Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 6 votes

Haikyuu!!

comedy school life sports Spring 2014 shounen Production I.G

  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#76 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 13 July 2014 - 19:38

15ο επεισόδιο και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ FTW!!!  :riiight:

Όλα τα υπόλοιπα από τα επόμενα επεισόδια.

Υ.Γ.: Τον καημένο τον Oikawa, πουθενά δε γλιτώνει τις καρπαζιές του Iwaizumi~  :slash:



#77 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 13 July 2014 - 20:28

Spoiler: 15

 
Σόρρυ αν έχει αναφερθεί πάλι, αλλά βρήκα το spin-off manga του Haikyuu x Nisekoi και έχω λιώσει στο γέλιο. Must read.
Nisekyuu!!
Posted Image
Posted Image

#78 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 13 July 2014 - 21:57

Εναλλακτικός τίτλος του 15ου επεισοδίου: Βullying Azumane.

Θα ήθελα να φτάσουν μέχρι τα μισά του πρώτου μάτς, αλλά τους συγχωρώ για τα άπειρα comedy-gold σκηνικά. Ο Χινάτος να παρακαλάει τον Καγκεγιάμα σαν κουταβάκι για πάσα με έκανε να δακρύσω από τα γέλια, αν και και νομίζω πως η αγαπημένη μου σκηνή ήταν στο πρώτο κάρφωμα με το βαρβαρικό πανηγυρισμό του Τανάκα και του Νισινόγια.

Also Asahi, best husbando, είχε και thug life στο παρελθόν (LOL!).


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#79 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 14 July 2014 - 06:50

ο καημενος ο yamaguchi θα κανει τιποτα στο τουρνουά η απλα θα είναι γλαστρος??? θελω να δω float serve :/



#80 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 14 July 2014 - 07:05

Spoiler: 15

 
Σόρρυ αν έχει αναφερθεί πάλι, αλλά βρήκα το spin-off manga του Haikyuu x Nisekoi και έχω λιώσει στο γέλιο. Must read.
Nisekyuu!!

Oh I remember that.Το γέλιο και εκεί.

Εναλλακτικός τίτλος του 15ου επεισοδίου: Βullying Azumane.

Θα ήθελα να φτάσουν μέχρι τα μισά του πρώτου μάτς, αλλά τους συγχωρώ για τα άπειρα comedy-gold σκηνικά. Ο Χινάτος να παρακαλάει τον Καγκεγιάμα σαν κουταβάκι για πάσα με έκανε να δακρύσω από τα γέλια, αν και και νομίζω πως η αγαπημένη μου σκηνή ήταν στο πρώτο κάρφωμα με το βαρβαρικό πανηγυρισμό του Τανάκα και του Νισινόγια.

Also Asahi, best husbando, είχε και thug life στο παρελθόν (LOL!).

DAT.AND MUCH MORE.

 

Πόσο γαμάτο.Αν και θα συμφωνήσω με το μεγάλο intro που αναφέρει ο Erebos ,αλλά η αρχή του αγώνα ήταν τέλεια.Μπήκαν και κάνανε όλο το στάδιο να τους κοιτάει.

Ήρθαμε και θα μείνουμε!

Πολύ δυναμική αρχή.

Tanaka & Nishinoya best duo ever.H τρομάκτική σκηνή που διάλεξε ο Hinata,τα gossip για τον Αzumane,τον κακομοίρη τον Sugawara να προσπαθεί να τους μαζέψει.

Όλα τέλεια.

Και honorable mention όταν τους είπε do your best η Kiyoko.Περίμενα τραγική αντίδραση αλλά με άφησαν άφωνο(αφού γελούσα για κανα τέταρτο)

 

 

ο καημενος ο yamaguchi θα κανει τιποτα στο τουρνουά η απλα θα είναι γλαστρος??? θελω να δω float serve :/

 

Μια χαρά θα τον δούμε τουλάχιστον μια δύο φορές να το κάνει.


Posted Image


#81 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 21 July 2014 - 13:21

Τα τελευταία δύο επεισόδια, ειδικά αυτό το τελευταίο, είχε την πιο υπέροχη σκηνοθεσία που έχω δει ποτέ μου. Δεν ξέρω αν το έκανε έτσι κι ο manga-ka ή αν αυτά υπήρχαν έτσι στo manga αλλά δε μπορώ να μην σχολιάσω το πόσο υπέροχα ήταν τοποθετημένα τα πλάνα. Επιτέλους βλέπουμε λίγο papa worth, και πώς τόσο υπέροχα έδωσε κουράγιο σε όλους και τους έμεινε κιόλας ο τρόπος που αντιμετώπιζε ο ίδιος τις δυσκολίες, ήττες και νίκες και φυσικά εκεί που η μία ομάδα έκανε σερβίς, χτυπούσε μπάλα ξαφνικά η κοπέλα σαν receive, μετά πήγαινε πίσω στους άλλους, τρελάθηκα. Ειλικρινά πιο ωραία σκηνιθεσία που έχω δει εδώ και καιρό. Μπράβο.

 

Χάρηκα τον τρόπο που έδειξαν και τις άλλες ομάδες στο τέλος, αυτές που αποκλείστηκαν. Δεν κατάλαβα καν πότε πέρασε το επεισόδιο. Άντε τώρα και με το καλό με το Dateko, αν και πρέπει να ομολογήσω πως έχουν πιασσάρικο σύνθημα.

 

PS Nishinoya rules.

PPS Tanaka you amazing person you.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#82 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 August 2014 - 23:14

To 18 παραλίγο να με κάνει καρδιακή παρόλο που ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα.

Spoiler: 18



#83 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 03 August 2014 - 23:44

Spoiler:

Posted Image
Posted Image

#84 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 03 August 2014 - 23:44

To 18 παραλίγο να με κάνει καρδιακή παρόλο που ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα.

Spoiler: 18

 

 

Spoiler:


Posted Image


#85 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 12 August 2014 - 22:00

Spoiler: 19



#86 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 13 August 2014 - 00:00

Spoiler: 19

Ε ή που θα νικήσουν με  νύχια και δόντια ή που θα χάσουν.Πάντως τελευταίος αγώνας μου φαίνεται γιατί λιγοστεύουν τα επεισόδια.Πάμε για δεύτερη season τα υπόλοιπα.(έχει μέλλον ακόμα στο manga από ότι ξέρω)


Posted Image


#87 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 23 September 2014 - 04:10

Τ-τελείωσε ;_;

 

Έχω δει λίγες sports σειρές, μου άρεσαν πολλές από αυτές, αλλά το Haikyuu ήταν η πρώτη που με έκανε να νοιάζομαι τόσο για τους ίδιους τους αγώνες ώστε να χαηπάρομαι, να φωνάζω, να βρίζω και να χειροκροτάω σα να βλέπω αγώνα από κάποιο άθλημα που με ενδιαφέρει. Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και στο Oofuri αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό, χωρίς να θέλω να συγκρίνω τα δύο.

Και αυτό προφανώς δεν ήταν μόνο λόγω της πολύ καλής σκηνοθεσίας και του top tier animation, αλλά κυρίως επειδή πραγματικά νοιαζόμουν για τους χαρακτήρες.

 

Κακώς δεν το κουβεντιάζαμε εβδομαδιαία, ήταν από τις λίγες σειρές που τύχαινε να βλέπω ongoing και να είχε νόημα να γίνεται αυτή η διαδικασία. Αλλά απ' ότι καταλαβαίνω τα πηγαίνει πολύ καλά από δημοτικότητα και συνεπώς από πωλήσεις, ενώ το 25ο επ θα μπορούσε κάλλιστα να μην ήταν το τελευταίο. Οπότε απλά ελπίζω για μια συνέχεια, αυτή τη φορά με αισιοδοξία αντί για τα συνήθη κενά όνειρα

 

Tanaka dabes αλλά όλοι τους τέλειοι για ξεχωριστούς λόγους, φέρτε κι άλλο πρκλ


HnH5aB0.jpg


#88 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 23 September 2014 - 04:57

Το manga από ότι ξέρω έχει πολύ ψωμί ακόμα οπότε ελπίζω για μια ακόμα season με τo spring tournament.Το anime άφησε κενό μην ξέροντας αν θα το αναπληρώσει κάποιο άλλο στην ερχόμενη season.

Για εμένα ένα 10ρακι το αξίζει.Ήταν  αστείο, είχε αγωνία και  σε έκανε να νιώθεις τα συναισθήματα των παιχτών.Λεπτομερείς αγώνες(αν και με χάλασε που δεν είδαμε τους τελικούς). Όπως είπε και ο Putin δεν ήταν λίγοι που οι αγώνες που κατάφεραν να με κάνουν να φωνάζω στις φάσεις και στου πόντους.


Edited by zennith666, 23 September 2014 - 04:58.

Posted Image


#89 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 23 September 2014 - 08:13

Ευχές να είναι γεροί ο Mitsunaka Susumu και ο Kishimoto Taku, ειδικά ο δεύτερος ξέρει τι πρέπει να κόψει και τι πρέπει να αφήσει στο script, τη μεταχειρίστηκαν τη σειρά με πολλή αγάπη. Μερικά παραστρατήματα όπως το επ.2 συγχωρούνται. Μακάρι να ξανασυνεργαστούν και στη 2η σεζόν και να βγάλουν κι άλλες εξίσου όμορφες σειρές στο μέλλον.  


ySss0UF.jpg


#90 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 23 September 2014 - 14:06

Το αρχισα και εγω τωρα που τελειωσε (δεν τρελενομαι να βλεπω ongoing anime), και εχω δει μεχρι το επεισοδειο 4!Μεχρι στιγμης μαρεσει πολυ, αν και δεν εχει μπει "κανονικα" ακομα!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om




Also tagged with one or more of these keywords: comedy, school life, sports, Spring 2014, shounen, Production I.G