Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Kill La Kill

Studio Trigger Fall 2013 High School School Life Action

  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#136 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 03 April 2014 - 23:42

Το Kill la Kill ήταν στην πραγματικότητα ένα anime με ειλικρίνεια και τσαγανό όσο λίγα. Εξαιρετική σκηνοθεσία (που κάλυπτε τα κενά του animation όπου υπήρχαν), ακόμα καλύτερη αισθητική, υπέροχο και δυνατό voice-acting, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ sountrack, ενδιαφέρον και άριστα δωσμένο concept με καθαρό νόημα, πετυχημένη κριτική/σωστή διακωμώδηση του over-the-top στοιχείου και πρωτόγνωρη ισορροπία μεταξύ αστείου και σοβαρού. 8.7/10. Great anime, recommended for anyone, will be missed dearly. Όποιος το παράτησε λόγω του fanservice τον δείχνω με το δάκτυλο και γελάω :D

 

in trigger we trust


Edited by Six Winged Angel, 04 April 2014 - 00:24.


#137 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 03 April 2014 - 23:51

Yes it was good.Είχε μερικά drop στο ενδιαφέρον για εμένα (κάπου στην μέση) αλλά στο σύνολο ήταν όμορφο.7 από εμένα.


Posted Image


#138 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 28 May 2014 - 08:17

It truly saved anime as we know it(a bit nsfw)

Spoiler:


Edited by pasxaleas, 28 May 2014 - 08:17.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#139 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 05 June 2014 - 00:25

Μετά τα βραβεία της κοινότητας είπα να το δω. Χαλαρή σειρά, δεν θα άντεχα βέβαια να το δω ongoing αφού αρκετές φορές που ένα επεισόδιο τελείωνε δεν μου δημιουργούσε την επιθυμία να δω τη συνέχεια.

Όσο για τη σειρά

Spoiler:

 

Δε λέω, γενναίο ως εγχείρημα όμως ο μόνος τομέας στον οποίο ξεχωρίζει είναι αυτός της παρουσίασης. Ως ανιμ με νόημα και βάθος μένει μετεξεταστέο.



#140 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 September 2014 - 19:19

Βγήκε το special για όσους θέλουν να το δουν.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#141 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,266 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 September 2014 - 00:07

επικο φιναλε

μακαρι να εβλεπα τη σειρα μονοκοπανιας, θα μ'αρεσε περισσοτερο απο την Gurren Lagan.

Spoiler:

 

τετοιες σειρες σπανια να ξαναγινουν και μονο απο το Trigger



#142 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 29 January 2015 - 20:29

WOW τα λόγια νομίζω περιττά!!! 

 

http://9gag.tv/p/aVnDLB/scissor-blade-sword-kill-la-kill?ref=fbl9



#143 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 02 April 2015 - 10:26

Youtube Video


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#144 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 22 August 2015 - 19:23

http://goboiano.com/news/3302-kill-la-kill-designer-draws-a-heartwarming-story-about-mako


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#145 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 February 2016 - 11:46

Το ξεκίνησα σήμερα, πραγματικά ότι κι αν κάνει ο κύριος Hiroyuki Imaishi με εντυπωσιάζει. Ο τύπος απλά ξέρει να κάνει eye drugs, δεν ξέρω με τραβάει τόσο πολύ το character design και το στυλ του animation που πραγματικά και βλακεία να είναι η σειρά πάλι θα μου αρέσει. Χαίρομαι που συνεχίζει ακάθεκτος μιας και που όταν είχα δει το Dead Leaves έλεγα κρίμα είναι να μην υπάρχει μια σειρά που να είναι όλη έτσι.

 

Για την συγκεκριμένη, αν και έχω δει μόλις τα δύο πρώτα επεισόδια έχω θετικές εντυπώσεις. Μου αρέσει που σε αυτή τη σειρά έχει πρωταγωνίστριες σε αντίθεση με το Gurren απλά θα μου άρεσε να είναι λιγότερο το fanervice. Από την άλλη η σκηνή με το δάσκαλο που ξεκινάει να μιλάει και αρχίζει να βαράει πόζες ενώ γδύνεται ήταν πραγματικά από τις πιο αστείες (ohh thοse nipurru  :dazed: ) και ίσως ο ποιητής να θέλει να κριτικάρει το oversexualization στα anime με uberoversexualization. Από την άλλη μπορεί να έχει καβαλήσει κι αυτός το easysexwagon.  :beaten:


rsrGbGx.gif

#146 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,266 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 February 2016 - 13:15

εγώ ήδη περιμένω με αγωνία το επόμενο project του Απριλίου, Uchuu Patrol Luluco, μετά την ψιλοαπαγοήτευση του Ninja Slayer

Μαζί με την Diamond is Unbreakable θα ξαναδώ σειρά μετά από μήνες

 

 

Uch%C5%AB-Patrol-Luluco-nuevo-anime-stud



#147 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 23 February 2016 - 00:41

To βλέπω σιγά - σιγά, όποτε το θυμάμαι! Σαν filler στα άλλα anime ένα πράγμα.
Στα πρώτα 5-6 επεισόδια που έχω δει, είναι ένα anime απλά να το βλέπεις, ένα - δύο επεισόδια, αλλά μέχρι εκεί. Λογικά μετά θα αλλάζει



#148 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 February 2016 - 19:00

Μα χάνεις τη μισή χάρη έτσι. Το θέμα με τις δουλείες του συγκεκριμένου κυρίου είναι η αίσθηση speedtrain που έχουν, σαν την τελευταία σκηνή του Mindgame που κωπηλατούν όλοι μαζί μέχρι που εκτοξεύονται από το στόμα της φάλαινας. Καλά δεν λέω άλλα γιατί δεν την έχω τελειώσει ακόμα συν ότι περί ορέξεως κλπ.  :gn2:


Edited by Hazuki, 23 February 2016 - 19:01.

rsrGbGx.gif

#149 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 March 2016 - 10:49

~~~Bump~~~

 

Τέλος και κρίμα. Πααααααααααααααααααααααάρα πολύ καλή. Καταρχάς δεν είναι σοβαρή σειρά, νομίζω ότι είναι άδικο να την αξιολογήσουμε με αυτό το κριτήριο.

Δεν θέλει να περάσει κάποιο βαθύ μήνυμα ή να σε κάνει να σκεφτείς. Αν κάνει κάτι είναι να σατιρίζει κάποια tropes που υπάρχουν σε σειρές του είδους δίνοντας τους ακόμα περισσότερη έμφαση!

Το fanservice είναι πολύ αλλά επειδή υπάρχει παντού πλέον σταματάει να στην δίνει. Από την άλλη είναι σαν υπάρχουν δύο ή τρία είδη fanservice στην σειρά!

Το πρώτο είναι ας πούμε αυτό που "ιντριγκάρει" όπως οι στολές των δύο πρωταγωνιστριών, το δεύτερο είναι το χιουμοριστικό που είναι το παρεακί των nudist beach και το τρίτο είναι το απλό ξεβράκωμα που είναι ας πούμε είναι μέρος της υπόθεσης :dazed: .

 

Τέσπα δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω να πω αλλά αυτό είναι ίσως το μόνο που λίγο με χάλασε.

Φαντάζομαι ότι το studio ήθελε να θίξει το συγκεκριμένο, ας πούμε πρόβλημα, που υπάρχει τα τελευταία χρόνια στα anime αλλά ταυτόχρονα το εκμεταλλεύτηκε ώστε να πάει καλά η σειρά.

 

Επίσης σίγουρα αρκετό αίμα και αρκετά σεξουαλικά υπονοούμενα, οπότε θεωρώ ότι δεν είναι γι αυτούς που θα τους χαλάσουν τα παραπάνω στοιχεία.

Τέλος για να πιάσεις το mojo της θα πρέπει να έχεις δει μερικές gar σειρές αλλιώς χάνεται η μισή αξία. 

 

Νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες που έχω δει, απλά επειδή δεν είμαι up to date με τα anime, δεν καταλαβαίνω γιατί saved the anime η συγκεκριμένη.

Ελπίζω το studio να συνεχίσει και να βγάζει τόσο διασκεδαστικά anime γιατί τελικά αυτό είναι, ένα σουπερ διασκεδαστικό anime. :8):


Edited by Hazuki, 14 March 2016 - 10:59.

rsrGbGx.gif

#150 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 03 September 2017 - 22:33

bump για χαβαλέ 

 

Youtube Video


stasou%2520mygdala.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Studio Trigger, Fall 2013, High School, School Life, Action