Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Free!

Kyoani Tv Series Summer 2013

  • Please log in to reply
309 replies to this topic

#271 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 May 2014 - 00:24

Aρχές Ιουλίου η δεύτερη season. Η πρώτη είχε βγει πέρυσι αν δεν το έχεις δει. It's fun.



#272 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 13 May 2014 - 09:34

Aρχές Ιουλίου η δεύτερη season. Η πρώτη είχε βγει πέρυσι αν δεν το έχεις δει. It's fun.

 

Το έχω δει!!! Και ξαναδει και ξαναδει!! χαχα γι αυτό το περιμένω πως και πως ;)


30w46c0.jpg


#273 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 21 May 2014 - 21:55

Κι επειδή δε θα μπορούσα να έχω δει ό,τι έχει βρεθεί μπροστά μου σε sports anime χωρίς να 'χω περάσει μια βόλτα από το Free!, it's Lulu's JUDGEMENT TIME!!!

 

First things first. Όποιος αγνόησε τις ορδές των εξτρεμιστών fangirls του internet όσο η σειρά ακόμα προβαλλόταν στην Ιαπωνική τηλεόραση ή, ακόμα καλύτερα, δε τις συνάντησε ποτέ ήταν κωλόφαρδος!

 

Όλα ήταν όμορφα. Η προϊστορία μεταξύ της ομάδας του Iwatobi με τον Rin, ξέχωρα η αντιζηλία του Rin απέναντι στο Haru, η εξέλιξη του Rei, το angst α λα BL που (δήθεν αυθόρμητα) αποδίδουν οι συντελεστές της σειράς που έχουν ως στόχο την καρδιά και τις τσέπες των προαναφερθέντων εξτρεμιστών θαυμαστριών (ΟΚ το μηδένισα λίγο) και φυσικά οι απαραίτητες δόσεις αθλητισμού, ευγενούς άμιλλας, και νέων 2D αγοριών που κυκλοφορούν χωρίς μπλούζες (ή και χωρίς μαγιώ ενίοτε), προσφέροντας άρτο και θεάματα για κάθε είδους θεατή/θεάτρια. Το όλο ρομάντζο δεν κούρασε, κυρίως λόγω του ότι η σειρά είχε μόλις 12 επεισόδια. Και το τέλος της σειράς άφησε μια γλυκιά γεύση, αν μη τι άλλο.

Προσωπικά δε βρήκα τίποτα κακό (άσχετα πώς τα σάλτσωσα πιο πάνω). Αλλά δε θα 'λεγα ότι ήταν και τόσο συγκλονιστική η σειρά ώστε ν' αξίζει το 12άρι μου. Θα 'λεγα ότι ήταν πολύ λάιτ για τα γούστα μου, ίσως? Λίγο shounen factor παραπάνω το 'θελα. Αλλά ως female-oriented τα πήγε πολύ καλά.

Αν το 'χα ξεκινήσει ενώ έπαιζε ακόμα, ίσως να το 'χα παρατήσει. Αλλά ευτυχώς είδα όλα τα επεισόδια μαζί, μιας και όταν έπαιζε δε μπορούσα να παρακολουθήσω ο,τιδήποτε (τεχνικές δυσκολίες γαρ). Ίσως να παρακολουθήσω και τη 2η σεζόν. Αλλά μάλλον όταν θα 'χει τελειώσει.


Edited by LuluChan92, 21 May 2014 - 21:57.


#274 BlasoN

BlasoN

    Greed is good...

  • Members
  • 55 posts

Posted 21 May 2014 - 22:14

Καλησπέρα σε όλους.μπορεί κάποιος/α να  να μου δώσει ένα link να κατευάσω το FREE! ?? :) Επίσης γενικά κάποια sites να κατεβάζω anime θα ταν ευπρόσδεκτα.Ευχαριστώ.


Quis custodiet ipsos custodes?

#275 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 May 2014 - 22:56

bakabt.me και nyatorrents

Βρισκεις τα παντα σε αυτα τα δυο.



#276 BlasoN

BlasoN

    Greed is good...

  • Members
  • 55 posts

Posted 21 May 2014 - 22:59

Σε ευχαριστώ πολύ :)


Quis custodiet ipsos custodes?

#277 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 09 June 2014 - 13:15

2 Ιουλίου. Ξεκινάει.


Posted Image


#278 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 19 June 2014 - 12:32

Youtube Video

 

With subs, too.

 

 

Τα παιδιά σκίζουν τα ρούχα τους.

 

 

Ξέρεις ότι βλέπεις Free! όταν...


Posted Image


#279 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 02 July 2014 - 20:21

Ma(n)koto πυροσβέστης, καρχαρίας μπάτσος, Nagisa αστροναύτης, Rei χημικός και Haru μάγειρας/γοργόνος . To ending της σεζόν.


Youtube Video



 


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#280 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 July 2014 - 21:53

Ok μπορούμε να πούμε ότι το καλοκαίρι επισήμως έφτασε (Ναι δεν είναι καλοκαίρι αν δεν έχει Free! μέσα in my books). Οκ η σειρά καταφέρνει πάντα να φτιάχνει διάθεση και να με κάνει να χαζογελάω.

Πολύ ωραία opening και ending αν και δεν με εντυπωσίασαν τόσο όσο τα περσινά. Αλλά ναι ο Nagisha αστροναύτης ήταν ubercute.

Στα της υπόθεσης.

Ένα δάκρυ κύλησε που αποφοίτησε ο Mikoshiba. Ήθελα να τον δω και αυτήν την χρονιά και ήλπιζα σε romancu με την Gou. Κατά δεύτερο λόγο ο Sousuke είναι ελαφρώς creepy.

Μankoto still continues to be the miracle of the universe btw. Σε κάποιες στιγμές βέβαια στο opening μου βγάζει πολύ yandere αίσθηση. Like he's gonna snap or something anytime soon.

btw δύο seasons και ακόμη δεν έχουμε δει ίχνος από την οικογένεια του Haru έτσι;

Lol για το "belt unbuckling" sound effect ¨οσο μίλαγε ο coach.

Το ότι η Gou τους έβγαλε στο κλαρί ήταν fanserviception? I put some fanservice to your fanservice? Κρίμα που δεν συγκινήθηκε κανείς όμως. :(

Αnime of the season no questions asked. kkthnxbye.



#281 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 02 July 2014 - 21:57

Mako-chan πυροσβέστης, I just can't... :lovulovu: :awww: :moeee: :kyaaa: :x3: :nbleed: :kawaii:


ezgif-save.gif


#282 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 03 July 2014 - 09:01

Το ED μου άρεσε περισσότερο από πλευράς εικόνων από το προηγούμενο, αν και το Splash Free! σα τραγούδι δύσκολα ξεπερνιέται. Το OP μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο period.

 

Φίσκα από plot threads το επεισόδιο όμως. Από τον Haruka να είναι tsun "μα όχι, δεν είμαι ανταγωνιστικός, δε με νοιάζει η νίκη, όχι καθόλου!", τον Rin σα νέος captain, το μέλλον των τριτοετών (dat subtle forshadowing με τα cherry blossoms στη πισίνα...), το μέλλον του swim club, το ΝΕΟ swim club του Goro, τον Sousuke στη Samezuka... φίου. Και ακόμη δε μπήκαμε καλά στη πλοκή. Προβλέπεται να έχει ψωμί αυτή η season.

 

 

Και φυσικά, το πιο σημαντικό:

 

tumblr_n83cpmaBhg1qi9jabo1_500.gif

 

Shake it!


Posted Image


#283 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 03 July 2014 - 11:39

Και φυσικά, το πιο σημαντικό:

 

tumblr_n83cpmaBhg1qi9jabo1_500.gif

Shake it!

 

Αυτό είδα σήμερα το πρωί στο tumblr, κι ενώ είχα πει ότι θα περίμενα να τελειώσει πρώτα, τελικά τσίμπησα το δόλωμα~

Χμμμμ, unexpectedly enough φαίνεται να 'χει ψωμί η υπόθεση?! Και μόλις τελείωσε και το YowaPeda (που μου χάλασε τα τελευταία επεισόδια ενώ είχα προσδοκίες)??? Όμορφα!  :hehehe:



#284 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 03 July 2014 - 23:20

I'll just leave this here :gotit:

 

10406563_817952841563395_620472152630734


ezgif-save.gif


#285 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 July 2014 - 23:54

Ναι οκ το παραδεχόμαστε ότι σε αυτήν την season η Kyoani το έχει παραξηλώσει από τα δύο πρώτα επεισόδια έτσι; ΧD Σε αυτό το σεξουαλ τενσιο κοβόταν με μαχαίρι από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Spoiler: 02x2





Also tagged with one or more of these keywords: Kyoani, Tv Series, Summer 2013