλντροϊ Λόκχαρτ!

 

Palermatrix-R2_zps721ad89a.png

 

Νομίζω πως δεν θέλουν πολλή ανάλυση τα αποτελέσματα του 2ου γύρου. Χρειαστήκαμε 38 ψήφους για να σφαγιάσουμε τον νεαρό Μαλφόυ;! Χριστέ μου.

 

Ενδιαφέρουσες κατηγορίες από 'δώ; Η Umbridge στην Trelawney και ο Peeves στον Ollivander...

 

Τα αποτελέσματα της τρίτης ψηφοφορίας θα είναι κάπως πιο ζόρικα για να βγουν. Θα τα έχετε εν εύθετο χρόνω.



#141 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 March 2014 - 01:28

Garrick Ollivander

 

Mr_ollivander_hpps_zps8829a42d.jpg

 

Μάλιστα... Πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή. Ας με ξαναπιάσει η λογοδιάρροια, λοιπόν, γιατί, δεν βαριέσε... Έχουμε καταλήξει να θεωρούμε πιο ύποπτους αυτούς που μιλάνε και προσπαθούν να επιχειρηματολογήσουν σε όλο το παιχνίδι, από αυτούς που δεν κάνουν σχεδόν τίποτα άλλο από το να κρύβονται βολικά πίσω από τα ρεύματα σε όλο το παιχνίδι, σωστά κυρία Trelawney (Kai);

 

Ας εκτεθώ και άλλο, λοιπόν...

 

 


 

Θεωρώ τον Lupin(Badboy) μάλλον αθώο πλέον καθώς από την στιγμή που είναι βασικός ύποπτος δε θα έβγαζε το αντίπαλο δέος.

 

 

 

 


 

Ο κύριος Ολιβάντερ (Osama) ίσως έβαλε χέρι στα ραβδιά επίσης, μάλλον έτσι μπορεί να εξηγηθεί ότι η λογοδιάρια επέστρεψε μόλις ξεκάνανε το ξωτικό (Black Kaiser) που πιθανότατα προστάτεψε τον εαυτό του και όχι τον Μούντι το πρώτο βράδυ.

 

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι αν ο Lockhart(Odymonaxos) είναι ένοχος αθωόνοντε όλοι πλην αυτού και του Olivander(Osama).

 

 

 

Μα ναι, φυσικά, είναι προφανές ότι ο κύριος Lupin (Badboy) δεν θα έβγαζε ποτέ το αντίπαλο δέος, ειδικά όταν ο θάνατός της Luna μπορούσε να φέρει ακριβώς αυτά τα αποτελέσματα. Να τον αθωώσει για άλλη μια φορά και σαν επιπλέον δώρο, να αρχίσουν να ακούγονται φωνές εναντίον του κύριου κατήγορου του. Εδώ και τρεις γύρους είμαι από τα ελάχιστα άτομα που μιλάνε με, θέλω να πιστεύω, λογικά επιχειρήματα και εσείς προτιμάτε να στοχεύσετε για άλλη μια φορά αλλού.

 

Αλλά ξέρετε κάτι; Έχω αρχίσει να κουράζομαι. Δεν πρόκειται να ψηφίσω τον Gilderoy (OdyMonaxos), όχι επειδή τον θεωρώ αθώο (τον υποπτευόμουν από τον προηγούμενο γύρο, έτσι και αλλιώς) αλλά από εγωισμό πλέον. Επίσης, κύριε Moody, το γεγονός ότι οι περιστάσεις σάς έχουν αθωώσει δεν σημαίνει ούτε ότι έχετε αποδειχθεί αθώος, και κυρίως ούτε ότι έχετε πάντα δίκιο επειδή νομίζετε ότι έχετε αποδειχθεί αθώος.

 

(wtf, πότε τα ποστάρατε όλα αυτά; )

(edit: ορθογραφικά)


Edited by Osama Bin Laden, 18 March 2014 - 01:29.


#142 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 01:50

Alastor "Mad Eye" Moody
Alastor-Moody.jpg

και κυρίως ούτε ότι έχετε πάντα δίκιο επειδή νομίζετε ότι έχετε αποδειχθεί αθώος.

Ακριβώς επειδή σέβομαι τους λόγους των άλλων και δεν είμαι σίγουρος για την ισχύ των λεγόμενων μου δεν επέμενα ξεροκέφαλα στις προηγούμενες 2 ψηφοφορίες, που τελικά καλύτερα αποτελέσματα θα είχε αποφέρει, αλλά δέχτηκα να υποχωρήσω και να συμφωνήσω.

Επίσης μη βιάζεστε να καταλήξετε στο τι θα ψηφίσω. Μου.αρέσει να κρίνω αντιδράσεις ιδιαίτερα όταν αυτές είναι υπό πίεση.

Είπα πως θέλω να ακούσω τους άλλους, αυτό είναι το όπλο που έχω ως μάλλον αθώος ότι δηλαδή μπορώ να αναμιγνύομαι με περισσότερους πιο άνετα, και Μετά να κρίνω. Μια κουβέντα της μαντισας δε θα με πείσει. Έχουμε πολλές ώρες ακόμα.

Ψήφος σε Dursley(Babba) μέχρι να μιλήσει.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#143 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 18 March 2014 - 02:47

gilderoy-lockhart.jpg

Ο Γκίλντροϊ Λόκχαρτ

σε λίγο θα βάλει το φιλλέ το χρυσό μαλλί του

και θα πάει να την πέσει

 

 

Ίσως να το καταλάβατε κιόλας, πως όσο και να σκαλίσω τις παλιές ψήφους, για την κυρία Μάρτζ, την οποία κάλεσα πριν να εμφανιστεί και την ψήφισα, δεν θα βρω στοιχεία, γιατί απλά είναι μονολιθική μέχρι τώρα.

 

Palermetrix-R3_zps4d934f35.png

 

Εδώ τα αποτελέσματα του προηγούμενου γύρου. Θα επανέλθω αφού τσιμπήσω λίγο ύπνο (μας ξύπνησαν στη μέση της νύχτας!). Μέχρι τότε, 1) Η Άμπριτζ ήταν η πρώτη που την έπεσε στον Πιβς, 2) αν ο Λούπιν είναι ένοχος, οι Ολιβάντερ και Τρελόνι είναι αθώοι, 4) ο κύριος Μούντι στο κρίσιμο σημείο επέλεξε να μην έχει άποψη και 5) αποδόθηκε δικαιοσύνη για τον άδικο χαμό του βορρά.



#144 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 16:01

BMyj_JiCAAAyWOz.jpg:large

Marjorie Dursley(Babba)

 

Σημείωση 1:

Από το λίγο που συζητούσαμε για διάφορα μυστήρια με την Sybill Patricia Trelawny(Kai) έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μου είναι αδύνατον να καταλάβω τον τρόπο σκέψης της. 

Πιστεύω πως όσες φορές φτάναμε σε παρόμοια συμπεράσματα, ήταν καθαρά τυχαίο, διότι είχαμε διαφορετική αφετηρία και διαφορετική διαδρομή.

Αυτή τη φορά, καταλαβαίνω και συμφωνώ με όσα λέει.

Κάτι που είναι άκρως ύποπτο, διότι ποτέ δεν πίστευα ότι θα ήταν προβλέψιμη και θα εξέφραζε λογικά συμπεράσματα με γραμμικό τρόπο.

Μπορείτε να το πείτε "διαίσθηση μη μαγικού πλάσματος".

Σημείωση 2:

Μου φαίνεται ύποπτο ότι ο Λόκχαρτ ετοιμάζει τώρα τις λίστες και δεν τις είχε νωρίτερα. Ναι, εντάξει, κανένας δολοφόνος δε θα καθόταν να κάνει τόσο κόπο. Το καταλάβαμε. Όμως, αν κάποιος έχει τη διάθεση να κάτσει να τα ετοιμάσει, τώρα το θυμήθηκε; Θα περίμενα να τα έχει όλα έτοιμα πριν ξεκινήσει να τα αναλύει, κι όχι να κάτσει τώρα που ζορίστηκε να τα φτιάξει, σαν να τον πήρε ο πόνος τελευταία στιγμή να λύσει το μυστήριο. Παραμύθια, κάλυψη είναι για να το φάμε αμάσητο.

Λοιπόν, μιας και μου στερήσατε την εύκολη ψήφο μου για σήμερα, είμαι αναγκασμένος να βρω άλλη.

Θα αναλύσω τι θα έκανα αν ήμουν δολοφόνος, ώστε να μου βρείτε κάποιον που να ταιριάζει στο προφίλ, για να τον σταυρώνω μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος.

 

Προφίλ δολοφόνου:

Εφόσον δεν υπάρχουν επιθεωρητές, μπορώ να τραβήξω όσο θέλω τα βλέμματα. Θα κυνηγήσω λοιπόν από το καλημέρα τον συνένοχό μου χωρίς να φοβάμαι ότι θα τραβήξω επιθεωρητές πάνω μας. Δε θα θέσω ακλόνητα επιχειρήματα ώστε να πείσω κανέναν, αλλά θα φροντίσω να μιλώ συχνά και τον αναφέρω πάντα στη λίστα υπόπτων μου, δίνοντάς του όσο περισσότερο συχνά μπορώ την ψήφο μου, αρκεί να μην πεθάνει με το καλημέρα. Δε θέλω να πεθάνει αμέσως, θέλω όμως με σιγουριά, όταν ένας από τους δυο μας πεθάνει, ο άλλος να θεωρηθεί αυτόματα αθώος. Δεν πρέπει όμως να βιαστώ και να τους πείσω όλους για την ενοχή του, διότι όσο θα περνάνε οι μέρες και θα παραμένω ζωντανός, θα αρχίσουν να με ψιλιάζονται.

Λοιπόν, ποιος ταιριάζει στα παραπάνω για να τον ψηφίσω;


Edited by Babba, 18 March 2014 - 16:04.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#145 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 18 March 2014 - 17:03

Spoiler: General Turgidson strikes again!!!

 

Gilderoy-Hermione-gilderoy-lockhart-5232

 

Είμαι ο Γκίλντροϊ Λόκχαρτ,

έχω αρχίσει να ξεμένω από λεζάντες

οπότε ας την πέσω στη μαθήτριά μου που με λατρεύει,

την Emma Watson. U jelly?

 

Επιτέλους, έχει σφυγμό η Μάρτζ! Όταν την είδα πίστευα πως θα ήταν μια κακότροπη, απότομη, αγενής αγροίκα που θα σχολίαζε τα πάντα, θα έχωνε τη μύτη της παντού, δεν θα άφηνε κανέναν σε χλωρό κλαρί και θα ξαμόλαγε τα αγριόσκυλά της πάνω μας με την πρώτη ευκαιρία. 

 

Ρωτάτε γιατί φτιάχνω τώρα τις λίστες; Γιατί η ποζεριά μου βγήκε ξυνή και η σιγουρία μου για την Λούνα... Ακόμα και ο Γκίλντροϊ Λόκχαρτ κάνει λάθη, τι να κάνουμε; Γιατί πιθανόν να πεθάνω τώρα. Γιατί ξέρω πως είμαι αθώος, δεν έχω πρόβλημα να πεθάνω αν είμαι το τελευταίο κομμάτι του παζλ για να βρείτε τους ενόχους. Γιατί δεν υπήρχε άλλος τρόπος να βρω τις πιο ύπουλες κινήσεις. Και γιατί αν πεθάνω τώρα δεν έχετε περιθώριο λάθους οπότε πριν φύγω πρέπει να τα δώσω όλα.

 

Μήπως με το προφίλ σου εννοείς τους Μούντι και Λούπιν; Ή τους Ολλιβάντερ και Λούπιν

 

Θα επανέλθω αφού μελετήσω λίγο την τελευταία ψηφοφορία.

 

Edit και μάλιστα λίγο αργό, ο editor μου έφαγε το ροζ από τη δεύτερη σειρά του στρατηγού και δεν έβγαλε στο σωστό μέγεθος το U jelly


Edited by OdyMonaxos, 18 March 2014 - 17:11.


#146 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 18:38

Alastor "Mad Eye" Moody
attachment.php?attachmentid=281168&stc=1

Κυρία Dursley(Babba) αφού έχετε ταλέντο στο να δημιουργείτε προφίλ δολοφόνων γιατί δε το κάνετε νωρίτερα, έστω στον προηγούμενο γύρο.

Γιατί χρειαζόταν να πάμε μέχρι εδώ για να μας το δείξετε? Προφανώς η Luna(Keito) είχε αυτό το προφίλ για να την ψηφίζάται με επιμονή.
Αυτό που μας περιγράφεται κολλάει μόνο για Olivander(Osama) και Lupin(Badboy) και ο μόνος λόγος που εσείς και εγώ δε το ικανοποιούμε είναι γιατί αυτή που θεωρούσαμε ένοχη βγήκε αθώα.

Ξυπνήστε και δείτε πως δε την ενδιαφέρει καν ποιός θα φύγει φτάνει να το κάνει.

Και μετά υπάρχει άλλο ένα άτομο που πάει συνέχεια με το ρέμα και ψηφίζει μόνο ότι η πλειοψηφία λέει χωρίς να δώσει ένα επιχείρημα. Μάλιστα όταν την ρώτησε το ξωτικό είπε πως βαριέται να απαντήσει. Ψήφος στην Trelawny(Kai) οπότε.

Εξάλλου ακόμα και αν ο συνάδελφος Λούπιν (BadBoy) είναι αθώος, όλο και κάποιο στοιχείο θα βρεθεί στη συνέχεια.

Πάμε λοιπόν να βγάλουμε τον κύριο Λοκχαρτ (OdyMonaxos) που μας έχει πρήξει με τα καταρθώματά του μιας και το τελευταίο του κατόρθωμα ήταν να βγάλει αθώο λόγω παλιάς έχθρας. Επίσης μας είχε δώσει και σχεδόν έτοιμη λίστα με αθώους παρακάτω. Συνάδελφε Μούντι, ρίσκαρέ το σαν παλιός πολεμιστής.

Από που και ως που εκ θαύματος θα πέρναμε στοιχείο από κάποιον που ο θάνατος του ως αθώος δε θα έδινε τίποτα? Το ίδιο κάνει και με τον άλλον. Μου λέει να τον ψηφίσω για επειδή αν βγει ένοχος κερδίσαμε, που σιγά μην είχε αραδιάσει τόσα ονόματα σε όλους τους γύρους αν ήταν ένοχος ( ο λόγος που τον ψήφισα ήταν καθαρά για να δώ αντίδραση), χωρίς να ενδιαφέρεται να δώσει επιπλέον σκέψη. Συν ότι αυτή και η μαγκλ δεν έχουν απευθυνθεί ποτέ ο ένας στον άλλον κάνοντας το αντίθετο από αυτό που προτείνει η συνεργός της οτι θα πρέπει να κάνουν οι δολοφόνοι.

Το ότι η μια ψήφισε την άλλη είναι καθαρά για ξεκάρφωμα.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#147 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 March 2014 - 19:31

Τρελόνι

Rummelfiold.jpg

 

Όπως σχημάτιζαν και οι σοφοί πρόγονοί μου με το ραβδί, "LOL".

 

1η μέρα Σέβερους. Τον ξαπέστειλαν άλλοι στην παράταση.

2η μέρα Μαλφόι. Τον ψήφισα πρώτη. > Ρεύματα.

3η μέρα. Λούπιν. Ξεκάθαρο ότι η Λούνα ήταν αθώα. Σας το είπα. Η Λούνα αθώα.

Καμιά αλλαγή ψήφου. Guilty.

 

Tragic. Ντολόρες (Theodore), αν είσαι αθώα, ψήφισε εμένα (Τρελόνι), που μάλλον είσαι, αλλά και να μην είσαι, πάλι ψήφισε εμένα, συμφέρει, 2+1 και όλα τα σχετικά.

Μούντι αποφάσισε επιτέλους τι θες, ούτε οι γιαγιάδες όταν διαλέγουν σεμεδάκια δεν είναι τόσο αναποφάσιστες. Μην τολμήσεις να αλλάξεις ψήφο.


ySss0UF.jpg


#148 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 19:40

Alastor "Ανεμοδούρας" Moody
attachment.php?attachmentid=281168&stc=1

Εμένα(TheGunsmasha),xD!!!!!

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#149 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 18 March 2014 - 20:57

Gilderoy-Hermione-gilderoy-lockhart-5232

 

Είμαι ο Γκίλντροϊ Λόκχαρτ

Δείτε με τι λατρεία με κοιτάει!

 

Για να δούμε λοιπόν τι έγινε στην τρίτη ψηφοφορία πριν στείλω τον προδότη τον σιδερά στα θυμαράκια για δεύτερη φορά.

 

Palermetrix-R3_zps4d934f35.png

 

1. Η Λούνα μαζεύει 4 ψήφους με ταχύτητα αστραπής. (Σειρές 1-8 )

2. Ο Πιβς μαζεύει 2 ψήφους από την Άμπριτζ και τη Λούνα, γυρίζει στον Λούπιν. 3-2-2 με τη Λούνα μπροστά. (σειρές 9-14)

3. Ο Μούντι βγαίνει από την ψηφοφορία ουσιαστικά ψηφίζοντας τον εαυτό του, τριπλή ισοβαθμία. (σ. 15)

4. Η Τρελόνι δίνει 3η ψήφο στο Λούπιν (σειρά 17)

5. Ο Λούπιν δίνει 3η ψήφο στον Πιβς. Ισοβαθμούν. (σειρά 18)

 

Αν δεν έκανα τη θεαματική εμφάνιση για να εκδικηθώ τον μακρινό συγγενή του φίλου μου του Τόνυ Στάρκ, θα είχαμε ισοψηφία του Λούπιν με τον Πιβς και θα ψήφιζαν οι 2 εκείνη τη στιγμή που ψηφίζαμε τη Λούνα (εγώ και η Μάρτζ) και ο Μούντι.

 

Λύση 1. Ο Λούπιν είναι αθώος. Κανένας ένοχος δεν προσπάθησε να χειραγωγήσει τα γεγονότα ώστε να ζήσει ο Λούπιν ή να έχει καλές προοπτικές στην ισοψηφία.

Λύση 2. Ο Λούπιν είναι δολοφόνος. Κανένας ένοχος δεν προσπάθησε να χειραγωγήσει τα γεγονότα ώστε να ζήσει ο Λούπιν ή να έχει καλές προοπτικές στην ισοψηφία.

Λύση 3. Ο Λούπιν είναι δολοφόνος. Ο συνεργός του προσπάθησε να να χειραγωγήσει τα γεγονότα ώστε να ζήσει ο Λούπιν ή να έχει καλές προοπτικές στην ισοψηφία.

 

Ποιες πιθανές χειραγωγήσεις από δολοφόνους είχαμε; 1. Την αρχή του ρεύματος Πιβς από την Άμπριτζ. 2. Την κίνηση του Μούντι να ψηφίσει τον εαυτό του.

 

Η πρώτη δεν βοηθούσε εκείνη την ώρα κανέναν πέρα από την Άμπριτζ που προσπαθεί να ξεμπερδεύει όσο πιο αθόρυβα γίνεται και γλιτώνει έτσι την κατηγορία πως ακολούθησε ρεύμα. 

Η δεύτερη εξασφάλιζε πως σε οποιαδήποτε ισοψηφία, ο Μούντι θα ήταν παρών με δικαίωμα ψήφου. 

 

Συμπέρασμα: Αν ο Λούπιν είναι δολοφόνος, ο Μούντι είναι επίσης. Αν ο Μούντι είναι δολοφόνος, ο Λούπιν έχει καλές πιθανότητες να είναι επίσης. Επίσης ο Μούντι ούτε να τον αναφέρει πλέον δεν τολμά τον Λούπιν.

 

Στο ζευγάρι Ολλιβάντερ και Λούπιν: ο πρώτος έχει ρίξει τόσο κυνήγι στο δεύτερο που δεν νομίζω να είναι συνεργοί. Η αθωότητα του ενός κάνει πιθανή την ενοχή του άλλου.

 

Άμπριτζ και Μούντι: Πιθανό ζευγάρι. Θεωρώ καραμπινάτη ύποπτο την Άμπριτζ που κρύβεται συνεχώς και προσέχει πάρα πολύ μην φανεί. Επαναλαμβάνω! Στον πρώτο γύρο ο Μούντι και η Άμπριτζ αλληλοκατηγορούντουσαν, είχαν 2 ψήφους έκαστος, και λίγο πριν τη λήξη και οι δύο άλλαξαν.

 

Μάρτζ Ντάρσλι: Θέλω να δω λίγο περισσότερο ζήλο!

 

Τρελόνι: Θέλω να κοιτάξω ακριβώς ακριβώς τι διάολο γράφει πριν βγάλω συμπεράσματα. 

 

Γενικώς όμως κανένας πέρα από μένα δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα να σκαλίσει τα πράματα. Η Μάρτζ μπορεί και καλύτερα, η Τρελόνι πουλάει τρέλα, ο Ολλιβάντερ παίζει το ραβδί του, ο Μούντι χοροπηδάει από 'δώ κι από 'κεί αλλά τελείως επιφανειακά και ακούει όποιον μιλήσει τελευταίος, ο Λούπιν απών όπως πάντα, 

 

 

Το περιθώριο λάθους είναι μηδέν. Ένα λάθος και η τελευταία ψηφοφορία θα είναι δύο αθώοι προς έναν δολοφόνο, η καλύτερη αναλογία που μπορούν να έχουν!!!

 

Μίλα μωρή ροζ κατσίκα! 

 

pink_goat.jpg


Edited by OdyMonaxos, 18 March 2014 - 20:58.


#150 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 March 2014 - 21:26

Alastor "Ανεμοδούρας" Moody
attachment.php?attachmentid=281168&stc=1

Ψιτ ντετέκτιβ βάλε όπου Moody μπλε και μπορεί να την λύσεις την υπόθεση.
Ήθελα να ακούσω τον λύκο για αυτό δε πήρα μέρος, θα υπήρχε και παράταση, αν και όντως μάλλον το φάντασμα θα ψήφιζα και εγώ.

Μη το παίρνεις τόσο πατριωτικά το θέμα. Πριν σε τσούξει η αποχώρηση δεν έκανες τίποτα το τρομερό σε αντίθεση με εμάς τους "επιφανειακούς".
Βγάλε άκρη εσύ όταν 2 δε μιλάνε ποτέ ή μιλάνε λέγοντας τα ίδια και άλλοι 2 πετάνε ένα όνομα και φεύγουν.

Ψήφος /*η ίδια*/

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018




Also tagged with one or more of these keywords: η νύχτα πέφτει, χαρακτήρες, παίχτες, rp, harry potter